Obecne rady k vyberu HW..

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 18. 9. 2015 10:03

Sasakr píše:Mám 4 GB

asi nemáš na mysli pamat grafickej,ze :D .Ja súhlasím s adminom Zive,sledujem obsah pamate a v hrách som nad 6,5 GB málokedy,8GB som este nedosiahol.Snáď jedine nejakou zblbnutou aplikaciou

-- 18. 9. 2015 11:06 --

Sasakr píše:a je v podstatě plno a swapuje se.

tu je ďalšia výhoda vlastniť SSD disk
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 9. 2015 20:56

O něm jsem uvažoval ale pak jsem si řekl, že to s pomalým PC vydržím :-D
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 9. 2015 13:18

Sasakr píše:4GB přestávají stačit i na běžné používání, možná vlivem updatů? Člověk zapne FF, TB, kecálky, office, hudbu a je v podstatě plno a swapuje se.


Je pravda, že já jsem člověk, kterej systémové updaty neřeší - resp. mám postahované všechny aktualizace z doby, kdy jsem naposledy udělal čistou instalaci OS (cirka červen tohoto roku? od tý doby jedu, pro případ nouze mám akorát vytvořenou zálohu) a od té doby mám aktualizace zakázané. Takže tady nevylučuji, že aktualizace systému mohou mít přímý dopad na využití operační paměti a na celkovém chodu systému - upřímně, už od dob Win XP jsem z aktualizací systému vyléčenej, takže je to možná taková moje menší "úchylka" :)

Na druhou stranu, pozapínal jsem si tu teď jen tak na zkoušku FF (s pár tuctama otevřených panelů), TB (ok, přiznám, že v TB zrovna moc pošty nemám), Mirandu (z kecálků jedinej aktivnější, kterej používám), hudbu ve formátu *.flac ve WinAmpu, na pozadí ještě torrenty + základní paskvil (catalysty, TRIXX, Daemon Tools, Antivirus atd.) a pořád jsem na necelejch 2,8 GB využité RAM. A byť mám SSD, neswapuju.

SCobra píše:Napsal jsem to trochu nešetrně - pro samotný systém stačí samozřejmě i 2 GB. Ale jak už jsem se dohadoval jinde - systém je sám o sobě k ničemu, že jo? Jak se zapne prohlížeč a ještě něco (hudba třeba), 6 GB určitě využití najde.


Snažím se právě poukázat na to, že to je nesmysl. Resp., neumím si představit situaci, kde bys zarval 6 GB jenom při "běžném používání" .. se vším všudy by ses měl do 4 GB RAM vecpat na pohodu s tím, že to stejně ani zdaleka nevyužiješ. Samozřejmě, když rveš Firefox do mezí stability otevíráním nových a nových panelů, tak pak hádám, že ty 3 GB ti FF je schopnej ze systémových prostředků sežrat, ale v takovejch extrémech ta aplikace málokdy bývá stabilní.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 9. 2015 15:15

Nj, tak ty máš 3 měsíce starou instalaci, já skoro 4 roky.

A v jedný věci mě Sedmičky serou, třeba proti Vistám, že když je program dlouho minimalizovanej, tak i když je fůra volný ram, uloží se na disk a pak při obnovení je to děsivé.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 9. 2015 15:32

Mám aktuálně na Windows 10 puštěný Skype, Steam, Origin, Battlenet, Gog Galaxy, Firefox s 19 panely a Chrome s něco přes 30 panely, plus nějakou drobotinu, a jsem na 6 - 7 GB.

Problém je, že já ty panely mít otevřené potřebuju...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 9. 2015 20:31

Nj, Chrome je zrovna jeden z těch větších nenažranců .. Tady toho asi moc neuděláš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 23. 11. 2015 16:11

Však co bychom jinak s tou RAM dělali... bez alespoň 16GB RAM dnes nemá smysl počítač stavět... RAM a SSD je něco co je klíčové pro dobrý chod. Jak píše Scobra... pár drobností 4-8GB v paměti je raz dva při normálním používání a bez zavírání něčeho pak člověk už nic dalšího moc dělat nemůže, ale kdo by zavíral aplikace když to není třeba. Stejně tak SWAP, to je věc, kterou mám na svých počítačích vypnuto od doby kdy jsem měl nejméně 4GB RAM a to bylo před cca před 10 lety.
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 23. 11. 2015 23:19

Ano Jiří, seš komplikátor :)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 24. 11. 2015 22:14

Co 16, 64 je minimum. CO když si někdo chce pustit Crysis, CAD, Mayu, Blender, Chrome, PS, Illustrátora a k tomu ještě hledání min.
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 11. 2015 00:18

Protože sis "chytře" vypnul swap :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 25. 11. 2015 10:27

Abych taky napsal něco přínosného, swap se vždy doporučuje nechat zapnutý, jen díky tomu že už je všeobecně dostatek RAM, není nutné mít 1.5násobek její velikosti. Ale třeba napevno jen 4GB.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komplikator 27. 11. 2015 15:57

Spíš 400MB než 4GB...

ale vážně je to zcela nesmyslné. Nepoužívám aplikace, které by hloupě swap vyžadovaly a nemám jediný problém s nedostatkem paměti. Pokud by taková situace nastala, tak za pár stovek paměť přikoupím. A při koupi nového počítače bych všem doporučoval 8GB jako základ. Pro hern počítač pak 16GB - dnes už jednoduše 8GB nestačí pomalu ani na systém ve kterém má člověk otevřeno pár aplikací.. a když pak spustí nějakou tu gamesku... byl by právě nucen ke swapování... což je pakárna...
vzhledem tomu kolik stojí těch 8GB navíc když počítač bude stát 30 tisíc fakt nemá smysl řešit...
víc než 16GB pak záleží co člověk bude dělat... pro většinu případů to stačí, někdy to může být málo...

Tak jak tak, co se týče swapu, doporučuji nedat na zajeté stará doporučení a vyzkoušet sám jednoduše tím že ho vypnete, nakonec zjistíte že to ničemu nevadí (počítám že budete mít 12+GB ).
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2015 20:46

To je ale strašně naivní představa, že SWAP je jen k tomu, aby nahradil nedostatek RAM. Navíc některý programy jsou prostě udělaný tak, že žerou málo paměti a naopak hodně swapujou (první TDU třeba).
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 27. 11. 2015 21:53

Pokud trochu člověk umí s počítačem, tak si prostě pustí log a hned vidíte, kolik co žere a jak je to využito. Pak se prostě nemůže stát, že by si pro herní PC koupil i7 a 24 GB RAM. A jako rezerva do budoucna je to vážně směšné, protože teď se nám sem plíží DDR4 a za pár let to bude DDR5.

Chce to méně koukat na číslíčka a více na to, co vám vlastně to PC pod stolem provádí ;-)
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2015 17:43

Rozhodl jsem se, že provedu upgrade z 2×2GB na 2×4GB. Můžete mi poradit, jaký paměti vzít? Podle čeho se orientovat?

Btw. zdá se mi to, nebo ty ceny byl před takovejma 4 rokama nějak níž?!
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků