Fotky

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod beat 28. 2. 2012 14:39

Poněkud depresivní....
Ale já má takový styl rád :-)

Tu pátou si dokážu představit na zdi...tak v dvoumetrové délce.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod inexplicit 28. 2. 2012 18:31

no...tak original ma 8000px na sirku ..pres photozoom by nebylo problem to zvetsit jeste jednou tolik aniz by to nejak ztratilo kvalitu..a pak uz se muzem zacit bavit o dvou metrech pri 300dpi :)

pokud je realita depresivni..tak to depresivni je...ale z meho pohledu spis umelecke ..=) bavi to vic nez obycejny fotky co dela kazdy.. (navic na to abych je poridil kvalitne nemam zrovna profi fotak..tak nezbyva nez fotit neco co temnotu vyzaduje :D )
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 5. 2012 23:38

Obrázek
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemon666 24. 5. 2012 15:45

Pánové potřebuji akutně poradit. Jaký z těchto fotoaparátů vzít ? Je to pro manželku.

http://www.fotoskoda.cz/eobchod/nikon-c ... 50-cerveny VS http://www.fotoskoda.cz/eobchod/panason ... x-dmc-fs22

Oba teď mají v EW za pár šušní, tak pro jeden z nich chci co nejdříve vyrazit. Díky za pomoc při výběru. Máme doma Olympus mju 600.
PS3/PS4: Glendoveer
XBOX360: Glendoveer

Na čem hraji:
PC, ASUS X550C, Fujitsu Lifebook AH512, Acer D255, PS2, PS3 Super -Slim 500GB, PS4 500GB, PSP, GC, DS Lite, GBA, AmigaCD32, XBOX 360 60GB, iPhone 4 32GB, Samsung Galaxy Note 4.
Daemon666
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 6. 2012 12:31

Mate nekdo tip na nejakou DSLR pro zacatecnika? Tedy cenove primerene, ne tak uplne profi zrcadlovku? Jde mi o to, ze ex si sbalila i svuj fotak a ja jsem premyslel, ze by mozna nastal cas (no jeste par tydnu vydrzim) koupit si vlastni.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 3. 6. 2012 12:49

Pokud si myslíš, že i do budoucna ti vystačí nějakej základní objektiv, co dostaneš s tělem v setu, kup si cokoli z těch entry-level kusů. Canon/Nikon/Sony/Pentax, to je v zásadě jedno, rozhodni se podle toho, co se ti líp drží, protože fotit to bude plus mínus stejně. Pokud se tomu chceš věnovat víc, projdi si nabídku a ceny objektivů, co by tě zajímaly, a podle toho si vyber systém.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 6. 2012 13:04

No jasny, ty objektivy bych pripadne casem dokoupil. Jenom jsem myslel na neco trosku solidnejsiho, abych pak pripadne nemusel kupovat novy telo, protoze i s drahym novym objektivem by fotilo hnusne.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 3. 6. 2012 13:25

Rozdíl mezi drahým profi tělem a plastovým tělem za pár korun obvykle není v kvalitě fotek, ale spíš v tom, že drahý těla jsou optimalizovaný pro profesionály - jsou odolnější, maj třeba rychlejší sériový snímání, přístupnější některý pokročilý ovládací prvky apod. Snímače obvykle bejvaj dost podobný/stejný a když na to nasadíš stejnej objektiv, tak rozdíl na fotce nepoznáš. V některejch případech (portréty a velkoformátový tisky) můžeš poznat rozdíl až u fullframe, ale to je cenově dost jinde a stejně bys na to potřeboval jiný skla...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 6. 2012 13:40

Ok, diky. Mrknu po necem a zacnu setrit.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 6. 2012 16:19

Lojza: Vezmi so to do ruky...osahej....uvidíš sám. Jak zmínil USER, největší rozdíl je v ovládání(a v ostřícím systému - počet otřících bodů a jejich kvalita). Kvalitu fotek dělá objektiv.

Ještě možná takový detail. Jsou jsté rozdíly i mezi značkama. Třeba u Canona se zoomuje na druhou stranu než u Nikona.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 21. 6. 2012 23:00

Tak nakonec jsem vybiral mezi Nikonem D3200 a 5100. Oba meli pro i proti. Na 3200 mne lakalo vyssi rozliseni, ten mod pro novacky a moznost ovladani mobilem...ale protoze nejsem clovek co prosazuje cim vic mpx, tim vic addidas, sahl jsem po 5100. Jednak byl o neco levnejsi, libi se mi ten nastavitelny displej a hlavne, moznost foceni HDR, protoze se mi HDR fotky hrozne libi.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 21. 6. 2012 23:38

Lo!Zza píše:...moznost foceni HDR, protoze se mi HDR fotky hrozne libi.

To tě přejde...doufejme. :D
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 7. 2012 17:04

pár nových vobrázků z jihu

http://www.davesfoto.estranky.cz




ale protoze nejsem clovek co prosazuje cim vic mpx, tim vic addidas, sahl jsem po 5100. Jednak byl o neco levnejsi, libi se mi ten nastavitelny displej a hlavne, moznost foceni HDR, protoze se mi HDR fotky hrozne libi.



No to jsi udělal velmi správně, nechápu to ten Nikon vymyslel s tou D3200, fakt úlet. HDR je fajn, ale zaprvé na to nepotřebuješ foťák co to má jako SW funkci, ale potřebuješ stativ, bez něj nevím jak ta funkce má pracovat. Nerozumím. :-)
A taky je nutné aby ses u HDR nenechal příliš strhnout a nepřeháněl ten efekt, pak je to hnus.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 3. 7. 2012 20:27

No co jsem tak zkousel tak to vyfoti normalne 2 snimky po sobe. Ten rozdil ale tam nejakej videt neni. Moc jsem si s tim jeste nehral.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 7. 2012 21:32

Tak dva snímky jsou pěkné, ale tohle nelze realizovat "z ruky" né? To musí ležet na stativu. A pak už uděláš i s daleko starřím strojem. Moje původní 1000D uměla taky "bracketing", prostě tři fotky zasebou se třemi různými expozicemi. (tmavé, normél, světlé)...

Pak z toho velmi lehce složíš HDR.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků