Píšete? Pochlubte se

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 21. 7. 2005 13:08

Docela si mi líbí, jak pěkně se mezi hráči rozvíjí debaty o knížkách. Že bychom nebyli prapodivná individua žijící jen ve virtuálním světě? :) Každopádně pokud se chcete pochlubit s nějakým svým výtvorem, zde máte možnost ;).
Pro začátek zkusím jednu svoji práci. Při jejím přísném hodnocení prosím vezměte v úvahu, že vznikla bez přípravy a za čtyři hodiny coby maturitní slohová práce, takže to opravdu není žádné veledílo ;). Jinak na Ceně Karla Čapka 2005 povídka skončila v kategorii krátkých povídek na 31. místě z tuším 85 prací ;).
Naposledy upravil David Sláma dne 22. 7. 2005 19:36, celkově upraveno 1
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 22. 7. 2005 05:19

Tak to už stojí za pochvalu,že ses zúčastnil cena Karla Čapka.Asi před 8 léty jsem se rozhodl,že taky něco napíšu,ale moje přítelkyně se mi tehdy po přečtení mé práce,smála asi 2 dny.Loni jsem to našel a ......opravdu je to děs :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 22. 7. 2005 05:28

Teď jsem si přečetl tu Tvou práci a musím uznat,že je to dost dobrý.Z Tebe ještě něco bude :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smoke 28. 8. 2005 22:50

Já píšu trilogii Cesta Osudu...teprv píšu první knihu, ale určitě tuto sérii dokončím a potom napíšu další knihu jejíž námět mě napadl nedávno......doufám žemi tu Cestu Osudu vydají už jsem si psal s Albatrosem a čekám na verdikt...
Nenávist je přítěž.

The future belongs not to those who wait...
Smoke
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 9. 9. 2005 14:10

Nechci působit laciným reklamním dojmem, ale nedá mi to sem nehodit tuhlo stránku pro začínající autory (+fórum).

http://stories.euweb.cz/3.0/main.html
http://stories.tym.cz/index.php
Naposledy upravil Case dne 25. 1. 2007 17:24, celkově upraveno 1
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 9. 2005 19:13

Davide, to je super. Ty máš opravdu talent, ty by ses tomu měl víc věnovat a to nejen v časopise prostřednictvím recenzí. Chtěl bych vidět ty povídky, který se umístily před tebou.

Taky jsem něco začal. Mělo by to být ze současnosti v paralelním světě. Plánuju ještě další díly v minulosti (spíš fantasy) a v budoucnosti (spíš sci-fi). Bohužel teď nemám na psaní moc času, ale můžu poslat na požádání to, co jsem napsal.
to Smoke: Pokud bys chtěl nezávislý názor nebo nějakou radu, tak napiš na mail nebo ICQ, klidně se s tebou podělím i o svoje rozepsané dílko a poslechnu si tvoje názory.

Já sem začal číst knihy až koncem školního roku 2003/2004. Cesta do školy vlakem z Benešova do Žďáru nad Sázavou trvá přes 3 hodiny a časopisy a odborná literatura došly někde v pololetí a čumět 3 hodiny z okna je otrava. Navíc ještě kamarád z internátu mě pořád přemlouval, ať si něco přečtu. A tak jsem souhlasil. Půjčil mi tenkrát fantasy Východ modrého měsíce od Simona R. Greena. Super kniha, doporučuji. Ze začátku jsem si říkal: "Co mi to půjčil za pohádku", ale jak jsem se postupně prokousával dějem, zjistil jsem nejen, že to není žádná pohádka a že na čtení není nic špatnýho, ale hlavně, že takhle dobrou knihu už dlouho číst nebudu. A tak se stalo, že za ten skoro rok a půl, jsem přečetl desítky knížek (kolem 50) od různých autorů a všechny je můžu s čistým svědomím doporučit i lidem, kteří nepřišli s knihami žánru sci-fi a fantasy do styku.
O. S. Card - série knih o Enderovi (Enderova hra, Mluvčí za mrtvé, Xenocida, Enderův stín, Hegemonův stín, Stín obra, Stínové loutky)
Terry Prattchet - úplně cokoliv, u všeho se dobře pobavíte (hlavně komedie o Noční hlídce)
Simon R. Green - série knih o princi Rupertovi a princezně Julii alias Jestřábovi a Rybářce (Východ modrého měsíce, série o Jestřábovi a Rybářce, Za modrým měsícem, Krev a čest a ještě jedna kniha, na jejíš název si nemůžu vzpomenout)
David Gemmel - hlavně série knih o Drussovi, ale i ostatní stojí za to.
Jiří Kulhánek - Noční klub, Cesta krve, ... moje paměť mi nějak neslouží
Miroslav Žamboch - série o Královně smrti
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 26. 9. 2005 23:28

SCobra - mockrát děkuji za pochvalu, mému místy narcistickému egu moc svědčí ;) :twisted:
A k Východu modrého měsíce - zamrazilo mě v zádech, když jsem ten název přečetl. Tu knížku jsem četl v češtině a pak i v originále a je to jedna z nejtemnějších fantasy, co znám, která se navíc vyznačuje brilatní stavbou děje. Začíná to jako Prattchet, hravě, vtipně. Postupně se ale odkrývá celá beznaděj, marné naděje a ponurá atmosféra v celé své děsivé kráse. Momentka zdeptaného krále sedícího v chladném a prázdném trůním sále se nezapomíná - stejně jako mnoho dalších věcí z té knihy. Přesto pro mě vrcholem žánru zůstává Sapkowského Sága o zaklínačovi, jak jsem tuším psal do jiné části fóra.

PS Povídky, které se umístily přede mnou, konkrétně na prvních místech, vyjdou ve sborníku. Tuším, že se jmenuje Mlok.

PPS Pokud se ti bude chtít, pošli mi něco, co jsi psal, na můj mail. Stejně tak ocením cokoli konkrétnějšího k mé práci. Pokud se odhodlám, možná sem postnu něco dalšího ze své kratičké "minibibliografie".

PPPS (Jo, píšu ten post asi načtyřikrát;)) Co se recenzí týče: možná jsi si všimnul, že v některých recenzích můj styl záměrně míří k beletrii - vidím v tom způsob, jak vdechnout naoko obyčejnému popisu kousek svého :).
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tol 27. 9. 2005 00:37

David: wow, moc pěkné! :) Nápad není zrovna nejoriginálnější, ale to řemeslo je imho fakt na vysoké úrovni, četl jsem to jedním dechem, i ty dialogy jsou povedené:)
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod David Sláma 27. 9. 2005 01:02

Tol > Děkuji, zrovna od tebe mě to opravdu těší. To je radosti takhle poránu :).
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tol 27. 9. 2005 01:14

David: těší mě žes potěšen :mrgreen: Potěš ještě víc a pošli něco dalšího :)
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tol 27. 9. 2005 01:27

SCobra: Ten cyklus o Enderovi jsi četl v originále nebo v češtině? Nezaznamenal jsem totiž, že by Stín Obra byl už přeložený do češtiny, naposledy jsem kupoval Stínové loutky a Shadow of the Giant se odehrává až po nich- jestli se to už někde povaluje na pultech, byla by to bomba :)
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 9. 2005 13:59

Tol píše:SCobra: Ten cyklus o Enderovi jsi četl v originále nebo v češtině? Nezaznamenal jsem totiž, že by Stín Obra byl už přeložený do češtiny, naposledy jsem kupoval Stínové loutky a Shadow of the Giant se odehrává až po nich- jestli se to už někde povaluje na pultech, byla by to bomba :)S/quote]


V češtině, bohužel Stín obra jsem ještě nečetl (anglicky umím jen lehce), ale vím že vyšel - od kamaráda.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tol 27. 9. 2005 16:55

SCobr> Carda u nás vychází trestuhodně málo, kromě Enderova cyklu už akorát Alvin tvůrce (a bůhví jestli vyjde u nás vůbec celej :( ) a pak jedna knížka povídek, víc u nás myslím nevyšlo:)
Btw když už jsme tady u psaní a Carda, tak kromě autorské tvorby má na svědomí taky 2 tenké, ale celkem poučné knížečky o psaní- jedna je o psaní sci-fi a fantasy, druhá o vystihnutí postav, dají se koupit na Amazonu a imho stojí za to :)
Tol
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 9. 2005 17:07

Bohužel mi na knihy nezbývají peníze, takže sem odkázanej na knihovnu, ale podivám se tam po nich. Díky
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 27. 9. 2005 20:38

2Tol: Nojo, naprostej souhlas - a co je ještě paradoxnější, že vždycky na konec Cardových knížek dávaj soupis toho, co všechno napsal a je toho požehnaně.
Ale jak tak od něj mám načteno, tak poslední opravdu dobrá kniha od něj mi přijde Enderův stín - pokračování Fazolkovy série mě nějak moc zvlášť nezaujalo. A ještě v češtině vyšel román Čorvi, ale je to slabota podle mýho názoru. Btw. kdo má rád Carda, tak by si neměl nechat ujít Advent Rising, ke kterýmu psal mistr příběh. :D
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků