Píšete? Pochlubte se

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 10. 2005 13:46

Díky za pochvalu.
Chystám knihu, jak už sem tady někde výš psal, ale potřebuju nabrat zkušenosti na takovýchhle krátkých povídkách, jinak tu knihu dohromady nedám. No možná bych i dal, ale nedalo by se to číst.
Jinak v té povídce je ještě pár věcí, které by potřebovali úpravu, ale nikdo učenej z nebe nespad. Asi se na to ještě podívám a něco poupravím.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 4. 10. 2005 05:27

SCobra píše:Díky za pochvalu.
Chystám knihu, jak už sem tady někde výš psal, ale potřebuju nabrat zkušenosti na takovýchhle krátkých povídkách, jinak tu knihu dohromady nedám. No možná bych i dal, ale nedalo by se to číst.
Jinak v té povídce je ještě pár věcí, které by potřebovali úpravu, ale nikdo učenej z nebe nespad. Asi se na to ještě podívám a něco poupravím.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 10. 2005 17:44

jezek píše:Zkoušel jsi už nějakou literární soutěž?u/quote]


A kdy? Na základce jsem byl na češtinu lempl (sloh i gramatika). Byl sem rád, když sem z ní neměl na vysvědčení čtyřku a ani se mi nezdálo o tom, že budu někdy psát. Na střední jsem se dost zlepšil. Byl jsem skoro nejlepší ze třídy, ale jenom v gramatice. Slohů jsem moc nenapsal, nebyla asi inspirace nebo sem si nevěřil. Až poslední rok před maturitou jsem chytil ten správný cit a povedlo se mi několik cvičných slohovek před maturitou. Do teď na vyšší odborné na psaní nebyl čas a ani pro naší třídu žádné nabídky na účast na takových soutěží (jsem přeci jenom na oboru Automatizace a informatika, tam se na češtinu oc nehraje). Asi bych se stejně neúčastnil, protože sem neměl nic napsané a ani bych si asi nevěřil. Až do teď. I když to nejni žádná sláva, tak bych to možná zkusil.
Takž ne, nezkoušel.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 05:28

No tak to zkus.Za to nic nedáš.
Zrovna byl vyhlášen (už 25) ročník Ceny Karla Čapka.Registrace je do 30. listopadu.Jestli chceš,pošlu příslišné info.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 10. 2005 07:29

jezek píše:No tak to zkus.Za to nic nedáš.
Zrovna byl vyhlášen (už 25) ročník Ceny Karla Čapka.Registrace je do 30. listopadu.Jestli chceš,pošlu příslišné info.s/quote]


Pošli, ale nevim nevim. Tohle teď probíhá v mojí hlavě:
"Modelařim už 12 let a taky jsem se žádné soutěže neúčastnil. Píšu teprve pár dní a už bych se měl hlásit?" Já nejsem moc soutěživej typ. Možná se taky trochu bojim výsledku.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 08:01

Já myslím,že se nemáš čeho bát.Takže:
25.ročník Ceny Karla Čapka.Své práce z oblasti sci-fi,fantasy a hororu s fantastikými prvky posílejte ve 4 čitelných kopiích na adresu:Martin Koutný,Křížová 31,674 01,Třebíč.
Do obálky"
1)průvodku se jménem,adresou,telefonem a názvy zaslaných soutěžních prací(pokud nebudou dodány v normovaném strojopise-60 úderů na řádek,30 řádků na stránku-vyznačte též přepočet rozsahu na normované stránky
2)čestné prohlášení,že soutěžní práce dáváte k dispozici organizátorům soutěže pro 1 otištění bez nároků na honorář
Do soutěže nemůžou jít práce přihlášené v předchozích ročnících a v jiných celorepublikových soutěžích!
Soutěžní kategorie:mikropovídka(do 5 normostran) ,krátká povídka(6-20NS) ,povídka(21-60NS) ,novela(61-300NS).Práce delší než 300NS nebudou do soutěže zařazeny.
Uzávěrka je 30. listopadu 2005.Práce doručené po termínu budou po dohodě s autorem,zařazeny do příštího ročníku.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 5. 10. 2005 10:32

Já se CKČ zúčastnil a pokud vám do toho můžu mluvit, tak bych doporučil jinou soutěž. CKČ má podivnou organizaci, chybí jí jakákoli vlastní prezentace, kromě zadání nového ročníku - jinými slovy neexistují žádné informace.
Další věc je nulová komunikace - nevíte, jestli jste splnili všechny formality a váš příspěvek byl do soutěže přijat, výsledky, pokud nejste z nejlepších, se nedozvíte, dokud si je nevygooglíte. Podobně jsem takhle Martinu Koutnému posílal mail s několika dotazy a odpovědi jsem se nedočkal. O tom, že nevíte, kdo vaši práci hodnotí, ani nemluvím...
Raději se tedy osobně příště poohlédnu jinde - kdysi dokonce byly soutěže, na kterých porotci posílali soutěžícím slovní hodnocení jejich práce; musím někde získat aktuální info.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 10. 2005 11:10

Získej, prosím, info ma jiné soutěže. Takovéhle jednání nemám rád, takže na CKČ to posílat nebudu. Navíc posílat dneska v době mailů něco poštou je prodle mě trochu mimo. A přepočítávat stránky z PC na normostránky mi taky připadá trochu ujetý (jednodušší by bylo stanovit počet stránek ve fontu přibližně velikostí odpovídající fontu stroje nebo skupiny podle počtu znaků). Anonimita (jak se to píše?) poroty pro ni může být jistým ulehčením od agresivních spisovatelů :). Slovní hodnocení by se hodilo, aspoň bych věděl, proč jsem na tom posledním místě :). Navíc by se tak ostranila možnost korupce v porotě - nevěřím nikomu (pár lidí by se možná našlo) a ničemu :).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 11:26

Hmmm,to jsem nevěděl.Já jen,že tam posílá i dost známých psavců.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 5. 10. 2005 11:31

SCobra > Papíry se posílají snad na všechny soutěže a s tím přepočtem na normostrany to není tak horké, tuším že stačí počet znaků, což ti vypíše Word. Slovní hodnocení je hodně výjimečné, ale snad ještě nevymizelo. Výhledově se podívám na staré informace o soutěžích a zkusím sehnat aktuální.

jezek > To ano. Ona je ta soutěž poměrně hodně prestižní, ale organizačně neodpovídá mým představám.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 11:50

No ještě je tu Ikaros a Ježíšku já bych chtěl plamenomet.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 5. 10. 2005 11:59

A další spíše zaměřené na fantasy, jako třeba O železnou rukavici Lorda Trollslayera nebo O nejlepší fantasy... soutěží je dost, ale informací je málo.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 12:16

Zkusím prokopat nějaké starší Ikarie.O všech tam něco je a zítra bych tady hodil info.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 6. 10. 2005 05:22

Omlouvám se,ale včera jsem na to fakt neměl čas,jestli se k tomu dohrabu dneska,tak tady něco hodím zítra.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 9. 12. 2005 18:52

Samí nadaní lidé :). Nedá mi to a pochlubím se nedokončenou povídkou... Jestli můžu prosit, tak bych chtěl nějaké zhodnocení a co přidat/opravit/ubrat. Moc rád bych se psaním zabýval v budoucnu (jestli vydám nějakou knížku, tak budete v poděkování :)).

EDIT: Aha, ještě bych na tu povídku mohl dát odkaz: http://ertefol.wz.cz/unk.html
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků