Xbox One nebo PS4

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod halama86 25. 11. 2016 18:58

Ahojte.
Nějakou dobu přemýšlím o koupi jedné z těchto konzolí. Ale nevím jaký výběr by byl ten správný. Už tři roky vlastním xbox 360 a byl jsem s ním za tu dobu velmi spokojený. Ale co jsem se ptal pár lidí, která z těch konzolí by byla lepší, tak jsem spíš slyšel, že je skoro ve všem lepší PS4. V designu, kvalitě, výkonu a možnosti her. Pár lidí taky říkalo, že má lepší ovladače což si já osobně nemyslím. Ovladače u Xboxu mi příjdou mnohem spolehlivější a s lepším ovládáním. Taky mi je jasné, že kdybych šel do PS4 tak bych si musel zvykat na nové ovládání. Opravdu nevím do čeho jít. Xbox a Playstation vidím tak 50% na 50%. A to s tím, že jsem zvyklejší na xbox. Budu rád, když mi poradíte ve výběru konzole.
halama86
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2016 19:20

Xbox je spíše pro blbce, kteří nevidí tu nadvládu :D Jako Xbox má super ovladač, ale aktuálně je to docela neprodejné. Počkej spíše na Scorpio a zatím vem PS4 Pro.

-- 25. 11. 2016 20:27 --

Vlastně zpětná kompatibilita je super. Jen je otázkou, jestli chceš hrát vykopávky a nebo si dát luxusní remaster :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod halama86 25. 11. 2016 19:50

Hry, které jsou nabízené jsou určitě lepší na PS4 ale pro mě je furt bližší ten xbox :D Asi tím, že jsem Xbox vlastnil. A kdybych šel do PS4 tak vyplatí se PS4 PRO?
halama86
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2016 19:54

Xbox 360 byla luxusní konzole a PS3 se na ní vůbec nechytala. Jen exkluzivity to zachraňovaly. X1 je mega fail od MS.

PS4 Pro určitě. Třeba Skyrim tam jede ve 4K.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod halama86 25. 11. 2016 19:58

Díky.
halama86
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 27. 11. 2016 18:40

Rozhodni se hlavně podle her, ty technikálie nejsou podle mě až tak podstatné (a třeba PS4 gamepad se mi hrozně blbě drží).
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 6. 12. 2016 18:48

Pokud máš x360 tak je logická volba přejít zase na xbox. PS4 je sice jak se všude píše víc výkonná v grafice, ale nemáš šanci to při hraní poznat a zkoumat na pixely to v praxi nebudeš. Ovladač je jednoznačně lepší na xboxu a ve verzi S je ještě o něco lepší, ale zvyknout se dá na všechno. Pokud nemáš dobrou 4K telku nebo ji neplánuješ, tak nemá PS4pro vůbec smysl, nehledě na to, že ty hry ve 4K jaksi nejsou, zatím. Pokud máš nějaký hry koupený na x360, tak je můžeš použít i na x one a to se taky někdy hodí. Já jsem teď řešil stejnou otázku a vzhledem k výkonu byla PS4 jasná volba, jenže když jsem to začal pitvat, tak jsem zjistil, že rozdíl je ve kvalitě obrazu minimální a já využiju raději x one S.
vormen
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 12. 2016 19:14

Jak nemáš šanci poznat? Ty nepoznáš 50 % navíc? Tak to máš blbý :D A to nemluvím o PS Pro, kde je to ještě lepší.

PS4 Pro nemá smysl? A proč má teda lepší 1080p módy?

Jak ty hry nejsou ve 4K? Skyrim je native a ostatní jsou také 4K.

Pokud má hry koupený na X360, tak je může hrát i tam. Ty hry nejsou lepší na X1
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 6. 12. 2016 19:41

Ten rozdíl na tv 117cm ze 3 metrů fakt nepoznám. A kdes přišel na těch 50%? Pokud bych měl dobrou 4k telku s hdr a všechny hry byly nativně ve 4k, tak je jasná volba PS4pro, takovou telku ale budu kupovat za 5 let až se zavede dvb-t2 a v té době budou i jiný konzole :-)
vormen
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 12. 2016 19:51

BF jede na 720p na X1 a na 900p na PS4. Takže z toho si dokážeš udělat obrázek o výkonu.

4K telku vůbec nepotřebuješ, protože PS4 Pro má lepší výkon a poznáš to i na normální telce. Třeba Last guardian jede lépe na PS4 Pro a na PS4 nemá stabilních 30 FPS.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 12. 2016 21:48

Osobne som viac fanusik Xboxu. PS ma lepsie exkluzivity, ma ich viac, ale su viac pribehovo orientovane. To je vyborne ak si clovek ktory ma na hranie hromadu casu. Uncharted, The Last of Us a pod nie su hry ktore si zapnes na pol hodinu denne.

Ja som skor casual hrac ktory sa chce odreagovat a nie sa po praci stvrt hodinu driapat po skalach. Xbox exkluzivity mi v tomto smere vyhoveju viac.
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 12. 2016 14:23

Nějak jsem dostal chuď na X1 :D Protože mi tu leží police X360 her a X360 tu nemám, tak bych mohl rozjet něco na X1. Nemáte někdo nějaký tip na nějakou dobrou cenu a nebo odhad, jestli nebude nějaký výprodej po svátcích?

Teď je všude S s Minecraftem za 7,7, což je docela OK, ale zase na to, že stejně nehraju, tak bych to bral spíše tak za 6 :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 12. 2016 17:38

Hmmm, tak Alza přidala k tomu packu ještě ovladač. To už je dobrá cena. Jen si nějak nejsem jistý, jestli X1 potřebuju :D X360 byla super, ale tady nějak nevím. Možná by to chtělo rovnou Scorpio.

Kdo jste teď pořídili X1? Co hrajete?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 12. 2016 22:19

Tak jsem si zatím udělal "zpětnou kompatibilitu" a hrál GTA IV na PS3 :D Ta hra je pořád nářez. Sice to jede tak 20 až 30 FPS, ale ta grafika a ta hratelnost! Jestli to takhle půjde dál a nebudou vycházet žádné pecky, tak to rozjedu asi znovu. RDR radši na X1.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků