C++ uživatelské rozhraní kniha

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dominatorcze 21. 2. 2018 11:36

Zdravím,
zatím se stále učím C++, ale chtěl bych si už sáhnout na něco "hmatatelného" ve windows. Udělat nějaké ty okna, tabulky atd. Bohužel co jsem na netu hledal těch knížek v češtině moc není spíš vůbec žádné. Máte nějaké typy, kde by se něco takového dalo učit ? Díval jsem se na pár stránek, které aspoň základní věci například ve Visual studiu popisují, ale byl bych rád spíš za nějakou knížku. Ještě mě napadlo si takovou knížku koupit v angličtině. Určitě budou obsáhlejší a kvalitnější. Problém je ale ten, že jsem v angličtině řekněme pokročilý začátečník, takže nic moc. Ale na druhou stranu existuje překladač. Opravdu nevím jestli do toho jít. Jestli by byl ten překlad opravdu problém a nebo by se to dalo nějak přelouskat a ještě bych měl kvalitnější a aktuální obsah. Popřípadě sem napište pokud znáte nebo pošlete odkaz na nějaké ty dobré anglické knihy o GUI.
Dominatorcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satikcz 21. 2. 2018 14:55

Ahoj, zrovna C++ neni pro tvorbu GUI moc user-friendly, neuvazovals o c#? Jazyk je to hodne podobny, ale o neco jednodussi a prijemnejsi na pouzivani a GUI se v nem da vytvaret nekolikanasobne rychleji.

Osobne pouzivam C++ v praci, ale skoro cokoliv delam doma, tak delam v C# (vcetne her).

Pokud trvas na C++, tak se musis rozhodnout, jakej framework pro GUI pouzijes - mas moznost budto klasicky Windowsacky MFC, jehoz nejakou starsi verzi jsem chvili pouzival a jen doufam, ze uz nikdy nic podobnyho nebudu muset delat :D a nebo pak treba wxWidgets / Qt, to uz se obtiznosti a prijemnosti pouziti celkem blizi navrhu GUI v C#.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dominatorcze 21. 2. 2018 21:12

A co třeba visual C++ a windows forms ? Bohužel jsem nikde ani na microsof stránkách nenašel návod.
Dominatorcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 21. 2. 2018 21:16

Pro Windows Forms bych spíš doporučil C# než C++. Ne že by to nešlo použít, ale materiálů najdeš podstatně víc.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků