Testeri pre IL2 (FTP projekt)

Vše o hrách zdarma. Tvorba, propagace, stahování, otázky...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ilandria2 7. 6. 2014 13:41

Ahojte,
hladame testerov pre server Ilandria2. Jedna sa o unikatnu nadstavbu na uz tak "trosku" starsiu hru neverwinter nights1 (NWN1). Samotna nadstavba - Ilandria 2 je vlastne uplne ina hra beziaca na engine hry NWN1.

Mame vlastne vybavenie a niesme teda odkazani na nejake free riesenia pocinajuc hostingom a konciac serverom (zelezom).

Jedna sa o simulaciu hry na hrdinov vo fantasy svete velmi blizkemu tomu Tolkienovmu. Pointa je prosta:
- hrac si vytvori svoju postavicku, ktora ma svoje potreby, tuzby, ciele a samozrejme nejaky background
- nalogovanim postavy do sveta Ilandrie2 sa hrac dostava do prostredia, kde moze zazivat s ostatnymi hracmi nezabudnutelne zazitky
- prezivanie silnych pribehov je hlavnym tahunom hry avsak hracom sa dostava aj velmi silny system napomahajuci prezit nieco nezabudnutelne
- systemy su v porovnani s klasickym NWN1 usposobene tak, aby sa zivot postavy nehybal nejakym linearnym pribehom ale aby bol skutocne dynamicky
- nikde nieje napisane, ze hrdinom sa stane len ten nezdolny bojovnik, ktory pokori dungeon a vymlati vsetko co sa da. Ilandria2 poskytuje priestor aj pre tych hrdinov, ktori musia kazdy den vstat a tazko pracovat aby uzivili svoju rodinu...
- je teda len a len na vas, ci sa rozhodnete zit zivot neohrozeneho dobyvatela alebo obycajneho zobraka, ci barda

V sucasnosti sa server nachadza v testovacej faze a hlada testerov, ktori by pomohli tento projekt povzniest na dalsi level. Momentalne mame pre hracov pripravene tieto prvky:
http://forum.ilandria.com/index.php?board=112.0

Preto by som vas velmi rad pozval na testovanie tejto sice enginovo starsej veci ale s velkym potencialom, pretoze vyvojarsky tim pracuje dobrovolne bez naroku na honorar, co zarucuje diametralne iny pohlad na hru v porovnani s komercnymi hrami vytvaranymi za ucelom zisku.

Ak sa chcete pridat k testerom, tak postup je nasledovny:
1. zaregistrovat sa na fore
2. pozriet sa na to ako sa pripojit
3. v pripade problemov alebo nejasnosti ma mozete kontaktovat cez forum (ja som Ryb) alebo skype hyperrb

Tesim sa na kazdeho, kto prejavi zaujem zahrat si na Ilandrii2
Ryb
Ilandria2
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 6. 2014 13:58

A kolik za to testování dostanu?

V čem je ta záruka jiného pohledu vývojářského týmu? Komerční hry jsou dělané úplně stejně, takže to moc nechápu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilandria2 7. 6. 2014 14:21

A kolik za to testování dostanu?

Vzhladom na to, za sa jedna o neziskovy projekt, neplatime testerov. Skor je to o tom, ze tester ma moznost ovplyvnit vyvoj navrhmi a postrehmi. To je v podstate odmena za testovanie. Aky by mal zmysel platit testerov, ktori budu testovanie brat ako biznis a my na tom nezarobime ani euro ? Ved to je trosku uletene, nemyslis ?

V čem je ta záruka jiného pohledu vývojářského týmu? Komerční hry jsou dělané úplně stejně, takže to moc nechápu.

Komercne hry su robene sposobom:
xy rokov vyvyjame, stoji nas to xy penazi a preto potrebujeme xy penazi zarobit
- peniaze zarabaju tak, ze bud vypytaju jednorazovy poplatok za hru alebo ponuknu hru zdarma ale do hry implementuju rozne vychytavky typu kup si diamanty alebo nejaku inu menu, za ktoru si kupis vylepsenia a budes silnejsi ako ostatni
- logika komercnych hier je zarabat peniaze a kto neplati je len akysi panak, ktoreho kazdy utlce, pretoze firma potrebuje platiacich hracov a z tych neplatiacich robia otlkankov

Ilandria2 vyvoj je nasledovny:
- vyvojarsky tim pracuje na vyvoji bez naroku na nejaky honorar
- plati mesacne naklady spojene s vyvojom od hostingu, elektriny, internetoveho pripojenia, serveru atd. bez toho aby hracov nutili platit
- navyse sme sa zaviazali, ze nikdy neaplikujeme do hry platobny system, ktory by nejakym silovym sposobom zvyhodnoval platiaceho hraca
- preto sme sa vydali cestou kto chce prispievat tak moze, kto nechce, nemusi ale bez ohladnu na to kto prispieva na vyvoj a kto nie, vsetci hraci su na rovnakej urovni
- v dnesnej dobe je to ojedinely typ vyvoja, pretoze vyvoj stoji peniaze a hlavne cas. ale ak to robia nadsenci, tak to je ten idealny stav (takze ak chces robit testera za peniaze, najdi si nejaku komercnu firmu a ponukni jej svoje sluzy)
Ilandria2
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků