Píšete? Pochlubte se

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 4. 2. 2006 12:49

1 člověk? Může se k tomu vyjádřit i někdo dalěí, mám neskutečně blbou náladu a nemusíte mi ji ještě zhoršovat :cry: :cry: :cry:
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 5. 2. 2006 15:50

Ertefol > Líbila se mi. Místy opakující se slova (hlavně meč ;)), občas je to trošku kostrbaté (například když se cizinka, o které člověk věděl jen, že má plášť, najednou ohání dvěma meči). Pointa je ale nápaditá, předchozí události pěkně zapadnou do sebe. Stylově (atmosférou, kterou to má vyvolat, způsobem popisů bojů) mi to trochu připomíná Sapkowského. Nedivil bych se, kdybys něco od něj četl nepříliš dlouho před napsáním té povídky; podobnost však považuji za čistě náhodnou :).
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 5. 2. 2006 16:19

s tím Sapkowským si to trefil :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 5. 2. 2006 18:20

Hehe - se stane. Ale člověk si na to musí dát pozor. Je vcelku normální, že když čteš něco, co tě zaujme, tak to ovlivní způsob, jakým formuluješ své vlastní vyprávění. Já to znám, ale někdo jiný by to mohl pokládat za vykrádání nebo napodobování, proto to chce dávat pozor.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 2. 2006 10:27

To opakování slov... - když sem na začátku narazil na dvakrát "aby" musel sem se přemáhat, abych četl dál a udělal sem dobře...
Já myslim, že akční fantasy povídky (romány) jsou si dost podobný, takže by se to dalo srovnávat prakticky s kýmkoliv, nejen se Sapkowskym (třeba i s Greenem nebo Gemmelem).
Konec je přinejmenším originální :wink:
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 6. 2. 2006 12:25

Nene - ty bojové scény, to nebyl ani Green ani Gemmel, to byl Sapkowski :). Však Ertefol ví ;). Ale pointa ten text zlepšuje docela výrazně.
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elfkam66 6. 2. 2006 17:11

A třeba vyjádřit se k mému Vietcongu? :lol:
Tak jsem tu po dlouhe dobe, snad se tu udrzim ;-)
"It's better to burn out than to fade away..." Kurt Donald Cobain, Nirvana
Peace, Love, Empathy
elfkam66
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 6. 2. 2006 17:44

2Ertefol:Taky se mi líbila,ale ten styl se fakt ještě musí vypilovat a ujíždí ti občas shoda podmětu s přísudkem(viz.:Sledoval je nespočet očí.Patří tam-sledovalo)a to opakování slov taky nepůsobí moc dobře.
Nápad super,ale trochu zkažený tou formou.Rozhodně bych se ale nevzdával :wink:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sirnis 6. 2. 2006 18:01

Sirnis
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 7. 2. 2006 13:18

tak vesměs kladné ohlasy jsem nečekal a formu textu se budu snažit dotáhnout, stejně, jako tu češtinu. Myslím, že se můžete těšit na moje další pokusy :)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 2. 2006 16:22

Sirnis píše:jo píšu dá se říct :lol:
http://liter.cz/Romany/32812-view.aspx./quote]

Dávej si pozor na opakování spojek - který, aby...
Jinak celkem slušný...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 7. 2. 2006 18:33

Sirnis píše:jo píšu dá se říct :lol:
http://liter.cz/Romany/32812-view.aspx./quote]

Těch spojek jsem si moc nevšímal,nerazí tak moc do očí,spíš mi vadí,že píšeš v hodně familiérním stylu a sem tam použiješ knižní výraz,který pak působí jako pěst na oko (Sklíčen a plný beznaděje...,ošizen atp.)
Zmiňuješ dvě otázky,na které chtěl znát odpovědi:"Kdo jsem." a "Jak jsem se tady vzal." Dost dobře si nedokážu představit,že bych chodil po městě a na tohle se ptal lidí kolem.
Zajímavé spojení:"Poté jsme spolu mluvily dlouhý a únavný rozhovor..,..a na zádech jsem si připevnil meč..,..jsem si zakoupil půjčku loďky."
I a Y na konci slov:král s královnou poslaly..,..chvíly byl klid..,..každého koho nalezly(armáda monster)..,..kteří se ho tolik štítily..,..muži vypadaly..,..údery, které mě zasahovali..,..rychle jsme běžely(muži) k nim..,..aby jsme je odstrčil,atp.
A jiné pravopisné chyby:pro koňe.
Proč obránci stříleli zapálené šípy pro osvětlení okolí,když měli útočníci tak moc pochodní?
Abych byl upřímný,množství chyb mě v polovině odrazovalo od dočtení,ale zajímal mě konec,který...není a to je dost škoda.Vnucuje se myšlenka,že jsi začal psát něco,s čím sis nakonec nevěděl rady a tak jsi to raději utnul v půlce.
Rozhodně ale v psaní pokračuj a nevzdávej se,za chvíli můžeš mít super styl.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 7. 2. 2006 18:42

2elfkam66:Taky Ti dělá dost problém I/Y na konci slovních spojení.Docela dobrý,ikdyž mě to ničím zvlášť nezaujalo.Potřebuješ se vypsat a mít nápady.Umíš totiž strhout dějem.
Jen na okraj.Myslíš,že by ho poslali do džungle s průstřelem nohy,který utrpěl den předem?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sirnis 7. 2. 2006 20:21

pardon ale dělám taky do veršů takže je možný že to někdy nebude až takový
jinak co se týká té češtiny tak ano přiznávám že s ní nemám tak blízký vztah, ale taky sem si s opravou nedělal až takový starosti
navíc tahle práce byla jen prohloubení mé jiné činnosti
Sirnis
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sirnis 7. 2. 2006 20:27

jinak konec sem nedopsal protože ač mám v hlavě možné putování i konec celého děje tak akorát teď řeším jinou věc, ale možná se k tomu vrátím až nebudu vědět co s časem
jinak tohle bylo jen prohloubení této věci: http://www.ceskehry.cz/forum/viewtopic.php?t=3581
takže o to mi šlo
-jinak to že není známo jméno hrdiny tak mi šlo jen o to aby se ten kdo to čte vcítil do příběhu a čet to jako kdyby on byl tou postavou (pravda nejspíš se mi to nepovedlo, ale proč tam psát jméno když by ho nikdo neznal)
Sirnis
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků