HDD na hry

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 9. 12. 2017 12:53

Ahoj, rád bych požádal o radu s výběrem HDD do PC. Disk bude převážně sloužit na hry a nějaké ty virtuály jinak mám SSD.

Nyní k těmto účelům používám WD Blue 1TB EZEX v Himuru a Define R4 a i přesto je to nejhlučnější část pc. Chtěl bych něco co bude maximálně stejně hlučné nebo tišší ve velikosti 3-4 TB.

Koukal jsem na nové WD blue 4TB, ale mají pouze 5400 rpm. Je to na hry problém? Bude to nějak znatelně pomalejší než starší Blue co má 7200?

Potom je tu ještě WD Black a Seagate Barracuda (do 3 TB mají 7200 rpm), ale tam nevím jak s hlučností. Starší WD Black jsem měl a bylo to fakt hlučný.

HGST jsou pěkný HDD, ale všude se píše o velké hlučnosti, takže pro mé použití asi ne.

Další možnost je nějaká 2,5", ale tam se mi moc nelíbí SMR u Seagate a jinak nevím jak je to s tou rychlostí na hry.

Nehledám nejtišší HDD, ale nechtěl bych jít přes hlučnost mého starého WD Blue.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 12. 2017 14:57

2.5" disky se běžně používají v herních konzolích. Ano, jsou v přímém srovnéní trochu pomalejší na loading, ale jinak ti chod hry nijak neovlivní - při dočítání textur se už nejedná o velké objemy dat. Osobně mám dvě až tři nejhranější multiplayer hry na SSD, a ten zbytek, kde mi na tom nezáleží, v klidu odpočívá na 2.5" disku v Himuru. Ani přesto, že mám Noctua setup, o disku téměř nevím.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2017 16:29

7200rpm disk jak pise kolega Ti pouze zvedne hlucnost. Od rychlosti je tu NVME pro system, SSD v SATA pro nejpouzivanejsi data + hry a HDD jen jako sklad na filmy a zaloha dat z NVME a z SSD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 9. 12. 2017 16:36

SSD v 1 TB+ jsou stále drahé a nechci investovat takovou částku na hry. Mám SSD na systém + pár her a zbytek na tom WD Blue 1 TB, ale potřebuji něco většího. Na sklad a zálohu mám NAS.

edit: ten 7200 WD Blue co mám mi nějak nevadí když hraju, ale nechci nic hlučnějšího. Nejvíc se mi zamlouvá ten novější WD Blue, ale bojím se aby těch 5400 nebylo na hry málo.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2017 18:16

Není.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 9. 12. 2017 19:33

Děkuji oběma za radu.

Asi vyzkouším WD Blue EZRZ. Vypydá to, že by nemusel být tak hlučný a co jsem koukal na nějaký test, tak rozdíl při loadingu her je tam pár sekund, takže nic čím by se mělo smysl zabývat. To už potom spíš to SSD, tam už je znatelný rozdíl.
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 12. 2017 21:34

EZRZ patří k těm tišším 3,5" HDD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FreeMan3109 9. 12. 2017 21:50

Je tu nějaká lepší volba pro mé použití než ten WD Blue EZRZ?
FreeMan3109
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 12. 2017 13:12

Libovolný SSD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 12. 2017 21:31

Nemám uši netopýra, takže já bych tam plesknul 7.2k rpm 3.5" Seagate a maximálně ještě zainvestoval do nějakýho odhlučňovacího boxu, pokud bych neměl interní sloty v case bez gumových prvků proti vibracím.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků