fotogaleria hardware

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 11:13

:D O to je to horší. Ale třeba na tom zase hraješ. Každé má něco.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 8. 2015 11:17

Taky moc ne :D Baví mě to kupovat a vybalovat :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 11:19

:D Tak nakupování beru. Když to rozjedu, tak také nevím, kdy přestat. Brzy mě to čeká u her, protože teď nic nekupuju a pak to budu chtít dohnat.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 12:25

bavit ma to bavi,nakupujem rad,ale kto to ma stale platit :D

SCobra píše:Pokud nechceš, aby ti teplý vzduch stoupal nahoru, musíš tu vrchní ventilaci úplně zaslepit.

jj,myslel som na to,ale nemam po ruke ziadny vhodny material.Jedine karton :-))
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 12:27

ja jsem asi před deseti lety koupil celkem obyčejny case (cca 2000kc) a mam ho doted. Menim jen komponenty. Koupim vždy poradne chlazeni na procesor, karta ma svoje a vepředu a vzadu mam mensi vetraky. Nikdy se mi nestalo aby se pocitac nejak extremne zahrival. Momentalne mam AMD FX 8320 který bezi v turbo modu na 4,2 Ghz a teplota v tech vedrech co ted byli při hrani Zaklinace 3 byla kolem 45 - 50 stupnu, v klidu mel kolem 27-32 stupnu. Grafiku mam GF 750 Ti, která se nedostane na 50 Stupnu (jasne neni to nijak extremne vykonna karta). Chipset miva kolem tech 50-55 stupnu. Vzdycky mi nejak nedochazi proc se to chlazeni tak resi, prijde mi ze to je spis takovej konicek nez nutnost:)
Naposledy upravil flash789 dne 29. 8. 2015 12:28, celkově upraveno 1
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 12:28

Scobra: pozeram ze mas SLI,co za grafiky ? 8-P
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 12:31

flash789 píše:Vzdycky mi nejak nedochazi proc se to chlazeni tak resi, prijde mi ze to je spis takovej konicek nez nutnost:)

Třeba protože ty tvoje čísla nedávají vůbec smysl. Ten procesor je úplně mimo a nebo mi něco uniká :D Pokud je teplota okolí třeba 30 stupňů, tak na žravém AMD určitě nebudeš mít o 15 až 20 víc.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 12:35

Vzdycky mi nejak nedochazi proc se to chlazeni tak resi

napr.AMD FX-9590 - 220W
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 12:36

Ok..tak jsme se ted podival přes Core temp a ještě přes CPUID HWMonitor kolik ma momentalne stupnu, oboji ukazuje 20 - 29 stupnu, samo ve win bezi podtaktovanej na nejakych 1300 mhz. A jestli me nastves tak se muzu ještě podivat do biosu:)

AMD FX 8320e není extremne zravej procesor, myslim ze ma 95 W, ale mozna ma kolega pravdu, zrejme ty 200-220W potvory od AMD nejaky reseni potrebuji, ale to je zrejme dost extrem.
Naposledy upravil flash789 dne 29. 8. 2015 12:47, celkově upraveno 1
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 8. 2015 12:46

Myslím, že ty teploty u procesoru jsou úplně v klidu a reálný.

U mě CPU aktuálně 42 (ve Windows) - ale běží mi tu přehrávání videa.

Ve SLI mám dvě GTX980 Ti, ale... Trochu mě to zklamalo, protože je to úplně na nic :D Některé hry na tom jedou hůř než s jednou 980 Ti a ty ostatní nejedou o moc líp.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 12:51

V pohodě, tě nechci naštvat, jen je to nesmysl :D Ale pak chápu, že chlazení nepovažuješ za zásadní.

To jo, SLI zní skvěle na papíře, ale prakticky to nikdy žádná pecka nebyla. Když to nemá problémy s výkonem, tak zase s něčím jiným. Zase je dobré, že mi teď jednu 980 můžeš prodat za super cenu :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 13:00

njn,vataři :D
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 13:02

No ja nevim, jak jinak si mam ověřit teplotu nez přes nejaky program. Ještě jsem pro uplnost pouzil program od MSI co mam k zakladni desce a ukazuje to samy jako ty dva programy co jsem jmenoval. Vymejslet si opravdu nemam důvod. Na pet minut jsme pustil Zaklinace 3 a max teplota behem tech peti minut byla 42 stupnu. procesor bezel na 4Ghz..
jediny co me napada ze u zaklinace a u vetsiny dalších her bezi jen 4 jadra , jediny dve hry který znam co pouzivaj 6 jader je dragon Age:Inquisition a Lords of the Fallen, ale i tam ty teploty nejsou nijak vyssi. Mozna az bude hra co vyuzije všech 8 jader tak se to zacne topit ..nevim. I když vlastne ja zkousel zatezovej test na všechny jadra, asi pul hodiny..a stejne to bylo kolem 55 stupnu :-D
Naposledy upravil flash789 dne 29. 8. 2015 13:24, celkově upraveno 2
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 13:23

To já ti věřim, jen je mi jasný, že to čidlo je buď na špatném místě a nebo je špatně nakalibrované. Ani jedno nezměníš.

Jaký máš chladič?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 13:25

chladic mam tenhle, Gelid Tranquilo II
http://i56.tinypic.com/2qwlo3o.jpg

A nemyslim ze bude zavada na cidle, protože co jsme koukal po netu s timhle chladicem to lidi mají dost podobne, dokonce to někdo pretaktoval na 4.4 GHz a mel cca po 20 minutach 56 stupnu

tady je citace z jedne diskuze

Tak po dlhom čase testovania tu sú vysledky môjho FX8320.
Pri def.napätí (1.344-1.356) stabilne dáva 4200mhz ( core temp : 45.5°, teplota socketu : 61° )
Pri napätí (1.380-1.392) stabilne 4300mhz ( core temp : 48°, teplota socketu : 64° )

Avšak pri napätí (1.452) to šlo zhruba 20minut na 4400mhz ( core temp :56.8°, teplota socketu : 73° ), potom to spravilo cvak, a počítač vyplo. Vysoké teploty??? Prekročenie TDP??? V každom prípade chcem nastaviť CPU current capability na 130%, lebo bola na auto. Ak to vypne tak viem že doska dodáva dostatok prúdu do CPU a teda sú vysoké teploty.

Pripadne tady je odkaz
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &start=120
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků