Co požadujete od recenze?

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 14. 8. 2006 22:02

Pro oživení fóra zvláštní otázka - co očekáváte od recenze hry? Musí být maximálně popisná a říct čtenáři všechny informace o hře? Nebo stačí jen vystihnout základní aspekty? Dovedete i v dnešní době ocenit povídku coby recenzi, i když tím ztratíte možnost získat spoustu tradičních informací (od grafiky po možnot multiplayeru atp.)?

Líbí se vám recenze nadšenecké, nebo požadujete maximální míru objektivity a soudnosti recenzenta?

Jaká recenze z poslední doby splňuje nejvíce vaše představy?
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arašíd 14. 8. 2006 22:09

Ja bych to rekl kratce:
objektivita, informace, pocity recenzenta.
Popisne recenze ja nerad, idealni recenze by mela obsahovat popis hry i recenzentovy pocity z hrani.

z ne-doupecich autoru - libi se mi styl, jakym pise Farid Dilmaghani Starman a Martin Bach.
love music
hate fascism
Arašíd
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcil 14. 8. 2006 23:49

Co chceme od recenze? Aby je už nepsal Mr_wawra :-D
Alcil
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 15. 8. 2006 00:31

Honza Morkes píše:Jaká recenze z poslední doby splňuje nejvíce vaše představy?s/quote]


pokud mám být upřímný tak asi recenze na RE4 od uživatele Skinnyho, nechci ho přehnaně chválit ale jeho recenze mají styl a uroven :)
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 15. 8. 2006 01:23

Honza Morkes píše:Pro oživení fóra zvláštní otázka - co očekáváte od recenze hry? Musí být maximálně popisná a říct čtenáři všechny informace o hře? Nebo stačí jen vystihnout základní aspekty? Dovedete i v dnešní době ocenit povídku coby recenzi, i když tím ztratíte možnost získat spoustu tradičních informací (od grafiky po možnot multiplayeru atp.)?

Líbí se vám recenze nadšenecké, nebo požadujete maximální míru objektivity a soudnosti recenzenta?

Jaká recenze z poslední doby splňuje nejvíce vaše představy?e/quote]


ja osobne preferuji recenze nadupane informacema co hra nabizi co postrada jak se hraje graficka stranka hry
hw testy ,nazory ostatnich lidi ne jen recenzenta a samozrejme trochu vtipu mezi tim :P
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 15. 8. 2006 01:24

[quote="Arašíd"tJa bych to rekl kratce:
objektivita, informace, pocity recenzenta.
Popisne recenze ja nerad, idealni recenze by mela obsahovat popis hry i recenzentovy pocity z hrani.

z ne-doupecich autoru - libi se mi styl, jakym pise Farid Dilmaghani Starman a Martin Bach.[/quote]

me se libi recenze od tukana nemuzu si pomoct ten chlap ma styl
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arašíd 15. 8. 2006 01:27

Mňo... každý recenzent má svůj styl, je na nás, jaký nám sedne.
love music
hate fascism
Arašíd
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 8. 2006 05:29

Recenze "nadupané informacema",jak píše Tomkalhotka,moc nemusím.Stačí mi minimální,doporučená konfigurace a pak na čem se testovalo.Samozřejmě by tam mělo být i něco víc,jestli se sekala,s čím byly problémy,ale raději si přečtu přímý názor člověka(klidně vtipně napsaný),než technologický popis.Pokud to pak hrál ještě někdo jiný,stačilo by na závěr jejich hodnocení na stupnici.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 15. 8. 2006 10:38

Ja potrebujem z recenzie vedieť pocity recenzenta (čo sa mu páčilo alebo nepáčilo, ale nech to nepreháňa), ale aj objektívne informácie (HW nároky, dĺžka hry). Zaujimávé je, že každý recenzent hovorí o iných stránkach hry, takže keď o jednej hre čítam viac článkov, zdá sa mi, akoby písali o inej hre. Takže od recenzii očakávam aby ich bolo veľa a od viacerých autorov. :)
Fever
Rampage

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 15. 8. 2006 10:46

Fever píše:Ja potrebujem z recenzie vedieť pocity recenzenta (čo sa mu páčilo alebo nepáčilo, ale nech to nepreháňa), ale aj objektívne informácie (HW nároky, dĺžka hry). Zaujimávé je, že každý recenzent hovorí o iných stránkach hry, takže keď o jednej hre čítam viac článkov, zdá sa mi, akoby písali o inej hre. Takže od recenzii očakávam aby ich bolo veľa a od viacerých autorov. :)=/quote]


Dobře, ale upřímně - bavilo by tě mít jednu megarecenzi o 10 stranách, kde by bylo všechno, s vědomím, že by to nebyl tak dobře uhlazený článek?
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 8. 2006 11:15

To by bylo nečitelné a po čase by si každý člověk vybíral jen jednoho autora,který mu bude názorově nejblíž.Ale možná by stačily jedna dvě věty od ostatních recenzentů.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr_wawra 15. 8. 2006 11:44

jezek píše:To by bylo nečitelné a po čase by si každý člověk vybíral jen jednoho autora,který mu bude názorově nejblíž.Ale možná by stačily jedna dvě věty od ostatních recenzentů.a/quote]


V případě očekávaných her jako Oblivion, GTA nebo NHL by toto asi možné bylo, ale pochybuju, že by vícero autorů ztrácelo čas s průmernými či podprůměrnými hrami kvůli dvěma větám.

Jinak jednu dvě věty ostatních recenzentů jsem jednoho času viděl ve Score, ale že by to pro mě mělo nějakou větší informační hodnotu, to ne. Zkrátka to bylo podobné :)
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 8. 2006 12:00

Já to nemyslím jako pravidlo u každého titulu.Ale prostě pokud ho bede hrát ještě někdo z redakce,přidat tam aspoň číselné hodnocení.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 15. 8. 2006 12:05

mně vyhovují doupěcí recenze, z autoru asi nejvíc David Sláma, Honza Morkes a Kamil Gric ale samozřejmě celá redakce píše kvalitní recenze
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fever 15. 8. 2006 13:38

jezek píše:To by bylo nečitelné a po čase by si každý člověk vybíral jen jednoho autora,který mu bude názorově nejblíž.Ale možná by stačily jedna dvě věty od ostatních recenzentů.a/quote]

Ale mne vyhovuje si prečítať recenziu v SCORE, v Doupěti aj na doupe.cz, keď ma tá hra zaujala. Človek sa v každej recenzii dozvie niečo nové.
Fever
Rampage

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků