Sound Blaster Audigy Rx a EAX ve starších hrách.

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Mira 30. 7. 2016 14:50

Zdravím všechny.

Potřeboval bych poradit, pokud někdo máte nějaké zkušenosti, jak je to se zpětnou kompatibilitou EAXu u této zvukové karty (Sound Blaster Audigy Rx) pro starší hry, které podporují pouze EAX 3.0 nebo nižší.

Jde mi např. konkrétně o hru: Mafia: The City of Lost Heaven, která by měla podporovat EAX verzi 3 a ta mi funguje na staré Sound Blaster Audigy1 perfektně (i s efekty). Hardwarově podporuje právě EAX 3.0.

Psal jsem na tech. podporu CREATIVE, kde se vyjádřili, že tato zvuková karta podporuje pouze EAX 4.0 avšak nevyjádřili se úplně přesně, zda by starší EAX hry šlapaly na této kartě bez problémů.

Proto se ptám, pokud máte někdo nějaké zkušenosti, jak je to ve skutečnosti se zpětnou kompatibilitou EAXu u této zvukové karty?

Předem děkuji všem za odpovědi.
Mira
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 7. 2016 15:03

Zkušenost nemám, ale vždy jsem míval Creative zvukovky, protože to své době byla fakt pecka. Posledních 10 to jde ale s nimi dost z kopce a bohuže podle toho jejich zvukovky vypadají. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby se prostě na starší EAX vykašlali. Je to škoda, protože se mi vždy koncept samostatné karty na hry líbil, ale trh měl asi jiné plány :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 8. 2016 13:37

Řekl bych, že tahle karta podporuje pouze EAX 4.0 a výš. Proto staré hry přes EAX téhle karty nejedou.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků