Poradíte mi se sestavou?

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Orkin 6. 4. 2015 15:25

Zdravím, jsem lehce negramotný co se různých technických parametrů týče, takže poznám maximálně, že 8GB RAM je lepší než 4 GB :) rád bych něco málo upgradoval, ale nevim, do čeho se nejvíc vyplatí dát prachy, našel by se někdo, kdo poradí co pořídit?
moje sestava: AMD Athlon(tm) II X4 631 Quad-Core Processor 2,60GHz
8GB RAM
AMD Radeon HD 7700 Series
Win 7 64bit a rozlišení 1440x900

Rád bych se vešel do 4000 korun a nějak okolibě rozběhnul všechny hry aspoň následující dva roky, je to možné? :D Co byste mi radili vyměnit? Momentálně stroj nechce moc zvládat třeba Total war Attila (běží na nejnižší, takže vypadá jak Mario) nebo AC: Unity (nehratelný sekání). Dál bych po něm určitě chtěl Zaklínače trojku, až se objeví.

Díky za odpovědi :)
Orkin
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 6. 4. 2015 15:29

Do čtyř tisíc nic, aby to rozběhlo AC: Unity a Zaklínače. Bude nutné koupit nový stroj, s investicí kolem 20 tisíc.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orkin 6. 4. 2015 15:39

Total war: Rome II a AC: Black flag šlapou na takový lepší střední jako hodinky a je to rozdíl jeden rok, kupovat novej PC je nesmysl. Mě šlo spíš o to, co hoří víc, jestli grafika nebo procík. Mění se jedna součástka ročně, loni přibyla druhá čtyřgigovka RAMka, takže se musim rozhodnout, co dál :) + případně nějaké konkrétní typy.
Orkin
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 6. 4. 2015 15:57

Je to rozdíl jedné generace konzolí, kterou se řídí i požadavky na PC. Mysli si, co chceš, nicméně nemá cenu do toho cpát další peníze. Protože k tomu, aby to mělo smysl, bys musel vyměnit minimálně zdroj, základní desku, procesor, grafickou kartu a přejít na DDR3 RAMky, protože nové procesory si s ní neporadí.

Osobně jsem v podobné situaci, jen s pět let starým PC, do kterého jsem dokupoval tak tři roku zpátky novou grafiku.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 4. 2015 16:43

Ten šrot prodej a kup Playstation 4. A i Zaklínač bude.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Orkin 6. 4. 2015 16:48

RAMky jsou obě DDR3 a zdroj mám silnej prý až moc :D (pětistovka) V základní desce se bohužel nevyznám vůbec, abych posoudil, co má a nemá mít a je-li třeba jí taky měnit.
Orkin
First Blood

Odeslat příspěvekod Ertefol 6. 4. 2015 17:20

Co je ten zdroj za značku? Pětistovka je široký pojem, hodně :D

Jinak jestli je ten procesor na DDR3, tak tím pádem mizí starost s pamětí.

Nicméně procesor je do socketu FM1, pro který se už nové procesory nevyrábí a stávající je slabý - buď je třeba jej lehce potáhnout, kdy by třeba toho Zaklínače na zakuckávající se minimum nějak utáhnul, nebo koupit nový.

Řešení je teda deska + CPU + nejspíš ten zdroj a nejspíš i ta grafika. Jinak toho Zaklínače nespustíš (viz minimální požadavky - http://www.systemrequirementslab.com/cy ... 12446/?p=r)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 4. 2015 18:03

Obrázek
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 8. 4. 2015 01:16

Pokud mas na grafice 1GB ram tak tam bude podle me největší problém. Ja mam podobny pocitac, procesor mame stejny, jen ja ho mam taktovany na 3Ghz. Grafiku jsem ted dokoupil geforce 750Ti a mam pouze 6GB ram. A třeba Dragon Age Inquisition hraju prakticky na ultra detaily bez cukani při nejakych 30 - 50 fps. Dying Light bezi taky v pohode skoro na max, totez Lord of the Fallen. Dle této zkusenosti a nárocích jmenovanych her usuzuji ze Zaklinace v pohode rozbehnu na nejake medium/high detaily, coz mi asi bude stacit. hraju 1920x1080.
Podle me by ti stacilo koupit novou grafiku a hlavne aby mela aspoň 2GB ram, a zkusit zvednout frekvenci procesoru na ty 3Ghz, me to slo uplne v pohode, pouhym zvednutim nasobice(samo zalezi co mas za desku a chlazeni procesoru). 750Ti se da sehnat kolem 4 000 korun. A jestli si myslim ze mi to vydrzi dva roky? Hmm..tezko rict, mohlo by..ale bude to s hodne odrenejma ušima:)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 8. 4. 2015 06:36

Dobré rady jsou rady radící konzoly, jinak je to na kompletní výměnu PC... Čas se nezastaví. Nové hry, nové nároky a nemá cenu tu sestavu ještě déle trápit. Už v době nákupu ten CPU byl lowend, deska s FM1 také. Sám jsem kdysi měl Liano, tak vím, že to nic extra nebylo ani, když to bylo nové.

A grafika HD7770 byla v době uvedení nižší střední třída. Jenže to už je taky přes tři roky... :-)
rejca
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 8. 4. 2015 16:14

2flash: myslím, že u Zaklínače tě čeká velké zklamání. Doporučené požadavky Inquisition jsou totiž nižší než minimálními Zaklínače:

http://www.systemrequirementslab.com/cy ... ion/12360/
http://www.systemrequirementslab.com/cy ... 12446/?p=r
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 8. 4. 2015 19:08

Tak Dragon Age je z tech her co jsme zminoval nejmíň narocna (i když jak se to vezne, doporucene ma AMD sestijadro), když bys nevytrhnul z kontextu jen ji ale podival se i na ostatní tak bys pochopil ze zaklinac 3 mi na ty medium/high detaily pobezi..aspoň papirove..jaka bude skutečnost se ještě uvidi. zalezi jak to polaci budou mit optimalizovany.
obvzlast se podivej na Dying Light který ma o fous vetsi doporucene nez zaklinac 3, a na medium/high detaily mi bezi kolem 45 fps naprosto plynule. Zbytecne tady kolegu co se dotazoval stresujete, rozpocet ma 4 000 tak jsem mu poradil z vlastní zkusenosti co mam vyzkousene. Koneckoncu ze 4 000 stejne nic lepšího nez novou grafiku neporidi, takze moc moznosti nemá.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 9. 4. 2015 14:04

Sorry, ale minimum je minimum - to znamená běží to, necuká se to. Doporučené jsou někde jinde, a i to Dying Light má ty minimální na takové nestresové úrovni:

http://www.systemrequirementslab.com/cy ... 11912/?p=r

U minimálních je důležitý hlavně ten procesor, protože ten "neošulíš" snížením detailů, práce bude mít pořád stejně a se zlepšující se grafikou malinko víc. (A co se dívám, Lords of the Fallen jsou na tom ještě líp, v tom minimu.)

Já mám zase vyzkoušené, že Unity mi na současné sestavě prostě zaboha nejede a grafika na to nemá vliv, nestíhá procesor, takže smůla.

EDIT: U všech těchhle her navíc platí, že byly vyvíjené primárně pro starou generaci konzolí - X360, PS3. S PS4 a XOne přichází skok, a přestože hry ještě tak rok na starých PC a konzolích budou vycházet a pojedou, čeká nás prostě zase technologický skok.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 9. 4. 2015 19:05

Unity je optimalizacne zprasena hra. Dying Light a Lords of the Fallen jsou pouze pro novou generaci konzoli. Ale ok..uvidíme az Zaklinac vyjde..kdyz si vzpomenu tak sem pak pripisu jak to dopadlo.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 9. 4. 2015 20:02

Aha, já myslel, že ještě jsou i na staré konzole. Nicméně i tak si myslím, že vyvíjené byly obě původně na starou, jejich vývoj začal daleko před vydáním PS4 a XOne.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků