Seriály

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod holubek002 5. 12. 2016 20:06

Tak to u me bylo spise naopak. Zpocatku wow a postupne slabnuti (byt rozhodne ne na uroven "meh"). Na zacatku me prave bavilo to objevovani sveta, jeho smyslu, zakonu a zpusobu, jakym funguje. Jak se to procistilo na jednu, dve dejove linky, tak to trochu ztratilo kouzlo. Ale kazdopadne velke plus za originalitu (ehm) a ze jeste dnes dokaze dokaze serial prekvapit. Jsem zvedav, co maji pripravene do dalsich serii. Vratek si nechali otevrenych vice.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 13. 12. 2016 01:22

Dokoukal jsem Westworld a jako.... WOW! WOW! WOW! WOW!!!
Závěrečný díl, kdy se rozpletly dějové linky a strašná spousta věcí dostala pořádné vysvětlení, to se nevidí. Takhle co do epičnosti příběhu, vyprávění, hereckých výkonů a výpravy jen těžko nacházím nějaké srovnání. Miluji tenhle nový formát seriálů, kdy to má těch deset, nebo dvanáct epizod, do kterých mají autoři čas rozepsat jeden opravdu veliký a komplexní příběh a je na to budget, takže to není papundeklové a snese to srovnání s velikým filmem. Je to dost koncentrované, ale ne až tak moc, takže tu je čas nechat vyniknout herecké výkony, vykreslit charaktery a dodat světu potřebný lore. V běžném filmu se to musí uspěchat ve dvou hodinách, tady jich mají dohromady přes deset a je to znát. Zároveň to není tak utahané jako v klasických seriálech o dvaceti-pětadvaceti dílech, přičemž mnohdy některé z nich jsou jenom výplňová vata a pokud nějaký seriál běží víc sezón, tak se můžete vsadit, že tam bude nějaký díl "vzpomínáme na útržky z minulosti", přičemž se použijí sestřihy materiálu z minulých dílů - to zrovna scénáristé trpí spisovatelskou zácpou a takhle levně si zachraňují kožich, protože to od herců vyžaduje cca deset minut nových dialogů. Děs.
Ale zpět k Westworldu - Antony Hopkins je hvězda. Přiznám se, že není můj nejoblíbenější herec a s jeho rostoucím věkem se to nelepší, protože některé jeho poslední filmy mi moc nevoněly, ale tady zazářil. V prvních epizodách mi přišel trochu nanicovatý, ale jak šel čas, tak jeho skoro až démonická všudypřítomnost/vševědoucnost/všemohoucnost celému seriálu dodávala grády. Tajemný stařec v černém, který se potuluje za svým cílem pustinou a je noční můrou pro roboty - paráda jeho rozuzlení nemělo chybu. A samozřejmě Dolores, Bernard a Madam z bordelu. Skvěle napsané postavy, skvostně zahrané.

Za mne tedy 9,6/10
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod datel21 15. 12. 2016 11:18

Tak to se na Westworld musím kouknout, btw nesledujete někdo Vikings?
datel21
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Jonas41 16. 12. 2016 12:00

Westworld jsem viděl asi 5 dílů.. a celkem fajn.. takže doporučuju :)
Jonas41
First Blood

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 12. 2016 20:14

Ja jedu na Netflixu Dirk Gently's Holistic Detective Agency. Bavi mne to celkem dost, protoze je to jedno velke WTF. V tom domrem slova smyslu. Dal bych tomu tak 7/10.

Zkousel jsem i ten novy cesky serial z produkce HBO Pustina. Uprimne jsem dost prekvapenej, ze u nas neco takovyho vzniklo. Kazdopadne palec nahoru - koncne po dlouhe dobe novy serial za ktery se CR nemusi stydet.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 17. 12. 2016 12:21

shlednete Gravity Falls - ano je to disney , ano je to primarne pro deti ale i tak je to sranda a navic je to ukonceno, ma to solidni pribeh, spoustu easter eggu, jeden dil je tezka parodie na street fighter a navic jen tam uvidite gnoma zvracet duhu
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 19. 12. 2016 17:54

Ash vs evil dead celkem slabota. Nejlepsi tak zustava uplne prvni epizoda...

Ale Pustina paradni. Kez by takhle kvalitnich serialu u nas vznikalo vic. Evidentne to jde.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 12. 2016 20:07

To vis ze to jde, jenze to tolik lidi neoceni. Vetsina lidi je spokojena s Ulici (nebo co to ted davaji za trash) a absolutne nevnimaji, ze se da svuj cas venovat necemu x-krat kvalitnejsimu.

Jestli vydaji BR, tak do toho jdu i kdyz mam pocit, ze to neni uplne serial na ktery by se dalo divat podruhe. Kazdopadne tim podporim tvurce. Idealne i s ENG titulky, protoze bych se u Pustin nestydel posadit k tomu my zahranicni znamy.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 16. 1. 2017 20:08

Final problem muze byt klidne uz final. Je zajimave, jak dokaze Moffat veci nakopnout a pak je postupne uplne zazdit.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 6. 2. 2017 22:30



Totok bude pecka. Jacka jsem jako malej miloval.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 10. 2. 2017 11:21

A Series of Unfortunate Events - Netflix jede. Dalsi pecka. Lidi pisou, ze se to lehce lisi od filmu a knih ale ja nevidel/necetl ani jedno takze je mi to sumak. NPH je tady jako vrazedny Olaf paradni (a to nejsem uplne jeho nejvetsi fanda). Je to hloupe, hodne stylizovane, ma to mizerny efekty, ale hlavne je to legracni.

A konecne tam taky pristala treti serie Brooklyn Nine-Nine, coz je taky 10/10.

V posledni dobe uz prakticky nic mimo Netflix nestahuju.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 12. 2. 2017 21:23

První epizoda Legion....
Teda... něco tak zhulenýho jsem už dlouho neviděl :) Budu sledovat dál.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 20. 3. 2017 23:23

Áááách jo! :( Já fakt nevím, jak je možné, že stále vznikají seriály jako Flash, Arrow a Legends of Tomorrow...

Podívejte se, já nemám nic proti levnosti a celkové papundeklovosti. Koneckonců udělat seriál něco stojí a peníze neprší z oblohy že? Takže jsem ochotný skousnout recyklované kulisy, nic moc efekty a tak dále, ale nic, a tím míním jako doslova ZATRACENĚ NIC neomlouvá špatný skript, nekonzistentnost v historii a obecně trapně zkratkovité levné zvratové veletoče, které se s cykličností pátečního zvracení po flámu opakují co tři-čtyři epizody.

Příklad - v posledním Flashovi se Barry rozešel s holkou do které je udělaný odjakživa, která ho miluje, dokonce si s ní i vrznul a mají se rádi se vším všudy a to jenom proto, že ona za pár měsíců má chcípnout docela ostrou, játra propichující smrtí a on tak nějak má problém s tím, jak tuhle budoucnost změnit. Takže aby změnil budoucnost, požádal ji o ruku, ona řekla ano, všichni byly epizodu šťastný, pak na něj vyplavalo, že ji požádal o ruku (mimo jiné - ne že by ji nemiloval a nepožádal ji tak jako tak někdy v budoucnu), aby zase trochu změnil budoucnost ve které zemře, ona z toho byla chvíli na prášky, protože má dojem že ji lhal, i když ví, že ji miluje - nakonec si to v hlavě přebrala, rozhodla se, že si ho i tak vezme a v tom okamžiku Barry měl morální dilema a řekl, že chce si dát na chvíli pauzu a jít od sebe a blá blá blá blá.... WHAT THE FUCK!!! A takové kraviny tu jsou furt! Kdo normální dělá takové zhovadilosti v životě!?

Legends - poslední díl... áááádoprdele. Naše bandička idiotů se připletla k Apolu 13, přistávací modul byl unesený záporákem, který si ho takhle stopnul aby sebral kousek Kopí Osudu, kterou Armstrong nechal na měsíci, takže známý průser s Apolem se nestal, ale místo toho tu je celá řada technických superkravin (jako například meteorická bouře na nízké oběžné dráze měsíce - to jen kvůli zvýšení dramatického efektu, protože by se tam pak jinak nic jiného moc nedělo), bývalý kapitán najednou neumí rozhodovat, do velícího střediska v Houstonu se jen tak mýrnix-týrnix propašují tři členové Legends a s bravurou sobě vlastní si sednou na jedny z těch kontrolních křesel a nikdo to nekomentuje, jedna postava zadře dost blbým způsobem i když by mohla své smrti zabránit docela jednoduchým přivázáním se k zábradlí, nebo někam poslat svého vnuka, který se umí přeměnit na ocelovou sochu a tak dále...

On ty seriály opravdu píše někdo s lobotomií, jinak si to nedovedu vsvětlit. Vypadá to, že producenti si záměrně objednali dementní scénáře, protože mají zato, že když už do toho stejně nedávají moc peněz, tak si nikdo nevšimne křečovitých dialogů, neexistující logiky, nebo celkové chatrnosti jednotlivých epizod. Přitom ono opravdu není důvod nemít v levném seriálu dobrý scénář - to by mělo být to nejzákladnější. Na to nachytáte diváky, máte větší sledovanost a tím i víc peněz a pak si můžete dovolit lepší efekty a tak dále. Jenže takhle to vypadá, že scénáře se píšou na záchodě a já si nedovedu představit, jak se při své práci musí cítit herci.

Z výše popsaných důvodů jsem už dávno vzdal Arrow. Na začátku to vypadalo zajímavě, depresivně realisticky - prostě to, co udělal Marvel s Dardewilem, ale pak to šlo neskutečně do hajzlu a já to už nedal. Takže asi tak. Neztrácejte s tím čas.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 28. 3. 2017 18:51

Koncim Parks and Recreation. Nejaky tip na sitcom? Posledni dobou davam prednost cca 20 minutovym serialum pred hodinovymi. Jeste tu mam Conman, ale to uz je zase kratke az moc :-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cadoerien 29. 3. 2017 09:44

Nemáte někdo dokoukáno Strange things? Chtěl bych vědět jestli stojí za to na to koukat. :)
Cadoerien
First Blood

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků