Nejlepší Free hry a kde je sehnat.

Vše o hrách zdarma. Tvorba, propagace, stahování, otázky...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Souhlasíte s tím, že některé Free hry svou kvalitou strčí do kapsy i komerční tituly?
Ano 72 %  80%  [ 72 ]
Ne 18 %  20%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 90

Odeslat příspěvekod Vodny 11. 1. 2007 23:48

Rovnou sem hodím odkaz, který jsem dával již do sekce Hráči sobě, ale zde se bude hodit také. Jde o stránku Institutu pro vývoj technologií DigiPen a kromě jiného se zde studenti učí vyvíjet hry a své projekty poté prezentují na serveru a různých soutěžích jakožto své diplomové, závěrečné práce. Takže mrkněte na tento web, kde najdete možná stovky velice originálních her v netradiční grafice a s velkou porcí invence. Doporučuji hry Toblo, Base Invaders, RumbleBox, Narbacular Drop, IceWars, Kisses nebo Sea of Chaos.
Dále tu máme necelé 2 měsíce starou 3D multiplayer kaci Warsow, která patří k tomu nejlepšímu co lze v této kategorii stáhnout-zadarmo.
Jinak osobně jsem si užil dost srandy se známou adaptací wormsů - Liero , kterou určitě většina z vás zná. Doporučuji všem, kteří mají po ruce parťáka a chtějí si užít rychlou akci plnou destrukce.

A co vy? Jaké Free hry hrajete a kde je sehnat?
Michal Bayerl / externí redaktor Doupě.cz
šéfredaktor FakeEverest.cz

NB Asus G51Jx - Intel i7 1.6-2.8Ghz, 6GB RAM DDR3 1333Mhz, GeForce 360M GTS 1GB GDDR5 VRAM, 500GB HDD 7.200RPM, Windows 7 64bit
Vodny
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 12. 1. 2007 09:52

Já hraji jak kdy, jak mám náladu, jak mám čas, chytlo mě to zase asi před měsícem :D ... a hraju většinou všude možně, kde je najdu :) ... popř. i na na svém foru :wink: ...
Naposledy upravil includes dne 12. 1. 2007 10:11, celkově upraveno 1
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 12. 1. 2007 10:08

Fůůůj,nechutná reklama :mrgreen:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 12. 1. 2007 10:13

Na svém foru? :wink: ...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 1. 2007 11:03

Některé freehry ano, ale moc jich není a zase strčí do kapsy jen některé komerční tituly... Když jsou opravdu zábavné, tak mají zas jiné nedostatky oproti komerci (třeba délku, grafiku, systém atd.).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kruci 12. 1. 2007 12:00

to:Vodny
no me pripada ze nevite o cem mluvite:)
digipen sice dela pekne hry, ale ze by me nejaka uplne uchvatila, nebo to bylo nejaky pribehovy to ne, super grafika peknou hru nedela:)
Je videt ze mate redeji oddechovky:)

jen hricky na pet minut nepocitam do top freeware:)
uvolnene komercni, ktere vydelali miliony nepociam:)
freeware adventury moc nehraju, nejradeji mam mix RPG a hopsacky s pribehem(i kdyz temer jakykoli mix), to je zanr ktery na komercni scene snad nenajdete:)

(hodnoceni 8-super, 9-vyjimecna hra, musis si zahrat jinak opust freeware scenu:), 10-jestli nejakou takovou hru znas, tak kecas, protoze by jsi tady nebyl, a necetl tyhle kecy:) )

nejlepsi freeware hry, s kterymi jsem se setkal, nebo me porste zaujali
Cave story - hopsacka s RPG prvky a pribehem(moje hodnoceni 9/10)
Eternal daugter - hopsacka s RPG prvky a pribehem(9/10)
Akuji - hopsacka s RPG prvky(8/10)
Dink smallwood - skvele RPG (8/10 - ale hral jsem to tak pred 5 roky, takze zamlzeno nostalgii:))
Guardian of paradise - spise logicka hra nez RPG(8/10)
Ocular Ink - eee nevim jak popsat:) proste nicite kreeslenim:)(8/10)
Phobia3 - rezba z horniho pohledu(2D), vice map, trening=surival, ala hvezdna pechota, jen naznak pribehu(8/10)
a dalsi ne ktere si nevzpomenu:)

zadna hra kterou jsem potkal si nezaslouzi 10/10, protoze to bych vam nic nepsal:)

Pulka RPG na freware scene stoji za to:)

Urcite stoji za to(aneb co parim):), nehodnoceno (bylo by ovlivneno soucasnym zaujetim:))
Tremulous - alieni vs lidi na q3 enginu, online 3D rezba, s mirnymi stavitelskymi prvky(postavte si zakladnu), lide si kupuji zbrane, alieni se vyvijeji ve vetsi monstra.
Flyff - temer klasicke MMORPG v anime stylu s muznosti kupist si letajici koste nebo prkno od urciteho levelu:)

Kazdy maji jiny nazor, rad jiny zanr, takze kazdy da jine hodnoceni
Ja jsem rozehraval Cave story na 2x, nejak me moc nezaujal zacatek(jen 1-2 mistnost), ale pak se to rozjelo, a nelituji:)

a uz toho necham nebo tu budu do vecera:)
kruci
First Blood

Odeslat příspěvekod kruci 12. 1. 2007 17:22

a ja se tak tesil na flame o freehrach, a jak kazdymu budu rikat ze ta hra, ktera se mu libi, me nelibi a on nikdo sem nic nedava:)
kruci
First Blood

Odeslat příspěvekod Berzeger 12. 1. 2007 17:48

Steel Panthers: World at War jsou jednoznacne nejlepsi freewarovka :) na freehry.cz muzete najit i recenzi.
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vodny 13. 1. 2007 17:55

to: kruci
DigiPen hry nedělá, to dělají její studenti. Kromě toho u těchto her, které tvoří maximálně 5lidí v týmu nejde zdaleka o grafiku, ale o originalitu a zábavu. Tyto hry nejsou tvořeny s nějakým příběhovým záměrem. Na to jsou tady jiné tituly. Navíc hry, které ty jmenuješ jsou většinou MMORPG a spousta z nich je sice free, ale aby sis je pořádně užil, musíš si za skutečné peníze (nebo peníze ve hře vydělané) koupit lepší zbraně, brnění nebo jiné předměty. To je příklad hry Entropia Universe. Jinak existuje celá řada Free MMORPG, které jsou sice fajn, ale zaberou hráči tolik času, že pro běžného člověka jsou velmi náročné a prakticky nehratelné. Nehledě na jejich komplexnost a obtížnost. To ale neznamená, že by nebyly kvalitní. Jsou a stojí za vyzkoušení. Pro opravdové nadšence těchto online (nekonečných) her doporučuji třeba The Universal. Jinak zde je seznam freeware games a zde seznam tzv. open source games, jejichž zdrojový kód je volně dostupný k modifikování. Zde ještě taková lahůdka, pro všechny, kteří slušně ovládají angličtinu a mají dost času - Second Life, kde člověk kromě zabíjení může dělat téměř vše co ve skutečném životě - i vydělávat skutečné pěníze. Chce to ale moře času a trpělivosti.
Já osobně vyhledávám takové Free hry, které jsou vyloženě zaměřeny pro nenáročnou zábavu a krátké odreagování. Nemám prostě čas hrát téměř nekonečné MMORPG tituly.
Ještě k tomuto tématu - zakládal jsem ho právě s úmyslel, aby jste sem dávali typy na hry pro krátké pobavení - např. při pracovní přestávce. Nebráním se však tomu, aby jste se s námi podělili i o hry většího rozsahu. Kdo chce, vyzkouší, kdo ne, přečte si a zapomene.
Michal Bayerl / externí redaktor Doupě.cz
šéfredaktor FakeEverest.cz

NB Asus G51Jx - Intel i7 1.6-2.8Ghz, 6GB RAM DDR3 1333Mhz, GeForce 360M GTS 1GB GDDR5 VRAM, 500GB HDD 7.200RPM, Windows 7 64bit
Vodny
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kruci 13. 1. 2007 21:10

ehm ja jsem jsmenoval 1 MMORPG(flyff), a jen jako ze to hraji, taky jsem je specialne nejmenoval prave z duvodu ze si obcas neco muzes priplatit, ale u vetsiny to je stejne jedno, dostanes navis jen nejaky item, ktery vice mene nepotrebujes. Na MMORPG bych zavedl jine tema, ani by me nenapodlo je sem cpat nejak vyraznji nez zminku.

Jinak vim co je digipen(ze to delaji studenti), a rekl jsem ze to jsou spis jen hricky, arkady. Taky jejich hry jsou hardwarove narocne, takze kdo ma tak silny pocitac, tak si stejne zahraje neco komercniho, aby svuj supr pocitac vyuzil:)

Vsechny hry co jsem dal s hodnocenim jsou normalni, v rozumnem case dohratelne hry, zadne MMORPG, normalni freeware. Take je urcite dohrajes rychleji nez prestanes hrat ty hricky:)

Krom toho nekocne jsou ty hricky co jsi uvedl, protoze to hrajes nekonecne pro pobaveni, nema to konec, hrajes to do omrzeni:)

A jeste dodam ze tve odkazy na seznam freeware je trochu mimo, protoze se podle nazvu tematu bavime o nejslepsich freeware hrach, ne o beznych freeware hrach. Ja jsem ve svem predchozim prispevku uvedl jedny z nejlepsich freeware co znam. Takze jestli jsem pochopil tema spatne tak mi to prosim reknete:)
kruci
First Blood

Odeslat příspěvekod kruci 14. 1. 2007 13:08

vzpomel jsem si na dalsi skvelou hru, ale hral jsem jen pr prvnich kol, ale vypadala slusne
The New Satan Sam
kruci
First Blood

Odeslat příspěvekod MobilStorm 14. 1. 2007 13:55

díky "kruci" za tipy, myslím že pochopil otázku lépe než samotný zadavatel :lol: tento typ her se komerčně opravdu nedělá (každý recenzent by se tomu vysmál) a můžou být opravdu dobré, hrál jsem asi dvě podobné hry, které mě zaujaly, když si na ně vzpomenu tak ještě dopíšu :oops:
co vím, poradím
MobilStorm
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilStorm 14. 1. 2007 14:00

není to sice freeware, spíše abandonware - Albion staré docela hardcore rpg, bez návodu bych byl ochuzen o některé dobré vybavení - stahnul sem to skoro zároveň s neverwinter nights 2 - a albion mě se s vým 320x240 bavil rozhodně víc než překombinovaný NWN2 se super grafikou
co vím, poradím
MobilStorm
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vodny 15. 1. 2007 00:47

Když už MobilStorm nakousnul téma abandonware her, hafo jich najdete na http://www.bestoldgames.net. Na takové klasiky jako GTA, Doom 1,2, Blood nebo Stunts se zkrátka nezapomíná. (Je potřeba DosBOX - který občas zlobí, třeba mně nejde pořádně rozjet ten Blood). :(
Michal Bayerl / externí redaktor Doupě.cz
šéfredaktor FakeEverest.cz

NB Asus G51Jx - Intel i7 1.6-2.8Ghz, 6GB RAM DDR3 1333Mhz, GeForce 360M GTS 1GB GDDR5 VRAM, 500GB HDD 7.200RPM, Windows 7 64bit
Vodny
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 1. 2007 09:16

Vodny píše:Když už
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků