LN, 42.000Kc, workstation-3ds Max, Photoshop, CAD+zridka hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sange 11. 9. 2017 08:45

Dobry den,
rad bych se zeptal na nazory a radu k sestaveni PC na workstation-3ds Max, AutoCAD, Photoshop, Lightroom, zridka hry (5%), na hry mam xbox one. Idealne by byt komponenty kompatibilni s mac os, vyber kontroluji na https://www.tonymacx86.com/buyersguide/september/2017/

Predchozi vlakna: videl jsem nedavne http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1266333, nicmene zde je doporucovan AMD ryzen, coz nejde dohromady s mac os (prepsany kernel pro AMD, riziko pro jakekoli aktualizaci OS) plus nevim, jestli je brat ohled na single-core vykon CPU pro 3d modelovani, vizte nize.

Hlavni naplni PC ma byt modelovani architektury v 3ds max 2018 + AutoCAD 2018 simultanne zapnute, dale pak Photoshop 2017 a Lightroom 2017. Procentuelne nedokazu odhadnout, jsem freelancer, pracuji na tom, co prijde za projekt.
Co jsem zjistoval, tak 3ds max modelovani vyzaduje single-core vykon CPU a az rendering (GPU) vyuzije vykon GK, konkretne CUDA cores. Jestli chapu dobre tak na GPU rendering cim vice jader, tim lepe s dostatecnym mnozstvim VRAM pameti GK, plus by nemel GK brzdit CPU pri dodavani uloh. Lepsi popis napr. zde http://www.logicalincrements.com/articles/building-pc-3d-rendering-animation jsou tam i doporucene sestavy, me se zamlouvala ta za 1925 USD, zde neni bran ohled na hlucnost, to bych rad zakomponoval.
Prezentovany seznam komponent jsem upravil vzhledem ke kompatibilite s mac os podle odkazu vyse, konkretne zdroj (bude stacit?), case (snad tizsi? okno je nice to have).
Podle toho, co jsem nacetl nema moc cenu kupovat profi GK, jsou temer stejne jako konzumni GK (lisi se fw) s vetsimi pametmi a ECC, ktere jsou nutne snad jen na vedecke vypocty, za tuto neprilis potrebnou pridanou hodnotu si necha vyrobce slusne zaplatit. Naopak jsme se rozhodoval mezi GTX 1080 a Ti verzi, ktera ma o cca 1000 CUDA jader vice, sirsi sbernici a 11GB RAM, zato je o cca 6000Kc drazsi, nevim jestli vykonovy narust bude stat za ty penize pri mem pouziti.

  • CPU: Intel i7-7700K
  • GPU: GTX 1080 8GB (vyrobce?)
  • MB: Asus Prime Z270-A (podporuje pretaktovani CPU?)
  • RAM: Crucial Ballistix Sport LT Red 16GB DDR4 2666 (nevim jestli je znatelny rozdil 2400 vs. 2666MHz)
  • (SSD: mam Samsung 850 EVO 250GB)
  • HDD: Seagate Barracuda 3 TB
  • PSU: Corsair RM 650x (bude stacit? planovano celkem 4x16GB RAM pozdeji)
  • Chladic: NH-U12S
  • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl + window
  • OS: vlastnim win7 i mac os.
  • ventilatory snad v ramci case, mozna jeste nejake montazni vychytavky pro nizsi hlucnost a propojovaci kabely?


Pretaktovani: vzhledem k potrebe single-core vykonu by se nejspis hodilo i pretaktovat CPU, podle http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/44639-core-i7-7700k-s-taktem-4-5-ghz-kaby-lake-v-testu?start=13 jde pretaktovat az na 4.9GHz, ale videl jsem, ze intel doporucuje i7-7700K nepretaktovavat :X, takze nevim.

Hlucnost: nejlepe LN, bude se na PC pracovat 10h+ denne, ale kdyby k oznaceni LN mela chybet nejaka slozita temer hlukove neznatelna vymena vetraku na GPU, ozelim ji. Zajimal by me cenovy rozdil oproti classic hlucnosti, podle toho bych se rozhodoval finalne, muze jit tedy mirne (=max 3000Kc) nad zvolenou financni hranici.

Monitor: stavajici 24", bude muset stacit (finance), pozdeji nejspis nejake EIZO kvuli editaci fotek.

Periferie: netreba, mam.

Stavba, pretaktovani a instalace: nejradeji bych si ditko skladal sam, zrucnost neni muj nepritel, BIOS jsem kdysi zvladal aktualizovat (kvalitni UPS mam), ale napr. do flashovani firmwaru GK bych se nepoustel. Instalace dualboot mac os + win 7 by nemela mit vetsi prekazky (hromada navodu). Pretaktovani jsem nikdy neprovadel, ale videl jsem, ze je dostatek navodu, nicmene to vidim na slusny zrout casu to odladit/otestovat stabilitu v klikatku nastavenych hodnot pretaktovani.

Budu velmi rad za Vase nazory!
sange
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 9. 2017 22:30

GPU - vybrat podle toho jesti chceš měnit chlazení a nebo ne.

MB: Vybrat podle možnosti ovládání ventilátorů. Chceš OSX, otázkou je jak to tam řešit. Bez GPU není samotná i7k i po OC nějak extra regulovat - CPU chladič zvládne regulaci přes BIOS a skříňové ventilátory to zvládnou taky.
Za mě Taichi Z270

CPU: OC určitě, pokud je dobrý kousek, dá se jít i vysoko přes - nutnost je delid.

Do skříně je potřeba vzít AC F14 Silent (pozor na tloušťku) a nebo pak NF-A14

Otázkou je jestli neobětovat cca 10% výkonu (maximálně) a nedát OSX do virtuálu? Regulace ventilátorů bude bez problémů a vše ostatní taky.

Ohledně výkonu GK si to musíš rozhodnout sám, nikdo neví co přesně a jak děláš ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 9. 2017 14:25

Skoda nulove reakce tazatele. Mohlo jit o zajimave tema.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sange 23. 9. 2017 16:54

Neodpovidal jsem, jelikoz jsem cekal na dalsi nazory.

Python.p píše:GPU - vybrat podle toho jesti chceš měnit chlazení a nebo ne.

nechce se mi menit chlazeni, slysel jsem, ze je nemala sance nevratneho poskozeni jeho osazeni

Python.p píše:MB: Vybrat podle možnosti ovládání ventilátorů. Chceš OSX, otázkou je jak to tam řešit. Bez GPU není samotná i7k i po OC nějak extra regulovat - CPU chladič zvládne regulaci přes BIOS a skříňové ventilátory to zvládnou taky.
Za mě Taichi Z270

Tento odstavec jsem nepochopil, ale Taichi Z270 vypada jako schudna deska, podle https://www.tonymacx86.com/buyersguide/ ... therboards

Python.p píše:CPU: OC určitě, pokud je dobrý kousek, dá se jít i vysoko přes - nutnost je delid.

co je to delid?

Python.p píše:Do skříně je potřeba vzít AC F14 Silent (pozor na tloušťku) a nebo pak NF-A14

dekuji za upozorneni. jinak to funguje tak, ze dodavane ventilatory vyhodit a poridit jine, kolik? plati toto u u skrini fractal design?

Python.p píše:Otázkou je jestli neobětovat cca 10% výkonu (maximálně) a nedát OSX do virtuálu? Regulace ventilátorů bude bez problémů a vše ostatní taky.

to by byl fallback

Python.p píše:Ohledně výkonu GK si to musíš rozhodnout sám, nikdo neví co přesně a jak děláš ;)

Jak jsem psal, GK prevazne na rendering, takze asi co nejvice jader a pameti. Koukal jsem ted i po gtx1070, nevim, jestli nema lepsi pomer cena/vykon u meho vyuziti, nez gtx1080, ale ta ma zase 2560 jader oproti gtx1070 s 1920 jadry

Kazdopadne zatim dekuji.
sange
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2017 13:13

GPU - Ok.

MB - Nejsem si jist jak tam bude fungovat regulace, obávám se, že nebude. Muselo by se to vše nechat regulovat podle CPU zátěže.

Delid

Ano, tak to platí. Do FD R5 6x AC F14 Silent.

Ohledně VT chápu.

Odpověď by mohla být 1070Ti :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sange 24. 9. 2017 14:08

GPU - GIGABYTE GeForce GTX 1080 G1 Gaming - je v pohode? Tu 1070Ti jsem jeste na cz eshopech nevidel a potreboval bych postavit, co nejdrive.

MB - aha, a nestaci pak ASUS PRIME Z270-A, jeste s tim, ze nejspis nebudu mit ve skrini okno-FD R5 (taichi je hezci deska, ale nebyla by videt :) )

Zdroj: utahne vse vyse popsane Corsair RM 650x?

je potreba dokoupit nejake kabely nebo byva vse potrebne u desky (datove kabely) a zdroje (napajeci kabely) ?
sange
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2017 14:16

MSi bude tišší. Občas se tam najde i dobrej kousek.

MB - ber vše co doporučí Tony. A pokud to má aspoň trochu dobrou kaskádu.
- potom bych vzal asi PWM ventilátory + splitter a navěsil na CPU_FAN

Ano, zdroj v pohodě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sange 24. 9. 2017 14:58

GPU - tizsi je fajn, ale netusim, jak moc se ty kart lissi, kdyz seznamu https://www.tonymacx86.com/buyersguide/september/2017/ MSI vubec neni, je tam EVGA a Gigabyte v nekolika verzich, opet netusm, ktera je nejlepsi pomer cena/vykon + ticha

MB - 6x AC F14 (140mm) + dalsi 120mm (doufam ze PWM zn. 120mm) na "naveseni na CPU"? Je to tak mysleno? Nebo je to mysleno tak, ze se vsechny (nebo aspon co pujde) ventilatory navesi na CPU a tim padem budou vsechny ventilatory regulovany podle vykonu CPU?

Dik :)
sange
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2017 16:38

Já to moc nezkoumal, ale pokud je tam EVGA tak iCX je sázka na jistotu.

Přesně, sice to nebude to pravé ořechové, ale fungovat to bude. Karta se bude fungovat samo o sobě.

Ještě by se dalo použít jeden bazmek od NZXT že skříně Noctis - na tu se nahazí DMI / DC ventilátory a pak se to spojí s MB přes PWM a reguluje.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sange 24. 9. 2017 18:45

iCX netusim, jestli ma nektera EVGA z https://www.tonymacx86.com/buyersguide/ ... hics_Cards, zbezne jsem koukal, ze to je nejaky placeny upgrade, kde se za 99USD obdrzi tricko https://www.evga.com/icxupgrade/ nevim, jestli to uplne potrebuju :D
sange
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Foxik88 24. 9. 2017 20:20

Python myslel třeba tuto grafiku
https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-108 ... 50/produkt

Jde o to aby chlazení bylo icx a ne acx s kterým byli tyto karty uvendeny na trh
Foxik88
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků