UPC Wi-Free

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 7. 2015 11:03

UPC dnes spouští unikátní službu nazvanou Wi-Free.

"Bezdrátová síť UPC Wi-Free je tvořena Wi-Fi modemy stávajících zákazníků UPC Internetu, které Vám umožní využít jejich druhé přenosové pásmo, ke kterému se můžete připojit (10/2 Mbps). Při využívání druhého přenosového pásma Wi-Fi modemu zákazníka UPC nedojde k poklesu rychlosti internetu, za který zákazníci platí peníze. Čím více zákazníků UPC využije možností bezplatné sítě Wi-Free, tím více přípojných míst Wi-Free bude po celé České republice k dispozici a tím více možností se připojit k Internetu mimo Váš domov."

http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stav ... ik/wifree/

Nutno podotknout, že kdo nebude chtít pouštět na svém modemu Wi-Free, může tuto funkci vypnout přes Moje UPC. Avšak tímto také ztrácí přístup do Wi-Free na jiných modemech.

Jaké máte zkušenosti či názory na Wi-Free? Podle mě docela zajímavá služba.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 16. 7. 2015 14:28

Kecaj, pres rozhrani Moje UPC se funkce vypnout neda musi se clovek provolat na tu jejich vecne obsazenou linku. Na Moje UPC lze pouze sluzbu aktivovat pro pristup, ale i kdyz neni aktivovana stejne se na routeru zapne. Cili klasicka o*ebavka od tradicne neseriozniho podrazackeho UPC.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 16. 7. 2015 20:57

Tak dvacetiminutovy telefonat nekolikrat prepojen jinam, ale nakonec vitezstvi sit vypnuta. :-)
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 7. 2015 21:18

zajímavá služba, kterou určitě využiji. Byť nemám UPC. Ale rodiče a prarodiče ano. Že jim to bude možná ukrajovat z maximální teoretické propustnosti? Při 120Mb/s je to úplně jedno. Stejně to mají jen na Facebook, Skype a hromadné přeposílání spamu.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koutnak 16. 7. 2015 21:30

Dusan píše:Tak dvacetiminutovy telefonat nekolikrat prepojen jinam, ale nakonec vitezstvi sit vypnuta. :-)

A v čem spočívá to vítězství?
koutnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 17. 7. 2015 07:20

Asi v tom že to vypnuly.

Já bych taky nebyl rád kdyby se přes můj modem bez mého vědomí připojovaly jiní lidé.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lexx 17. 7. 2015 07:41

A proč? :-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 17. 7. 2015 07:48

Co to je za dotaz? :-D
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 17. 7. 2015 09:05

vtip je v tom, že to není tvůj modem ... většinou
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 17. 7. 2015 10:05

To je jedno pokud chcou poskytovat přes to služby jiným tak ať si zařízení umístí někde jinde a nezasírají mi byt další wifi.

Já chci aby my po mém bytě běhala wifi co nejspolehlivěji a další wifi na úplně stejném místě nebude to pravé ořechové.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dusan 17. 7. 2015 10:10

eLzyx píše:vtip je v tom, že to není tvůj modem ... většinou


Vzhledem k tomu, ze pronajem je zpoplatnen, tak je to fakticky moje zarizeni. To je jako kdybych mel auto od leasingovky na operak a ta se najednou rozhodla, ze jednou za cas kdyz to auto zrovna nepouzivam ho pujci nekomu jinemu.

Nemluve o praktickych vecech jako je bezpecnost a ruseni jinych siti.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koutnak 17. 7. 2015 11:46

soban píše:To je jedno pokud chcou poskytovat přes to služby jiným tak ať si zařízení umístí někde jinde a nezasírají mi byt další wifi.
Já chci aby my po mém bytě běhala wifi co nejspolehlivěji a další wifi na úplně stejném místě nebude to pravé ořechové.

To mi připadá dost paranoidní, i když na paranoiu má každý nárok. Díval ses někdy, kolik wifi ti bytem létá? Já jich doma vidím 12. A co všechny ty televizní, rádiové a mobilní "vlny". Ty nějak vypínáš, aby ti nezasíraly byt? A jak to děláš?
koutnak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 17. 7. 2015 14:55

To není o paranoe, to co lítá přes byt je vždy slabší - pokud to není hned u souseda.

A když tam bude další zbytečná wifi tak chceš tvrdit že to neomezí moji wifi? A právě ve městech už nejsou volné kanály - u mě najdu 30 wifi na 2G pásmu.

Něco jiného by bylo někde na vesnici kde bych volný kanál našel.

A čím větší bordel tak tím ta wifi pošlape pomaleji.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krc1 17. 7. 2015 15:47

To není další wifi, je to jen virtuální na stejném kanálu, jaký máte teď. A ano, částečně to může omezit, ale zas se můžete připojit i v jiné lokalitě, možná i zemi.
krc1
Junior

Odeslat příspěvekod soban 17. 7. 2015 17:04

To je jedno na jakém je to kanálu, i přes jeden kanál se může přenést max X dat a když tam budou další zařízení připojené tak je jasné že to moje přenosy omezí.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků