USB NTB DVD BOX ???

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod merlo 16. 8. 2017 14:28

Zdravim,

mam vytazenou mechaniku z notebooku a zajimalo by me, zda se vyrabi nejaky usb box - podobne jako na hdd?

Zatim jsem to nikde na netu nenasel, tak nevim...

Diky za radu. :-)
merlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 16. 8. 2017 14:54

Dulezity je konektor - stare IDE nebo SATA? A pak tloustka mechaniky - 12,7mm nebo 9,5mm?

Na eBay jsem uz kupoval dva levne boxy pro IDE mechaniky (cca 130Kc/ks), pri napajeni jen z jednoho USB jsem mel problemy s odpojovanim a druhy box mi prisel s prohnutymi plasty (uprostred prohnute k sobe), takze obcas nechce zajet celo mechaniky az dovnitr.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod merlo 16. 8. 2017 15:10

Je to 9,5mm SATA.

Vedel by jsi prosim nejaky odkaz?
merlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2017 15:48

Na našem trhu lze pořídit např. ICY BOX IB-AC640a.

Jinak čínská tržiště jsou podobných redukcí plná. Viz třeba AliExpress.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merlo 16. 8. 2017 17:17

ICY BOX bych bral, to je spolehliva znacka, ale ty 400 jsou podle me hodne moc, vzhledem k tomu, ze lze za 600 koupit kompletni externi mechaniku.

U tech cinskych by mi asi zase vadilo samostatne napajeni pres druhe USB a jak je to se spolehlivosti tezko rict.

Kazdopadne diky za rady...
merlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saruman 16. 8. 2017 17:46

Vzhľadom k tomu, že kvalita DVD mechaník v notebookoch je zúfalá, radšej by som kúpil externú USB DVD-RW mechaniku. Ja mám Asus SDRW-08D2S-U lite a slúži spoľahlivo.
saruman
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků