LN/ULN 70% gamesy,10% multimedia,15% rendering full HD - 35K

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Libunda 23. 9. 2013 19:34

Zdravím vás gentlemani,
prosím o kontrolu a případné návrhy úprav vybrané sestavy v ceně cca 35 000 Kč
Principiálně mám radši naddimenzované věci, hraju starší i nové hry a full HD videa budu nadále pravděpodobně střihat v Corel Video Studio posledních verzí, dále používám Pc propojené s MMC a pouštění FullHD videí, včetně 3D.

Sestavu bych měl rád minimálně LN, pokud by šla ULN, budu nadšený.
Montovat budu pravděpodobně sám.

Taktovat budu asi jen v rámci Turba.

Na sestavě poběží Win 7 Ultm. 64bit a v case budou ještě kromě SSD instalované 2 WD Green a 2 WD black caviar, monitor AOC 2757M

Case:
http://www.silentmaxx.de/komponenten/si ... r-pro.html
Deska:
http://www.alza.cz/gigabyte-z87x-oc-d436621.htm
Procesor:
http://www.alza.cz/intel-core-i7-4770k-d430860.htm
Clazení procesoru:
http://www.alza.cz/noctua-nh-c12p-se14-d163447.htm
Ram:
http://www.alza.cz/kingston-16gb-kit-dd ... 464049.htm
SSD:
http://www.alza.cz/kingston-hyperx-3k-s ... 319800.htm
Grafika:
http://www.alza.cz/gigabyte-n770oc-2gd- ... .htm#popis
Zdroj:
http://www.alza.cz/ocz-zx-series-850w-d240906.htm
Nějaký ty větráky do skříně:
http://www.alza.cz/ventilator-noctua-nf-p12-d84100.htm
Ostatní:
nějaká interní čtečka karet all in one, nějaká kombo mechanika, čtení BD, závis CD, DVD
Onkyo TX-DS696, Canton LE 190/AS 105 SC, KPP, Senny HD 555
Libunda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satikcz 23. 9. 2013 19:50

do (U)LN grafiku asi spis
http://www.alza.cz/msi-n770-tf-4gd5-oc- ... 452841.htm

zdroj je overkill, stacil by 600W, mozna i min

Montovani doporucuju prenechat nekomu z fora, na LN/ULN nestaci mit jen tiche komponenty bezici na plny otacky :)

Po vlastni zkusenosti muzu doporucit treba Kineczka, nejhlasitejsi soucastkou meho PC jsou ted repraky, u kterych jsem si se starym PC nikdy nevsiml, ze bzuceji :D
Naposledy upravil satikcz dne 23. 9. 2013 19:56, celkově upraveno 1
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libunda 23. 9. 2013 19:55

Toho zdroje si sem vědom, protože se mi špatně hledalo mezi tichým chodem, vysokou účinností a normální cenou :-/
Grafika je výběr " líbí se mi "
Onkyo TX-DS696, Canton LE 190/AS 105 SC, KPP, Senny HD 555
Libunda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2013 19:55

4x HDD = nebude to ani LN.

Tiche zdroje take vypadaji jinak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libunda 23. 9. 2013 19:57

Bohužel s tím momentálně asi nic neudělám, jsou to disky vyrvaný z NASu, kterému vyhořely RAIDy.
Nemám to kam dát, bez dalších investic.

EDIT: slouží pro ukládání dat, takže nepoběčí stále naplno. Teda myslím. Jen když z nich budu tahat data.

EDIT 2: jsem ochotný vyměnit 4 1T za 2 x 2T nějaký WD greeny. ( ale ty jsou zase pomalejší než caviáry ne?)

EDIT 3: četl jsem recenze na zdroj, kde je údajně neslyšný, proto jsem ho také vybral


Ale tak proto sem píšu, abych si nechal poradit.
Naposledy upravil Libunda dne 23. 9. 2013 20:09, celkově upraveno 1
Onkyo TX-DS696, Canton LE 190/AS 105 SC, KPP, Senny HD 555
Libunda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2013 20:08

C12P neni na 4770k vhodna. 4770k neni CPU na hry. OCZ neni tichy zdroj. SSD je vyslovene predrazena vec bez smyslu co do funkce. P12 !NENI! skrinovy ventilator.


BTW ... tady zacni. Prosim. Pokud to myslis trochu vazne. Odkaz: viewtopic.php?f=932&t=1119140
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libunda 23. 9. 2013 20:13

OK, projedu to znova, protože už to Tvoje psaní studuju 2 dny.
Například ty chladiče a větráky jsou přímo od Tebe, pouze jsem je asi použil na špatná místa.

Procesor není z jakého důvodu vhodný??
Onkyo TX-DS696, Canton LE 190/AS 105 SC, KPP, Senny HD 555
Libunda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2013 20:13

A pokud chces alespon +/- tak nejak tichy navrh (4x HDD proste ULN nebude, ale az ty disky vsechny vyhodis, bude to HC-ULN), tak bys mel koupit neco jako toto:

36.691,- Kc

Pro mechaniku, ani treba pro ctecku karet tam uz neni misto, zato tam ovsem je odhlucneni pro vsechny ctyri disky. Neni tam ani i7, ani 770. Ani jedno se nevyplati ... a HLAVNE ... ticho neco stoji. A neni tam ani 16GB RAM, pamet se da dokoupit a hry 16GB nevyuziji. Ty s bidou vyuziji tak nejak tech 8, ale ani to ne. 99% her = 32bit aplikace. A 32bit aplikace = pod 4GB RAM/kus a pres to nejede vlak.

- - -

AD CPU: Hry nedovedou vyuzit vetsinou ani vic jak dve jadra. U Core i7 ale casto dochazi k tomu, ze misto plnohodnotnych jader hra mylne vyuzije jenom HT, takze bezi jadro+HT. Na i5 pak bez jadro+jadro, tzn. rychleji. Paradox, coz?

- - -

Dalsi veci potom je ODLADENI VENTILATORU - mas s tim zkusenost?

- - -

AD PSU: Tady pak zalezi, co budes radsi: Budes verit "nekomu kdo neco napsal", nebo nekomu, kdo ma realnou zkusenost, relane srovnani a roky se ztisovanim PC a zakazkovou stavbou zabyva? Rozsekni si to sam. Napr. na PCT napsali "temer neslysna" o miniITX sestave s GTX670, BOX CHLADICEM, 1x systemovym ventilatorem ... radeji no comment.

- - -

//edit: Seasonic X je po vetsinu casu NAPROSTO NESLYSNY, nebot pod tusim 30% zatizeni ventilator vypina. Tzn tissi zdroj uz byt nemuze, nez ten, ktery nevydava zadny zvuk.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libunda 23. 9. 2013 20:52

Pokud se zbavím té hromady HDD a dám správný větráky, tak ta sestava bude OK??
Ten Tvuj seznam komponentů mě nějak nesedí.
Jo, použiju asi ten seasonic-x-750-
Onkyo TX-DS696, Canton LE 190/AS 105 SC, KPP, Senny HD 555
Libunda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2013 21:19

Ten muj seznam je jedina cesta, jak se dobabrat k ULN sestave. Tak mi asi radeji rekni, co Ti na nem nesedi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libunda 23. 9. 2013 22:21

Nelíbí se mi case, crucial vlastně ani neznám a radši bych víc těch RAM, můj SSD vím, že je skvělej, má několikanásobně vyšší hodnoty zápisu a je (pokud se nemýlím) osazenej intelama. ( které mám rád), deska má pro mě asi málo USB, ale zase na druhou stranu má audio coax, na kterej sem u své zapoměl.
Jak se bude chovat i5 oproti i7 při renderování/střihu videa?? bude mezi nima rozdíl?? Tzn, sice denodenně gamesím, ale ten výkon procáku pro mě při hře není tak důležitý, jako při těch úpravách vide jednou za čas.
Onkyo TX-DS696, Canton LE 190/AS 105 SC, KPP, Senny HD 555
Libunda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2013 22:31

Eh. Tak jsem to precetl, napocital 3x do 10 ... bohuzel nepomohlo. Tak to zkusim zavrit a treba do zitrka na to nekdo nejak rozumne zareaguje.

Vybirat desku podle poctu USB, vybirat pameti podle "ja neznam" ... ehm. A k tomu SSD ... neco si o tom precti, nez neco napises. Pak si precti treba na DIIT.cz recenzi obyc Kingstona V300, ktery tomu "Tvemu" nakope pozadnici za drasticky nizsi cenu.

Pak si precti neco kompletne o SSD ... o realne dosahovanych rychlostech. O Sandforce. O kompresi. Pak na to mozna prijdes.

A nebo chyt shopping spree a kup to, co sis sam naklikal. Bude to pro Tebe nejlepsi - budes mit vlastni "dream come true" ... a tak je to pro Tebe asi nejlip.


BTW: Promin, ale smysluplne reagovat nedokazu. Chtel bych, nejde mi to. Leda bych rekl, ze vse, co BYCH mohl rict tady, jsem uz 127x psal nekde jinde, na tomhle foru.

Mozna bys mohl trochu verit lidem, co se IT zivi. Ja taky nezavrhuju automechanikovi nejakou soucastku jenom proto, ze jejiho vyrobce "vlastne ani neznam". Neznalost totiz byva vetsinou chybou neznalce ... tak uz to ve svete chodi.

-- 23. 9. 2013 23:32 --

Mozna mne rano napadne neco smysluplneho a tenhle post smaznu a prepisu. Nebo se tu mozna uz (radeji) neukazu. Time will tell.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 9. 2013 22:34

case je funkční - dobře chlazená + odhlučněná.
RAM můžeš kdykoliv dokoupit, 8GB je tam pouze z rozpočtových důvodů a při hraní tě 8GB nemá jak brzdit, Crucial je OK.
SSD - jiný řadič, jiné papírové hodnoty. V reálu při použití SSD jako systémový disk to nepoznáš.
USB - 4x USB 3.0 + 2x USB 2.0 vzadu + další USB na frontpanelu nestačí v čem? resp.co vše tam budeš přes ty USB připojovat? Jinak lze vyvést bracket dozadu z interních konektorů...
ve hrách rozdíl i5 vs i7 nepoznáš nijak, málokterá hra využije hypethreading, při střihu bude i7 o něco silnější, větší L3 cache + HT.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2013 22:37

Striha se stejne vetsinou CUDA/OpenCL/whateverpresgrafiku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 9. 2013 22:39

To je taky fakt, vhodně vybraná mainstream grafika (v kombinaci se správným SW) nakope zadek i 6 jádru.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků