Střešní box

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Almazek 11. 2. 2012 20:30

Nevím jestli to sem patří, ale třeba mi pomůžete nějakou radou.
Uvažuji o koupi střešního boxu, takového, kam by se vešly lyže pro celou osádku auta, Případně nějaké věci na dlouhou letní dovolenou.
Na minulý víkend jsem si i z důvodu zkoušky půjčil, od kamaráda box Hakr zřejmě Magic Line 350.
Jelo nás plné auto, někteří měli snowboard, jiní sjezdové lyže, do toho 3 chtěli ještě běžkovat... Zjistil, jsem, že naplnit box je velmi snadné, tedy spíše, vmačkat tam potřebné vybavení je velmi těžké... Nakonec jsem musel dát dvoje sjezdové lyže ke kolegovi, který měl sklopené sedačky a jen 3 lidi v autě...
Díky tomu jsem trochu zmaten, nevím, zda pořídit box přes celou střechu, nebo jen poloviční s tím, že na léto mi zbyde místo na střeše pro 2 kola a na zimu si případně druhý půjčím. Protože na týdenní zimní dovolenou při obsazení auta 5 lidmi se mi jejich "lyžařský vercajk" do boxu šířky 50 cm nevejde.

Mám nyní několik otázek a prosím o radu.
Má někdo zkušenost s 2 boxy na střeše?
Pro koupi jsem rozhodnut pro firmu Thule. Boxy Spirit i Atlantis, o kterých uvažuji mají oboustranné otvírání... není to na úkor tuhosti krabice oproti třeba typu "Pacific"
Jaké máte zkušenosti s velikostí střešního boxu.... překvapilo mě, jak rychle se těmi lyžemi a snowboardy zaplnil.... Helmy se mi tam už zamknout nepodařilo..
Vypadá, že asi budu volit nejspíše 780 případně 900, která je ještě větší, ale přijde mi už dost obludná. Zatím nejdelší běžky máme 190, ty by se asi vlezly i do té 780. Zase, když už krabici přes celou střechu, tak bych nerad tesknil nad tím, že jsem sice ušetřil 3000 Kč...., ale větší by byla lepší. Jde mi však i o aerodynamiku a ta bude asi u širokého boxu horší.
S délkou auta versus boxu by neměl být problém, vzhledem k tomu, že ho umísťovat na Superba II.
Prosím podělte se o nějaké zkušenosti z výběru boxu, případně zkušenosti s jejich užíváním....
Děkuji!

Prosím poraďte, co ovlivňovalo vaše rozhodování při koupi, případně jaké máte zkušenosti...
Děkuji
Almazek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprint 11. 2. 2012 20:47

Mně se vejde všechno do kufru. Kdo potřebuje střešní box, má špatné auto. 8-)
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 2. 2012 20:51

To je sice fakt, ale když už toho superba koupil tak co má dělat ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 11. 2. 2012 20:51

No tak to bych teda chtěl vidět, jak se ti do kufru vejdou 4 páry lyží, lyžáků a hůlek a taky samozřejmě bagáž na celý týden na hory. :-)
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 2. 2012 20:54

Stačí vzít něco pořádnějšího velikosti multivanu apod a máš místa habaděj
pro 6 lidí a báglů co hrdlo ráčí, zaplnit to nedokážeš
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 11. 2. 2012 20:58

No to je něco jiného. Sprint píše o OII.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 11. 2. 2012 20:59

6 lidi s lyzema a plnou vybavou bych tera i v tom multivanu rad videl
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 2. 2012 21:03

jezdíme takhle každý rok a naprosto v pohodě
báglový prostor i bez omezování naplním tak ze dvou třetin a to si každý bere i několikery lyže a snowboardy k tomu, dále žrádlo, pití kytary prostě kdo co chce žádný problém
a dozadu dám plato na kterém může kdo chce za jízdy spát (jj, vím je to trochu nebezpečné, ale zároveň velmi pohodlné)

stokrát lepší než osobák
Naposledy upravil Vana666 dne 11. 2. 2012 21:09, celkově upraveno 1
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 11. 2. 2012 21:09

Máme poloviční box, něco staršího od Kamei i širokej přes celou střechu Thule X1. Bereme je podle toho kolik nás jede, případně čím jedeme. Pokud vezmeme X1 jsme schopný odjet na týden na hory i krátkou Fabií.

Nemyslim si, že by aerodinamika široký rakve byla horší, spíš naopak. Čelní plochu má samozřejmě větší, ale pokud umístíš úzkou rakev k okraji auta, jak to většina lidí dělá, může vznikat díky podélný asymetrii turbulentní výření, který může lecos ovlivnit. Nevypozoroval jsem, že by byly rozdíly ve spotřebě.

Dvě rakve vidíš v horách zcerla běžně, od tý doby co se dělají oboustraně otvíratelný neni v tom žádný problém. Dříve člověk občas zahlídl, dvě rakve vedle seba a jedna musela být otočená zadem dopředu kvůli otevírání.

Pokud máš v plánu někdy vyrazit v konfiguraci rakev-kola, stejně ti nic jinýho než úzká rakev nevychází. Jedna nebo dvě.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 11. 2. 2012 21:17

s tou aerodynamikou - kdysi jsem vozil velké windsurfové prkno na Š120 a pochopitelně jsem se snažil o co nejnižší těžiště takže jsem vybral nosič co byl cca 5 cm nad střechou. Výsledkem byla katastrofální aerodynamika, autu se vůbec nechtělo jet a bez kvaltu zpomalovalo jako bych stál na brzdě. Takže jsem nosič zahodil a sám vyrobil podstatně vyšší, cca 15 cm vysoko nad střechu aby vzduch mohl proudit pod prknem. Zlepšení bylo až neskutečné, prkno pak nebylo téměř vůbec poznat. Takže asi tak, sám bych tomu nevěřil jaký to může být rozdíl
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 11. 2. 2012 21:29

mame jak jednostranej tak dvoustrannej. doporucuji pri vylejvani vody a cisteni vyndat klic ze zamku, stalo me to litr :-)

box bych vzal co nejvysší, aerodinamika nevím já jel z it do CR celou dobu 160km/H. pak jsem jednou zkusil závody na D1 a ve 180 to začalo skřípat (3.0TDI na krabici).

máme největší co má ještě ten jejich šroubovací rychlosystém (thule) a přesto je nám malej :lol:
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almazek 13. 2. 2012 15:12

Děkuji za poslední příspěvky, jsou pro mě pomocí...
S tím vyjejváním.... Potřeboval bych nějaký pokud možno voděodolný :-) Jinak u mnou půjčeného HAKRu, nešel klíč vyndat dříve než se box zamknul, měl jsem za to, že u Thule je to podobné.... No vyjejvat vodu bych z toho nechtěl, jsou zkušenosti s nějakým voděodolným? Myslel jsem, že by měli být voděodolné ( + - ) všechny....
No s těmi koly mě napadlo řešit to nosičem na kouli pro přívěsný vozík.... Pak by široký box nevadil...,ale nemám s tím zkušenost.
Nejvyšší box? Myslíš to kvůli objemu nebo ještě kvůli něčemu jinému? Jen se ptám, sám jsem přesvědčen, že malá výška sice bude aerodynamičtější, ale zase se tam nic pořádně nevejde....
Jaké z těch širokých boxů máte? Mohli byste nějaký doporučit případně nedoporučit....?
Děkuji!
Almazek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 13. 2. 2012 15:21

Sem se mi vešly 4 páry lyží a ještě by se určitě jedny (pátý) vešly, přeskáče v kufru. Jedná se o 420l Neumanna.

Obrázek

http://www.neumax.cz/obchod/autobox-neu ... y-npb0302/
Naposledy upravil speleo dne 13. 2. 2012 15:26, celkově upraveno 1
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 13. 2. 2012 15:23

X1 mohu doporučit.

-- 13. 2. 2012 15:25 --

speleo píše:Sem se mi vešly 4 páry lyží a ještě by se určitě jedny (pátý) vešly, přeskáče v kufru. Jedná se o 450l Neumanna.

Obrázek


Na 450l to vypadá trochu úzký. Ani počet lyží nesedí. Tenhle objem má X1 a seskládám do ní osmery carvy.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 13. 2. 2012 15:27

Je to ten z odkazu, který sem doplnil k příspěvku. Podle výrobce by se do něj mělo vejít 7 párů lyží ... to nevim, asi sem blbě skládal :-)

Obrázek
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků