Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 5. 1. 2018 12:14

Nevím, čím je daná, ale pokud není centrálně řízená, tak moc stabilní nebude, ne? Nevím, jak bys crypto chtěl mít stabilní.

NB samozřejmě plno věcí garantuje, jinak není potřeba. Kryté to také je. Nikdo nevydává peníze jen tak v neomezeném množství, aby měnu zničil. Si běž do banky klidně říct o sto mega. Ty peníze budou nové, ale on ti je nikdo nedá, což je dobře.

Nesmíš hrát nenáročné hry :D Nevím, kolik by to mělo jet. Budu kupovat 4K na práci, kde mi to přijde důležitější, ale asi IPS, tak nějaké pomalejší hry bych na tom také mohl zkusit. FHD je pořád na hraní super a nebo se využije SS.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 1. 2018 14:41

Cena zlata není centrálně daná, přijde ti nestabilní? Cena rohlíků není centrálně daná, přijde ti nestabilní? CB sice teoreticky má moc dosáhnout větší stability, ale zatím dělá úmyslně destabilitu (cílování inflace, podstřelení vůči €), takže mi to jako žádná záruka nepřijde.

Kryté to je? Čím je krytá koruna ve srovnání s BTC? Ani BTC ti nikdo nevydá v neomezeném množství. Tam není rozdíl. Každá z kryptoměn má omezené množství, jinak by to nefungovalo. To jen doláče, koruny apod. se tisknou a nikoho to nesere :-D

Proč bych neměl hrát nenáročné hry? Na steamu mám 100 her, co chci hrát a na který stačí současný počítač. Když si teď koupím dělo a budu hrát ty starý hry, tak než se dostanu k těm novým, tak ten PC zase zastará. Takže je to blbost.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2018 20:25

Zlato existuje.

Rohlík také existuje.

CB samozřejmě dělá co může, aby to fungovalo. Jinak bys z toho měl nějaký krypto :D

Kryté je to hodnotou, protože peníze ti nikdo jen tak nedá. Krypto dostaneš v pohodě za nic.

A právě omezené množství krypta je problém. Proč bys měl mít omezené množství? To cena neustále poroste a všechno bude pořád levnější? Na to si každý určitě zvykne :D Doláče se tisknou podle koho? Podle Youtube frikulína, který neví, co mluví?

Máš si koupit nový počítač a hrát to nejlepší, co dnes máš :D Třeba The last of us. Vykopávky jsou super, ale už je máš mít všechny dohrané. Ze starejch věcí nic dobrého nedohrané asi nemám.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 1. 2018 21:27

tdjohn píše:Zlato existuje.

Rohlík také existuje.
A bitcoin neexistuje :-D

tdjohn píše:Kryté je to hodnotou, protože peníze ti nikdo jen tak nedá. Krypto dostaneš v pohodě za nic.
Za nic :lol: Ty mě bavíš. Když je můžeš dostat za nic, proč je nemáš? www.kurzy.cz/zpravy/440892-odhady-vytez ... 4-175-usd/

tdjohn píše:A právě omezené množství krypta je problém. Proč bys měl mít omezené množství? To cena neustále poroste a všechno bude pořád levnější?
Proč by měla růst neustále? Roste teď, protože se do něj přelejvá fiat. Jenže je v něm pořád zlomek světovýho fiatu. Až tam bude půlka, cena bude kolísat minimálně. Až tam bude všechen krom toho, kterej budeš syslit ty jako zapřísáhlý odpůrce krypta, bude jeho cena dána množstvím statků, co si za něj lze koupit. Jako u dnešního fiatu.

tdjohn píše:Doláče se tisknou podle koho? Podle Youtube frikulína, který neví, co mluví?
Tak určitě...
Obrázek

tdjohn píše:Vykopávky jsou super, ale už je máš mít všechny dohrané. Ze starejch věcí nic dobrého nedohrané asi nemám.
Někteří z nás mají ale taky život. Budují postavení, souloží se ženami, angažují se a tak. Na hry je jen kus času a během toho kusu jsem dohrál jen toto: https://www.databaze-her.cz/uzivatele/s ... yl=policka

Ale asi teda koupím GTX960. Co se dá dělat. Jak moc mě bude brzdit ten Phenom?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 8. 1. 2018 21:53

Jestli existuje jako zlato, tak zkus spíše doktora :D

K čemu by mi bylo nic? :D Nepotřebuju. Víš, kolik blbců dnes vydává svoje měny a dává ti je jen tak? Až budou mít nějakou hodnotu, tak bych byl milionář. Aha, ale já na podobné blbosti nemám čas.

Dnešní fiat přece roste v množství a cena pomalu klesá. Tenhle fiat myslíš? Nikdo tam nic lít nebude, protože ne všichni jsou mimo :D

Ano, normální inflace, tak to má být.

Život? K čemu? Abys nic nedokázal? Souložení a starání se o kryptoměny je teda podle tebe luxusní využití času? :D Tomu nevěřim, že jsi dohrál jen pár braků a minimum dobrých her za celý život :D Kde je Mafie 2? Kde je GTA?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 1. 2018 22:34

Mafii 2 jsem dohrál, to tam chybí. Ale hrál jsem to s mladou, tak si to chci projet regulérně sám. GTA 4 mám nainstalovaný a omodovaný, jen se do nich pustit.

Ke zbytku už se nemá cenu vyjadřovat. To je furt dokola. Základy ekonomie by to chtělo. Já s dovolením budu žit z krypta a ty zase z čeho uznáš za vhodné.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 1. 2018 17:16

Na pc foru bez odezvy x týdnů, nevím, jestli mi tam ignorují, i když tam píšu jednu zprávu za půl roku, tak zkusím tu, přeci jen hráči :D

Tak přemýšlím, že už upgraduju v brzké době svůj stařičkej BenQ E2200HD, takže cokoliv bude o 500% lepší. Cenově bych asi spíš 7-9k, těch 10k už je hraničních.
velikost do 24" při rozlišení 1920/1080 či 1920/1200, větší rozlišení nechci (MSI GTX 1070 Gaming X). 27" je zbytečně moc.

Využití 20% hry (FPS, závodní, sem tam RPG), 20% enkoding videí, takže možná nějaká ta kontrola výstupu, ale to stejně koukám na plasmové TV a zbytek je běžná kancelářina, fotkám se skoro nevěnuju a jiné grafické záležitosti taky nedělám.

Je tu často vychvalován Samsung C24FG73 (Samsung C24FG70), rozdíly jsem hledal, jsou minimální, jen 73 je novější, možná vychytanější. Takže ho mám v hledáčku, ale radši se zeptám, je nějaká alternativa? Koukal jsem i na Dell U2415 Ultrasharp, ale papírově vypadá hůř, jenže nemám zkušenosti pořádně s IPS ve hrách, jen v kancelářském prostředí.
Obrazově znám i nějaké iiyama monitory, ale to je pořád jen kancelářina, kdy je obraz krásnej, ale doma na občasné hraní netuším.
A pak ještě Dell UltraSharp U2414H. Jako ten Samsung jsem si našel recenze, testy a všechno, u těch dellů taky sem tam, ale stejně, lepší ještě názor. Všude čtu, že 144Hz a nebudu chtít nic jiného a i bych tomu věřil, abych pravdu řekl, pokud to grafika nakrmí, ale jestli má cenu řešit.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 9. 1. 2018 19:33

Ten Samsung vypada pekne. Dell asi nebude uplne na hrani. Ale nevim, nemam ani jeden tak nemuzu soudit.

IMHO byt tebou tak beru 144Hz monitor. Grafika by si to mela dat v pohode (taky mam 1070, ale pouzivam G-Sync monitor, coz by ji melo teoreticky davat malinko lepsi vykon). Rozdil mezi 60Hz a 122/144Hz urcite poznas takze smysl to ma.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 1. 2018 20:51

Joo, G-sync by byl fajn, i když si nepotrpím, abych měl všechno, ale monitory začínaj na 15k cca a to už se mi nechce, nehraju profi, jen pro zábavu. A ještě mi beztak nic nezaujalo :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 1. 2018 21:04

Sasakr píše:Mafii 2 jsem dohrál, to tam chybí. Ale hrál jsem to s mladou, tak si to chci projet regulérně sám. GTA 4 mám nainstalovaný a omodovaný, jen se do nich pustit.

Ke zbytku už se nemá cenu vyjadřovat. To je furt dokola. Základy ekonomie by to chtělo. Já s dovolením budu žit z krypta a ty zase z čeho uznáš za vhodné.

A co tam ještě chybí? Abych věděl! :D A GTA IV je dokonalé samo o sobě a mody to akorát zničí. Na co jsou?

Jsem ti chtěl pomoct :D Pokud tomu nerozumíš, tak je lepší tam nic nedávat. I hodiny ekonomie bych ti mohl za úplatu dát ;) :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 11. 1. 2018 15:44

Mrak píše:Joo, G-sync by byl fajn, i když si nepotrpím, abych měl všechno, ale monitory začínaj na 15k cca a to už se mi nechce, nehraju profi, jen pro zábavu. A ještě mi beztak nic nezaujalo :D

Ja taky nehraju profi, ale kdyz uz tak si radsi priplatim s vedomim ze budu mit lepsi pozitek.

Ja se ted rozhoduju jestli mam investovat nejakej peniz do osvetleni, potazmo Phillips Hue. Dostal jsem lampu ktera se da nastavit tak, aby reagovala na to co se deje na obrazovce a menila barvy. Zajimava technologie. Premyslim o LED pascich ktere by sly prilepit zezadu na monitor a pouzivaly stejny princip.

A uz par tydnu topim nespocet hodin natiranim Warhammer 40K miniatur, coz je super relaxacni zalezitost. Kdyz jsem procital lore W40K univerza, tak mne prekvapilo jak moc Blizzard obslehl spoustu jednotek do Starcraftu.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 11. 1. 2018 17:06

No, nakonec jsem se vykašlal na monitor, koupím ho jindy, i když mám peníze. Teď jsem koupil desku, ram a cpu. A ano, i v dnešní době jsem koupil Intel :D i7-8700k. Tak pak už chybí jen SSD do m.2, monitor a případně skříň. Mám Define R4, ale R6 je nádhera.

Joo, na to osvětlení jsem taky koukal, škoda těch peněz za "jen" světelnej požitek. A led pásky mám zezadu za TV, super na večer, osvětleno za, neničím tolik oči. I když jsem asi před pár měsíci přemýšlel, že bych si udělal homemade Ambilight připojen na HTPC, ale zatím jsem se na to vyprdnul, možná někdy časem.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 11. 1. 2018 19:46

Je fakt ze ty svetla jsou hodne predrazeny. Sezenes i levnejsi, ale asi nemam nervy na to to nastavovat. LIFX zni super (LED strip kde muzes nastavit az 8 sekci, kazda s jinou barvou), a podle recenzi to super fakt je, kdyz to funguje, coz pry neni moc casto.

Pouzivas f.lux? Ten ti automaticky snizuje hodnotu modre barvy na monitoru v zavislosti na case. IMHO je to perfektni utilitka kdyz clovek sedi u PC do noci.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 11. 1. 2018 20:12

Bohužel jsem předražená, ale je to pěkný. :D

Čoveče, neznám, potom pogůglím. Ono na mém krásném starém TN, se divím, že funguje po těch deseti letech stále a i mi přijde, že pořád stejně, jako prvně.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 1. 2018 21:09

Mrak píše:Teď jsem koupil desku, ram a cpu. A ano, i v dnešní době jsem koupil Intel :D i7-8700k. Tak pak už chybí jen SSD do m.2, monitor a případně skříň. Mám Define R4, ale R6 je nádhera.

Co jiného taky :D Ryzen je fajn, ale na Coffee lake nemá vůbec šanci. A za dnešní ceny to musí být dobrý ležák. R6 právě také plánuju. Bude to pecka. Jen ještě musím doladit nějaké detaily, ale konečně Intel vydal něco na úrovni.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků