Herní PC kolem 30000, LN moc neřeším

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Freedom013 11. 3. 2018 14:59

Zdravím, chci si koupit PC, nejlépe do 30000, koukám, že hotové sestavy vycházejí cenově lépe než je stavět. Nemůžu se ale rozhodnout jaká sestava bude do budoucna výhodnější. Posuzujte to jako herní počítač, i když na tom budu asi víc času trávit na internetu, filmy, atp. ale na to by mi bohatě stačilo cokoliv i za 1/3 ceny. Chci aby to chvíli vydrželo a nemusel jsem do toho něco za rok kupovat (při vysokých detailech na 1080p).

1. možnost: https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox-ryzen-5-d5154808.htm

Ze sestav u Alzy, ale i czc atd. mi asi nejlíp vychází toto. Z důvodu budoucího upgradu mi nabízené sestavy s Intelem vychází jako nesmysl, protože jsou všechny postaveny na procesorech 7. generace a do těch desek už novější nedám, pro ryzen a tuto desku budou nové procesory i v budoucnu. (četl jsem zde ve starším tématu, že nároky na procesor se zvedají jen pomalu, ale kvůli poměru cena/výkon si prostě nemohu dovolit kupovat nějaký top procesor)

+ cena
+ oprava do 5 dní
+ 3 roky záruka
+ AMD Freesync
- RX580 trochu víc žere*
- (((můj první AMD procesor))) :)

*No co, vyměním v domě 3 obyč. žárovky za LED a jsem na tom stejně... :)

2. možnost je PC postavit na Intelu, tam ale cenu zvedne OS. Jediná možnost, která mě napadá by byla koupit gtx1060 3GB a počkat jestli se pohnou ceny dolů a pak ji vyměnit. To by se ale taky nemuselo splnit... a přijde mi to docela jako škoda...

https://www.czc.cz/223206,223356,204479,200379,210022,164760,165201,231343,185391/kody


+ o něco výkonější procesor
+ OS není OEM
- záruka podle dílů (i když většina má také 3 roky)
- žádné služby navíc
- cena (33081 Kč)


A teď babo raď... Jen doplním, že přetaktovávat nic nehodlám. Tak nevím do čeho z toho jít, popř. jestli máte uplně jiné tipy, tak budu vděčný. díky
Freedom013
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 3. 2018 15:32

Precti si, prosim, pravidla sekce PC sestavy. Dozvis se tam, co vse by mel obsahovat prvni prispevek v novem vlakne. Pravidla jsou urcena predevsim k tomu, aby se Ti dostalo kvalitnejsi odpovedi v kratsim case. Pokud v prvnim prispevku nektere tyto veci neuvedes, muze se stat, ze bychom diskuzi pouze "zbytecne" prodluzovali kladenim dalsich doplnujicich otazek, na nez bys stejne musel odpovedet, pokud chces dostat kvalitni radu.

Vice viz odkaz: PRAVIDLA SEKCE PC SESTAVY
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků