Game Boy Micro - je jako šperk, ale.. prosím poraďte mi

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Dabass 20. 2. 2007 20:22

Prosím pomozte, je to asi těžkej lama dotaz ale..:
stal sem se skoro šťastným majitelem GBMicro, nikdy sem ho neměl (kdysi GBA) a když spustím hru Yoshi's Island super Mario Advance 3, dám nový SAVE a hraju. Pak se dostanu do dalších kol atd.. můj dotaz je: Když to někam dohraju, tak to pak vypnu a v domnění, že když sem to dohrál třeba do třetího kola, že se mi ten postup do třetího sám uloží, a pak když to znova zapnu tak budu hrát od třetího kola. Jenže ten SAVE je prázdný :cry: jak to tedy je? Tu hru nelze uložit? lze ji jenom hrát po celý čas ve SLEEP modu? a když si budu chtít zahrát jinou, vyměnim kazetky, tak už to tam pak nebude a všechno od znova? to se mi zdá divné, protože to by byl pořád Game Boy zapnutej a když bych ho nedobil, tak by se vypnul a přišel bych opět o SAVE. To je takto u všech her? Myslel sem že SAVE se po určitém času (dohrání kola) sám uloží na kazetku a i když je vyměním, tak že to tam pak bude. Díky za odpověď
Dabass
First Blood

Odeslat příspěvekod Alcil 20. 2. 2007 20:42

tam máš ty světy ne, a vždycky když dohraješ jede svět, tak by se to mělo uložit, nebo nějak tak, rozhodně to nemusíš dohrát v jednom zapnutí konzole
Alcil
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass 20. 2. 2007 22:16

no jestli to tak je, budu velmi rááád :lol: mám ho totiž druhý den.. jdu to vyzkoušet, práce zítra počká 8) díky
Dabass
First Blood

Odeslat příspěvekod Alcil 20. 2. 2007 23:00

Přinejhorším si přečti manuál
Alcil
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 20. 2. 2007 23:00

tak to ma byt..hlavne mit ze hrani dobry pocit.. :wink:
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blami 20. 2. 2007 23:54

Chci jen pripomenout a varovat ... pokuds hru koupil nekde v obchode jako je JRC nebo GameHouse tak toto nehrozi.

Pokud se ti tohle deje je dost pravdepodobne ze mas piratskou verzi kazetky. Podivej se do ni dirou vespod a nad tistenym spojem kontaktu by melo byt videt natistene bile "NINTENDO". To je asi hlavni poznavaci znacka originalu. Pokud tam neni, jde pravdepodobne o piratskou kopii. Dalsi znamky takovych jsou: podezrele tenky manual, krabicka a manual jsou dost nekvalitne vytistene a kdyz je porovnas s temi u originalnich her jsou divne. Kazetka je trosku odlisna (uzsi, sirsi a ve svetlejsi barve).
Proc se to deje ? Na kazetce byva nejaka flash rom pripadne ram s batercickou, ktera zajistuje uchovani save, tahle baterka se pak nabiji (minimalni odber) z tve baterky kdyz hrajes a proto uchova save treba po cely rok kdy to nehrajes (ta pamet na save ma zanedbatelny odber). Korejsti vyrobci tehle fake kopii nahrazuji flash rom prave pameti ktera je levna a zere dost energie z baterie, ale takovou, ktera je taky levna a z niceho se nenabiji !
To ma za dusledek to ze sice koupis ultralevnou hru na eBayi ci jinde (ohrane hry v EBgames), ktera se na prvni pohled zda ze funguje, ale po tydnu se baterka vybije a pri kazdem vyjmuti z gameboye - co vyjmuti, po kazdem vypnuti gameboye se save ztrati.
Par takovych her jsem si take takhle obstaral - treba Pokemon Fire Red - za 9.00GBP no nekup to ! a pak po tydnu ...
blami
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass 21. 2. 2007 18:02

Díky za odpovědi. Je to tak jak řikáte, asi sem koupil fake. Nintendo bilym napisem tam nikde neni.. Hra stála 300 i s poštovným.. bez návodu. Funguje dobře až na ty SAVY :(

přikládám odkazy na fotky jak vypadá a i co mi to napsalo..

http://arcade.own.cz/save.jpg
http://arcade.own.cz/gb1.jpg
http://arcade.own.cz/gb2.jpg

stačí tedy tu baterku odletovat a dát tam novou?
Dabass
First Blood

Odeslat příspěvekod Logan007 21. 2. 2007 18:05

jo to by mělo stačit...
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blami 21. 2. 2007 20:09

Dabass píše:Díky za odpovědi. Je to tak jak řikáte, asi sem koupil fake. Nintendo bilym napisem tam nikde neni.. Hra stála 300 i s poštovným.. bez návodu. Funguje dobře až na ty SAVY :(

přikládám odkazy na fotky jak vypadá a i co mi to napsalo..

http://arcade.own.cz/save.jpg
http://arcade.own.cz/gb1.jpg
http://arcade.own.cz/gb2.jpg

stačí tedy tu baterku odletovat a dát tam novou?a/quote]


bohuzel jsi koupil fake. Kdyz baterku odletujes pravdepodobne tu nesezenes nahrazku. A problem se behem tydne projevi zas, protoze se ta baterka (i kdyz tam das nabijeci) nebude nabijet. Lepsi mas investovat do te hry original.
blami
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 21. 2. 2007 20:12

Dabass: Kde a za kolik si koupil to micro? Já jsem teď slyšel, že v Ově v electroworldu to mají za 499Kč, ale ježek mi říkal, že s tim electroworldem mají jen lidi problémy, asamé reklamace atp. :x ... kde sisi ho pořídil ty? Díky moc :)
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 21. 2. 2007 20:18

ji např. mám micro taky z electroworldu a no problem...
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 21. 2. 2007 20:30

Z Ostravského?

A kolik si za něj dal? Ty už ho máš asi dlouho, co?
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 21. 2. 2007 20:34

999... mám hoo tak půl roku. já ho objednal přes net...
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DarthRu 21. 2. 2007 20:35

Premyslim o koupi GB Micro, pouzival bych ho se SC jako mp3 prehravac, vyplati se to?
GB -> GBC -> PC - > NDSL -> X360

shanim: Fight Night Round 3 a Assasins Creed - xbox 360

kliknutim na dolni reklamy na mem "www" mi pomuzete a potesite mne tim :)
DarthRu
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 21. 2. 2007 20:39

Přemýšlím také nad koupí :) ...

Logan: Odkud ho máš?
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků