Co požadujete od recenze?

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Majorus 15. 8. 2006 15:06

Alcil píše:Co chceme od recenze? Aby je už nepsal Mr_wawra :-D>/quote]

Náhodou jsem teď čet jeho recenzi na Tetrawars(či jak se to jmenuje :D ) a dost slušně jsem se pobavil :lol:
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Alcil 15. 8. 2006 15:09

MajorShitus píše:

Náhodou jsem teď čet jeho recenzi na Tetrawars(či jak se to jmenuje :D ) a dost slušně jsem se pobavil :lol:l/quote]

já ne (...trapná přirovnání opravdu nejsou to, co bych od recenze čekal :-) )
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod mr_wawra 15. 8. 2006 15:16

Alcil píše:
MajorShitus píše:

Náhodou jsem teď čet jeho recenzi na Tetrawars(či jak se to jmenuje :D ) a dost slušně jsem se pobavil :lol:l/quote]
já ne (...trapná přirovnání opravdu nejsou to, co bych od recenze čekal :-) ) /quote]

Co takhle zkusit sepsat něco vlastního nebo přidat něco konstruktivního,aspoň příklad dle tebe vtipné recenze?

Na fóru je každej king.
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod jezek 15. 8. 2006 17:15

Fever píše:
jezek píše:To by bylo nečitelné a po čase by si každý člověk vybíral jen jednoho autora,který mu bude názorově nejblíž.Ale možná by stačily jedna dvě věty od ostatních recenzentů.a/quote]
Ale mne vyhovuje si prečítať recenziu v SCORE, v Doupěti aj na doupe.cz, keď ma tá hra zaujala. Človek sa v každej recenzii dozvie niečo nové.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 15. 8. 2006 17:38

Informace jsou důležitý. Nechápu, proč by měl někdo omezovat informativní hodnotu recenze na úkor svojí vtipnosti. Recenze je od toho, abych se o produktu něco dozvěděl, abych znal názor autora, popřípadě abych věděl, jestli koupit nebo nekoupit. Vtipnost, originalita a čtivost už je druhá věc a záleží to na kvalitě autora (přečtěte si recenzi na Rome: Total War v Levelu a budete vědět o čem mluvim - je to o ničem, nic se tam nedozvíte, ale je to originální). Takže tak - radši informace. Originalita, vtipnost a čtivost až jako bonus :wink:
Recenze od Davida Slámy nebo Michala Rybky jsou dobrým příkladem toho, jak si to představuju.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 21. 8. 2006 21:21

Ahoj Doupata...Recenze musí být hlavně o Hře samé...rovnou na Věc,
bez žádné -Místo zabírající Omáčky a Vaty....nejdříve stručné Story..oč GOU..pak NPC,děj,Interfais a jeho přítulnost či Záludnosti,Al postav a proti hráčů a co s ní ,aby se to dalo Hrát...,když je Místo- tak Popisy NPC,postav,Ras,povolání,Inventáře,Jednotek,Budov,Terénu atd.-to
Neurazí a v přiměřeném množství Potěší jako cz popis Herního pole,Lišt,klapek atd,Pochopitelně jen u Her nad 80%,co mají přiděleno aspoň 3-4 strany,a když je to vhodně skloubeno se Zážitky z Vlastního Hraní Recenzenta,s různými i Vtipnými Glosami,Pak si Taková Recenze Právem zaslouží Super Hodnocení v RE příslušného Doupěte...i třeba s *,či S!...pochopitelně i ostatní hlediska:grafika,hudba,výtuhy,hardwarová nenažranost a co s Tím,nemůže chybět,že...a na tohle jsou právě potřeba aspoň Ty 3 Strany...a Pěkné Obrázky..-a nemusí to být Gamer-Plevel Obři a není pak co řešit a nezbývá než Pochválit a Vynést Autora RE do Recenzního NEBE na Piedestal Věčné Slávy+uložit do Archívu..HE...Zdraví a Drží Palce ..ať je Takových hle Recenzí v Doupěti v 2006/7 co nejvíce..
Ahoj Marcel od Zvonu..
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 22. 8. 2006 08:42

Recenze pište tak jako doposud!!!Hlavně ať nepřesahuje čistý text tak 3 strany.
HL hardcorefan,adm na half-life2.sk
ATi+AMD+Stargate SG-1 hardcorefan
[spoiler=nadpis]text[/spoiler]
BotuloToxin
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 22. 8. 2006 08:45

Čistý text 3 stránky?To by byla masakrózní recenze :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 22. 8. 2006 16:04

Ríkam ať to není moc dlouhé.Tak jak doposud a je klid
BotuloToxin
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 22. 8. 2006 16:06

jj....takto je to optimální :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BotuloToxin 22. 8. 2006 16:13

Vidíte je nás tu víc co souhlasí s tím že je to a bude to OK :P
BotuloToxin
Killing Spree

Odeslat příspěvekod gogo 30. 8. 2006 10:55

Tož více informací by Doupěti neškodilo. Hlavní a nejdůležitější zmínka je, že se nedává dostatečný důraz na hardwarovou náročnost titulu. Z recenze nemám vůbec představu jestli se hra seká, kolik potřebuje patchů, aby vůbec jela apod. To byste měli zlepšit. Dále uvažuji asi tak, že by recenze měla být téměř vždy z pohledu hráče. Popisuji prostě hru tak, jako kdybych ji právě hrál a dodávám některé zajímavoati apod. Čekám na Company of Heroes, Just Cause, FEAR: EP, Rush for Berlin atd. Prostě v recenzi musí být to nejdůležitější pro hráče, zákazníka. Rozhodně není možné ji odfláknout, že... Recenze na Doupěti čtu, v Doupěti jako jeho předplatitel také, ale mohly by se zvětšit. Prostě a jednoduše více informací o hardwarové náročnosti, potřebnosti patchů a jak se hraje by neškodilo. Stále však čtu, což znamená, že nejsou špatné.
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Honza Morkes 30. 8. 2006 11:51

Chápu co tím chceš říct, nicméně je otázkou, zdali je to technicky proveditelné. Testování HW náročnosti obnáší mít X různých PC rozložených rovnoměrně do určitých výkonnostních skupin, tudíž prakticky není možné (ani reálné) otestovat všechny recenzované hry. Čili by to byla asi otázka největších hitů, i když ani u nich by to rozhodně nebylo pravidlem (v poslední době stoupá počet her, které se např. testují na základě návštěv u vývojářů atp.).

Patche - zde je to prakticky nemožné - v době, kdy se hra recenzuje zpravidla žádný neexistuje.

Nicméně rozhodně chápeme, že jsou tyto informace zajímavé a snažíme se je do časopisu zařazovat. Nebudou však z výše uvedených důvodů součástí recenzí, ale sekce Bonus Zone, která shodou okolností prošla v devátém čísle velkou proměnou. I když se v zářijovém Doupěti objevily tyto informace prostřednioctvím rubriky Rozšířený zážitek pouze v malém rozsahu, do budoucna počítáme, že zde najdeš všechny tyto informace k nejazjímavějším hrám...
Honza Morkes
Oficiální Xbox 360 magazín
Honza Morkes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gogo 5. 9. 2006 12:41

Jsem rád, že jsem předplatitel. Chápu úskalí. Snad najdete kompromis. Hlavě si Vážím slušnosti, to hold není Level a jejich hulvátští a samolíbí redaktoři a jejich přítelé ze 4. cenové skupiny. Jen tak dále.
gogo
Killing Spree

Předchozí stránka