Hardwarové novinky

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 6. 2006 12:18

Tak jsem našel zajímavé porovnání 6600GT a 7600GT:

Některé grafické karty byly (a jsou) díky svému výhodnému poměru cena/výkon mezi hráči velice populární a prodávaly se v dech beroucích množstvích. Pro příklady nemusíme chodit daleko. V minulosti to byla třeba NVIDIA GeForce Ti4200, ATI RADEON 9500/9700 Pro a dnes je to třeba GeForce 6600 GT a další povedené kousky. No vývoj jde nezadržitelně dál a NVIDIA má na trhu nové mainstreamové karty, které mají GeForce 6600 GT dělat důstojného následníka. A jak se jí to daří?

LegionHardware má příkladné srovnání toho, jak je na tom GeForce 7600 GT v porovnání s GeForce 6600 GT a co nabízí. Přitom za minimální peníze. Skoro to vypadá, že dnes už nemá smysl investovat do 128 MB nebo 256 MB verze GeForce 6600 GT, která stojí okolo 110 dolarů, když je tu mnohem rychlejší GeForce 7600 GS, která stojí okolo 120 dolarů (bez daně), což je opravdu minimální rozdíl. A pak se pochopitelně nabízí otázka, proč potom neuspořit ještě nějaký ten peníz navíc a nepořídit verzi GeForce 7600 GT? Když GT je za nějakých 170 dolarů a je opět výrazně rychlejší, než 7600 GS. Vše taky nasvědčuje tomu, že v tuto chvíli je GeForce 7600 GT tím pravým následníkem populární 6600 GT a také jednou z nejlepších mainstreamových nabídek současnosti.

Dáno do kontextu - v kombinaci s trochu lepším procesorem podává 7600 GT hodně rozumné výkony (i vzhledem k té ceně), protože umožňuje hrát extra-náročné hry jako DOOM 3, Quake 4, Far Cry a jiné, občas i v rozlišení 1600 x 1200 obrazových bodů a navíc se zapnutým 2x antialiasingem + 8x anizotropním filtrováním. V porovnání s GeForce 6600 GT, pokud není zapnuto AA+AF, dosahuje 177% jejích výkonů v DOOM 3, o 100% je rychlejší ve F.E.A.R a o 94% v Quake 4.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 6. 2006 12:19

Dále bych chtěl rozvést debatu na téma Blue Ray vs. HD-DVD:

Už teď v červnu 2006 se chystá celá řada výrobců optických mechanik uvést na trh nové modely CD a DVD vypalovaček se schopností číst a zapisovat data v novém formátu Blu-Ray (modrý paprsek, modrý laser). Určitě půjde o Panasonic, Pioneer, BenQ, LG a další. LG šlo v nabídce asi nejdál. Rovnou bude nabízet Blu-Ray mechaniku druhé generace GBW-H10N se čtyřnásobným čtením. Konkrétně 4,8 x BD-ROM (Single Layer), 4 x BD-ROM (Double Layer), 4,8 x BD-R (Single Layer), 2 x CLV BD-RE (Single Layer). Zapisovat bude 2 x CLV BD-R (Single Layer), 4 x CLV BD-R (Single Layer) a konečně 2 x CLV BD-RE (Single Layer).

Ačkoliv si tím nejsem úplně jist, ze specifikací vyplývá, že nebude mít schopnost zapisovat dvouvrstvé BD disky s kapacitou až 50 GB, ale pouze jednovrstvé s kapacitou 25 GB. Naproti tomu zvládne všechny běžné DVD formáty, včetně DVD-RAM a také CD formáty (CD-R a další). Zaváděcí cena je stanovena na 799 Euro. Oproti HD-DVD vypalovačkám je Blu-Ray dražší. Dražší jsou i jednotlivá média (prázdné disky). Výhoda Blu-Ray pak spočívá ve větší technické vyspělosti a také v tom, že obsahuje regionální ochranu rozdělenou pouze na 3 pásma, kdy Asie a Severní Amerika jsou sloučeny do jednoho celku. HD-DVD zdědilo po svém předchůdci, kterým bylo DVD, způsob dělení regionální ochrany na 7 samostatných celků. Asie, Amerika, Evropa atd. jsou zvlášť, takže HD DVD médium vyrobené v USA, s kódem tohoto regionu, nebude možné přehrávat na HD-DVD přehrávači prodaném v Evropě.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 6. 2006 12:28

Sakra co to??Tady zmizlo x příspěvků a téma jsem nezakládal já...zase mimozemštani?
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 6. 2006 12:30

Sedělo mi,založit new téma,než to nechat v obecných radách k hardwaru :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 6. 2006 12:32

jezek píše:Sedělo mi,založit new téma,než to nechat v obecných radách k hardwaru :wink:k/quote]

a jo takhle...tak díky za vysvětlení...asi je to tak lepší máš pravdu
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 6. 2006 12:52

Jsou pouze prepsane clanky z games.tiscali.cz. Nejsem si uplne jist jestli se to tady uzivi jako samostatne tema. No ale treba ma nekdo v praci net zamknuty a povoleno pouze http://www.forum.doupe.cz tak se mu to muze hodit. :P

PS: Pokud odnekud kopirujete cele clanky tak se vetsinou nic nedeje, ale udavejte zdroj, je to takove nepsane pravidlo mezi netovymi weby.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 5. 6. 2006 13:16

Máš pravdu no někdy zdroj uvádím a někdy zapomenu...takže je to z Tiscali games :-) jinak mě nejde o to to tady jen kopírovat ale rozvést debatu...a taky ne všichni se na tiscali games dívají
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 5. 6. 2006 14:00

Já teď nevím jakou kartu koupit.

1. GeForce 7600GT 256Mb, 128bit., PCI-E 16*,ROP/texture pipelines/PS engines: 12/1/5, Direct X 9.0c........5,100 Kč

2. ATI RADEON 1800GTO 256Mb, 256bit., PCI-E 16*, Počet ROP/texture pipelines/PS engines: 12/1/16 , Direct X 9.0.......5,500 Kč

Ati má papírově větší výkon ale nevím jak je to třeba v DOOM3+Q4 kde je známo že karty ATI dost ztrácej. Ati podporuje asi jen DX9.0 , Nwidia nejnovější 9.0c. Zatím jsem karty neviděl v testech. Tak babo raď !!! :lol:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 5. 6. 2006 14:13

Fuck8r píše:Zatím jsem karty neviděl v testech. Tak babo raď !!! :lol:-/quote]


No tak to možná bude tím, že jsi vůbec nehledal, pááč jestli jo, tka by ses vůbec nerozmýšlel ;) -> http://www.svethardware.cz/art_doc-CC84 ... 2E53C.html - je to sice hlavně test o 7600GS, ale zhodnocena tam je jak 7600 GT, tak i 1800 GTO ;)

další články přímo o x1800 GTO -> http://www.pctuning.cz/index.php?option ... mitstart=0 a -> http://www.ddworld.cz/content/view/35/32/
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 5. 6. 2006 14:22

3D_Crab píše:
Fuck8r píše:btw: kde si viděl x1800 GTO za 5500 kč ?? :shock:-/quote]


je to málo nebo hodně ? Je to od firmy Shapire a ta cena je skoro všude stejná :|
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 5. 6. 2006 14:23

Fuck8r píše:
3D_Crab píše:
Fuck8r píše:btw: kde si viděl x1800 GTO za 5500 kč ?? :shock:-/quote]

je to málo nebo hodně ? Je to od firmy Shapire a ta cena je skoro všude stejná :| /quote]


já vím, všimnul jsem si a taky jsem tu zprávu vymazal, ale očividně pozdě :mrgreen:
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 5. 6. 2006 14:26

Tak potom co jsem shlídnul testy je to jasný :arrow: ATI 1800GTO za 5,500 Kč je nejlepší volba do herního PC střední třídy :o
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 6. 2006 14:30

Fuck8r píše:Tak potom co jsem shlídnul testy je to jasný :arrow: ATI 1800GTO za 5,500 Kč je nejlepší volba do herního PC střední třídy :o-/quote]


Samozdrejme mas pravdu. :wink: A jinak ATi serie X1xxx ma daleko lepe impletovany DX9c (SM3.0).. U ATi je to rychlejsi a nVidia rady 7xxx neumi a nikdy umet nebude HDR + FSAA zatimco ATi ano.

PS: Na rady ohledne vyberu HW tady mame primo tema, muzes se klidne ptat, kontroluju ho cca co 24h..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 5. 6. 2006 14:53

HDR+FSAA by snad mel byt technicky mozny u nvidie, ale...
Uživatel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 6. 2006 15:02

[quote="Uživatel";HDR+FSAA by snad mel byt technicky mozny u nvidie, ale...[/quote]

Mno vsechno ukazuje na to, ze to mozne neni. Vyjimka je Source engine ktery pocita HDR nestandartni cestou pres PS2.0
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků