Xeno-gears-ságy, Finální Fantazie a jiná japonská RPG

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod J.Mataj 19. 4. 2005 17:43

Podělte se o své zážitky při hraní japonských RPG skvostů, kterým ostatní hry nesahají ani po kolena! Tolik napětí, propařených hodin a chvil bezmezného dojetí - může nám to vše, natolik líbivou formou, podat něco jiného než pravé japonské RPG?
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Boček 19. 4. 2005 17:46

No jo, Final Fantasy 7... To byly časy, to byla nádhera! Squal byl dokonalá postava... A dodneška bych nejradši Anastasova zabil za to, že v recenzi ve SCORE prozradil, co se stane na konci prvního CD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
redaktor magazínu Doupě.cz
Martin Boček
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 19. 4. 2005 17:53

A což teprve jak Anastasov v Excaliburu zdrbnul FF8 :) I když možná zaslouženě, protože mi přišel přerod tradičních manga postaviček v jejich vyspělejší verze taky dost drastický a škodící sérii.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel Kališ 19. 4. 2005 18:03

No ja jsem tu recenzi v Excaliburu nedavno cetl a musim reict, ze horsi sem od nej v zivote necetl. Mimojine tam totiz hre vytykal absenci stridani dne a noci. Malem sem ten platek roztrhal. A to meli dokonce na obalce velkym pismem, ze A. Anastasov drti FF8 nebo neco v podobnym smyslu.
Karel Kališ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 19. 4. 2005 18:25

Na titulní straně bylo tenkrát napsáno "Pravda o Final Fantasy 8" :) Jsem si to číslo právě vyhrabal z poličky a můžu zde citovat jak Andrej hodnotí charaktery FF8: "Nikoliv jedna nebo dvě postavy jsou tu stiženy demencí, ale prakticky všechny. Škála personalit je pestrá pouze ve své úzkoprsé limitovanosti: nejen ve vašem týmu, ale i v okolí narazíte jen na dobrosrdečné debílky, naivky, dětinské mazánky, okatě přehnané rádobysuverény, strachy podělané *****ánky a žalobníčky..." :) Velký mistr měl prostě nutkání se vyřádit a upadající Excalibur potřeboval senzaci. Bohužel mi ale připadá, že jsou právě ony postavy opravdu dost těžký kámen úrazu FF8. To střídání dne a noci přirovnávané k Baldurs Gate je pak už dost neopodstatněné. :)
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Larssen 19. 4. 2005 22:52

:)
Larssen
First Blood

Odeslat příspěvekod OCELOTR 20. 4. 2005 13:26

FF8 byla první FINAL FANTASY co jsem hrál, byl jsem z ní absolutně unešenej a na výše zmíněné "Anastasovo problémy" BOHA JEHO JSEM JE*AL (jak by řekl major Haluška aka Terazky) :twisted: .
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 20. 4. 2005 17:23

Moje první japonské RPG bylo Phantasy Star od Segy - v té době jsem ani pořádně nevěděl co to znamená RPG, natož pak japonské RPG. Časem jsem to ale zjistil, a stále považuji sérii Phantasy Star za mnohem lepší než díly 1-6 jejího tehdejšího konkurenta - FF.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prxman 21. 4. 2005 11:24

prosim dajte mi vediet ak mate emulator na PS2 - funkčný. Alebo aspon na nejaky spolahlivy odkaz.

Dakujem

(prxman@post.sk)
prxman
First Blood

Odeslat příspěvekod J.Mataj 21. 4. 2005 13:10

Emulace PS2 je stále na dost špatné úrovni, zkus neustále se zlepšující PCSX2 http://www.pcsx2.net ten umí spustit - s většími grafickými problémy a zasekáváním - i některé komerční hry.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 21. 4. 2005 15:18

A nevyšlo by tě levnějš investovat 4500,- do PS2 ? Nemluvě o koupi přes inzerát kde ji koupíš i s pár hrama ? Na co se trápit s emulací, která stejně nebude nikdy 100% (určitě jednou ano, ale v tý době už bude na trhu PS3 :lol: )
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 21. 4. 2005 17:59

Někdo se s emulací netrápí, někdo to bere jako vášeň. :) Když vyšel první - takřka plně funkční - emulátor Dreamcastu, tak jsem měl hotové druhé vánoce.
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 21. 4. 2005 18:01

Hmm, možná trochu vim o čem mluvíš. Mám emulátory od AMIGY až po ZINC. Mimochodem kde sháníš hry pro emulátor DREAMCASTU ? Neni to ještě pořád nelegální :?: :mrgreen: :!:
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Mataj 21. 4. 2005 18:10

Ale vždyť na dreamcast nejsou jen komerční hry, ale jsou na něj i tuny freewaru! ;)
J.Mataj
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OCELOTR 21. 4. 2005 18:29

Jaký máte názor na japonský RPG jako SHIN MEGAMI TENSEI, SHADOW HEARTS, STAR OCEAN 3 ? Četl jsem spoustu recenzí na americkejch servrech jako GAMESPOT ale chci slyšet názor našince. Doporučte mi nejlepší z výše jmenovaných. Dohrát všechny neni v možnostech pracujícího člověka (navíc když nechcete hrát jenom RPG :mrgreen: ).
OCELOTR
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků