Nejsilnější filmové zážitky

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Pop_Ro 11. 1. 2011 22:05

První silná filmový zážitek asi byla Nekonečná láska od Zefirelliho - shlédl jsem to někdy pubertě. Pak Greenwayovo Dítě z Maconu a filmy Godfrey Reggia.
Pop_Ro
First Blood

Odeslat příspěvekod .soul 17. 1. 2011 22:58

Konec Terminator : Kroniky Sáry Connorové :)
Jinak asi Moon, Forrest Gump, Avatar..
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 1. 2011 23:14

Hm, nedávno asi Osudový dotek
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weca 18. 1. 2011 22:40

Tak po dnešku to je určitě Fynchův Sloní muž. Jinak celkově to bude asi Mlha od Darabonta (podle mě jeden z nejlepších filmovejch konců všech dob) a samozřejmě Requiem for a dream, to je opravdu majstrštyk.
Daddy´s home!

AC (HC) Sparta Praha & Chelsea FC FAN!
weca
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 1. 2011 23:01

Myslíš Lynchův ne? Jo, na toho jsem zapomněl. To je film, u kterýho se mi chtělo brečet :'(
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel331 19. 1. 2011 12:47

Můj nejsilnější filmový zážitek je asi, když jsem zkouknul film Spáči (Sleepers). Udělalo to na mě velkem dojem, a celou noc jsem nemohl spát. Drsný film, ale stojí za to se na něj kouknout.
pavel331
First Blood

Odeslat příspěvekod dr.miša 3. 5. 2011 08:24

Čas od času se objeví film o kterém nic nevim a co víc, tváří se tak trochu jako ušmudlané neviňátko a hle, vyklube se z toho zážitek jak prase :arrow: Malá Miss Sunshine (2006) - film o tom, jak MOC je důležitá rodina a pakliže funguje, tak se s ní dá překonat lecos s láskyplným nadhledem.

Film by mohl být chápán i jako trochu jiné roadmovie.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 21. 5. 2011 07:58

Pokud vám film Samsara (2001) neotevřel cestu Třetího oka, tak následující film vás k tomuto povznesení jistě dovede >>> Milarepa (2006) i vaše karma bude ráda, když si něco takového pustíte. Film o cestě člověka od pomstychtivosti ke schopnosti nahlížet na tuto slabost jako na vlastnost, nad kterou je možné se povznést. Ostatně to je úkolem každé lidské bytosti. Zbavit se mamonu, neschopnosti odpouštět >>> být lepším člověkem, než jsem byl včera.

Pro mě filmový svátek.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Keyser Sozey 18. 7. 2011 14:53

Silných filmových zážitků mám víc, nejsilnější byly při sledování Blade Runner (hlavně monolog Roye Battyho nebo zabití Zhory), The Mission (nádherný film + nádherná hudba + skvělý De Niro = překrásné dílo), Společnosti mrtvých básníků (skvělá závěrečná scéna, navíc je to první film, který mě dokázal rozplakat) a Pikniku na Hanging Rock (může se zdát, že ten film je vlastně o ničem, ale ty záběry kamery a tajemná hudba v člověku něco nechají).
Keyser Sozey
First Blood

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 18. 7. 2011 15:08

Nemas nick z obvyklych podezrelych ? :D
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 18. 7. 2011 18:34

Akorát nějakej divně vyhláskovanej.:D
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 25. 12. 2013 14:29

dr.miša píše:Pokud vám film Samsara (2001) neotevřel cestu Třetího oka, tak následující film vás k tomuto povznesení jistě dovede >>> Milarepa (2006) i vaše karma bude ráda, když si něco takového pustíte. Film o cestě člověka od pomstychtivosti ke schopnosti nahlížet na tuto slabost jako na vlastnost, nad kterou je možné se povznést. Ostatně to je úkolem každé lidské bytosti. Zbavit se mamonu, neschopnosti odpouštět >>> být lepším člověkem, než jsem byl včera.

Pro mě filmový svátek.


... a jestliže Vám nepomohl k prozření ani jeden s filmů, tak esence duchovna a pravosti života ve své podstatě nabízí film Himaláje (1999) - kde právě tento snímek vnímám jako "nejskutečnější". Obsazení jen neherci, obraz až neuvěřitelně skutečný mi chvílemi dávají zapomenout, že sedím u sebe doma.

Výprava do hlubin srdce člověka. Člověk ve své síle a schopnosti podmanit si své vlastní nitro a stát se tak nesmrtelným.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 4. 1. 2015 20:10

Nevim, zda-li nejsilnější, ale silný ano. Přistupuji ke komediím vždy s mírným despektem, proto ten silný dojem, který ve mě film zanechal.

Dlouho jsem kroužil kolem knihy, až jsem si nakonec pustil film - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2014), také mě přesvědčilo to, že si to švédi natočili samy a nenechali to nějakým přiblbým amíkům, kteří by to jistě zmrvili.

".. nakonec každá věc změní majitele."

... tak proč řešit, komu ten balík peněz patří :-) Úžasná humorná komedie s ohromným nadhledem s mnohými (ne)uvěřitelnými zkazkami ze života jednoho staříka, který skončil se školou v 9 letech a tuze rád vyhazoval věci do povětří.

Celý film umocněný vnitřními dialogy Allana, dvě časové roviny, které se v závěru filmu potkají a plynou dál až na Bali.

Bombička film :!:

PS: v jistém smyslu podobnou věc už udělali Svěrák se Smoljakem a jejich Járou Cimrmanem, který byl také u všeho důležitého a klíčového pro lidstvo, jen zde chybí ten přesah. Bohužel je to spíš lokální postava, kterou dobře známe my tady v Čechách a humor také spíš vlastní nám tady v ČR.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků