Série Age of Empires

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 18. 4. 2005 22:31

Nesmrtelná série neskutečně oblíbených strategií... Tak který národ je nejlepší? Která taktika vede k nejsuverénnějšímu vítězství? Který z vás je ten nejlepší vládce svého impéria?
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 09:18

V AoE2 hraju vždycky za Turky a docela s tím slavím úspěchy. Na obléhání jsou prostě k nezaplacení, byť nejsou zrovna moc ekonomicky hospodární.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumcajsx 22. 4. 2005 13:50

A co říkáte na připravované AOE 3? Na nový "fyzikální" model? To už asi bude potřebovat pořádnou "mašinu" :-)
rumcajsx
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 15:04

Nový fyzikální engine bude jenom pro efekt a kvůli podpoře prodeje (hry i nového HW). Já bych se klidně obešel i bez něj, spousta lidí ale na líbivou grafiku a tyhle efekty dá.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 5. 5. 2005 19:21

AoE 2 byla jednu dobu snad moje nejoblíbenější hra :) . Nejdřív jsem hrál myslím za Kelty. S příchodem datadisku jsem si zamiloval Španěly a jejich kanonové jednotky (na ty nedám dopustit), jinak normálně jsou alternativou Turci (rovněž zaměření na děla apod.).
ConPower
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 5. 5. 2005 22:30

Libová serie. Mám radši 1 než 2 a hraju za peršany nejraději.
tOplOaDer
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 1. 6. 2005 08:38

Age of Empire, tuhle gamesku jsem si dal na kompu, pak na PS2, tam jsem ji věnoval mnoho času a teď přemýšlím, že bych ji skousnul na DS :-) uvidim, jinak dost povedená strategie, hmm
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 3. 6. 2005 09:55

Od te doby,co mam datadisk,hraju jedine za Spanely(pokud je to mapa bez vody) a nebo za Korejce(pokud je to morsky svet).
iwigirl
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 18. 7. 2005 15:07

Já už se stejně těšim na AoE3, pokud splní to co říkali (a to co jsem viděl na screenech) , tak to bude jedna z nej strategických her roku 2005.....ale stejně se nesmí zapomenout na nezapomenutelné AoE2, u kterého jsem proseděl dětsví...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heady 1. 8. 2005 19:21

mno, ja som AoE1 vyskusal a dal prec, nelubilo sa mi to. prilis stare. a ten zvuk ked monk liecil vojakov, no fuj...zato AoE II nema chybu...mno, ma, chyba logika, obtiaznost hry, vzdy je to tak, ze ked prezijes zaciatok, vyhral si :(
AoM sa mi vooobec nelubi, lebo, ako som uz inde povedal, nemam rad hry, kde su vselijake kuzla a protikuzla atd, AoE II bola realna hra...ja hravam aj po datadisku s Teutonmi. tie ich unique units je prakticky neznicitelne. 2 kamossi raz hrali proti mne samemu a poslali na mna paladinov (mysleli si, ze ma rozj...), ti ich paladini padali jak hnile hrusky :)

ako hrat ?? zaklad je, hned ako zbadate svoju zakladnu, vyrobit za vsetok food villagerov, neponahlat sa do druhej doby !!! treba mat aspon (!) 30 villagerov a potom volaco robit...ja to este robim tak, ze na zaciatku si postavim par vojakov a poslem ich superovi, on nema ziadnych, necaka utok (alebo este nie je pripraveny), znicim mu villagerov, co mu urobi obrovsku ekonomicku skodu.
pri hrad si postavim vezicky, do nich dal lukostrelcov, vezicky ohradim drevom - jedno miesto zostne volne, aby tam mohli prijst vojaci, zaklad este je zobrat co najskor co najviac relicov, ked nemate ani jeden alebo mate iba jeden, prehrali ste...
do utoku chodim trebuchetmi (aspon 4), kym na mna pri mojom utoku nazautoci, ja si nicim a ked pride, idu elite teutonic knights obranovat tie katapulty :)) tie drevene stroje nepouzivam, neoplati sa to, namornictvo takziec nepouzivam vzhladom na to, ze hram mapy, kde nie je voda...

btw, mam hru, vola sa, ze Star Wars Galactic Battlegrounds - je to presne to iste co AoE II (ten isty engine a ten isty princip, ovladanie...) len tam nebojujete s mecmi, ale s lasermi, stihackami a robotmi :) je to pecka :)

EDIT: jo a najprv tazim nerastne suroviny mimo mojej zakladne !! aby som mal neskor tie, ktore su "za mnou", cize mnou chranene
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kachel 13. 8. 2005 23:02

Já hraju většinou za Huny, protože jsem línej si stavět domy :D
Jinak za Persii, ta má super slony s dost energie, a navíc sou docela levný. Ale vždycky je nejlepší kombinovat různé druhy pěchoty, lukostřelců a jízdy. Když hraju třeba proti někomu, kdo používá jenom paladiny, tak ho těma vojákama s kopím dostanu v pohodě (ale to asi každej z vás ví). S počítačem je to pravda, že když přežiju začátek, mam to vyhraný.
Age of Empires neni hra sezbírej nejvíc surovin, postav největší armádu a znič všechny ostatní. Je to hra, kde mam plno možností nepřítele překvapit. Kolikrát sem si už myslel, že to mam vyhraný a čekal jenom na jeho rezignaci. Stačilo ale málo, a prohrál jsem já.
kachel
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unknown 16. 10. 2005 09:50

Jak tady nekdo psal ze u AOE II stravil mladi, tak to je i muj pripad a vubec toho nelituju, je to paradni hra, nedavno jsem si ji znova nainstaloval a paril a vzpominal na mladi.

Mate nekdo AOE III? Ja si stahnul demo a docela me to zklamalo, kdyz by se me nekdo zeptal co si myslim ze je lepsi, jestli AOE II nebo AOE III hodne bych vahal co mu odpovim :?
7,46 kg/hp
unknown
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 16. 10. 2005 10:18

mam AoE3 a proste uz to neni takova slava jako AoE2, ale hraju to, bavi me to :)
Standa
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unknown 16. 10. 2005 10:34

Standa píše:mam AoE3 a proste uz to neni takova slava jako AoE2, ale hraju to, bavi me to :)


Presne tak, neni to takova slava jako AOE II, ale taky to hraju a taky me to bavi, ale kdyz si chci zahrat AOE tak to stridam (mezi II a III), tim myslim jako, ze nehraju treba jenom III nebo ze bych trojku hral vic, u me to je vyrovnany
7,46 kg/hp
unknown
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 10. 2005 11:00

Já mám radši jedničku než dvojku. Jen se mi na téhle sérii nelíbilo, že každý národ má stejné jednotky jako ty ostatní a jen jednu unikátní.
A nemůžu souhlasit s tím, že to není typická RTS - vyrob co nejvíc nejsilnějších jednotek a převálcuj nepřítele. Ve hře proti počítači to rozhodně je typická RTS. Akorát proti člověku se můžu setkat s tím, že proti mě použije něco, co by mi ty nejsilnější jednotky roztřískalo. Tahle strategie totální silové převahy nefungovala snad jen v Empire Earth (a to ne vždy).
A z toho vyplývá i moje strategie - přejít co nejrychleji do nejvyšší doby a vyrobit co nejvíc nejsilnějších jednotek a potom nepřítele převálcovat. V multiplayeru to chce ještě trochu kooperovat se svými přáteli. Podpořit je v útoku a pomoci jim při obraně.
V jedničce sem měl nejradši Římany a ve dvojce Angličany.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků