[recenze] Apple iPod Classic

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod benetti 18. 4. 2008 13:25

IPod classic mám už asi 3 měsíce, a tak si troufám říct, že jsem za tu dobu objevil všechny přednosti a nedostatky. Jako u každé věci, co mám, jsem na iPOdu snad prozkoumal úplně všechno. Na internetu lze najít určitě spoustu recenzí o iPOdu 6. generace nebo technické parametry, já se tedy pokusím zmínit i vlastnosti, které se jinde neobjevují.


iPod Classic (barvy šedá a černá, 80 a 160 GB)

Rozměry (VxŠxH): 103,5mm x 62mm x 10,5mm
Hmotnost: 140 gramů
Displej: 320x240, aktivní plocha 50x38mm
Audio formáty:

-MP3 (16-320Kbps, i VBR)
-AAC (16-320Kbps)
-Apple Lossless
-Wav
-AIFF

Video:
-nutná konverze do .mp4, .m4V nebo .mov;
-kodeky H.264, MPEG-4, DivX nebo Xvid (spolehlivější)
-velikost až 640x480 a max 30 fps,
-maximální bitrate je u H.264 až 2.5Mbit(záleží na nastavení H.264)

Rychlost zápisu na disk: cca 22 MB/s (itunes je pomalejší, odhad 12-15 MB/s)

Tělo a zpracování

Po vytáhnutí z krabičky tvaru kvádru a vybalení z fólie ipod stejně jako ostatní produkty Applu zaujme svým designem. Balení dále kromě iPodu obsahuje kabel, stručný manuál, samozřejmě dvě nalepovací jablíčka a krytku na usazení ipodu do Apple universal docku nebo jiné dokovací stanice.
Zpracování ipodu je jako vždy perfekntní. Přední strana je tentokrát na rozdíl od předchozí generace z kovu, který je mírně zdrsněný. Předek je tak odolnější proti škrábancům než starší akrylátové ipody, pochopitelně ale není displej zarovnaný s krytem a netvoří tak souvislou plochu. Nevýhodou je, že mezi kovem a displejem jsou škvíry, kam se dostane prach a částice, ale dá se to kouskem papíru vyčistit. Naopak výhodou je odolnost, na displeji není ani škrábnutí, takže je odolnější než u starší generace. Zadní stranu tvoří opět kov, což sice vypadá velice hezky, ale ani přes každodenní používání pouzdra (které bohužel už u classicu není) se nevyhnete škrábancům. Dávat pozor si musíte také při zasouvání jacku a datového konektoru, protože se zadní strana dá konektory jednoduše poškrábat.

Obrázek

Prostředí a ovládání, hudba

Po zapnutí ipodu se objeví nový styl menu, který asi už všichni znají. Rozdělení obrazovky je určitě skvělá věc, celé prostředí se oživuje . Podle toho, který řádek označíte se zobrazují náhodné pohybující se obrázky alb, filmy, fotky nebo různé informační prvky. První ale, co si při setkání s ipodem budete chtít vyzkoušet je coverflow. Dá to sice práci do všech mp3 dohrát obrázky, výsledek ale stojí za to a podle ničeho jiného asi hudbu chtít vybírat nebudete. Problém je, že načítání někdy chvíli trvá, pak je potřeba coverflow porjet od začátku do konce a všechny obrázky nechat načíst. Někdy se stane, že coverflow vůbec nezobrazuje obrázky - pak se musí podržením prostředního tlačítka a menu restartovat (při této příležitosti se dá dostat do servisního menu - stačí, jakmile se restartem displej vypne podžet "zpět" a "OK"; jsou zde např S.M.A.R.T. informace z HDD). Pokud problém s coverflow přetrvává, je třeba v iTunes artworky smazat a znovu nahrát.

Další dělení hudby je jak obvykle podle umělců, alb, kdy se na obrazovce zobrazí 4 alba s malým náhledem, nebo třeba i všechny skladby dohromady. Pokud je seznam skladeb delší, rychlým točením palce po clickwheelu se zobrazí písmena abecedy pro usnadnění hledání. Mě se ale pořád nedaří tuto funkci použít, protože někdy točím zběsile dokola a nic se něděje a jindy se zase abeceda objeví po jednom otočení. Každopádně na hledání je nejlepší použít - hledání. V menu iPodu vyberete tuto možnost a pak jenom kolečkem vybíráte písmeana abecedy a na displeji se plynule mění skladby obsahující vybraná písmena, přičemž tlačítkem zpět psané znaky mažete. Samozřejmě se dají použít playlisty, které vytvoříte jak v itunes, tak v ipodu; stačí vybrat album, umělce nebo skladbu a delším podržením "OK" se přidá do on-the-go playlistu, který si pak můžete přejmenovat a uložit. Jinak Prostředí je celkem svižné, někdy se ale vinou roztáčejícího se harddisku zasekne. Citlivost clickwheelu se oproti předchozí generaci zhoršila, někdy dá opravdu práci se strefit na požadovanou položku. Kromě točení palcem je clickwheel dotykový, což ipod využívá u her jako Sonic.

Obrázek

Přehrávání a kvalita zvuku

Při přehrávání hudby vidíte na displeji obrázek alba, který se už nedá oproti 5G zvětšit, a samozřejmě informace o mp3 a časový průběh. Točením palce se mění hlasitost, kliknutím prostředního tlačítka se můžete v písničce posouvat (místo podržení Vpřed/Vzad) pohodlněji točením palcem, můžete písničku ohodnotit a nakonec si můžete vybrat náhodné přehrávání alb nebo písniček. Asi největší problém je právě s regulací hlasitosti, která se dá měnit jenom zde. Při procházení menu můžete pouze přeskakovat skladby zmáčknutím zpět/vpřed. Navíc v kapse se hlasitost měnit opravdu nedá, musíte iPod vytáhnout (a tím vzniká riziko krádeže :-)) ).

Kvalita zvuku je slušná, pokud ovšem nebudete používat dodávaná sluchátka. Protože ale nemám možnost porovnat iPod s něčím lepším (teda kromě systému Technics SA-100, který bych musel propojit s CD přehrávačem), nebudu raději kvalitu blíže hodnotit. Bohužel až na ekvalizér, který není možné upravit a normalizaci není v ipodu žádné další nastavení (závidím D2-kařům). Bez ekvalizéru ipodu na můj vkus mírně schází basy (a to nejsem technař, poslouchám např. AC/DC, U2, MOby, Deep Purple nebo Guns n' Roses, sluchátka Koss Porta Pro), pokud chcete víc basů tak musíte zapnout předvolbu R n'B, protože ostatní předvolby vč. Bass Booster moc basy nepřidají. U některých písniček ale nastane problém, a to že zvuk začne chrčet (rezonovat) a iPod basy nezvládá, takže radši poslouchám bez ekvalizéru. Dále jsem na internetu četl, že podle hodně lidí se oproti ipodu 5/5.5 generace bohužel zvuk u Classicu zhoršil, porovnání je např ZDE.

Filmy a videa

Díky výkonu iPodu není s videi a filmy žádný problém - kromě konverze. Se sekáním se nemáte šanci sekat (zvládne H.264 až do 640x480 @ 2.5Mb při 30fps - to kvůli A/V výstupu), dá se pohodlně regulovat jas nebo bleskurychle přetáčet film; můžete také použít kapitoly - např. při konverzi DVD programem Handbrake (což je asi nejlepší program na ripování DVD) v nastavení programu zatrhnete použití kapitol a pak jenom stiskntuím tl. dopředu nebo dozadu kapitoly vybíráte. IPod si také pamatuje, kde jste při posledním přehrávání videa skončili. Na konverzi normálních videí používám Xvid4PSP, kde máte přímo náhled videa, takže není problém např. posunout titulky pod film, aby nerušily obraz nebo změnit formát bez enkódování (video se prostě jenom zkopíruje do MP4, Ipod mi taklhe přehrál i divx film); bohužel to nefunguje vždy.

Podporu titulků iPod nemá, je třeba je konverzí natvrdo přidat v programu do obrazu. Kromě filmů a seriálů se dá na ipodu dívat ještě na podcasty stažené z itunes, které jsou ale většinou "nic moc" (teda kromě podcastu Best of youtube - doporučuji) a "výpujčky", kdy si za 2.99 - 3.99 půjčíte z iTunes film, který můžete mít až 30 dní, na dívání máte ale jenom 24 hodin po prvním spuštění. Celkově je tedy ipod na filmy a seriály připraven (až na velikost displeje). Po připojení k televizi se už bohužel nedá použít A/V kabel s jackem, potřebujete nový komponentní nebo kompozitní kabel v ceně asi 1300 Kč. iPOd se pak dá použít i jako náhrada za dvd přehrávač (720×576DVD proti 640x480iPod).

Obrázek

Hry

V ipodu jsou předinstalované 3 hry - Vortex, což je 3D tetris ve "studni", karetní hra Klondike (můžete si přidat vlastní pozadí karet vložením 39x54 .tga obrázku do složky Klondike v itunes library) a iQuiz, která např. používá hudbu v ipodu a vytváří z ní otázky - musíte určit třeba album skladby nebo datum vydání alba; dají se vytvářet i vlastní kvízy. Další hry se dají stáhnout z iTunes, čehož jsem využil a stáhl jsem si Bombermana, Sonica, Šachy a Backgammon, skvělou hru Phase a další. Všechny hry jsou propracované, mají od 30MB do 100 MB, dají se hrát i s kamarádem (kulečník, šachy nebo lodě) a určitě se povedly. Pro nákup her ale musíte mít samozřejmě účet na itunes, jak ho zprovoznit u nás se můžete dočíst níž.

Obrázek

Doplňky

Na ipodu se dají pohodlně prohlížet fotky - můžete zvolit buď matici 3x5 nebo fotku přes celou obrazovku, po stisknutí play se spustí prezentace s různými přechdovými efekty. Bohužel fotky do ipodu dostanete jenom synchronizací. Další doplňky jsou Alarm - iPod se sluchátky začne přehrávat playlist, nebo využije integrovaného monofonního reproduktoru. Mimo standartní pípání se dají dohrát i vlastní jednoduché melodie ve formátu .tone, musíte je zkopírovat do složky ipod_control/Tones. Ipod podporuje i textové soubory omezené délky, ve kterých se dají použít jednoduché html tagy - můžete vytvářet odkazy na další texty nebo na písničky. Omezeně se dají také číst ebooky. Kromě toho můžete mít v ipodu kontakty nebo události v kalendáři po synchronizaci s Outlookem. Pokud nechcete, aby nikdo na váš ipod šahal, můžete ho zamčít, bohužel se zámek dá lehce zrušit smazáním souboru v ipodu. Odemknete ho také připojením ke svému počítači.

Nastavení

V nastavení můžete pomocí stejného grafu jako v iTunes zjistit aktuální zaplnění iPodu a počet skladeb (1851), videí (238) fotek (430) a her(10), zapnout náhodné přehrávání po albech nebo skladbách (to stejné jako při přehrávání písničky), opakování, můžete si uspořádat menu podle představ, nastavit jas a dobu podsvícení, limit hlasitosti s heslem, jazyk, klikání při otáčení clickwheelu a další.

Obrázek

Výdrž

Udávaná výdrž iPodu 80GB je 5 hodin video (což sedí, možná i víc) a 30 hodin audio - to bohužel nemůžu potvrdit, protože iPod mám často připojen k PC a tak jsem ho vybil asi jenom jednou. Nabíjení není přes kabel zrovna nejrychlejší, podle Applu nabití na 80 procent trvá 2 hodiny a plné nabití 4 hodiny. Jinak Li-ion baterie vydrží cca 400 nabíjecích cyklů (které se naštěstí sčítají, takže jeden cyklus vypadá jako na obrázku), pak je nutné ji vyměnit.

Obrázek

iTunes

Spousta lidí se iTunes bojí, ale nevím proč. Stačí mít iPod nastavený na manuální synchronizaci a můžete vesele přetahovat skladby z průzkumníka do iPodu. Podle mě ale iTunes není moc vhodný nástroj na tagování, nejlepší je tagovat hudbu před kopírováním např. pomocí MP3TAGu, kde je to pohodlnější. iTunes se pak použije na "dotagování" - např. u soundtracků s více autory se coverflow rozháže. Pak stačí vybrat všechny skladby, dát "Get Info" a v záložce "Info" vybrat "Part of compilation" (díky AACIDovi za objasnění). Nevýhodou iTunes je zaseknutí (analyzování) filmů před kopírováním do iPodu, v poslední verzi se to ale docela zrychlilo. Místo iTunes lze použít i jinačí software - Winamp, Floola nebo Mediamonkey, ale iTunes opravdu jednodušší už být neůže, navíc jiné programy mívají často problémy.

Problémy s iPodem

Pokud máte problémy s iPodem, zkuste nejdřív reset podržením MENU a OK najednou. Pokud to nepomůže, tlačítko Restore v iTunes by mělo pomoct. Někdy i to nefunguje, a proto je potřeba iPod zapnout do "Disk módu" restartem a následným podržením OK a PLAY. Další problém může nastat s coverflow - někdy se míst alb objevují černé čtverce - řešením je po kliknutí na iPod v iTunes vybrat záložku Music (tu přímo nad obrázkem ipodu) a zrušit zatržení "Display album atwork in ipod". Pak stačí potvrdit, volbu zpátky zatrhnout a opět potvrdit. Zajímavá věc, co se mně někdy stane, je hlasité cvaknutí např. při přetáčení filmu. Čtecí hlava harddisku doslova vystřelí a vypadá to, jak kdyby měl iPod každou chvíli zkolabovat. Zatím jsem nepřišel, čím to je.

Tipy a triky

Vlastní účet na iTunes

Pokud chcete nakupovat hudbu a hry na iTunes, je zde možnost mít vlastní účet. Vše funguje bez problémů, jenom je třeba mít účet na PayPal a eBayi (nebo zneužít kamaráda) pro koupi gift cards. Dají se koupit i v ČR, ale za nehorázné ceny. Takže:

1. Nejdříve potřebujete na eBayi nebo jinde zakoupit gift card jakékoli hodnoty a získat kód (např. emailem).
2. Pak se v iTunes ve Store úplně dole ujistěte, že máte vybranou americkou verzi. Nahoře vpravo klikněte na Redeem.
3. Zadejte do pole svůj kód a klikněte na Redeem. Zvolte Create account.
4. Nyní musíte vyplnit údaje - vše až na adresu zvolte podle sebe. Adresa pak musí být americká (já jsem použil Apple :-) ) např. Adresa San Francisco, Město San Francisco, Stát California, ZIP 94108 a telefon ve formátu 3 čísla-7čísel.
5. Kreditku nechte na none a potvrďte.
6. To je vše, teď by to mělo fungovat.

Kopírování hudby z iPodu

Veškerá hudba je uložená ve skryté složce ipod_control na iPodu. Existuje sice několik programů na "vytáhnutí muziky", nejlepší je ale hudbu jednoduše zkopírovat a použít MP3TAG. Pokud hledáte jenom album nebo jednu písničku, načtěte v MP3TAGU celou složku ipod_control a pak všechny písničky uvidíte v porgramu a můžete je seřadit třeba podle alb a zkopírovat, nebo lze zkopírovat celou složku ipod_control. Následně v MP3TAGU stačí přejmenovat nesmyslné názvy AGDF.mp3 automaticky podle tagu - stačí, když vyberete MP3, nahoře kliknete na TAG-> Název souboru a pomocí proměnných název MP3 upravíte (takže např. "%track% - %title% - %artist% (%album%)" bude "02 - Trumpety - Lucie (Vše nejlepší '88 - '99).mp3"

Odkazy:

Anglické fórum o ipodech http://ipodwizard.net
České fórum http://forum.mujipod.cz
Podrobnější návod na založení účtu http://ioli.wz.cz/itunes/itns_navody.htm
Převod txt a rtf na ipod ebook http://ebookhood.com/
Jak na poznámky http://www.ipod.estranky.cz/clanky/ipod-a-poznamky
Jak na poznámky (anglicky pdf) http://developer.apple.com/ipod/iPodNot ... uideCB.pdf
Oficiální apple fórum http://discussions.apple.com/
Jak to vypadá uvnitř? http://www.ifixit.com/Guide/iPod/iPod-Classic
Monofonní tóny pro iPod (anglicky): http://www.ipodwizard.net/showthread.php?t=30271
Zvuk 5G vs. classic: http://homepage.mac.com/marc.heijligers ... ments.html

Programy:

Xvid4PSP http://www.winnydows.com
Handbrake http://www.handbrake.fr
MP3TAG: http://www.mp3tag.de/en/

P.S.: Nejsem "Apple maniak" :-) a omlouvám se za kvalitu fotek (Nokia N73)

EDIT: Opraveny chyby.
Naposledy upravil benetti dne 19. 4. 2008 10:59, celkově upraveno 1
benetti
Junior

Odeslat příspěvekod JaMag 18. 4. 2008 13:54

Dodnes nechápu, proč nemá iPod Classic uživatelský ekvalizér :shock:
btw.: dobrá recenze ;-)
JaMag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aacid 18. 4. 2008 18:01

no ten equalizer asi az tak moc ludi nepotrebuje (a hlavne nie americka puberta, ktora robi apple najvacsie trzby :D)...

ozaj dobra recenzia...
s tymto novym classicom moc skusenosti nemam (ma ho kamaratka, ja mam touch), mal g5 a vidim ze sa moc nezmenilo, dokonca par veci ubudlo (napr ze apple uz nedoda ani ten blby latkovy obal :D)...
neviem ako je to pri classicu, ale k touchu som dokonca nedostal ani take tie penove nasadky na sluchatka, v predoslemu som dostal 2 pary... nie ze by som tie sluchadla pouzival, ale aj tak :)
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 18. 4. 2008 18:13

benetti píše:Spousta lidí se iTunes bojí, ale nevím proč.

Já se ho nebojím, já bych ho prostě nechtěl ;-) Zásadně své mp3 netaguju :-) A nemusím používat žádný program a můžu vesele kopírovat z jakéhokoliv počítače...
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 18. 4. 2008 18:21

Recenze se mi libi, ukazuje iPod s klady i zapory. Hezka prace
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 18. 4. 2008 18:36

Líbí:) Dalo to dost práce. Ipod je prostě ipod. Měl jsem, mám a asi budu mít. Člověk si ho musí koupit, aby si udělal názor:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vizitix 18. 4. 2008 20:14

Velmi pěkná recenze.
Unknown Pleasures
vizitix
Portař
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aacid 18. 4. 2008 23:26

mareq0 píše:Já se ho nebojím, já bych ho prostě nechtěl ;-) Zásadně své mp3 netaguju :-) A nemusím používat žádný program a můžu vesele kopírovat z jakéhokoliv počítače...


uff, neotagovane skladby, to je dost... zastarale??

ked skladbu poznas jedine podla nazvu suboru, tak stracas akukolvek prehladnost, nemoznost indexovania a teda rozumneho filtrovania alebo zoradovania...

myslim ze hudbu mozes kopirovat z pocitaca na pocitac ci uz je otagovana alebo nie, tag je ulozeny priamo v subore...

ale kazdy si ide to svoje, takze nemam ziadne namietky :D
aacid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 19. 4. 2008 00:51

to aacid: Název souboru mám číslo + název skladby (někdy ne - většinu znám stejně zpaměti) - celé album v příslušné složce - jak v kompu. Je to přehledné, snadno filtrovatelné a samozřejmě seřazené.
Hudbu můžeš kopírovat jak chceš, aspoň já teda, uživatel iPoda potřebuje iTunes.
Možná to je zastaralé, ale mně to přijde jednodušší a rychlejší (připojím strojek - kopíruju - odpojím strojek). Tagům jsem nikdy nepřišel na chuť - podle mě jenom zvětšují (nepatrně) celý soubor :-D

Abych nebyl úplně OT. Nechci aby to vyznělo jako narážka na autora, protože recenze je povedená, ale pobavila mě tato věta:
benetti píše:Navíc v kapse se hlasitost měnit opravdu nedá, musíte iPOd vytáhnout (a tím vzniká riziko krádeže).
Asi si začnu sluchátka taky radši schovávat do kapsy :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hainz 19. 4. 2008 08:04

benetti píše:Bez ekvalizéru ipodu na můj vkus mírně schází basy (a to nejsem technař, poslouchám např. AC/DC, U2, MOby, Deep Purple nebo Guns n' Roses, sluchátka Koss Porta Pro), pokud chcete víc basů tak musíte zapnout předvolbu R n'B, protože ostatní předvolby vč. Bass Booster moc basy nepřidají. U některých písniček ale nastane problém, a to že zvuk začne chrčet (rezonovat) a iPod basy nezvládá, takže radši poslouchám bez ekvalizéru.


Tak toto je právě to, na co jsem upozorňoval v této diskuzi http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=726&t=769384&st=0&sk=t&sd=a&start=30

a právě to "chrčení" mě jednoznačně utvrdilo v tom, že přehrávač opravdu není určen pro audiofily upřednostňující kvalitní zvuk. Opravdu nepatřím mezi lidi kteří šponují basy co nejvíc to jde, mám rád vyvážený poslech, ale u iPodu stačí zvolit jiný profil ekvalizeru (Rock, Pop aj.), trochu to osolit a už jsou basy tak zkreslený, že na můj vkus se to nedá ani poslouchat. Zkoušeno to bylo z Koss Porta Pro.
Hainz
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 19. 4. 2008 10:26

Parada, ukazkova recenzia ! ;-)
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benetti 19. 4. 2008 10:50

Jsem rád, že se vám recenze líbí ^^

to aacid:
Molitany v balení taky nejsou. Apple to začíná šidit :-)) . CD s iTunes taky nepřidává, a k tomu ještě nutnost koupení toho předraženýho kabelu pro připojení k TV nebo soustavě.

to Dzordano_Bruno:
iPod má prostě svoje kouzlo. Ze začátku jsem ho vůbec nechtěl (dostal jsem ho), protože jsem si chtěl právě koupit D2, ale přišlo mi blbý ho prodávat nebo se ho nějak zbavovat, tak jsem si ho nechal. No a za pár dní si mě úplně získal. :-)

to mareq0:
To s tou krádeží bylo samozřejmě myšleno ze srandy, jenom jsem tam zapomněl dát smajlíka :-)) .
benetti
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 19. 4. 2008 12:23

Hainz píše:
benetti píše:Bez ekvalizéru ipodu na můj vkus mírně schází basy (a to nejsem technař, poslouchám např. AC/DC, U2, MOby, Deep Purple nebo Guns n' Roses, sluchátka Koss Porta Pro), pokud chcete víc basů tak musíte zapnout předvolbu R n'B, protože ostatní předvolby vč. Bass Booster moc basy nepřidají. U některých písniček ale nastane problém, a to že zvuk začne chrčet (rezonovat) a iPod basy nezvládá, takže radši poslouchám bez ekvalizéru.


Tak toto je právě to, na co jsem upozorňoval v této diskuzi http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?f=726&t=769384&st=0&sk=t&sd=a&start=30

a právě to "chrčení" mě jednoznačně utvrdilo v tom, že přehrávač opravdu není určen pro audiofily upřednostňující kvalitní zvuk. Opravdu nepatřím mezi lidi kteří šponují basy co nejvíc to jde, mám rád vyvážený poslech, ale u iPodu stačí zvolit jiný profil ekvalizeru (Rock, Pop aj.), trochu to osolit a už jsou basy tak zkreslený, že na můj vkus se to nedá ani poslouchat. Zkoušeno to bylo z Koss Porta Pro.

a přesně pro to sem prodal Iphone...u rocku se ty basy na vyšší hlasitost někdy prostě nedaj...
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miloshaaa 11. 8. 2008 18:26

tvoja recenzia je vazne skvela :) vzdy ked mam so svojim iPodom problem tak sem bezim, pretoze ju beriem aj ako navod :) supis
miloshaaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 11. 8. 2008 18:32

jj opravdu moc pěkný, jen co je pravda. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků