30.6.2010 - Win8 s podporou PC her

Moderovaná diskuse o novinkách ze světa her a jejich vývoje

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jezek 30. 6. 2010 09:49

Převezmeme od jiného webu:
eurogamer píše:Na internet se dostala prezentace Windows 8, které tajně kutí Microsoft. A odhaluje pár zajímavých věcí, zejména v oblasti PC her.

Zdá se, že Microsoft, který tvrdil, že na PC herní scénu rozhodně nezapomněl, mluvil pravdu. V rámci Windows 8 by totiž měl být očividně online obchod přímo zaměřený na PC hry. Stejně jako má X360 svůj Xbox Live, také Windows 8 by měli mít svou vlastní Marketplace. Samozřejmě, všechno se může ještě změnit, protože jde o prvotní návrhy, ale potvrdilo by to uniklé interní dokumenty Microsoftu, které dávají naději všem fanouškům PC herní scény.

V nich se píše, že PC verze Fable III je prvním krokem k tomu, aby se opět PC herní scéna vrátila na výsluní.

http://www.eurogamer.cz/articles/windows-8-bude-zamerene-na-pc-hry

Co na takovou novinku říkáte? Bude to mít u PC hráčů úspěch?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 30. 6. 2010 09:50

Mně se to líbí. Pořádná digi distribuce je jedině dobře.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 6. 2010 10:00

Spíš by se hodil nějaký systém zpětné kompatibility a legitimní nástroje pro rozjetí starších her (třeba zpomalovače CPU). Digi distribuce na PC není problém :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 30. 6. 2010 10:08

Jo to by se hodilo hodně. Ale jen pro bandu nostalgiků jako jsem my. :D

Já spíš narážel na dig. distribuci jako formu ochrany proti pirátění.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 6. 2010 10:20

Stejně to s těmi DD nechápu :-) Tobě nestačí Steam a podobné? Nebo myslíš, že by se hry prodávaly pak čistě jen digitálně?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 30. 6. 2010 10:22

To jsem myslel, že nakonec předou všichni na digitálně. A na Steamu nejsou všechny hry. :)
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 6. 2010 10:24

No tak to joo :-) Ale to by bylo pěkně na prd :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 30. 6. 2010 10:26

Já vím, museli bysme se rozloučit s krabičkama. T_T Ale na druhou stranu je to pohodlnější z hlediska patchů a DRM. Mrkvosoft už něco musel udělat, když GabeN přišel za nima s nápadem na Steam tak ho vykopli a dneska můžou jen čumět, co Steam za tu dobu dokázal.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 6. 2010 10:28

Aspoň bych míň nakupoval na PC a víc na PS3 :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 30. 6. 2010 10:36

Proč na PS3 zrovna? :D Na druhou stranu, kde je jistota, že MS aplikuje podobný systém jako Valve. Tedy víceméně doživotní vlastnictví hry, kde jsou hry vázány na účet a můžeš si je v budoucnu stáhnout znovu a znovu, případně nainstalovat na víc platforem.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 6. 2010 11:26

No protože na PC stejně už moc nehraju... Nevychází na něj moc zajímavých titulů a závody se líp hrajou na PS3.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 6. 2010 11:56

Když pominu Windows, která nejsou moc dobrým softem, tak tu stále zůstává pro PC hráče mnoho problémů. Když jsem hrával na PC, všechny hry jsem kupoval a také jsem měl nejvíce problémů. Další věcí jsou optimalizace. Na PC stále nějaké potíže s HW, protože jednou nestačil výkon, podruhé ovladače a potom zase další věci. Peníze v tomhle případě zmůžou všechno, ale PC jako herní platforma potřebuje kvalitní věci/lidi a ty tam už dlouho nejsou. Konzole mají většinu věcí dobrých, i když to jsou extrémně uzavřené platformy.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 6. 2010 12:06

Na tohle je tu téma PC vs. Konzole ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 6. 2010 12:16

Vytvoření nového obchodu, který jim zajistí větší zisky, se toho moc nezmění a W8 tím pádem mnoho nového nepřinesou. PC herní scéna potřebuje trochu jinačí nakopnutí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 6. 2010 12:21

Myslím, že nejvíc ze všeho potřebuje spokojené platící hráče jako všechny ostatní platformy ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků