Výměna procesoru i5 2450m za i7 2670qm

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rendy-R10 8. 1. 2018 17:53

Dobrý den, chtěl bych poprosit zkušené uživatele o radu. Vím, že toto téma bylo několikrát řešené a stále řešící. Snažil jsem den trávit na netu a najít si odpověď sám, bohužel marně. Jen bych chtěl dopředu upozornit, že na notebook nehledím jako lego a zároveň chápu, že na výměnu, či upgrade není notebook vhodný jako počítač. Nicméně..., co se týče dotazu. Vlastním již starší notebook Asus K93SM osazený procesorem Core i5 2450M 2,5GHz.
https://www.asus.com/cz/Laptops/K93SM/specifications/

Tento notebook byl v minulosti vydán ve 3 variantách se 3 různými procesory. Jedním z nich je čtyřjádro Core i7 2670qm 2,2 GHz. A právě zmíněný procesor mohu mít za pár kaček, byť jsou některé mobilní procesory těžko k sehnání. Proto má otázka směřuje k tomu, zda by šel můj současný procesor vyměnit za toto čtyřjádro.

Pokud by se jednalo o kterýkoliv jiný notebook, který vyšel pouze s jedním procesorem, neřešil bych to.
Co jsem měl možnost sehnat si informace, mají stejný socket, G2/rPGA988B a Čipovou sadu HM65 Express. Tudíž deska by měla být totožná ve všech třech variantách notebooku. Myslím si tedy, že i Bios by v tomto notebooku měl být připraven na variantu s i7 2670qm. Jediným dohledatelným rozdílem je TDP, kde i5 má 35W, i7 již 45W. I u tohoto si však myslím, že je notebook osazen jedním a tím samým ventilátorem, který je nadimenzován a schopný uchladit i i7, která v tomto notebooku taktéž vyšla.

Zde přikládám srovnání procesorů:
https://ark.intel.com/compare/53469,53469,53452

Zde mě tak trochu zmátlo vyjádření serveru cpu-upgrade.com, kde ve srovnání těchto procesorů hraje nulová šance na upgrade. Přitom fakt je ten, že notebook s těmito procesory vyšel...
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i5_Mobile/i5-2450M_(PGA).html
http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Core_i7_Mobile/i7-2670QM.html

Notebook je využíván, byť v malé míře, pouze na střih videa, na nic víc. Proto celá ta záležitost ohledně výměny lepšího procesoru z 2/4 jader na 4/8. Proto tedy prosím někoho, kdo se v tomto segmentu pohybuje, zda je u opravdu reálná možnost, že po výměně procesoru, který není pevně připájen, notebook procesor přijme a bude fungovat dále.

Mockrát děkuji za informace... ;-)
Rendy-R10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman2277 9. 1. 2018 08:18

Prodej to a kup jiný NTB.Ušetříš si problémy s chlazením atd.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 10. 1. 2018 07:21

Pravděpodobně to půjde vyměnit. Pokud máš k tomu levný přístup a nevadí ti zabít hodinu až dvě výměnou, tak to klidně můžeš udělat.

Záleží taky, co na tom notebooku děláš. Na věci, co jsou single-thread, totiž nezískáš žádný výkon navíc. Pokud bych třeba věděl, že se na tom akorát leze na facebook nebo hrajou starší hry, tak se na to asi vykašlu.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rendy-R10 10. 1. 2018 20:52

Dneska jsem opět pročítal fóra a narazil také na dotaz ohledně výměny procesoru, dokonce na skoro totožném notebooku a i tam se shodli, že by to neměl být problém. Jen důkladně a kvalitně přepastovat.
Notebook slouží převážně pro střih videa, proto si myslím, že je čtyřjádro s 8 vlákny příjemný skok dopředu...

Každopádně, kdyby měl stále nějakou zkušenost s tímto problémem, klidně napište. Dostřihávám jedno video a poté, až dojde procesor, se na to nejspíše vrhnu a budu doudat, že se vše povede :-)
Rendy-R10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 1. 2018 22:09

Já měnil i5-2520m za i7-2820qm v T420 a bez problémů. Respektive, při běžné práci se stále chladí pasivně. A v zátěží si holt zafouká, s tím jsem počítal.

Jde o to, jak dobré má ten notebook chlazení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků