Animované filmy - od FF až po Madagaskar

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jezek 11. 1. 2010 14:23

dr.miša píše:Renesance (2006) - z kraje jsem moc nadšený nebyl a musel jsem si také zvykat na ztvárnění, ale poté, co mě film vtáhnul, tak celkem maso. Parádní potemnělá detektivka s mnoha charaktery, které se mi teda chvíli motaly, ale také to chtělo chvilku a bylo to dobré.

Renesanci jsem dlouho sháněl a nikde nebyla, hype kolem toho byl taky docela velký, ale pro mne to ve finále bylo sklamání. Trochu mi vadila délka a svým způsobem to zabila. Prostě to až moc sází na zpracování. Samozřejmě to ale doporučuju ke shlédnutí.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 12. 1. 2010 02:47

Právě jsem dokoukal Afro Samurai (2009) s tim filmem jsem byl jak na houpačce, úvod mě teda doslova rozdrtil - uvodní bojová scéna mi připoměla takový šok, jaký mi nabídnul třeba fight prvního příběhu Animatrixu (Poslední let Osirise) - naprostá paráda stylizované animace (Animatrix - Program), kterou prostě nikdo jinej mimo japanu nedokáže udělat :!:

Co jsem ale od začátku moc nechápal, proč černoši naplňují tradici Japonska (kodex bushido), proč je právě černoch samurajem a ani příběhově mi to moc nesedlo - tedy jasné, člověk by měl příjmat osud tak jak je(?), mnoo ale ta forma...

...a jako třetí část tohodle filmu bych řešil hudbu a tam není moc co řešit :arrow: The RZA není v otázce hudby k filmům žádný nováček (např. Ghost Dog - Cesta samuraje) a jeho hudba se mi líbí i mimo film...
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 13. 1. 2010 03:15

Dnes jsem si dal pro změnu Dead Space: Downfall (2008), předně hru jsem nehrál a k filmu...

Přemýšlel jsem během filmu, jak by mohli zásadněji ve scénáři uhnout od Vetřelce (s kterým byla podobnost víc než jasná), nakonec jsem se do jisté míry dočkal - hlavní hrdinka nepřežila, ikdyž mimozemská forma života ano.

:idea: Ve filmu také padla myšlenka, že obelisk může za vznik lidí (Vesmírná Odysea 2001 - kniha)

Celkem zajímavé, místy napínavé, film neobtěžoval a ani jsem od toho nic neočekával. Animace nijak zásadní, ale vše potřebné vyjádřila parádně! Chvílema jsem byl mile překvapen brutalitou :twisted:

:arrow: takže příjemné překvapení.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 13. 1. 2010 07:23

On je to správný paradox, když to zkoukneš po hře, tak je těch překvapení, bohužel, málo. Když to uděláš naopak, logicky se připravíš o hodně napětí ve hře. Já mám recenzi zde: http://www.csfd.cz/film/249372-dead-space-downfall/ - Killjezor
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 14. 1. 2010 04:10

Dneska to vyhrál Resident Evil: Rozklad (2008) - dost mě potěšilo, že jsem viděl starou známou tvář - Leona S. Kennedy :-)

Příběh to nemělo žádnej, respektive ten, který byl použit ve hrách, takže mě to ničím nepřekvapilo, animace... mno, jako dobré, koukal jsem na lepší hru a horší film. Animace postav v běhu byla chvílema dost hrozná, tváře >>> stále ještě problém, především oči, děs!

Až mám pocit, že film shlédnout jen proto, že to snad dlužíte herní sérii, jinak nevidim důvod, proč se na to koukat!

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

2Ježek: Jako bylo to celkem v klidu, líbil se mi i animace, i když neoplývala super efekty, bylo to dobré... hru bych si dal s chutí, možná se k ní někdy dostanu hm
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 14. 1. 2010 11:32

Jako jo, já měl z toho filmu dobrý pocit, jenom jsem čekal nějaké překvapení...
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 14. 1. 2010 17:05

Já jsem dead space shlédnul zrovna dnes a velmi mile mě to překvapilo, podle hodnocení CSFD jsem čekal nějakou blbost, ale tohle se mi dost líbilo...ve hře jsem zrovna v osmé kapitole
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 14. 1. 2010 22:56

Zdá se, že jak hra tak animák jsou obecně příjmány celkem kladně a vesměs jako příjemné překvapení - s odstupem se mi to zdá ještě lepší.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 15. 1. 2010 05:34

Mnooo a peklo pro dnešní den má název Evangelium: 1.11 Monstrum - Nejste sami (2007) - hned z kraje jsem to chtěl vypnout a teď jsem možná i rád, že jsem to vydržel. Nestává se mi často, že bych během filmu měnil názor a co víc, v tomhle případě od horšího k lepšímu.

Těžko říct, jaká hlavní myšlenková linie se táhne zkrze celej film - snad je to o odhodlání, vůly, uznání (!), je to možná o uvědomění si sebe samého a to vše na pozadí těžce apokalyptického vyprávění o hrozbě třetího otřesu (nejspíš se tím myslí 3.světová válka).

Co mě ale rozstřelilo nejvíc (a nebyla to pozitronová puška.), byl konec... jako mi vyrazil dech, ale záhy jsem se uklidnil, když jsem zjistil, že je i druhý díl a dokonce by měl navazovat.

Co dodat :arrow: ANIME jak prase :!: Když už nic jiného, tak si určitě počkat na 6.anděla - EXTRÉMNÍ MAZEC :twisted:
Naposledy upravil dr.miša dne 15. 1. 2010 22:49, celkově upraveno 1
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 15. 1. 2010 08:32

Áááá, evangelion mám taky doma a vůbec nemám čas ho zkouknout, ááááá!!!!!
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 3. 2010 13:50

Hmmm, našel jsem v Kontejneru ,,Mangu,,: Bjutifl Dej, či tak, no jedna z těch scifi a lepších..., ale já chci ČSR a ČESKÝ animáky, že...mít co nejvíc komplet...marně třeba sháním ,,Divokou Planetu,,...spešl animační technika, alá filmečky z Original Waru...prostě bomba scifi. Kooprodukce s francouzema -
režie René Laloux(1973), dle námětu Stefana Wuta , jen u sběratelů...
Smutnej STarec Marcel od Zvonu. A tak je to s většinou z CZ a CS produkce od 1944 - do Sametu...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 3. 2010 18:33

No na Trafice se objevila taky,,Manga,,:Nová Vesmírná Odyssea,...příběhy z budoucnosti Země, od tvůrců z z dílny Camerona, sice za 79,-, no uvidím jestli budou v tom pokračovat?!É dejme tomu..., ale mohli bejt lepší, he?! Zatím Ta z kontejneru vede...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 30. 3. 2010 11:52

Marcel Kudlvasr píše:...marně třeba sháním ,,Divokou Planetu,,...spešl animační technika, alá filmečky z Original Waru...prostě bomba scifi.


Zrovinka dneska ti jí dávají na CS Film (22:00)

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

O víkendu jsem viděl Zataženo, občas trakaře (2009) a hned z kraje musím říct, že ten animák vypadal extrééémně dobře :!: Voda, světlo, hra barev, všechno na maximum :!:

Co se týká příběhu, tak tam nejní příliš co řešit. Klišé typu "malej kluk, kterej není schopen se prosadit mezi svými vrstevníky hledá útočiště ve světě vědy. Matka ho podporuje, ale záhy zemře, otec by rád syna podpořil, ale nedokáže to vyjádřit"

Druhá myšlenka filmu, fungující společně s tou 1., že jsou lidé nenažraní a neznají míru je o dost lepší, ale o nic originálnější. Ve filmu je pár dobrých gegů a pár dobrých konverzačních vtípků, myslim, že ve 3D kině to celé dostane nový rozměr :D

Do řady shlídnutých animáků se jistě hodí, jinak je to na každého rozhodnutí :-]
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 31. 3. 2010 06:51

No snad ji někdo natočil?!Dr. Míša...já nemám teď ani Televizi, o videu ani nemluvě. Díky za Info, aspoň bude větší šance to sehnat na DVD?! Fajne Velíkonoce Ti přeji a někdy se mi ozvi na majl či SZ, potěšíš STarce, na Poustevně, hech...Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 5. 4. 2010 03:26

Nová vesmírná odyssea (2009) - jak se zdá, název není až tak zavádějící, ale zase na druhou stranu, když už někdo pojmenuje film takto, čekal bych mnohem větší věrnost, spřízněnost - taky mě napadlo, že se jedná možná o hodně špatný překlad, v originále se snímek jmenuje TO.

Stylizaceje celkem zajímavá a myslim, že postavy jsou dělány jinou technikou, než je vše ostatní. Filmík má dvě části, povídky. První mi silně připoměla jednu povídku od Arthura C. Clarka, jen si teď nemůžu vzpomenout na název (Zpráva o třetí planetě) a vlastně se v ní nic moc neřeší. Je to taková vesmírná oddychovka, která jen okrajově řeší problematiku hybernace a (ne)stárnutí s tím spojené.

Mnoo a druhá povídka už se do problému noří trochu víc, ale potřebu expandování lidí na jiné planety, nedostatek zdrojů a povahu lidí obecně také nějak extra neřeší.

Celkově je animé docela příjemné a zdařilé, i když chvílema trochu zdlouhavé.
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků