Papírové vs internetové časopisy

Herní i neherní časopisy, knihy, comicsy...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Jalt 19. 4. 2005 20:11

Myslíte si, že papírové časopisy a tiskoviny vůbec zanikou? Čtete raději tištěnou verzi nebo digitální článek na monitoru? Mají papírová periodika v době aktuálních článků na internetu ještě šanci?
Let there be Light / Fiat Lux
Jalt
First Blood

Odeslat příspěvekod Plh. 19. 4. 2005 22:58

samozrejme ze radsej mam texty na papiru, totiz ono na internetu mi nevyhovuje "posuvnik" :)
Plh.
First Blood

Odeslat příspěvekod nupix 22. 4. 2005 15:37

Určitě taky ráději čtu papírové časopisy, nejvíce je čtu ve vaně nebo na hawai (wc), kde si tím krátím čas, no a zkuste si vzít compík sebou :-D. Navíc taky u papírových časopisů máte určitou záruku, že jde o profesionální články, oproti internetu kde může psát každý břídl a musíte rozlišovat jestli je to jenom stránka o ničem, nebo jde o kvalitní čtení (ehm, ehm Doupě.cz:). Naopak při srovnání aktuálnosti novinek a interaktivitou mezi čtenáři a autorem článku se papír nemůže měřit s webem. Takže to vychází nerozhodně a nejlepší variantou je číst obojí, jako to dělám já.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Minos 22. 4. 2005 20:45

Na servery jako Doupe, Tiscali, nebo Bonusweb snad vetsinou pisou profesionalove ne? Ale papir je fakt lepsi, kdyz si udelam cas, tak si k tomu sednu a prohlidnu to jednim dechem. Ale delat si kazdej den cas cist recenze na webu?
Minos
First Blood

Odeslat příspěvekod nupix 22. 4. 2005 20:52

No na Doupě.cz určitě píšou jenom profíci, o to se bát nemusíš :wink:, ale ostatní servery neznám, nevím, nepovím, určitě to ale tak velcí profíci nejsou :twisted: :lol:
nupix
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 24. 4. 2005 01:36

Myslím, že nezaniknou. Určitě se najde více lidí, kterým vyhovuje papírová podoba, ale já preferuji internetové vydání a informace na netu.
tOplOaDer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod axel222 15. 5. 2005 12:27

Já si víc přečtu na papíru než na internetu protože mě za chvíli začnou z toho monitoru bolet oči.

Nechápu když hraju na Pc 6 hodin v kuse hry tak mě oči nebolej a když 20 minut něco čtu tak mě bolej fakt zajimavý :)
axel222
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Kesha 27. 5. 2005 11:22

Nejlepší jsou myslím komiksy na papíře, pro mě určitě, jsem z těch pár co nemaj doma internet a spoléhají se na školní:( Ten papírový si můžu číst furt - cestou do školy, v posteli, ve vaně, v létě na koupáku.... Prostě není nad papír:))
Kesha
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 27. 5. 2005 12:25

Doupě čtu papírové i elektronicé :P
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod axel222 27. 5. 2005 12:26

jj ja taky
axel222
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 8. 7. 2005 10:58

Já čtu jak papírové Doupě ,tak i internetovou stránku doupě.
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 9. 7. 2005 12:06

Papírový. Míň (mě) z toho bolí oči, neruší zbytečnej hukot počítače (NB nemám a asi ani nebudu :().
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
First Blood

Odeslat příspěvekod Paar 9. 7. 2005 22:47

neni nad papir, to je zakladni prostredek na uchovani informaci. beda jestli se papir prestane pouzivat, beda!
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One

Odeslat příspěvekod jezek 11. 7. 2005 06:35

Navíc třeba v horách je furt lepší papírový časák.Nehledě na jeho jiné využití :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod OCELOTR 12. 7. 2005 11:51

No comicsy radši papírový.... Jinak co se týče papírovýho doupěte, tak jsem byl jako konzolista velice zklamanej, protože (ne)poměr PC - KONZOLE je tak 85% ku 15%. Jako konzolista nekupuju.

Teď mě napadlo, že když má člověk přístup k 24hodinovýmu vysokorychlostnímu internetu, tak časopisy o poč. hrách stejně nepotřebuje. Nikdy nejsou tak rychlé, abyste se to co v nich po měsíci vyjde, nedozvěděli už z internetu. Takže váznou v aktuálnosti. Na hajzl ale bezva. Neni nic lepšího než tlačit u recenze na HALF-LIFE2 :lol:.
LA-LI-LU-LE-LO
OCELOTR
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 12. 7. 2005 12:04

Konzolí je v papírovém doupěti fakt málo,ale já jsem naopak rád :D
Teď vážně.Kdysi jsem si sem tam kupoval časáky,pak jsem začal denně číst pár českých servrů,ale po čase mi ten papír začal chybět(a nemyslím na wecko).Prostě ikdyž denně sedím na int. doupěti,nezapomenu si ho taky koupit na stánku.Dokonce ho kupuju bez příloh.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod RoBman79 24. 10. 2005 07:29

Já taky radši papírové časopisy a myslím si že ještě pěknou řádku let vydrží.
Mé hodnocení papírových časopisů:
1-2. Doupě
1-2. Score
3. Level
4. GameStar

V poslední době jsem zahlíd ještě nějakej časopis 10, 20 korun, ale myslím si že takovéto méně profesionální pokusy už nemají budoucnost.
RoBman79
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 24. 10. 2005 16:56

Já si poslední GameOn koupil a byl jsem kvalitou docela překvapený.Za ty prachy....
PS:Ale doupěti věrný zůstanu :mrgreen:
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod includes 28. 11. 2005 16:19

GameOn stojí asi 20Kč, ne? Ale má to asi 30 stránek....takže DOUPĚ 4EVER....
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 29. 11. 2005 16:33

Game On se teď nějak rošířil.Stojí víc a má přidáno o něco stánek.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod includes 29. 11. 2005 22:27

Ale neni nad Doupě
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dark_one 30. 11. 2005 00:45

includes píše:GameOn stojí asi 20Kč, ne? Ale má to asi 30 stránek....takže DOUPĚ 4EVER....E/quote]

GameOn stoji 25 Kc a ma 66 stran co ja vim.
Zachraň trávu, sežer krávu!

*****ám moderátory do ucha
(Alcilův podpis [online]. [2007] [cit. 2008-02-07]. Dostupný z WWW: <http://forum.doupe.cz/>.)
Dark_one
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dr.miša 30. 11. 2005 16:35

Dnes se mi dostali tři čísla Ikarie (2003 říjen, červen a červenec 2005) do rukou, vzpomínám si na nějakých 14 let, kdy sem Ikarii vyděl poprvé.

Ten časák se vůbec, ale vůbec nezměnil :-)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod Pipin 30. 11. 2005 17:10

[quote="dr.miša";Dnes se mi dostali tři čísla Ikarie (2003 říjen, červen a červenec 2005) do rukou, vzpomínám si na nějakých 14 let, kdy sem Ikarii vyděl poprvé.

Ten časák se vůbec, ale vůbec nezměnil :-)e/quote]

Bohužel změnil, a bohužel k horšímu...
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 30. 11. 2005 17:28

Pipin píše:Bohužel změnil, a bohužel k horšímu...m/quote]

Ale jen v něčem.Vadí mi ta spousta reklam.Ještě před dvěmi léty tam nebyla ani jedna a Ríša na to byl náležitě hrdý.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod includes 30. 11. 2005 18:48

Z těch reklam ten časopis prostě žije...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 30. 11. 2005 19:46

Ale Ikarie si na sebe celé roky dokázala vydělat jen prodejem.A byli na to náležitě hrdí.Takže jsme se rozmlsali a teď to tam vadí.Ještě že jsou aspoň tématicky dost blízko.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod includes 1. 12. 2005 01:56

Aspoň něco...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jezek 1. 12. 2005 15:53

Tak nějak....
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Alcil 1. 12. 2005 16:17

Já osobně odebírám (jsem líný chodit do stánků) Level. Přijde mi, že za celý měsíc nevyjde na internetu tolik recenzí, co v jednom čísle časopisu. Kdybych měl vycházet pouze z internetu, nedozvěděl bych se o spoustě hrách. A navíc to mám jaksi...v ruce a nemusím hledat na různých stránkách, protože třeba na doupěti jsou jiný recenze než na bonuswebu. Já internet využívám hlavně k hledání informací o konzolích Nintendo DS a GBA.
Alcil
Rampage

Odeslat příspěvekod dr.miša 1. 12. 2005 16:18

Také mě dost překvapilo, že se tolik zaobírá sci-fi, měl jsem vždy představu, že Ikarie je především fantasy časák. Možná to dělá ten přebal, anebo jsem měl v rukou právě díli, které řeší sci-fi, hmm
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod jezek 1. 12. 2005 16:20

Ikarie je Sci-fi a fantasy měsíčník.Fantasy až na druhém místě.Vždyť to zakládal Vlado Ríša a Ondřej Neff a ten zas tak moc fantasy věsí nenapsal :mrgreen:
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod dr.miša 1. 12. 2005 16:41

Ondřeje Neffa znám, ne teda osobně, ale to druhé jméno je mi záhadou.

No vidíš, to s tím druhým místem jsem netušil, také mě potěšilo, že jsou otištěny krátke sci-fi povídky, to je dobré.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod jezek 1. 12. 2005 16:47

Ikari je založená na povídkách, recenzích knížek a filmů.Zbytek se přibalil časem.
Vlado Ríša je šéfredaktor a uvidíš ho na každém conu.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod dr.miša 1. 12. 2005 16:51

Tak začínám zjišťovat, že o Ikarii nevím zhola nic. Pořád se učíme, hmm
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod jezek 1. 12. 2005 17:16

Ony to zas nejsou informace,bez kterých bys nemohl žít :mrgreen:
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod pierek14 19. 2. 2006 18:22

Taky dám "statement" (doufám, že jsem to napsal správně) k tomuto tématu: Kdybych měl třeba nad vanou, vedle talíře, ve škole pod lavicí, či na záchodě LCDéčko kde bych si mohl prohlížet časopis tak bych třeba na papírové časopisy zapomněl ;). Není prostě nic nad to vzít si doupátka s sebou na záchod či do vany.
Wii, GC, N64, SNES, NES, DS, DS Lite, DSi, GBA, GBA SP, GB, GBC, Pikachu Pedometer Color, Pokémon Mini, PSP, GP2X
pierek14
Dominating

Odeslat příspěvekod includes 19. 2. 2006 19:00

Nebo si vem na záchod notebook...a máš to :mrgreen:
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elfkam66 19. 2. 2006 19:05

Obrázek(sry ale mě to nedalo :D )
Tak jsem tu po dlouhe dobe, snad se tu udrzim ;-)
"It's better to burn out than to fade away..." Kurt Donald Cobain, Nirvana
Peace, Love, Empathy
elfkam66
Rampage

Odeslat příspěvekod johnnym 24. 4. 2006 18:13

Kvalitativně je to na stejné úrovni (záleží samozřejmě na zdroji), lépe se mi čte článek v tištěné podobě. Ale jinak preferuju internet - je to zdarma a nemusím si kupovat časopis či noviny.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
First Blood

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 24. 4. 2006 19:48

internet ze je zdarma? Mozna ho mas zadara, ale tipnu si, ze tak 95% uzivatelu za nej urcite plati. Sice toho mas na netu vice, avsak mit pocitac skoro vsude je podle me rozmazlenost. Ja radeji ctu pekne z papiru, ale mam strach, ze casopisy opravdu zaniknou. Mozna za rok, mozna za deset let. Tezko rict. Jak rikam, jsou mista a casy, kdy je potreba pocitac odlozit a necpat ho vsude, kde to jen jde.
C.I.S.I.
Rampage

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 24. 4. 2006 21:47

Já taky dávám přednost papíru :-) na netu si spíše čtu krátké novinky a v časopise recenze
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod insyder 24. 4. 2006 22:33

Papierove casaky sa ani trosku nechytaju na kvalitne internetove casaky, nemaju na to priestor, cas, prostriedky. napr. recenzie na gamespote, su doplnene stovkami screenshotov, kopcom hi-res videii, a dalsou kupou materialu o akom by sa mohlo papierovym casakom iba snivat.
insyder
First Blood

Odeslat příspěvekod mr_wawra 24. 4. 2006 22:42

Papír je papír. V klidu si vzít do ruky, do metra, do školy, na chatu, kamkoliv... Možná jediná, zato však nepřekonatelná (zatím) výhoda papíru.
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod jezek 25. 4. 2006 06:30

Ono stačí vzít do ruky papírové doupě a pak doupě.cz.Píšou se sice recenze na stejné věci,ale nikdy to není stejné...
Osobně preferuju tištěnou podobu (všeobecně).
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod conry 28. 5. 2007 15:08

Papír je papír. Člověk si ho vezme všude. Kam chce, kdy chce :D
conry
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Coft 28. 5. 2007 15:20

Hele internetový časopisy jsou zadarmo třeba cubed.bloguje.cz ale zase si nemůžete stáhnout nějakou plnou hru třeba když vyjde v doupěti kde to je na DVD. Všechno má svý výhody a nevýhody.
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Rampage

Odeslat příspěvekod conry 28. 5. 2007 15:23

No tak to máš pravdu zadáčo je zadáčo.
Každý má své výhody. Jinak já teď už ani moc ty herní časáky nečtu :?
conry
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 28. 5. 2007 15:25

Cubed je fan časopis, takže ten je zadarmo :) ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 27. 6. 2007 21:11

No ,když byla řeč o ,,pohodovým počteníčku,,na Dáblijůsííí,,...,hech ,zkus si Zadek vytřít ,,noutbůkem,,...,když dojde PANAPR ...HECH 2..-kdo vlastní ,,vodotěesnej futrál na,,noťase,,-do tý Vany ,že...Zlatej Papír a dá se tím i Tapetovat zeď,...nemusíš ,,tiskat,,...atd...Staromilec Marcel od Zvonu...budiž Doupěti,,Stoupa,,mělká...AÁáaaméeN.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Slowy 30. 1. 2009 22:36

Jak už se tu říkalo papír je papír.Vzít si časák do postýlky, případně si ho prolistovat cestou do školy v MHDčku, to je prostě něco co mi u internetových magazínů chybí.Navíc je fajn pocit mít v pokoji tu hromadu časáků všude možně.Prostě internetové mě příjdou takové divné.Takže prostě papír je papír :-) .
Slowy
Killing Spree

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 28. 9. 2009 21:43

http://kotaku.com/5369391/the-changing- ... journalism

- neco malo na tema herni novinarina, je to sice dost placani se po zadech lidi z nekolika stranek, ale presto se tam najdou dobre postrehy

edit: sakra ja si vubec neuvedomil, jak je to tema stare ... to uz hranici s nekrofilii :-))
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 30. 9. 2009 00:41

Užívatelskej Omyl, he...naopak velmi žhavej problema, ale stále klasika-Panapr a nabušené DVD vítězí na net mágy. Ikdyž již Ty poslední Dva nejsou co bývaly, že...Ponocnej Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Hansol58231 14. 2. 2010 14:54

Papír je papír.

Je hned po ruce a hned siho můžete přečíšt.

Kdežto u pc musíte čekat než vám naběhne(případně než se spustí to co potřebujete)
Než si přačtete časopis tak pc sežere plno proudu.
Navíc pc hučí a nemůžete siho přenýst jako časopis.

U časopisu je ta hezká věc že stránky aby jste mohly dál číst musíte ručně otáčet.....atd
Prostě papír je papír.

----------------------------------------------------------
Ale zas časopisy v elektronické podobě si můžete na netu najít stará čísla která jste např.neviděly a můžete sije pročíst(zadarmo).

Kdežto v papírové podobě těžko někde seženete stará čísla...

Ale jestly budou ceny časopisů dál stoupat(hlavně časopisů ohledně pc techniky tak to lidi si je budou radši hledat a číst v elektronické podobě/aby ušetřily)
Hansol58231
First Blood

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 14. 2. 2010 15:15

Jo, papír má stále něco do sebe. Pořád se nějak nemůžu vyrovnat s tím, že Doupě už není papírový časopis. Mělo to výborný rozsah, dobrý formát a hezké články. Líbilo by se mi, i kdyby nebylo přílohou DVD. Ani materiál by nemusel být luxusní, stejně ten křídový papír nesnáším a na ostrém světle se strašně leskne. A kdyby se s předplatným přidal přístup do databáze starých čísel v PDF, případně k bonusům, které jsou normálně na DVD, ušetřilo by se, a myslím si, že spoustu lidí by bylo šťastných.

Takhle papírové časopisy o hrách pomalu mizí, protože nejsou finance, kór v době krize, a přitom spousta lidí by ráda papírový časopis. Takhle aby člověk, když už má obrovskou žízeň po herním časopisu, koupil za velký peníz grafomanský výblit začínající na S.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating

Odeslat příspěvekod Hansol58231 15. 2. 2010 01:39

Neni divu že papírové časopisy o hrách,počítačích apod. pomalu mizí , stačí se podivat za kolik je prodávaj a ještě ktomu je tam plno reklam, textu je tam míň ale hlavně jsou tam velké obrázky. :roll:
Hansol58231
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 2. 2010 01:40

Mně papíry vaděj, když už to není kam dát, tak nemám to srdce to vyhodit, a tak je to se vším.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 2. 2010 10:42

Ahoj Hansole, jo To právě zabilo Pejpr Mágy, staly se z nich,,Leporela a z CD/DVD u nich Barnumské hlásné Trouby. Přestalo se šetřit s místem, jak na Papíře, tak i na médiu. Vono je to tak i jednodušší, to zaplácnout ,,ˇObr obrázkem, nebo videm či trailerem, hech. Redaktoři se aspoň nepředřou, že.
Gamer to začal, banda co přešla do Gamestaru, pokračovala a P - Level Tu skázu dovršil. A Doupátko?! Po Přechodou na Více stran a DVD z Cd, taky neuměli šetřit a dokonce Ten větší prostor neuměli využít dost smysluplně, že.
Bohužel si Teď občas zahřeší i Score, které tu Laťku, dlouhodobé Užitkovosti Papíru i DVD drželo vysoko hodně dlouho a jako poslední Mág to taky začali flákat. Jde o tu pomoc! Hráčům a uživatelům PC. V Hrách i Hardwaru...T+T, Rady, Manuály, Témata, Češtiny, Dema, Adony a Mapy, Patche atd. Za posledních 5 let, šla úroveň rapidně dolů a Ceny nahoru. Teď jim to opět zachraňují Full Hry, zbylý oblíbení redaktoři a tradice é věrní čtenáři. No snad nám Ty Mohykáni ještě ,,chvílu,,vydrří. P - Level musí mít sakra silnýho majitele a Sponzora, že již dávno nezakukal taky, he. Tam jim zbyla akorát Ta Fullka, když šáhnou do správnýho šuplíka.
STarec Marcel od Zvonu. Nemám je rád, hlavně kvůli Těm Gamerskejm,,OBR Opráskům,, že tuhle Mánii stále šíří a ostatní, se pak po nich začali ,,opičit,,...ŠAJZE. I kvůli Sloganům:,,Méně Textu vypoví více?!,,hehe, a ,,Najdi si To na Netu?!,, atd.
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Flash9 9. 2. 2011 16:46

Internetové časopisy si jen přečteš, kdežto papírové ti zůstanou...
- můžeš mít velkou sbírku, tu potom opečovávat a případně i zpeněžit
- na internetu si přečteš, stránku "opustíš" a to je vše... :)
Proto můj názor je že "papírové" časopisy, knihy atd. zůstanou navěky, už nejspíš jen nebudou z papíru, ale z něčeho pevnějšího, levnějšího atd.

to je můj názor :)
Flash9
First Blood

Odeslat příspěvekod weronikaw 18. 2. 2011 17:00

papírové komiksy bez obavy zůstanou. Podobně jako knihy. Osobní zkušenost, že čerstvě koupené komiksy si můžeš čuchnout - voněj hezky, rozdílem od obrazovky :D
weronikaw
First Blood

Odeslat příspěvekod USER47 18. 2. 2011 17:18

Čtete někdo PC Gamer? Vodny na něj nedávno napsal celkem čtivou ódu:).
http://fakeeverest.cz/853/tema-proc-je- ... h-na-svete
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod patrik.marek12 2. 8. 2011 13:59

Já s elektronickejma časopisama nemám problém. Už dlouho nakupuju zahraniční časáky na http://www.zinio.com a teď pomalu přichází na scéun českej server http://cs.publero.com takže pevně doufám, že to rozšířej o časáky pro IŤáky a pak jim dám palec nahoru. Ale trochu mi to připomíná slevomat, taky okopírovali zahraniční Mitton
patrik.marek12
First Blood