fotogaleria hardware

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 11:13

:D O to je to horší. Ale třeba na tom zase hraješ. Každé má něco.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 8. 2015 11:17

Taky moc ne :D Baví mě to kupovat a vybalovat :D
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 11:19

:D Tak nakupování beru. Když to rozjedu, tak také nevím, kdy přestat. Brzy mě to čeká u her, protože teď nic nekupuju a pak to budu chtít dohnat.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 12:25

bavit ma to bavi,nakupujem rad,ale kto to ma stale platit :D

SCobra píše:Pokud nechceš, aby ti teplý vzduch stoupal nahoru, musíš tu vrchní ventilaci úplně zaslepit.

jj,myslel som na to,ale nemam po ruke ziadny vhodny material.Jedine karton :-))
forsaken...
icotech852
Killing Spree

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 12:27

ja jsem asi před deseti lety koupil celkem obyčejny case (cca 2000kc) a mam ho doted. Menim jen komponenty. Koupim vždy poradne chlazeni na procesor, karta ma svoje a vepředu a vzadu mam mensi vetraky. Nikdy se mi nestalo aby se pocitac nejak extremne zahrival. Momentalne mam AMD FX 8320 který bezi v turbo modu na 4,2 Ghz a teplota v tech vedrech co ted byli při hrani Zaklinace 3 byla kolem 45 - 50 stupnu, v klidu mel kolem 27-32 stupnu. Grafiku mam GF 750 Ti, která se nedostane na 50 Stupnu (jasne neni to nijak extremne vykonna karta). Chipset miva kolem tech 50-55 stupnu. Vzdycky mi nejak nedochazi proc se to chlazeni tak resi, prijde mi ze to je spis takovej konicek nez nutnost:)
Naposledy upravil flash789 dne 29. 8. 2015 12:28, celkově upraveno 1
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 12:28

Scobra: pozeram ze mas SLI,co za grafiky ? 8-P
forsaken...
icotech852
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 12:31

flash789 píše:Vzdycky mi nejak nedochazi proc se to chlazeni tak resi, prijde mi ze to je spis takovej konicek nez nutnost:)

Třeba protože ty tvoje čísla nedávají vůbec smysl. Ten procesor je úplně mimo a nebo mi něco uniká :D Pokud je teplota okolí třeba 30 stupňů, tak na žravém AMD určitě nebudeš mít o 15 až 20 víc.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 12:35

Vzdycky mi nejak nedochazi proc se to chlazeni tak resi

napr.AMD FX-9590 - 220W
forsaken...
icotech852
Killing Spree

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 12:36

Ok..tak jsme se ted podival přes Core temp a ještě přes CPUID HWMonitor kolik ma momentalne stupnu, oboji ukazuje 20 - 29 stupnu, samo ve win bezi podtaktovanej na nejakych 1300 mhz. A jestli me nastves tak se muzu ještě podivat do biosu:)

AMD FX 8320e není extremne zravej procesor, myslim ze ma 95 W, ale mozna ma kolega pravdu, zrejme ty 200-220W potvory od AMD nejaky reseni potrebuji, ale to je zrejme dost extrem.
Naposledy upravil flash789 dne 29. 8. 2015 12:47, celkově upraveno 1
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 8. 2015 12:46

Myslím, že ty teploty u procesoru jsou úplně v klidu a reálný.

U mě CPU aktuálně 42 (ve Windows) - ale běží mi tu přehrávání videa.

Ve SLI mám dvě GTX980 Ti, ale... Trochu mě to zklamalo, protože je to úplně na nic :D Některé hry na tom jedou hůř než s jednou 980 Ti a ty ostatní nejedou o moc líp.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 12:51

V pohodě, tě nechci naštvat, jen je to nesmysl :D Ale pak chápu, že chlazení nepovažuješ za zásadní.

To jo, SLI zní skvěle na papíře, ale prakticky to nikdy žádná pecka nebyla. Když to nemá problémy s výkonem, tak zase s něčím jiným. Zase je dobré, že mi teď jednu 980 můžeš prodat za super cenu :D
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 8. 2015 13:00

njn,vataři :D
forsaken...
icotech852
Killing Spree

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 13:02

No ja nevim, jak jinak si mam ověřit teplotu nez přes nejaky program. Ještě jsem pro uplnost pouzil program od MSI co mam k zakladni desce a ukazuje to samy jako ty dva programy co jsem jmenoval. Vymejslet si opravdu nemam důvod. Na pet minut jsme pustil Zaklinace 3 a max teplota behem tech peti minut byla 42 stupnu. procesor bezel na 4Ghz..
jediny co me napada ze u zaklinace a u vetsiny dalších her bezi jen 4 jadra , jediny dve hry který znam co pouzivaj 6 jader je dragon Age:Inquisition a Lords of the Fallen, ale i tam ty teploty nejsou nijak vyssi. Mozna az bude hra co vyuzije všech 8 jader tak se to zacne topit ..nevim. I když vlastne ja zkousel zatezovej test na všechny jadra, asi pul hodiny..a stejne to bylo kolem 55 stupnu :-D
Naposledy upravil flash789 dne 29. 8. 2015 13:24, celkově upraveno 2
flash789
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 13:23

To já ti věřim, jen je mi jasný, že to čidlo je buď na špatném místě a nebo je špatně nakalibrované. Ani jedno nezměníš.

Jaký máš chladič?
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 13:25

chladic mam tenhle, Gelid Tranquilo II
http://i56.tinypic.com/2qwlo3o.jpg

A nemyslim ze bude zavada na cidle, protože co jsme koukal po netu s timhle chladicem to lidi mají dost podobne, dokonce to někdo pretaktoval na 4.4 GHz a mel cca po 20 minutach 56 stupnu

tady je citace z jedne diskuze

Tak po dlhom čase testovania tu sú vysledky môjho FX8320.
Pri def.napätí (1.344-1.356) stabilne dáva 4200mhz ( core temp : 45.5°, teplota socketu : 61° )
Pri napätí (1.380-1.392) stabilne 4300mhz ( core temp : 48°, teplota socketu : 64° )

Avšak pri napätí (1.452) to šlo zhruba 20minut na 4400mhz ( core temp :56.8°, teplota socketu : 73° ), potom to spravilo cvak, a počítač vyplo. Vysoké teploty??? Prekročenie TDP??? V každom prípade chcem nastaviť CPU current capability na 130%, lebo bola na auto. Ak to vypne tak viem že doska dodáva dostatok prúdu do CPU a teda sú vysoké teploty.

Pripadne tady je odkaz
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... &start=120
flash789
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor