PC vs X-BOX ONE X

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte a zeptejte se

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Maski 4. 1. 2018 15:23

Zdravím,
mám dotaz, na PC jsem hrál dlouho (teď už skoro vůbec...tedy), mé děti 7 a 9 hrají občas na svých PC s dostatečným výkonem na dnešní PC hry. Takže máme tři herní PC.

A teď dotaz - problémek je v tom, že když viděli na hry na X-BOX ONE s Kinect, chtějí už jen ten. Super, že můžou poskakovat a hýbat se, ale nevím zda to má i tak do budoucna cenu a zda je to bude bavit...pohyb mají venku..prý je to na PC nuda..:(

Samozřejmě musím kupovat 2ks originálek (nebo tři když hraji s nimi) na PC, ale ceny nejsou tak vysoké..

Otázka 1
Pry ten Kinect funguje i na PC s WIN10 - má někdo zkušenosti s tímto?
Musí se dokoupit redukce pro nové X-Box X konzole, prý už se ani nedá sehnat, MS s tím končí..:(

Otázka2
Ty kinect hry z x-box one jdou na X-box X v pohodě?

A to je to tak uchvatně hratelné na konzolích? Vždyť je to portované většinou na různé platformy? Hrajeme ve FUllHD a na PC je to moc pěkné, plynulé, LANPARTY super. Chápu že každá konzole má své hity a hlavně auta se mi tam líbí, nicméně cena X-box her je vysoka a multiplayer jde u všech her u X-BOX X přes split (?), nebo se musí koupit konzole dvě? A ještě velká(é) televize 4K, aby v obýváku nebyl zmatek..:(.

Otázka3
HW to má na úrovni s PC - i5 Skylike 3.5 - 4.0 Ghz s 980 nebo 1070, nebo snad 1080? Co jsem koukal, prý to tak je...za ty peníze nechápu..:)
Ram to má 12GB, to se mi taky nezdá moc..kolik to ma video RAM?
Disky točivé, jde tam SSD?

Ovládání myší a klávesnicí na PC je super, i když gamepad je asi o zvyku..

Ocením odpovědi otců dětí, jejich zkušenosti a technické dopovědi..
Jak se tam hrají třeba střílečky? Je to přesné přes gamepad?

Koukám na to očima dlouholetého hráče RPG, závodních her a stříleček na úžasné modifikovatelné PC platformě, tak mě nebijte...:(.

Omluva za chybky pravopisné..

Děkuji
Marcel
Maski
First Blood

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 4. 1. 2018 17:04

Ja Xbox nemam a ani jsem ho nikdy nemel, ale mam pocit ze Kinect je relativne mrtve medium. Nevim teda jestli se na nej chysta nejaka revoluce, ale v minulosti to bylo herni fiasko, takze Xbox kupovat kvuli Kinectu podle mne moc smysl nema.

Ovladani je o zvyku. Ja si k PC koupil DualShock kdyz hraju na televizi a vicemene jsem spokojeny. Osobne s tim strilecky nehraju, ale zavodni, RPGcka a pomalejsi 3rd person hry mi nedelaji velky problem. I kdyz celkem velky faktor je fakt, ze si muzu s gamepadem lehnout do postele a hrat ve 4k.

Hry jsou dneska v drtive vetsine multiplatformni a jestli uz mate doma 3 PC na kterych se da hrat, IMHO nema smysl kupovat konzoli (pokud ovsem nechces hrat XB exkluzivky). Osobne bych na tvem miste misto XB upgradoval jeden PC, poridil gamepady a pripojil ho k TV. Pozitek bude prakticky stejny.

Pokud konzoli tak spis PS4, ktera podle mne nabizi vic. A pokud hledas neco uplne netradicniho tak Switch.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maski 4. 1. 2018 17:36

Děkuji za názor, to nevypadá špatně.

Do celého XB se mi moc nechce, co umí PS4 lépe?
Tam je taky něco na pohyb? Něco jsem kdysi četl...
Děkuji
Maski
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 1. 2018 19:57

Kinect je mrtvý, nedá se koupit a ani připojit k S a X.

Jinak nejlepší je mít všechny konzole a PC jen jako doplněk. Xbox má bezkonkurenční auta, zpětnou kompatibilitu s 360 a PS4 zase luxusní exkluzivity. Switch vypadá herně také jako pecka.

Moje nejčastěji hrané hry jsou online střílečky, takže myš potřeba není. A to nehraju ani 30 FPS nesmysly jako Destiny.

Ale děti nemám, protože chlap má čas minimálně do 40, kdy je potřeba dělat pořádné věci a to mi ještě není :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 4. 1. 2018 20:17

Tak na tema XB vs PS4 je to cela debata a vazne zalezi co ti vic vyhovuje.

Osobne jsem pro PS4 kvuli tomu, ze exkluzivky jsou pro mne mnohem vic zajimavejsi nez na XB (tam vetsinu z nich driv nebo pozdeji stejne portnou na Windows) a kvuli moznosti relativne levne VR od Sony, ktera jde taky pouzit na PC, byt jeste porad neni 100% perfektne provedena. (HTC je HTC ale myslim ze pro vetsi investici je jeste porad brzo a PSVR se mi jevi jako fajn, levnejsi alternativa na zkusenou)
Oproti tomu XB umi prehravat 4K bluray, takze vazne je jen na tobe jako co to chces pouzivat. Plus mam pocit ze se za multi-player musi Microsoftu platit vypalne..? Nejsem si jisty, uz tyhle zabo-mysi valky nejakou dobu nesleduju.

Myslim ze pohybovemu ovladani na bazi Kinectu ujel vlak (Sony melo Move, coz dopadlo zhruba stejne jako Kinect), dneska trend spis smeruje po ceste virtualni reality.

Kdyz se vratim ke Switchi, tak ten pohyb pouziva nejakym zpusobem prakticky ve vsech hrach. (Zataceni v Mario Kart, strileni lukem ve Skyrimu a Zelde...) Navic hry od Nintenda si zahrajes jenom na nem.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 1. 2018 20:46

Multiplayer je vždy placený. U MS ale dostaneš zdarma cloud save, což u PS4 není. Sony to obírá, kde může a ještě to má dražší.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 1. 2018 10:35

Njn, konzole...
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 5. 1. 2018 12:06

Tak kvalita něco stojí. Vždy se můžeš vrátit k hraní na PC pro nenáročné :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 5. 1. 2018 13:34

V cem je prosimte MP na konzolich kvalitnejsi nez na PC? V obou pripadech je to ta stejna sluzba. Na PC je zdarma, na konzolich ne. Nebo jako co je tam navic?

A to se divam jen na oficialni servery. To ze na PC muze clovek hrat i na neoficialnich a fan serverech ani nezminuju.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2018 20:21

Někdo to platit musí, takže na PC je to hlavně divná služba. Těžko říct, jak je to s kvalitou. Třeba u BF si stejně kvalitní a svoje servery musíš koupit sám, což na PC bude stejné.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 1. 2018 12:43

Proc by mne, jako zakaznika, zajimala infrastruktura MP a kdo ji financuje? Je mi uplne jedno kdo za ni plati, pokud to nejsem ja. Nevidim duvod platit za neco co muzu mit zdarma u konkurence.

Kvalita je naprosto stejna. Driv melo PC vyhodu v tom, ze clovek mohl mit v pozadi spusteno jine aplikace, treba na privatni chat, ale v dnesni dobe se ty rozdily uz stiraji, protoze ty hry ty funkce nabizeji primo. Muzes argumentovat, ze je mnohem castejsi na PC potkat treba cheatery s aimbotem, ale tenhle trend uz IMHO taky mizi. Hlavne je to o pristupu jednotlivych spolecnosti (Blizzard si tohle treba dost hlida). Tim nechci rict ze na konzolich nejsou, jen jsou min castejsi.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 1. 2018 15:35

Ty to právě jsi. Kdo jiný by to asi platil? Vždy jsem chtěl mít rozdělený SP a MP a konzole se tomu trochu přiblížily. Chci mít SP zážitek a cloud save? Tak to MS nabízí zdarma. Chci hrát jen online a za jednu cenu hraju tisíce hodin zdarma? Tak to musím zaplatit. Ten PC model je blbost. Ale zase často odebrali možnost mít vlastní servery doma, což je hlavní výhoda PC. Rozjedu server a hraju s kámošema za naše. Někde to pořád určitě je, ale Dice ti radši prodá vzdálený :D

Cheating nevím. GTA IV bylo tím celé zničené roky. Naopak BF je celkem v pohodě, i když to také není úplně ono. Sem tam někdo používá zase myš, což se špatně odhaluje a myslím, že to ani nikdo neřeší. Ale co jsem slyšel, tak třeba COD i BF je na PC horší. Ale nevím, COD jsem nehrál a BF tak 50 hodin a nic neviděl.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 8. 1. 2018 16:19

Jakym zpusobem to platim? Koupim si hru na PC (ktera je jeste navic o 20-30% levnejsi nez na konzole) a uz nic jinyho krome ISP pripojeni neplatim. Steam, Origin, uPlay nabizi Cloud save a take zdarma. Tak mi rekni jak ze mne tahaji ty penize?

Nevim jak je to s privatnima serverama dnes, ale minimalne v minulosti s tim nebyl zadny problem. Sice nebylo uplne jednoduchy ho nastavit, ale jde o to ze ta moznost tu byla (a jeste porad je, takze neni problem rozjet MP u starych klasik). Dneska uz to bude asi horsi, kvuli DRM, takze bude asi tezsi v nich neco zmenit, ale hadam, ze nejaka neoficialni cesta existuje.

Cheatery resim nasledovne. Kdyz se mi zda, ze nekdo hraje az podezrele dobre, tak se odpojim a prejdu do jine hry.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 1. 2018 21:57

Takže mi chceš říct, že ty miliony za servery prostě nikdo neplatí a výrobce to platí ze své kapsy a zisky z her má vedle?

To se mi na PC dost líbilo, že si člověk založil a hrál. Naposledy jsem to zažil s Minecraft, to byla neskutečná pecka. Na konzolích bych musel použít cizí, ale asi by to bylo jinak jedno.

Jasně. U GTA IV bylo vždy jen pár her, tak mě to hodilo do stejné a u BF hraju jen jednu mapu a serverů, které jedou jen jednu mapu, zase moc není :D Ono to ty retardy ale většinou přestane časem bavit.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 9. 1. 2018 00:03

Ja opakuju ze je mi jedno kdo to plati, jestli maji vyrobci dotace od Intelu a nVidie, nebo jestli pouzivaji morcata. Ja jako zakaznik proste navic neplatim nic. Tak to proste je a znovu rikam, jestli vis jakym zpusobem ode mne ziskavaji penize tak se rad poucim.

Sony a MS maji uzavrenou platformu a monopol, a tak si muzou delat co se jim chce. Zavedou poplatky za MP, hraci sice budou remcat ale stejne nakonec zaplati protoze jim nic jinyho nezbyde a "prece si nekoupili novy COD kvuli singlu" nebo nedejboze budou hrat na PC... PC je otevrena platforma a kdyby tohle zkusili tam tak hraci rychle prejdou na ke konkurenci, popripade vyroste spousta piratskych serveru. Udrzba serveru totiz asi bude levnejsi nez kdyby ztratili x-milionu v prodanych kopii.

A Nintendo jde stejnou cestou. :grr:

IMHO je vyhodnejsi si pronajmout server v cloudu. Zalezi taky co hrajes, Minecraft by mel utahnout prumerny server ne? Spis nez to tak problem by byl v pripojeni k internetu.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků