Český film

Nové či staré filmy v kinech i na VHS či DVD a hudební hity vašich srdcí

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jezek 11. 2. 2010 10:42

Majorus píše:Vzniklo jich pár opravdu dobrých...Pelíšky, Musíme si pomáhat, Tmavomodrý svět, Saturnin, Hříšní lidé města pražského (i seriály), major Zeman (než někdo budete plácat o komoušské propagandě, tak jen řeknu, že jsem to jako malý žral a byla to super detektivka!)

Vidíš, Tmavomodrý svět mi příjde jako totální sračka. prostě romantický film, který si hraje na historický.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 2. 2010 13:42

Asi jako třeba Pearl Harbor. Nicméně bych řekl, že si na nic nehraje...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 11. 2. 2010 14:05

Jj, jako PH :roll:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 11. 2. 2010 18:28

Bohužel, měli smůlu a dostali se do souběhu s Pearlem. A teď : Kdo od koho opisoval?! A přitom leteckých filmů se točí tak málo...prostě pecháček, že. Marcel od Zvonu. Jinak to byli oba skvělé filmy(při porovnání nákladů...).
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weightlifter 11. 2. 2010 20:02

jezek píše:Jj, jako PH :roll:

Pearl Harbor měl aspoň akci a našlapané efekty, prostě Bay
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr.miša 12. 2. 2010 08:42

I když úvodník není zrovna 2x českému filmu nakloněný, tak nemyslim, že je to až tak zlé... co třeba takovej předloňskej film Kdo pak by se vlka bál , který získal ceny kde sa dalo, bylo to také celkem slušné překvapení na Berlinále, kde ostatně bude letos soutěžit už zmíněný film Kawasakiho růže

To je dobré. Tamvomodrý svět jsem nikdy neviděl a tak trochu se mu vyhejbám, právě z důvodu "zdvojeného" zážitku společně s Pearl Harborem. Ten film měl vážně smolíčka, přesně z důvodu o kterých psal Marcel. Ale mám celkem rád Ondřeje Vetchého a ani nevím proč, snad z pohádek, ve kterých kdysi hrával :arrow: S čerty nejsou žerty, tam byl nekonečnej :-)
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 12. 2. 2010 09:25

Weightlifter píše:
jezek píše:Jj, jako PH :roll:

Pearl Harbor měl aspoň akci a našlapané efekty, prostě Bay

No opět tohle není rozhodující kritérium. Příběhově jsou Tmavomodrý svět a Pearl Harbor úplně stejní.
Jenom, když už o tom tak kecám, tak poprvé, když jsem viděl PH, tak jsem ve stejný den skouknul i Nebezské jezdce a oba filmy končí prakticky stejně, nouzovým přistáním dvoumotoráku, jedou je to Mitchel, jednou Willington. A tady je krásně vidět, nereálnost US produkce. Amíci vyběhnou z vraku nezraněni a revolvery postřílí němce s kulopmety, zatímco češi se postupně hrabou se zlomenýma rukama z hořícího vraku a ještě dostanou těžce na "pr_del"....
Jinak zrovna Nebezské jezdce mám děsně rád, jak knížku tak film.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLektek 26. 2. 2010 22:02

Olympiáda pro mě skončila, takže se vracím ke starým dobrým filmům :)
Před chvílí skončil český film, který je stejně starej jako já a to Slunce, seno, jahody.
No co k tomu říct, po pár minutách jsem si řekla, že to je moc velký peklo a nedám to, ale nakonec mě to zase dostalo, už ani nevím po kolikáté. Tenhle film je prostě nekonečnej, hlášky ani nemá smysl vypisovat, všichni je znají nazpaměť. Je to jedna z nejlepších českých komedií, která byla natočena. Líp už si podmínky, život a smýšlení lidí na venkově v té době nedokážu představit. Je to fakt humor. :-]
"Kdo hledá, ten najde." :P
eLektek
Barbie 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 27. 2. 2010 19:51

A jistě znáš filmeček - Na samotě u lesa. ;-] Taky pěkný.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paar 13. 5. 2010 10:23

Ceska kinematografie by potrebovala vzpruhu, hlavne novymi zanry. To, co se na nas vali do kin, je prevazne drama za dramatem. Obcas se podari, napriklad Protektor je dobry film. Ovsem scena dale skomira, chybi invence. Osobne se ceskym filmum radeji vyhybam, nesedi mi jejich skladba pribehu - misto toho, aby se dej utvarel podle postav, se postavy utvari nejakemu useku deje. Pak ztracim prehled o cili filmu a sleduju, jak herci proplouvaji svymi osudy, pricemz v urcite fazi proplouvani naskoci titulky a je konec. Rekl bych, ze prave proto nema nase filmareni uspechy ve svete, ostatni to proste nebavi.
Nenávidím politickou korektnost.
Paar
Chosen One
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 13. 5. 2010 10:46

Kuky to napraví.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 13. 5. 2010 11:47

Na Kuky se vrací se neskutečně těším. Hned jak to bude v kině, běžím pro lístky.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 19. 12. 2010 16:00

Zeny v pokusení.Ale jo..da se.Asi spis oceni baby.
mirdasl
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrkev8 8. 2. 2011 08:20

Tak já jsem jednoznačně pro Marečku, podejte mi pero! :tleskani To je prostě genialita sama. http://www.kfilmu.net/filmy.php?sekce=hlasky&film=marecek Šlajs a Tuček... Dudek, co mlčí jako dudek... Svátek, který při mluvení musí chodit... Hujer, metelesku blesku... no a samozřejmě věčně nepřítomný Hliník! Mimochodem, byl jsem v Humpolci, a tam maj dokonce Hliníkovu pamětní desku, ale hlavně tzv. Hliníkárium http://www.infohumpolec.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=200040&id_org=200040&id=10921&p1=0&p2=&p3=! A to je panstvo něco skvělýho! Jsou tam snad všechny rekvizity z filmu včetně skvělý čepice Jiřího Sováka nebo lavice s nápisem Kroupa ml je vůl :tleskani a navíc tam choděj pohledy pro Hliníka, dokonce z Kojčic u Pejhřimova :D Tak se tam určitě jeďte podívat http://www.casamundo.cz/cesko/, fakt to stojí za to! :D
Mrkev8
First Blood

Odeslat příspěvekod dr.miša 19. 4. 2011 09:19

.právě jsem dokoukal Občanský průkaz (2010) a na film jsem se podíval na základě celkem nevybíravé recenze, která naložila filmu co se do něj vešlo ... přesto se mi film líbil a byla to ta klasická česká oddechovka.

Nic zásadního nenabízí, ale ani mě nijak neobtěžoval. Mám rád český film pro jeho poetiku, která tu myslim stále existuje (i když zlaté časy české poetiky jsou ta tam).

6,5/10
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků