Oculus Rift a jeho konkurenti

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 5. 2014 20:31

zdravím, trochu jsem váhal jestli se tady vůbec pokoušet založit téma, protože mám pocit že tohle fórum již dokonale vyprahlé, ale nakonec proč ne. Maximálně to zapadne prachem taky.

Rád věděl pár podrobností k OR. Viděl jsem různá dema a přiznám se, že klasické využití mne moc "nezaujalo". Točit se dokola, schovávat za sedačku a podobně mě příjde uhozené dost.

Nicméně, jsem fanda stereoskopie (hry hraju na TV přes TriDef) a zajímá mě využití těch brýlí místo obří TV. Prostě dá se čekat, že díky optice v brýlích půjde vykouzlit dojem velikosti obrazu s opravdu velkou uhlopříčkou.

Myslíte, že něco takového s brýlemi možné? Prostě pustit 3D film, tak aby vypadal jako Cinestaru, nebo i běžnou PC hru - aby brýle fungovaly jako velký 3D monitor?

Vzhledem k ceně, a absolutní nenáročnosti na místo by tohle samotné byla malá revoluce !
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bohm 10. 5. 2014 14:15

to asi ano dle mého, měl jsem možnost vyzkoušet a otestovat oculus rift, nemám silné dioptrie mám jen 0,5 / 0,75 a bylo mi hodně špatně z toho..točila se mi hlava a byl jsem dezorientovaný, řekl bych že technologie to je průlomová, ale není pro všechny. Tedy konkurence bude, ale určitě příjde časem :) ( můj názor), a očekává se dle mého co vyleze s oculusu.
Bohm
Killing Spree

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 5. 2014 15:24

WTB

-- 11. 5. 2014 16:29 --

vyuzitie je urcite obrovske - v simulatoroch,v BF4 napr :D
bylo mi hodně špatně z toho

na hlave som to sice este nemal,ale tusim ze z toho budu blejt - staci sa parkrat potocit v lietadle ci v space engineers
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 8. 2014 10:18

neviete v akom stave je Oculus Rift? Alza uvadza december 2015,da sa niekde zakupit?
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 8. 2014 10:21

Pořád se to odsouvá :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 14. 8. 2014 13:43

Zakoupit to normálně lze.

https://www.oculusvr.com/order/
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 8. 2014 13:59

Jenže ti ho nepošlou :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 14. 8. 2014 22:18

Sakra ja myslel ze poslou, jen s tim ze kupujes "NEfinalni" verzi.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 8. 2014 22:33

Prý je takový zájem, že jsou pořadníky nebo co... Ale mělo by se to pomalu zlepšovat.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 22. 9. 2014 21:05

forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoctorOculus 5. 12. 2014 23:26

_DAVE_ píše:Sakra ja myslel ze poslou, jen s tim ze kupujes "NEfinalni" verzi.

Poslou, a ted i dost rychle.
Kdyz jsem ho kupoval, psali 6-8 weeks a mel jsem to za 5.
Ted tam pisou 2-4.
DoctorOculus
First Blood

Odeslat příspěvekod DoctorOculus 29. 3. 2015 15:37

DoctorOculus
First Blood

Odeslat příspěvekod icotech852 7. 7. 2016 11:05

uz sa da kupit RAZER OSVR,skusal niekto? pripadne je mozne ho objednat aj do EU?
https://store.razerzone.com/store?Actio ... ngCartPage

-- 7. 7. 2016 12:23 --

z youtube https://youtu.be/8Z5RYlml73E?t=161

-- 7. 7. 2016 12:42 --

takze sa da kupit,postovne do CR aj SR je 30e https://store.razerzone.com/store?Actio ... ngCartPage
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 7. 2016 17:46

zakoupeno! tak som zvedavy.Elite Dangerous uz na tom zevraj slape,podobne aj hry zo Steamu,tak uvidim.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků