TV vs Monitor

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Extremez 15. 12. 2016 11:10

čau, koukal jsem na monitory a když jsem koukal na větší úhlopříčku, tak ty ceny jsou celkem děs.. tak přemýšlím jestli není lepší koupit rovnou malou TV, která by vyšla víceméně na stejný peníze a připojit PC přes HDMI.. Co myslíte?
Extremez
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 15. 12. 2016 12:32

A chceš to na práci? Nebo na hraní? Na televizích se běžně hraje, takže to až takový problém není. Kvalit monitoru to ale nedosahuje a nebo budou mít cenu podobnou.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod juliusIV 15. 12. 2016 12:39

Já bych spíš koupil monitor. Myslím, že výkonem je na tom líp.
juliusIV
First Blood

Odeslat příspěvekod Extremez 15. 12. 2016 14:24

Právě nevim třeba co odezva.. nebo obecně kvalita obrazu..
Extremez
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 15. 12. 2016 14:50

Na hraní máš herní monitory. Herní telky zatím nedělají, protože nejsou na hraní. Na práci máš zase pracovní monitory. Co teda chceš? :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod juliusIV 15. 12. 2016 15:26

Tak pokud není profi hráč tak nemusí mít zrovna herní monitor. Myslím, že jsou zbytečně předražený a normální hráč je nevyužije.
juliusIV
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 15. 12. 2016 17:26

Pokud normální hráč je lempl, který nepozná 30 od 60 FPS, tak je určitě nevyužije. Pokud to ale s hraním myslíš vážně, tak herní monitory zvyšují komfort hraní.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Extremez 16. 12. 2016 10:18

Rozdíl mezi 30 a 60 fps podle mě pozná každej.. Nakonec jsem si vzal monitor s poměrem stran 21:9.. sem zvědavej jak bude vypadat :D.
Extremez
Killing Spree

Odeslat příspěvekod powlcz 16. 12. 2016 10:49

herní monitor si představuju jako 100Hz+ s max 5ms odezvou + výhodou můžou být možnosti nastavení vs televize (herní módy).

30fps vs 60 je v dnešní době úplně mimo, spíše pokus o flamewar trolling
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Extremez 16. 12. 2016 11:04

Já jsem si nakonec vzal tenhle - https://www.alza.cz/25-lg-25um58-ultraw ... 70.htm?o=2

Předtim jsem měl vybranej od BenQ.. ale ten měl jen TN panel a ta telka má zas nějak blbě držák..
Extremez
Killing Spree

Odeslat příspěvekod juliusIV 16. 12. 2016 12:29

Vypadá celkem dobře, hlavně to musí bejt luxusní na stříhání videa.
juliusIV
First Blood

Odeslat příspěvekod Jonas41 16. 12. 2016 12:58

Joo ten nevypadá špatně hele :)
Jonas41
First Blood

Odeslat příspěvekod powlcz 16. 12. 2016 14:16

ten nebude blbej
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 12. 2016 20:29

Cywe to je nějaký levný ne :-D Pěkný, škoda že jen 75 Hz, ale při tom rozlišení bude stejně problém se na tolik dostat...

... s GTX660 je to asi bez šance s takovýhle rozlišení, co? Že bych popuzdil uzdu marnivosti...

A taky si říkám, jestli to má 25" při tomhle poměru stran... kolik to vlastně má na výšku ten obraz? To ta moje 23" 16:10 bude vyšší.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 12. 2016 23:37

OMG, samozřejmě je to nesmysl a na hraní to moc není. Neudělej chybu a kup něco pořádnýho. Na co to chceš?
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 12. 2016 01:28

Já nechci nic. Ani nic nepotřebuju. Jen tak blbnu.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Extremez 19. 12. 2016 10:28

Tak jsem ho vzal a je fajn :D nejlepší jsou na něm gamesy.. člověk má hned větší pozorovací úhel..
Extremez
Killing Spree

Odeslat příspěvekod holubek002 19. 12. 2016 19:17

To je nejake levne...
Ale asi bych do toho nesel. Na nektere hry mozna ok, na filmy mozna ok, ale na serialy a takove to domaci zvy... pouzivani uz je to celkem k nicemu. A 25" mi prijde v tomto pomeru taky docela malo. Ale tak hlavne, ze je cerstvy majitel spokojen ;-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage

Odeslat příspěvekod Extremez 20. 12. 2016 10:38

Filmy super, seriály super, hry super.. já si nemůžu stěžovat.. ona ta 25" úplně stačí, hlavně na práci je to dobrý, že si hodím dvě okna vedle sebe.. v plné velikosti
Extremez
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 12. 2016 12:23

25" možná stačí tobě, ale jinak je to malinký. Na ten poměr je 25" nesmysl. Ale pokud jsi přecházel z 19", tak je to asi fajn. 1280 asi nebude plná velikost :D
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 12. 2016 00:31

Tak 2 okna vedle sebe se dají v pohodě provozovat snad na všem od poměru 16:10 a víc, ne?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 12. 2016 11:50

Monitor je to pěkný, hlavně 21:9 musí být úžasné, jenže bych nedokázal mít něco, co není 3D. Takže hraju na TV a na hraní to taky úplně ok.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod juliusIV 21. 12. 2016 12:46

Mě příjde, že 1280 úplně stačí na jedno okno. _DAVE_ ty hraješ hry ve 3D? Tahle novinka se ke mě ještě nedostala.
juliusIV
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 21. 12. 2016 13:16

To ti přijde dost divně. Blokuju reklamy na webech roky a přesto se většina webů do 1280 nevejde celá. S reklamou vůbec nevím, jak dnes weby vypadají. Dlouhodobě používám na práci 2560x1440 kolem 30", takže mi to problém nedělá. Ale říct, že to úplně stačí? To asi ne.

Určitě, telka je na hraní ideální. Hlavně pomalý displej a velký input lag :D
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod juliusIV 21. 12. 2016 13:31

Tenhle monitor co si koupil má mít mod, kterej softwarově ti tu obrazovku rozdělí buď na 2, 3 nebo 4 části. Takže by to mělo bejt, že každou část ti to určí jako samostatnej monitor. Takže to nebude, jak když já si na normálním monitoru přetáhnu jedno okno prohlížeče na jednu stranu a druhý na druhou a ono se mi to zmenší. Tohle by se ti mělo přizpůsobit tý velikosti.
juliusIV
First Blood

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 12. 2016 17:06

juliusIV - Ano hraju a není to novinka, je to už spíše mrtvá technologie :) Můžu tě ale ujistit, že třetí rozměr dá hře opravdu nový rozměr.

tdjohn - Nehraju hry typu CS nebo cokoli multiplayerového, takže rychlost panelu je zcela ok. Samo nutno aktivovat "herní" režim. Na TV přeci hraje celý konzolový svět a jde.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 21. 12. 2016 17:19

Jestli to nebude tím, že konzolový svět začínal na CRT, která má jak nulovou odezvu, tak obvykle i lag. Nemůžou za to, že pak přišla polofunkční technologie :D
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 12. 2016 18:53

Evidentně s tím dokáže celý svět docela normálně žít
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 12. 2016 23:46

juliusIV píše:ty hraješ hry ve 3D? Tahle novinka se ke mě ještě nedostala.
To je smutný po 8 letech na trhu :-D ...nic proti, jen si tě dobírám.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod juliusIV 22. 12. 2016 09:23

Ne fakt jsem nikdy neslyšel, že by někdo hrál ve 3D. Co na tom hraješ za hry? :-)
juliusIV
First Blood

Odeslat příspěvekod Jonas41 22. 12. 2016 09:33

Já to popravdě taky neznám :D hoďte sem nějakej příklad..
Jonas41
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 23. 12. 2016 00:03

...Mafia 2?

Vlezte si do nastavení ovladače grafiky (u Nvidie), tam najdete 3D vision a seznam her i s kompatibilitou.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod juliusIV 23. 12. 2016 11:16

Hej tak to jsem fakt netušil, tak to může bejt super. :-D
juliusIV
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 12. 2016 12:32

Určitě, proto je to tak populární.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Jonas41 27. 12. 2016 10:22

Jako jo, vypadá to dobře :D
Jonas41
First Blood

Odeslat příspěvekod holubek002 27. 12. 2016 14:45

Sakra, nejak mi zacina odchazet monitor. Sedmilety TN panel 22'' 1680x1050. Co ted? Rad bych neco vetsiho, prechod z 16:10 na 16:9 zkousnu. Nabizi se 24 FHD, ale jeste stale to pouzivam i jako zobrazovadlo filmu a serialu, tak me napadla i 27 FHD (1440p nemam cim krmit a navic se obavam maleho pisma, byt by se prostor navic urcite hodil). Nejake osobni zkusenosti? 22 mam cca 70 cm od hrany stolu (cca 50 cm -100+ cm od oci, dle polohy :D) - muzu dat dal, bliz moc ne.
To je frajer...

holubek002
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 12. 2016 16:34

Pokud na tom hraješ, tak Benq XL je super. Oni to teď nějak přejmenovali, protože koupili další firmu (Zowie gear). Mám od nich tři a na hry super. Na práci 30"+ a ne TN, což asi nechceš.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod holubek002 27. 12. 2016 18:57

Samozrejme hraju, ale input lagy apod. jsou mi u toho meho hrani sumak. 144 Hz je asi fajn, ale 1) bych to asi taky uplne neocenil, 2) vetsinou jsem rad za stabilnich 60Hz natoz 144 3) G/Freesync ne kvuli nekompatibility a ceny 4) TN nechci. Na praci mam v praci 2x 24'' 1920x1200, domu to nepotrebuju.
Spis mi slo o to, zda ma na tuto vzdálenost 27 FHD vubec cenu nebo zda je to nesmysl. Pak vezmu prvni lepsi levny sunt :-)
To je frajer...

holubek002
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 12. 2016 19:15

27 FHD je vždy hnus, protože je to moc malé rozlišení. Ale 27 QHD je zase velké. Pokud chceš hrát, tak nejlepší máš TN.

A jestli bereš levné šunty, tak fakt nevím :D Monitor je to nejdůležitější, takže šunty nech pro bezdomovce.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod holubek002 27. 12. 2016 19:33

No prave toho se bojim. Stavajici 22 ma ppi cca 90, 24 fhd cca 92, 27 fhd 82, 27 qhg 109. Tech stavajicich 90 je tak na hrane, ze mi nekdy pohodlne cteni dela problem, tak si rikam, ze by mi tech 82 a vetsi pismo nemuselo vadit. Naopak 109 uz tak s brylema :D
No jeste si to necham projit hlavou a prosmejdim obchody, dokud se stavajici monitor jeste drzi. Nejake 24'' FHD IPS/MVA/... bude asi jistota.
To je frajer...

holubek002
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 12. 2016 19:42

Na práci to není, ale na hry a filmy by ta 27" mohla být OK. Sám jsem to občas používal. Na hry jedině TN, ale pokud moc nehraješ, tak je to jedno, no :D
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Jonas41 2. 1. 2017 10:30

Mám dotaz, není TN panel horší než LCD?? Že nepodává tak kvalitní barvy třebas?
Jonas41
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 1. 2017 12:55

Ne, je jediný použitelný na hry. Takže až ti bude někdo říkat, nemá TN a her mu to nevadí, tak se musíš začít strašně moc smát :D

Nedávno jsem zkoušel to GTA IV na pracovním monitoru a sice to bylo trochu mázlé, ale vůbec to nevadilo. Takže pokud hraješ hru s 20 FPS, tak tam je to v pohodě.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 1. 2017 21:59

TN těžko může být horší než LCD, když TN patří do kategorie LCD.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor