Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 7. 2014 07:37

Logan007 píše:Ne, ty meze určuje běžná společnost
Fajn, ukaž mi ty meze. Definuj je. Ty tu furt mácháš neurčitými pojmy. Co to je běžná společnost? Podle tebe evidentně ty, ale já už ne.

Bah, tohle stejně nikam nevede. Můj názor je takovej, že by lidem mělo být umožněno říkat cokoliv. Ne v rámci nějakých neurčitých mezí podle neurčité běžné společnosti.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 9. 7. 2014 08:46

Ty meze definuje například zákon, kdy každý z těch urážlivých příspěvků by mohl být minimálně posuzován jako přestupek, v horších případech jako trestný čin nenávistného projevu. Tudíž pokud Ti výchova nedefinovala nějaké meze slušného chování (nebavím se o názoru, ale způsobu jeho prezentace a elementární slušnosti vůči rodinám zemřelým v tomto případě), tak se mohou ty meze definovat zákonem.

Lidi mají možnost říkat cokoliv, ale musí se řídit zákonem a elementární slušností, kterou by měli mít danou buď výchovou rodiči, či například školou. Pokud nemají to druhé, tak většinou neznají to první a v brzké době bych se nedivil, že po řadě komentářů na českých zpravodajských serverech budou padat hromady trestních oznámení.
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 9. 7. 2014 15:18

Blbosti, blbosti, blbosti....

Voják zemře v "bojové zóně" a dělá se z toho drama. Ještě budou znít sirény a dostávat medaile za hrdinství. Výsměch tohle, opravdu.

Elementární slušnost vůči rodině? A to je jako co? Ti vojáci tam šli "dobrovolně" a mají za to "slušný plat". Znají rizika a přesto tam jdou. Stejně tak to ví i jejich rodina.
Vyhlásit skoro "celonárodní" smutek za to, že někdo si šel "přivydělat" do Afghánistánu a tam prostě zemřel, protože tam umírá dost lidí? Trapné, skoro jako všechno v tomto státě. Ti vojáci neudělali NIC pro dobro našeho státu. Platíme je MY z našich daní a ještě je máme uctívat? Ne, děkuji.
Vojáci prostě umírají. Vojáci válčící v CIZÍ zemi za naše peníze pro mě osobně hrdinové nejsou.

Pokud já ve své vlastní zemi budu rozdávat dětem pastelky a někdo mě zabije, budou kvůli mně znít sirény a dostanu medaily za hrdinství? Asi těžko...

Kdyby se raději starali, aby lidé neumírali kvůli tomu, že sanitky vozí pacienty pozdě do nemocnic. Myslím, že to je pro náš národ mnohem podstatnější než nějací vojáčci s pastelkama v Afghánistánu.

Sorry, ale je to tak. My tam žádné zájmy nemáme...

PS: Posuzovat jaký názor je správný a jaký ne, a ještě lidi trestat za jejich názory... Ano, takhle se chovají demokraté. To je ta česká demokracie..
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod boonno 9. 7. 2014 15:48

dovolil bych si citaci "Blbosti, blbosti, blbosti...."

Vojáci jsou dobrovolně v armádě do afgánistánu jednou tak nějak povinně, když tam odvelí jejich jednotku. O tom, že věděli do čeho jdou a že znali rizika je pravda. Přesto to není důvod se o nich vyjadřovat za hranicí slušnosti nebo se třeba radovat z jejich smrti (toho jsou plné diskuse a ne tvůj příspěvek a to je třeba elementární slušnost vůči rodině).

Jinak trapné jsou hlavně ty tvoje cancy. V prvé řadě je třeab si uvědomit, že oni nejsou kdo ví jak královsky placeni. To je jen jakási urban legend.

My tam samozřejmě zájmy máme. Jsme členové NATO a podílíme se na akcích NATO. Říká se tomu spojenectví. Až budeme potřebovat pomoc my, tak se nám ji také dostane.

S těma sanitkama je to demagogie jako kráva. Absolutně to nesouvisí s tématem.

PS: on tu někdo trestá lidi za jejich názory? Opravdu? Kde prosím? Máme tu svobodu slova garantovanou ústavou a nevšiml jsem si, že by byla u nás porušována, ale určitě máš důvody pro svoje tvrzení, takže mi je můžeš přednést.

PS2: A co jsou to naše peníze? Jestli tím myslíš státní peníze, tak ty nejsou naše ani trochu :-)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 7. 2014 16:36

Ehm, já jsem ak trochu mimo mísu, protože nesleduji ten náš Český bordel. O co jde? Co jsem jen tak zaslechl, tak v Avgoši umřeli cca 4 naši vojáci, když tam naběhl nějaký sebevrah. tímto vyjadřuji upřímnou soustrast, mám tam kámoše, a doufám, že se mu nic nestalo). V čem je ta aféra?

boonno: A čí prosím tě tedy státní peníze jsou? ;) De jure patří státu, stát se skládá z občanů = de facto jsou to naše prachy ne? :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 9. 7. 2014 16:55

Aféra je o tom, že na některých serverech si dovolili tu drzost zrušit diskuse u článků o této události. Pro některé je to konec demokracie v čr nebo důkaz, že tu žádná není. Vyber si.

Jinak to je hodně zjednodušená defince státu, ale stále tím dle mě nevzniká ničí nárok na tyto peníze. Ty peníze slouží na provoz státu čehož součástí je obrana území :-)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 7. 2014 17:18

proč ty diskuze uzavřeli? To tam zase někdo nevkusně trolloval?

Aha, takhle to myslíš. Chápu, na rodinný rozpočet se nesahá. Zase na druhou stranu, jako přispěvatel do státní kasičky, by jsi měl právo k nahlédnutí do účetnictví a možnost se vyjádřit k nakládání s prostředky. To co se s nimi děje v naší zastupitelské demokracii je kolikrát defraudace za denního světla.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 9. 7. 2014 17:26

Ano mě z toho bylo na blití. Ale je to zbytečná aférka, protože třeba idnes diskuse měl a ani je nemoderoval jako to prý dělal u bartošky. Zablokované byly na novinkách, ale to mě až tak nepřekvapuje, protože tamní bolševická sběř musela skutečně vyvádět :-)

S tím nahlédnutím atd naprosto souhlasím. Vše co nejvíce tranpsarentní a i deálně co nejméně přerozdělovat a zrušit dotace :-)

Jinak jak bude s penězi nakládáno, tak o tom rozhodujeme ve volbách.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 9. 7. 2014 17:35

boonno: Pokud vím, Afghanistán není členem NATO. Takže vojska NATO tam jaksi nebrání zájmy NATO. Ale to je jen taková vsuvka..

Ohledně platů vojáků...vím své. Znám osobně lidi, kteří byli v Jugoslávii. Pohybuji, že v tomto případě je to nějak extrémně odlišné..

Dobrovolnost. Ano, někteří vojáci se hlásí dobrovolně přímo na akci... Ale pokud je celá jednotka poslána na akci, musí odjet. Každý voják ale může z armády vystoupit a tudíž neodjet, pokud se mu rizika nelíbí.

Státní peníze jsou mé peníze. Já platím státu, tudíž si stát bere mé peníze a z těchto penez žije. Tyto peníze posléze přerozděluje(popřípadě se s jejich pomocí snažit vydělat peníze další. Ona výdělečná činnost se našemu státu moc nedaří. I když takový Budvar něco možná vydělá).

A ohledně demokracie.. Logan tu zcela demokraticky napsal, že by lidi s jiným názorem postihoval. Na toto jsem reagoval a myslím, že to každý pochopil.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 7. 2014 18:02

boonno: "Jinak jak bude s penězi nakládáno, tak o tom rozhodujeme ve volbách."
No to bych ani neřekl. Nebo snad tobě někdo o volbách dával ke schválení rozpočet? ;)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 7. 2014 18:41

boonno píše:Jinak jak bude s penězi nakládáno, tak o tom rozhodujeme ve volbách.
Ano, já jsem hlasoval tak, aby mi mý peníze nechali. A je mi to ***** platný, protože většina hlasovala pro to, aby mi je mohl stát brát. Takže se mě sice někdo zeptal, ale je mi to k ničemu. Tudíž jsem o ničem nerozhodl.

boonno píše:A co jsou to naše peníze? Jestli tím myslíš státní peníze, tak ty nejsou naše ani trochu
Ani trochu? Co že?!?!?!?! (sorry, ale můj údiv je takový, že ho nelze vyjádřit běžnou interpunkcí). Stát nic neprodukuje, tudíž jedinou cestou, jak něco získá je, že to sebere těm, jež produkují. Všechno, co nám stát sebral právem silnějšího, není z morálního hlediska jeho, nýbrž naše.

boonno píše: on tu někdo trestá lidi za jejich názory? Opravdu? Kde prosím? Máme tu svobodu slova garantovanou ústavou a nevšiml jsem si, že by byla u nás porušována, ale určitě máš důvody pro svoje tvrzení, takže mi je můžeš přednést.
Běž na náměstí, postav si tam reprák s mikrofonem a řekni tyhle dvě věty: "Holokaust nebyl" a "Serou mě cikáni". Budu ti do basy nosit časopisy ;-)

Logan007 píše:Tudíž pokud Ti výchova nedefinovala nějaké meze slušného chování (nebavím se o názoru, ale způsobu jeho prezentace a elementární slušnosti vůči rodinám zemřelým v tomto případě), tak se mohou ty meze definovat zákonem.
Ano, definovala mi "nějaké" meze. Jenže za prvé "NĚJAKÉ" (které se nemusí shodovat s tvými mezemi... jsou proto špatné?) a za druhé já se na celou výchovu můžu vykašlat, protože jsem unikátní jedinec s vlastním přístupem. Je to špatně? Každopádně pokud se tyto meze "mohou definovat" zákonem, tak to není nic jiného, než naprosto totalitní krok.

Logan007 píše:Lidi mají možnost říkat cokoliv, ale musí se řídit zákonem a elementární slušností, kterou by měli mít danou buď výchovou rodiči, či například školou.
Musí se řídit zákonem (protože si to stát vynucuje i v takto absurdních případech) a po sto prvý tu opakuješ onu nikým nedefinovanou elementární slušnost, která je naprosto individuální a zaplať pánbůh nikým nevynucovaná. Ono se stačí podívat na to, co se považovalo za tu tvoji elementární slušnost před sto lety, před třiceti a dnes. Vyvíjí se to, a to logicky odchylkami, jako všechno.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 9. 7. 2014 19:39

V téhle zemi si hooodně lidí neváží vlastních vojáků... Označování vojáků za žoldáky je tu něco naprosto běžného (přitom mají tuším 1000Euro)... Dřív se muselo na vojnu, na dva roky, všichni, bez výjimky. Dneska tu samou úlohu plní lidé kteří do armády chtějí, baví je to, třeba tam jsou i z vlasteneckých pohnutek... Pak se však nezadaří, "potkají se s osudem" a buď se vrátí domů ve futrále nebo těžce postižení. (Těm se věnuje třeba projekt regi base mrkněte na to.) Nu a lidé pak vyřvávají o žoldácích... Jasně, ve válkách jsou žoldáci, dnes nazývaní kontraktoři, příslušníci různých bezpečnostních agentur, ve skutečnosti soukromých malých armád, ale voják pravidelné armády přece není žoldák. Suma sumárum, pokud si někdo opravdu chce vydělat prachy, tak asi půjde spíš bojovat jako kontraktor, než jako voják... a pak je to žoldák. Byl o nich zajímavý pořad, tuším francouzský. Plivání a dehonestace padlých je něco co nechápu. Proto také obdivuji USA, Británii, Francii atd. kde jsou vojáci často ctění, případně se dostávají i do politiky (hlavně důstojníci). Lidé ve velmocích si svého vojska váží víc, než my,kteří často máme něco co bývá nazýváno mnichovským komplexem... Nebránili jsme se, nebojovali jsme (což je blbost, co asi dělali vojáci čs. vojska v Británii a Sovětské Svazu ?)a jsme mizerní vojáci. Přitom Češi patřili od středověku k známým válečníkům, výrok o tom že bez českého krále a českého vojska se neobejde žádná válečná vřava je dostatečně znám (týkal se tuším Jana Lucemburského), také za časů C a K Monarchie i dříve patřili čeští vojáci mezi ty zkušené, často i technicky nadané. Málokdo ví že jsme měli nejen letecká ale minimálně jedno ponorkové eso (za Velké Války). Češi působili u maríny, na ponorkách, u dělostřelectva i v letectvu a samo také jako pěchota... Bojovali statečně a často s nadšením. Takže zkazky o národu, který je švejkovský, nikdy nebojoval atd. nejsou pravdivé. Ostatně i Talibanci prý mají z čs. jednotek strach... Protože naši jim dovedou pěkně zatopit. To však mnozí nevidí, z různých důvodů...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 9. 7. 2014 20:01

PC, tohle je po dlouhé době Tvůj příspěvek, s nímž souhlasím a má hlavu i patu :)
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 9. 7. 2014 20:07

-//-
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 7. 2014 20:09

Vskutku? Proč že bych si měl vážit někoho, kdo dělá v zahraničí něco, z čeho nemám žádný prospěch a ještě za to dostane peníze, které mi stát násilím sebral z toho, co jsem vyprodukoval?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků