Psaní recenzí

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Thowt1 19. 6. 2007 21:03

recenziu precitam az bude cas, ale: na akej si to hral platforme?
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 19. 6. 2007 21:13

Thowt1: hrál jsem na PS Dvojce
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 19. 6. 2007 21:15

já to hrál na PC a nebyl jsem schopný přenést se před dementní kameru :?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 19. 6. 2007 21:17

Skinny píše:Thowt1: hrál jsem na PS Dvojcee/quote]

myslel som si... mne by sa viac sikla PC recenze, ale aj tak viem, ze je to dobra hra, a recenziu i tak precitam 8)
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 19. 6. 2007 21:27

myslím, že i konzolová recenze ti ukáže kvality tohoto titulu, jediný rozdál bude asi v ovládání, a i to se dá obejít kvalitním gamepadem

jinak budu rád za jakékoliv připomínky a kritiku, děkuji
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 19. 6. 2007 23:17

Tak tady je moje první recenze tak se nelekněte http://nzone.cz/recenze/mario-strikers- ... tball.html
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K1LL 20. 6. 2007 07:26

Peter S. Kenedy: Pokud je to opravdu Tvá první recenze, tak tě to zčásti omlouvá, jenže Tys ji publikoval na seriózním serveru, k čemuž ještě rozhodně nemělo dojít: je plná školáckých chyb, kdybych za každé chybějící interpunkční znaménko dostal byť jen Korunu, stal by se ze mě milionář. A co mají znamenat ty nespisovné výrazy? "Lítající ryby", "kapitán týmu přilítá na hřiště" jsou dozajista úžasné, ale do recenze to rozhodně nepatří. Rovněž se Ti tam neustále opakují slova jako "která" atd. Škoda, kdyby sis ji ještě několikrát přečetl, jistě bys některé nedostatky odhalil. Možnou příčinou může být to, že jsi hrál a hrál, tudíž ti na recenzi nezbyl čas, a tak jsi ji musel narychlo sepsat a vydat, pročež na nějaké kontroly nezbyl čas.
Jinak tento příspěvek ode mě neber nějak špatně, já ho tak totiž nezamýšlel, věz, že kritika Ti v mnohém pomůže, abys Ty se mohl do budoucna ještě zlepšovat. Kdybych Tě totiž odbyl slovy "dobrá práce, jen tak dál", moc by jsi si z toho neodnesl, to mi věř.
Přeju hezký den.
Aces High
K1LL
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 20. 6. 2007 09:59

Jasně já jsem rád za každou chybu co mi kdo řekne at se mám z čeho učit...máš pravdu recenze to byla sepsaná na rychlo a mohl jsem to trochu poupravit ale pro příště se už poučím....na nzone máme amatérské recenze ikdyž je to seriozní server
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 6. 2007 14:01

skinny: Až na překlepy je to výborné :wink: Dobře se to čte a vůbec... Zlepšil ses :wink:

PSK: Opakování slov a některé kostrbaté fráze jsou morem začínajících recenzentů (nebudu sem vypisovat příklady - musíš chyby umět najít sám). Ono se to vypíše, ale když si nedáš pozor, recenze vypadá odfláknutě a psaná s nezájmem - kdybys mi tohle poslal jako zveřejnitelný text, jako šéfredaktor bych se tě zeptal, jestli se nechceš věnovat radši něčemu jinému, než psaní. Snad příště :wink:
Takhle ten příspěvek vypadá tvrdě a k ničemu, jenže jsem nezjistil univerzální prostředek, jak se takovýmto chybám vyhnout. Chce to psát dál a dávat si pozor. Až se ti podobná reakce ocitne i pod třetí nebo čtvrtou recenzí, asi by ses měl opravdu zamyslelt, jestli by nebylo užitečnější dělat něco jiného.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 20. 6. 2007 18:13

SCobra: mockrát děkuji, i ty chyby jsi mohl zmínit, ať se jich do budoucna mohu pokusit vyvarovat
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 20. 6. 2007 23:38

Skinny ,mně se ten tvůj Psychonaut líbil moc ! Je to napsaný ,,s láskou a Hráčským srdcem,,...dýchla na mne ,,Aurea,, ještě nedávných Čás,kdy se Recenzenti po ,,Recenzním ,poctivém Hraní,, s Recenzemi
,,mazlily,,...,Teď ?! darmo mluvit...sekaj je ,jak ,,Baťa cvičky,, aniž by se Oplatka u nich v compu stihla zahřát,že...což není Tvůj případ Hráči a Recenzente Skinny...děkuji a u mne ji máš za SUPER s*...vážně nekecám ,ale bohužel nevím ,kde by ti teď ,v takovémhle ,,poctivém stylu ,,napsané RE...Tiskli...a jak by se Ti u nich vešla na prostor pro Text ,,1/2 strana,,...,he nekecám a nemusíš se chodit juknout moc ,,daleko ,že...
držím Ti palec ,přeji hezké prázdniny-plné Her v interieru i v Exteriéru é Venku ,že... a snad se Mágy na Podzim chytěj za,,Raťafák,,a přestanou prdět na Hráče a na ,,pravé,, a s hráčským srdcem ,,psané Recenze,,!?...no doufejme ,,RAZI,,...Těší se Marcel od Zvonu...a Ozvi se mi na SZ... pokecáme ,že...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skinny 21. 6. 2007 06:11

Marceli, díky moc, fakt jsi mě potěšil, to jsem ani nečekal
Skinny
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 21. 6. 2007 09:49

Skinny píše:SCobra: mockrát děkuji, i ty chyby jsi mohl zmínit, ať se jich do budoucna mohu pokusit vyvarovato/quote]
Stačí si dát pozor na to, co píšeš. Jsou to opravdu jen čistokrevné překlepy. Teď už je bohužel nenajdu, ale jsou tam stejně jen asi 3.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K1LL 23. 6. 2007 19:05

pokud ještě někdo píšete recenze, nebojte se a pochlubte se, rád si opět něco přečtu
Aces High
K1LL
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 23. 6. 2007 20:20

Tak jsem sepsal svou první recenzi a to na hru RE 4 na GC...berte prosím ohledy, je to můj první počin, tady je:

Resident evil 4
Návrat klasiky
Co se Vám vybaví při zkratce RE? Někdo pod tím vidí Ropnou Ekonomiku, jiní Rotační Energozbraň, ale patrně většina videoherznalých lidí si pod touto zkratkou představí jeded z nejlepších a nejpropracovanějších survival hororů.
Samozřejmě že je řeč (písmo) o sérii Resident evil, která nás děsí už pěknou řádku let. Je to již pěkně dlouho, co jsem poprvé vstoupil do tajemného zámku a za kvílení neznámých stvoření procházel chodbami a odkrýval tajemnou minulost zhoubného viru. Viru, který z vás udělá pěkně nepříjemnou kreatur a jedinou vaší starostí je poté jak někomu ukosnout hlavu, popřípadě jinou tělesně integrovanou část.
Krátký historický úvod bychom měli za sebou a teď k tomu hlavnímu.Pokračování Resident evilu je zde!. Po třetím dílu se po pokračování slehla zem. Nic nebylo jisté, nic se nevědělo přesně. Tedy něco vlastně ano. Že se na pokračování intenzivně pracuje. Ovšem hra při svém vývoji prošla tolika změnami, že se úplně odklonila od zaběhnutých postupů, ale o tom až později. Důležité je, že je tady a to v plné parádě a troufám si říct, že v nejlepší formě, jakou kdy tato série předvedla.

Něco málo k příběhu a charakterům
Jako speciální agent Leon Kennedy přijíždíte na ostrov za zvláštním účelem. Byla unesena prezidentova dcera (Ashley Graham) a všechny stopy ukazují sem. Ovšem hned po vysazení na ostrově se události poněkud zvrhnou, z vašich parťáků se stane krmivo pro rybky a po Vás jdou hordy zfanatizovaných vesničanů.
V podstatě jste na to celé zase samy, pouze s občasnou pomocí Luis Sery, což je původem Španěl a jeo role není úplně jasná, ale občasný parťák se vždycky hodí.
Dále je tu Ingrid Hunnigan, která Vám pomocí rádia (grafická podobnost s Codecem ze hry Metal gear solid dává tušit, kde se autoři inspirovali) předává různé rady, ale hlavně úkoly, které máte splnit.
A jako poslední pomocná ruka je tu tajemná Ada Wong, kterou můžete znát z předchozích dílů. Pracuje pro Alberta Weskera, který ji pověřil získáním tajemného viru.
A tím se dostáváme k záporákům.
Mendosa je „Starosta“ vesničanů, kteří Vám jsou od začátku po krku. Je velmi silný a o několik hlav větší než vy.
Jacka Krausera si také můžete pamatovat z dřívějšího dílu, ovšem nyní je to zlý hoch, který se Vás všemožně snaží zabít. Právě s ním svedete souboj, který je velmi unikátní a jedná se o nejlépe zpracovaný souboj s bossem, který jsem kdy zažil.
Salazar je malý, odpudivý dalo by se říci skřet. Je to sice člověk, ale po přidání se pod ochranná křídla tajemného kultu se z něj stalo scvrklá napodobenina svého dřívějšího já. Jeho pisklavý hlásek Vás bude vytáčet od samotného začátku. Jeho tělesnou tvář tvoří pěkně tuzí chlapíci, se kterými si není radno zahrávat, ovšem jednou na to taky dojde.
Osmund Sadler; vrchní zloduch všech zloduchů ve hře. On stojí za celým projektem tajemného viru (ne T-viru), který vesničany proměnil v bezhlavě útočící monstra.

Opravdu návrat klasiky?
Pokud jste skalní příznivci této série, jistě vás překvapí to, že se již nejedná o klasický survival horor s trochou nábojů a nervy drásající atmosféry. Tedy, atmosféra je perfektní a přesně dokresluje náturu hry, ale samotný koncept hry se přesunul malinko jinam. Především zmizeli zombie. Ano, to, na čem stála od počátku celá série je pryč. Ale nebojte, podivní vesničané, okultisti a jiná monstra Vám je plně vynahradí. Vše je nyní více akčnější, klasické statické kamery vystřídala jedna, které je „zavěšená“ nad pravým ramenen Leonovým. Co se týče samotného průběhu hry, pak už je to víceméně klasika. Procházíte hrou, střílíte nepřátele, sbíráte zbraně, náboje do nich, kytky, které slouží jako lékárničky. Rostliny jdou mezi s sebou kombinovat za vytvořením ještě silnějšího léčivého účinku.
Ovšem hra obsahuje několik velmi zajímavých inovací. První je kupříkladu přidání postavy Obchodníka, který Vám může prodat Zbraně, náboje, léčivé spreje i větší místo v inventáři. Ten totiž při postupu hrou zoufale nedostačuje. Je to v podstatě takový kufr a právě obchodník Vám může prodat větší. A u obchodníka také můžete upgradovat své zbraně, co do účinku, velikosti zásobníku, rychlosti střelby a pokud si u zbraně vylepšíte vše co jde, je možno si koupit (za mastný peníz) ultimátní upgrade oné zbraně, který z ní činí hotový mlýnek na maso.
Dále jsou tu peníze. Ano, když zabijete nepřítele, občas z něj vypadne truhlička peněz. Peníze mohou být ukryty i v sudech, a i po zabití jakéhokoliv bosse nebo extra tuhého nepřítele dostanete určitý obnos. Za tyto peníze si pak u obchodníka můžete koupit lepší výbavu.
Pak už se jedná spíše o bonusový obsah; ve hře párkrát narazíte na „střelnici“ a když budete dosti rychlý, tak si můžete vystřílet figurky jednotlivých postav, nepřátel i přátel. Sbírku si můžete kdykoliv ve hře prohlédnou. Figurky jdou různě natáčet, otáčen, a dokonce mají každá specifickou hlášku, která zazní, když zmáčknete příslušné tlačítko.
Po dohrání hry se Vám odemkne speciální mini-kampaň hratelná za Adu. Nevydrží sice moc dlouho, ale potěší po dohrané hře.
A ještě jedna lahůdka. Ihned po dohrání se Vám otevře jakýsi Survival mod, kde musíte s pěti postavami (postupně) zlikvidovat co největší počet nepřátel ve čtyřech lokacích do určitého časového limitu, který navyšujete likvidací příšer a sbíráním přesýpacích hodin. Pokud se Vám podaří dohrát za všechny postavy všechny lokace na pět hvězd, čeká Vás v normální příběhové kampani u Obchodníka stylová bonusová zbraň.


A čím se bude střílet?
Zbraňový arzenál je víceméně klasický od několik druhů pistolí, brokovnic a odstřelovaček dojde i na speciálnější kousky jako UZI, raketomet a něco jako přesný granátomet, hned vysvětlím. Do této zbraně se nabíjejí výbušné šipky, které se po výstřelu „zakousnou“ do cíle a za pár vteřin explodují. Zvlášť účinné proti davu nepřátel, ale nábojů je ve hře dosti málo. Po dohrání hry a speciální mise za Adu (Ada assigment) a survival modu se Vám zpřístupní bonusové zbraně.

Grafika a zvuk
U tohoto odstavce by stačilo napsat „na jedničku“, ale to bych Vám moc informací nepředal, takže postupně.
Grafika je jednoduše brilantní. Od několik let staré konzole bych takovýto výkon skutečně nečekal. Postavy, výbuchy, oheň, scenérie vypadají nádherně, jen sem tam pozlobí trochu horší textura, ale to je problém vyjímečný. Jsou to jednoduše grafické orgie, při kterým budete slintat blahem. Uvedu příklad: Nepřítel Vás zasáhne sekyrkou, když se poté na sekyrku podíváte, nejen že je zakrvácená, ale dokonce z ní odkapává krev!
A přitom nahrávací časy při postupu z lokace do lokace jsou pouze několikavteřinové. Ale hlavně, nic se neseká, nekouše, nezpomaluje. Ať se děje na obrazovce cokoliv, nikdy jsem nezaznamenal zpomalení hry. Úžasné!
Zvuková stránka je také perfektní. Hra sice žádný výrazný hudební doprovod nemá, ale nervy drásající zvuková kulisa je více než dostatečná. Celkové ozvučení zní výborně, hlavně dialogy jsou zvládnuté skvěle.

A jak že se to hraje?
Z předchozích řádků by se mohlo zdát, že hra je v podstatě perfektní, ale má bohužel i několik slabých míst. Například je škoda že se tak málo dozvídáme o původu samotného viru, minulosti postav a celkově je příběh trochu „provařený“. Ale to vše přebíjí užasná hratelnost, perfektní grafické i zvukové zpracování, ohromující souboje s bossy a celkový dojem ze hry. A ještě si připočtete hodiny zábavy v bonusové kampani a survival modu.
Vím že zde nebyla moc zmínka o nepřátelích, kromě vesničanů, okultistů a pár bossů,ale byla by škoda Vás připravit o první šok ze setkání s nimi.
Doufám, že Vás recenze trochu navnadila a že si hru užijete stejně, jako já.
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků