Prechod z PS Vita na mini tablet s Windows 8.1

Diskuze o hrách pro kapesní herní zařízení

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 12:48

Toshiba Encore

toto je vec kterou ted mam a zatim pro me nejidealnejsi jeste da se rict stale kapesni konzole. Je to tablet na kterym jsou plnohodnotne Windows 8.1 (zadne RT) ,ma to uhlopricku 8 palcu , tak ta velikost je jak
kdyz pripoctes zhruba 2,5cm z kazde strany k PS Vite. Rozjedes na tom tisice her. Ja momentalne hraji uplne vpohode bez lagu Mafii 2, Far Cry 2, Stalkera ale jasny ze na nizzsi detaily ale treba takovy Tomb Raider Underworld se da hrat i na vyssi detaily a vypada to uzasne ,to se muze jit Uncharted z PS Vity jit zahrabat. A treba Half-life 2 jede na maximalni detaily :) .Je to proste porad jeste takovy kapesni zarizeni ,ktery nema ani aktivni chlazeni takze pekne tichounky a vaha do pul kila ,a baterka tam vydrzi 7 hodin, proste mocná vecicka ,ale cena je nad 7000kč a k tomu si jen
dokoupis aplikaci Virtualgamepad nebo Gestureworks Gameplay ,ktere slouzi k ovladani her pres dotykovy displej ,ale neni problem k tomu pripojit klasickou klavesnici s mysi nebo gamepad .Ja mam napr. specialni uchyceni gamepadu pomoci GPS drzaku a mam ted vlastne plnohodnotnou mobilni konzoli :) Jinak GPU je 997mb ale sdilena. A CPU , jedna se o novy Atom Z3740 ,proto ty hry na tom rozjedete ,je to mazec co uz dneska dokaze takova 1cm placka :) Kdyzak natocim i nejaka videjka.
wietter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 30. 6. 2014 14:50

Já mám doma tenhle http://www.zive.cz/clanky/test-acer-ico ... fault.aspx ale hrát klasické PC hry se na tom nedá. Nevím proč, ale všechny se neskutečně sekají. Nevím jestli je nějaký problém v HW nebo v čem, ale je to dost na prd. A hlavně 2 GB RAM je na to aby tam jel windows 8 a ještě hry dost málo.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 16:07

To te budu muset zklamat , na tom zadne narocnejsi hry nerozjedes :-( .V tom tvem zarizeni mas starsi Intel Atom Z2760. Musis koupit zarizeni s Z3740 .Ja mam tu Toshibu ,ale je toho i vic ,jeste Lenovo, Dell atd, ale ta Toshiba vychazi podle benchmarku jako nejlepsi a je i cenove dobra. Ta ramka urcite staci ,problem je v tom cpu a gpu :(
Natocil jsem jedno video ,jak na tom hraji ,zachvili poslu odkaz :)


tady je to video jak se na tom hraje (Tomb Raider: Underworld a Mafia 2)

https://www.youtube.com/watch?v=mCDjmzFTyOs
wietter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 6. 2014 17:05

wiettere udělej video z Mafie 2, to by mě zajímalo. Hlavně ukaž nastavení grafiky a měj zapnutý fraps, nechť je vidět framerate.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 17:22

je to v tom videu na odkaze vyse :) je tam rozliseni 800x600 a vsechno na low ,a nejde to pod 18FPS ,kdyz bych dal 640x480 tak se FPS jeste zvysi ale uz ta grafika bude hodne mázla .Treba u Stalkera Clear Sky mam rozliseni 1:1 takze 1280x800 ale taky vsechno na low ale jede to porad plynule, kdyztak pak jeste natocim dalsi videa


tady je to video s tou Mafii 2: (jinak grafika je nastavena na "vyvazeno" ,a ten maximalni cpu pri zatezi 1,8 tech 1,33 to je zakladni takt co bude v videt v testu.

https://www.youtube.com/watch?v=wFbCS9YiUt0
Naposledy upravil wietter dne 30. 6. 2014 17:48, celkově upraveno 1
wietter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Logan007 30. 6. 2014 17:33

Jo, to je super přechod. :D Bože, lidi maj občas nápady. :D
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 17:52

Logan007: to myslis ironicky jo :D, myslis ze to byl blby napad jo tento prechod ?
wietter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 6. 2014 18:20

No, sice je to hezkej výkon na to, jaký to je zařízení, ale pravdou je, že takovouhle slideshow bych já teda nehrál.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 18:26

tak jasny ,ale nastesti je dalsi tisic starsich her ktery jdou spustit na maximum ,urcite fakt lepsi nez ta Vita ,na tu je dost malo her , a kupovat se mi taky nechteji .Na tomhle si pekne zahraju nhl 09 treba a na Vitu ani nevyjde.
wietter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Logan007 30. 6. 2014 18:35

Samo že ironicky. Upřímně hrát na nejnižší detaily, v nízkém rozlišení. Ergonomie toho ovládání a váha taky nebude nejlepší.

Samo, pokud chceš hrát NHL, tak to je problém na handheldech, ale ono na PC si toho taky 2x moc neužiješ :) ;)

Pokud handheld, tak asi jen od Nintenda. Oni mají skvělou knihovnu her a zpětná kompatibilita s DS taky není u 3DS k zahození.

Vita je super kus hardwaru, ale upřímně bych teď volil PSP a dokupovat hry ve výprodejích.
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 18:39

tak to byla jen ukazka co ta vec dovede nejnarocnejsiho ale samozrejmne ze treba to NHLko nebo Max Payne 2 hraju uplne na maximalni detaily ,proste vsechny ty starsi hry co jsou starsi nez Half-Life 2 ,ovladani je takovy ze drzim proste gamepad s nejakyma 400g navic ,a mam to prizpusobeny aby to teziste bylo na spravnym miste, ale muzu hrat i pomoci virtualniho gamepadu ovladani jak u her na mobilu ale to je prakticky jen u sportovnich her nebo skakacek .na PSP uz jsem dohral vsechny nejlepsi hry co na ni vysli :) . Jako podle me fakt vklidu takhleta vecicka no :)
wietter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Logan007 30. 6. 2014 19:04

No, hříčky (ne hry, ty tam až na pár výjimek nejsou) na mobilu sem ani netahej. Na to jsem alergickej. :D

Jako je to zajímavé řešení, ale jako alternativu k plnohodnotným konzolím (neberu Vitu, tam toho na hraní moc není; ačkoliv ježek s N.Markem by asi oponovali). Co jsou nejlepší hry na psp co vyšly? :) Těch her je tam fakt strašná spousta, co se vyplatí zahrát. :)
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 19:35

ne to sem netaham jen mluvim o tom virtualnim gamepadu jen pro predstavu..pro me to je teda skvele reseni, fakt vychtana vecicka a bavi me na tom hrani ,nejvic asi ted hraju ten Max Payne 2 vim ze je to vykopavka ale tak nedavno jsem dohral na mobilu Max Payne 1 tak navazuji na pribeh, verim ze si zahraji i Maxe Payne 3 na tomhle zarizeni ale to uz spis na nizzsi detaily coz me zase tak nevadi ,protoze kdyby jste hrali treba takovy Resistance Burning Skies na PS Vite tak ta grafika mezi nama taky nic moc ,rozmazany a zubaty ,a za 600kč to teda fakt nemam zajem o dalsi takovy hry ,takovy to byla jedina kterou jsem koupil a jeste jsem mel Killzone ale ten byl skvely. Jinak na to PSP doporucuji vsechny serie Sycon Filter, Resistance, GTAcka, NFS ,je toho fakt hodne :)
wietter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 6. 2014 21:13

Starší hry ale zase nejsou moc dělaný na gamepad, ne? Co Mafia, NOLF, COD a tak?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wietter 30. 6. 2014 21:37

ja mam na gamepadu namapovany jednotlivy tlacitka pomoci aplikace ,takze to mam vklidu :) jasny myš je myš ale kdyz si nastavis spravnou citlivost a chvilku cviku tak se s tim daji slusne hrat i strilecky .Jeden analog mam jako myš druhy pro pohyb atd..
wietter
Killing Spree

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků