XO nebo PS4 v čase 11/2016

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 1. 2017 13:56

Vykon ovplyvnuje grafiku a ta moze a nemusi mat vplyv na hratelnost. To zalezi od hry. Ja si na grafiku nepotrpim. Ak by pre mna bola dolezita, asi by som hraval na PC.

Ten megafail je asi najlepsie hodnotenou zavodnou hrou v historii, takze na tom nakoniec tak zle nebude :-)

Co to znamena, ze prisla "pozde" ? U MS vsetko prichadza neskoro, to je pravda, ale co to presne znamena ? Ja jednoducho mozem hrat hry zo starej konzoly ktore ma bavia a bavit budu, takze nerozumiem, co je na tom neskore. Ja sa stare hry rad zahram a kazdy mesiac dostanem dve nove zdarma.

HDD v konzole ma obmedzenu kapacitu. Osobne externy nepotrebujem, vela ludi to ale vyuziva a ja nie som tak obmedzeny aby som na zaklade svojich potrieb odsudzoval nieco, co nepotrebujem zatial co ini ano.

Tak sa pozri aky odpad dostavate na PS 4 a ake hry dava MS do goldu. Specialne tie spatne kompatibilne su vacsinou sousne kusky ktore dalej funguju aj bez nutnosti goldu. Okrem toho nemavaju ziadne vypadky na rozdiel od PSN.

Kto je vitazom je subjektivne, co asi nepochopis. Ja mam obe konzoly a obe si necham, ale ak by som sa mal rozhodnut pre jednu jedinu, beriem Xbox. Pre mna je to proste. Travim pri nej daleko viac casu.
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 1. 2017 14:51

Výkon má vliv na hratelnost, čím větší, tím lepší :D

Gran turismo strčí to hodnocení do kapsy. Takže špatné hodnocení to nemělo, ale při 30 FPS se to musí hrát strašně. Dneska to asi hodnotí kdejaký lempl.

Pozdě znamená pozdě :D Dneska asi těžko budu hrát staré hry, když chodí hromada remasterů a nové věci. Mám tu přes sto her na X360 a dnes už bych dal tak maximálně 2. Halo jsou remastery a GOW1 také.

Externí disk do konzole je *****.

Online se platí kvůli hraní a ne kvůli hrám, které nikdo nepotřebuje. To je tak max pro děti, které se vyblbnou při libovolné hře. Výpadky nemůžou být ani u jedné služby.

To asi těžko, když X1 je fail a nikdo ho nechce. Dokonce museli rychle udělat novou konzoli, aby to trochu nakopli. Za chvíli je tu Scorpio a je šance, že ten mizerný výkon aktuálního X1 vylepší. Nechápu, proč hrát při slabší grafice, když nemusím a vše ostatní je +- stejné.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 1. 2017 15:20

No, evidentne sa bavim s niekym kto este nedostal obciansky a dalej by ma to asi nebavilo. Svoje argumenty som napisal.

Inak PS4 je fail a nikto to nechce. Dokonca museli vydat dve nove konzoly aby to trochu nakopli :-)
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 1. 2017 15:51

Tak právě ty tvoje argumenty jsou nesmysly. Takže fajn, že jsi je napsal, ale bohužel nikoho nepřesvědčily :'(

PS4 má prodáno 49 milionu konzolí a X1 25. Herně je to 314 milionů proti 160. Nevím, já dělat hry, tak s X1 ani nepočítám :D Fail to může být asi těžko, protože konzole byla od začátku zisková a i když to není žádná pecka výkonem, tak se na tom hraje dobře. Výkon napravili novou verzí, která je plně zpětně kompatibilní. X1 je od začátku fail a ani nic nenapravuje.

Ale chápu, že máš soucit s polomrtvou konzolí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 4. 1. 2017 17:08

Vidali aj verziu SLIM a ta neriesi vobec nic. Je to presne to iste co One S. PRO je len pokus o 4K ktory toho moc neriesi. Ziadna spatna kompatibilita tam preboha nie je. Je to konzola s rovnakou architekturou a SW, akurat vykonnejsia. Pokial ti zalezi len na grafike a FPS, tak je PS samozrejme lepsia volba, ale stale ovela horsia nez PC. Mne osobne stacila grafika uz na X360, takze toto ma fakt nezaujima.

Konzolu si tiez nevyberam podla predajov a ako argument PS4 vs Xbox One skutocne nedava zmysel :-) Okrem toho predaje Xboxu stupali a pred prichodom PS PRO pokial viem boli dokonca vyssie nez u PS4. Takze tak .. :-)

Moje argumenty poukazuju na realne vyhody Xbox One zatial co tvoje su o tom, ze nic z toho nepotrebujes, pretoze sa nebudes hrat starsie hry napriek tomu, ze mas doma X360 s asi stovkou hier :-)

Ze sa na tom hra dobre je subjektivny pohlad. Ja taham vsetky FPS na Xbox, pretoze aj napriek nizsej kvalite sa mi vdaka ovladacu hraju podstatne lepsie :-)

Ale ako som pisal vyssie, s tebou nema zmysel diskutovat, lebo vsetko co ma Xbox je zle a nepotrebne. PS4 ma proste vykon navyse, to nepopieram. Ak je to pre niekoho priorita, nema dovod vahat. Ak su jeho naroky komplexnejsie, tak tu ma dve konzoly so svojimi plusmi a minusmi. To ale so svojim obmedzenym, resp zaujatym pohladom nepochopis.

(V PS4 komunitach je xy hracov ktori maju aj Xbox, alebo nan chcu prejst :-) )
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2017 00:14

Grafika na X360/PS3 byla občas super. Ale asi těžko budu hrát na horší konzoli, když tam žádný jiný rozdíl není.

Jen jsem upozorňoval, že X1 je po X360 dost zklamání a prodeje to ukazují.

Starší hry jsem chtěl hrát při přechodu a ne 3 roky po vyjití, když je všechno remastrované.

Lepší rozlišení a více FPS je objektivní pohled. Ale ovladač beru, jen snad DS4 není tak strašný.

Přesně, nechápu to, jak si dneska může někdo vybrat X1 jako první konzoli.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 1. 2017 14:33

Ok, tu niekde uz by sme sa zhodli.

Celkovo Xbox 360 povazujem za lepsiu konzolu (v kontexte doby) a dokonca mam teraz Xbox One uz druhy krat, pretoze prvy krat som ho predal a kupil si X360 a PS4. X360 som mal kvoli GoW a Forze, pretoze aj prvy Horizon ma bavi viac ako cokolvek zavodne na PS4.

Tiez suhlasim, ze XOne je sklamanie. Lenze je to produkt MS a tam clovek ani nemoze cakat vela. Na druhej strane, hry pre Xbox ma proste bavia viac, alebo ani nie ze bavia, ale skor vyhovuju. Teraz hram Uncharted 4 na marodke a uzivam si to, ale ked som to kuskoval po pol hodinach denne, nebavilo ma to. Pri XBox exkluzivitach to taky problem nie je, pri beh tam nie je tak dolezity.

Inak si ale na PS kupujem len exkluzivity. Vsetko ostatne ma aj napriek nizsej kvalite bavi viac na Xboxe. Cize opat, podla mna je to hlavne o tom co chce clovek hrat. Pokial nemoze mat obe konzoly, rozhodoval by som sa podla exkluzivit.
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2017 17:23

Já také X360 považuju za lepší. Ona byla silnější, měla lepší online a lepší ovladač. Jsem si říkal, že jsem ji koupil zbytečně pozdě, protože jsem před tím věřil těm pohádkám od Sony.

Právě X1 začal velmi špatně, proto jsem ho nekoupil. Dnes je na tom o něco lépe, ale pořád je to prostě slabší konzole za stejné peníze jako PS4. Ale snad na tom zamakají. Exkluzivity mi přijdou stejně špatné jako u Sony. Nejlepší TLOU je z PS3.

Pokud nemůže mít obě, tak je lepší hrát ve vyšším rozlišení a při více FPS. Třeba Battlefield je nic moc už při 900p a na X1 má ještě méně.

OK, tak nejlepší má PS4 Pro a nemusí to řešit :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 1. 2017 11:27

To je zase subjektivne. Ja na nejake xK uz nepozeram. Vcera som dohral Uncharted 4 a ta hra ma dojala. A hlavne to, ze pokracovania sa zrejme nedockam. Snad by som kupil aj PRO len kvoli tomu, aby som si ju uzil este v lepsej parade, ale ako sa tak divam na tie rozdiely na youtube, ja tam nic nevidim. Nemalo by to vyznam :-)
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 1. 2017 12:26

Uncharted 4 moc dobrá hra není, ale asi záleží na každém. Hlavně mi zase vadila ta architektura toho města, která byla úplně mimo. Jak to asi stavěli? Jak to asi drželo? Prostě nesmysl.

A jak velkou 4K televizi máš? To musí být vidět na první pohled a nebo máš jen AA zadarmo u 1080p.

Každopádně kvůli Uncharted 4 jsou to vyhozené peníze :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 1. 2017 06:16

48".

Problemom je hlavne to, ze PRO ziadne 4K nevie. Je to len upscale a ten Ti v podstate urobi aj TV. Teda, nie v podstate, on ho urobi aj realne. Rozhodne ale pre Uncharted 4 nikto nove 4K textury nevyrobil, nikto nepridal viac detailov a ani do tej hry nijak zasadne nezasiahol. Z prosteho dovodu. Remasterovat hry nie je zadarmo, no vyvojar by to zadarmo robit musi, pretoze hrac mu za ten upate nezaplati. Realna vyhoda PRO sa mozno prejavi pri novych hrach ktore s PRO budu pocitat od zaciatku, ale urcite nie je u hier ktore vysli pred uvedenim PRO.

Podobne to bude so Scorpiom. Vykon kralovsky, ale realne to maximalne prida 30 FPS k hram ktore idu pod 60 a to je tak vsetko.

No a posudzovat hry si budem sam. Ak sa Ti nepaci, je to uplne v poriadku, ale ja tu hru milujem :-)
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 1. 2017 10:34

Říká se tomu nastavení. Takže zapnuli více efektů a nastavili větší rozlišení. Žádná práce a máš zadarmo lepší obraz na Pro.

V pohodě, ona se ta hra líbí. Což mě zase přivádí na to, že dneska asi kvalita moc nefrčí :D Nevím, třeba by mi to při 60 FPS přišlo lepší jako ta kolekce. Jen ta architektura je děs.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 1. 2017 03:54

No tych efektov tam zase tak moc nezapnes, kedze tam nie su. Proste pridas par snimok a zvysis rozlisenie. Aj s tym rozlisenim je to take vseliake, pretoze realne si to viac detailov nevymysli. Aj vystup z PS 4 vyzera na 4K TV lepsie (na TV s porovnatelnym parametrami k FullHD, pretoze vacsina kupuje lacne TV kde je obraz k hovnu aj napriek 4K).

Vo vysledku mas viac FPS a tym to konci.

Si dost posadnuty FPS. Ja som si tych 30FPS nikde nevsimol a medzi collection a Uncharted 4 rozdiel v plynulosti nevidim.
Na tej architekture nevidim nic zle :-)
Fidko
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 1. 2017 10:43

Tak nehraju první rok, takže 30 FPS je pro mě velmi nedostatečné, ale jsou hry, kde to vadí méně. Kolekce se mi hrála skvěle a ocenil jsem ještě víc ten COD styl.

By mě zajímalo, jak to stavěli, jak to mohlo nespadnout a kdo to celkově tak divně vymyslel. Že by to bylo vidět na Google mapách, je jen detail.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků