Ohlasy na aktuální Doupě - 10/05

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jezek 4. 10. 2005 05:34

Tak jsem si dneska koupil nové Doupě.Docela jste mne zklamali s demíčkama,ale jinak opět nemám co vytknout.Super!
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 4. 10. 2005 08:59

jezek píše:Tak jsem si dneska koupil nové Doupě.Docela jste mne zklamali s demíčkama,ale jinak opět nemám co vytknout.Super!S/quote]

Vždyť jsem Ti říkal, že Warhammer vydali těsně potom, co šlo DVD do lisovny :oops: Docela škoda, ale bohužel s tím nic nenaděláme :(
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 10. 2005 11:28

To vím,já jsem si prostě vždycky kupoval Doupě kvůli dem a tady mě nic nějak nechytlo.Ikdyž,omlouvám se,ale Blitzkrieg2 si určitě zkusím.No a Bet on Soldier a Starship Troopers taky a asi i ten Vietkong2.
No,z tohodle vyplývá,že jsem prostě jenom nespokojený parchant :D
PS:Ještě by jste mohli dát na příští doupě demo Serious Sama 2 :wink:
Naposledy upravil jezek dne 5. 10. 2005 08:02, celkově upraveno 1
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 05:37

Musím Vám gratulovat.Včera jsem nainstaloval R.C.Cars,že to jenom vyzkouším.Jeden,dva závody a seděl jsem u toho 4 hodiny!Takže u mne jste zabodovali :!:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 5. 10. 2005 07:30

Jojo, všichni známe ten chytlavý pocit "Už jenom poslední kolo" :twisted:
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poloman 5. 10. 2005 13:36

Zdravim,

mam jeden dotaz. Nenasel jsem ani na dvd ani u hry zadny manual. O ten mi a ni tak nejde, ale zajima me, jak je to u takto distribuovane hry s licenci (protoze nejsou nikde ani licencni podminky)? Povazuje se to za freeware (resp. tudiz muzu to nainstalovat na dalsi pc, abysme to mohli hrat v multiplayeru)?
Poloman

Odeslat příspěvekod AlanWake 5. 10. 2005 18:54

Kolik tak stojí licence, abyste mohli vydat nějakou hru jako cover verzi?
AlanWake
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 6. 10. 2005 18:06

Dneska jsem si koupil svoje první Doupě. No, ehm... Dovolte mi trochu konstruktivní kritiky.
Chtělo by to trochu ctižádosti z vaší strany. Design celkově na mě působí dost začátečnicky a nepřehledně. Nepřehlednost je teď trochu tradice, takže tu pomineme. Časopis připomíná začátky Gamestaru - prostě nevýrazně, nudně.
Chtělo by to změnit font písma a taky design nadpisů. Prostě něco ostřejšího.
I obálka a papír vypadají jak z nějakého druhořadého časopisu (televizní program).

Navrhuji: Změnit papír, aspoň udělat tvrdou obálku. Pokusit se o změnu designu obálky - trochu víc barev. A to čárkování vypadá strašně. Nějaký nevšednější font písma článků a trochu grafických experimentů v nadpisech by neškodilo (různé barvy, různé fonty, grafické úpravy atd.) - každý nadpis by měl vypadat asi jako ten u Dark Messiah of Might & Magic - u ostatních se sice vyskytují také jakési pokusy, žádný mě ale tolik nezaujal (z toho si nic nedělejte, Score má taky nadpisy k ničemu) - snad jen ten u Caesara IV. Podívejte se třeba na Level - z toho přímo čiší ctižádost. Doupě mezi takovými časopisy svým designem strašně zapadá (spolu s Gamestarem, ale ten zapadá o trochu míň).
No, co bych nechtěl za těch 79 Kč i s DVD. Vím, že všechno je otázka peněz a že s uvedenými úpravami by se nejspíš zvýšila i cena časopisu. Za kvalitu se hold platí.

Tak a teď trochu chvály.
Kvalita recenzí dosahuje kvality ve "velkých" časopisech, některé ji dokonce přesahují. Doupě podle mě vychovává mladou krev pro "velké" časopisy. Nebo si je možná vychovává pro sebe, až bude "velkým" časopisem a to bych vám přál ze všeho nejvíc.

To je snad všechno. Nejsem žádnej zkušenej grafik, ale pro design mám docela dobrý cit (dělám trochu ve Photoshopu, v AutoCADu a Inventoru) a taky už dlouho čtu konkurenční časopisy, takže to nejni jen takové plácání nezkušeného čtenáře, ale stejně to berte s rezervou - každému se líbí něco jiného.

Mimochodem, šéfredaktor na té fotce u editorialu vypadá asi tak o pět let mladší než já?! Bude mi 22. To nejni možný. Nebo jo? Snad jsem ho neurazil.

Pokud se k tomu někdo vyjádří tak děkuji, jinak to berte jako takové doporučení.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 10. 2005 18:11

Promiňte. Ten předchozí hodnotící příspěvek je můj, zapomněl jsem se přihlásit. (Já ty spamery nesnášim :) )
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamil Gric 7. 10. 2005 06:47

Díky za kritiku i pochvalu. Doupě samozřejmě nestojí na místě ani co se grafiky týče, stačí porovnat první a poslední číslo - nicméně chystáme razantnější zásahy do celého layoutu a další změny, které sice nebudu prozrazovat, ale jsem pevně přesvědčen, že pomůžou celému časopisu.

Změna papíru a obálky není věc, která je zadarmo - s tím je nutné (jak jste správně zmínil) počítat. Nicméně Doupě bude i nadále časopisem, který bude nabízet nejlepší poměr cena/výkon.

Co se týče mojí (příšerné) fotky - snad jí konečně stihneme vyměnit za něco lepšího ;-). A k mému věku, je mi o dva roky méně než vám.
Kamil Gric
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 7. 10. 2005 10:10

Tak to je v pohodě.Mi třeba obálky naprosto vyhovuje.Nemusím se bát,že se mi nikam nevejde,jde v pohodě stočit a strčit do kapsy a s grafickým podáním taky nejsem zrovna nespokojený.Chyby se samozřejně najdou(třeba dost často hledám čísla stránek),ale zrovna fonty u písma bych moc neměnil.Jednodušší a stejnější nadpisy na mne působí přehledněji,než jednou zelený švabach,pak fialový ariel,pak zas žlutá kurzíva a já kolikrát samotný název přehlídnu.Howgh!
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 10. 2005 12:55

to Kamil Gric: Na změny se těším. Když Doupě zůstane v poměru cena/kvalita nejlepším časopisem budu rozhodně rád.
A není třeba mi vykat, já si potom připadám strašně starej, vždyť nejsme věkově zas tak daleko od sebe.

to jezek: Měkká obálka más samozřejmě své výhody (pružnost), ale také nevýhody (odolnost, vzhled).
Nemyslím zas tak moc experimentovat s fonty v nadpisech, stačí víc barev (jako je to u zmiňovaného Dark Messiah of Might & Magic).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 10. 10. 2005 15:46

SCobra píše:Nemyslím zas tak moc experimentovat s fonty v nadpisech, stačí víc barev (jako je to u zmiňovaného Dark Messiah of Might & Magic).a/quote]

Osobně dávám přednost černému nebo bílému nadpisu.Nebo přinejlepším jednobarevnému.Když je zaždé slovo jinak zabarvené,stává se nadpis nepřehledným.Samozřejně záleží na pozadí a jestli nejde text přez obrázek,ale to jsou konkrétné případy.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 10. 2005 19:22

Jasně, je to jen otázka názoru.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 10. 10. 2005 19:44

Jo,jo.Tak nějak.Ať si to v redakci rozhodnou sami :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků