SONY vs MICROSOFT vs NINTENDO

Diskuze o hrách pro herní konzole

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 30. 12. 2012 18:27

Přesně. Jediné co výrobci momentálně mohou dělat je, pokoušet se snížit spotřebu. Ale i to má své meze.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 30. 12. 2012 18:50

Sranda je ze baterka ve Wii U GamePadu jenz vydrzi neco kolem 3,5h da v Pro Controlleru 80 hodin! :-) Obe jsou vymenitelne a stejne.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 30. 12. 2012 19:14

Displej a wi-fi (nebo co tam je) na přenos obrazu. To je žrout.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ales.hero 31. 12. 2012 17:15

Již delší čas mám jasno a kupuji každou konzoli, která mě něčím ( hrami ) zaujme. Buď se v naší rodině chytne, nebo se na ní práší a jde z baráku. Nejnovější milášek je teď SAMOZDŘEJMĚ Wii U . Je to vlastně první konzole, kterou jsem si mohl dovolit koupit novou ( takže přívlastek DRAHÁ nezastávám ).
ales.hero
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mahorero 3. 1. 2013 12:24

.svou první novou konzoli , kterou jsem mohl celou zatáhnout ze svého bylo Nintendo 64, stála mě tehdy 7999,- sakra to byl pocit, když jsem jel vlakem a měl jsem krabici, každej obrázek jsem podrobil přísnému oku, hltal každé písmenko, snad jsem četl i ten papírovej tlustej manuál ke konzoli :mrgreen:

Hry jsem si tehdy koupil Blast Corps za 1999,-) a druhá byla bazarovka (objednával jsem ji po telefonu - linka - z Prahy.) Jet Force Gemini za parádních 1099,- a ty mi musely vydržet hodně dlouho :-] obě hry Rare :love:
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muftu 4. 1. 2013 00:38

no jo, to bolo v case ked rare este vedelo robit hry...
X360, Xbox, PS3, PS 2, Wii U, Wii, GC, N64, SNES, Sega DC, Sega MD, 3DS XL, 3DS, GBC, GBA SP, GB Micro, GB, PSV, PSP
muftu
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahorero 5. 1. 2013 12:17

.si sedim v kavárně, z boku skrz okno se mi opírá slunko do tváře a tak mi pojednou během popolední siesty běží různé postavy, herní hrdinové hlavou a skládám si je do žebříčku nezničitelnosti (v mém případě mi tam skočila i brutalita.) různé rafinovanosti, odolnosti, jejich úchvatnost, osobitost, vzhled a rasa apd.

Celkem úlet :nenapadne :-D
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xb0x 6. 1. 2013 16:32

mirkotor píše:Nebudu utíkat od tématu a zkusím popsat můj pohled na věc.


ty mas asi velke problemy s pameti vid?
1. PS3 ma lepsi HW nez X360.. vykonejsi cpu, ram, gpu.

2. Move tu bylo drive nez Kinect (i oznamen byl drive) s Wiimote to ma spolecneho maximalne to, ze se to drzi v ruce.

Chlapce chlapce..

PS3 - levnejsi hry, multak zadarmo, PS+ takze hry zadarmo a 80% her na PS3 jsou exkluzivky.
X360 - kinect, pokud nemas PC, vetsinu her si zahrajesi na xku.

tak to vidim ja a tak to proste je. X360 ma snad jeste min exkluzivek nez ma PC (aaa tituly). Je vhodnej skutecne jen pro ty, co nemaj/nechtej/nemuzou hrat na PC. Jinak nejlepsi kombo je porad pc+ps3+nintendo.

A na zaver.. Move ovladac stoji 300kc ten do leve ruky, 800kc ten do prave. Za 1500kc je jedine se hrou a kamerkou (300kc samotna kamerka), hra samotna 800Kc. Na vetsinu her ti staci jen ten do prave.
xfire:rodier
psn:rodierCZuk
xb0x
Killing Spree

Odeslat příspěvekod ales.hero 6. 1. 2013 18:29

Nóóó move má s wii remote společného docela dost,že 80% her na ps3 jsou exkluzivky je holý nesmysl, dokonce bych se hádal, zdali jich má více ps3 než XBox 360, ale myslím že nemá. Pokud si hráč PC chce pořídit konzoli, proč by si nemohl vybrat místo ps3 zrovna ten XBox 360 ? Já bych si v tomto případě kladl otázku jaké chci hrát exklusivní hry ( oby systémy mají své kvalitní ), jaké chci přídavná herní zařízení ( kinect vs. move ) a zdali chci přehrávač blu-ray ( ps3 ) , případně on-line služby a hraní multiplayeru. Ale proč dopředu vyřadit X360 opravdu nevím.
ales.hero
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mahorero 6. 1. 2013 19:45

Mě se vždy zdál Microsoft tajemnější, exluzivnější, víc HC než Sony nejspíš pro jakousi zapovězenost jejich první konzole. Vlastně i hry, které jsem tehdy hrál a nakupoval tak byli celkem extra. Hry, které neměli obdobu, které byly obtížné a celkem málo sehnatelné - napadla mě hra Otogi 2: Immortal Warriors nebo Ninja Gaiden

Mno a korunku tomu dodali u mrkváčů, když konzoli zazdili bez většího sentimentu. Konzole zůstala v paměti několika málo šťastlivců a vůbec mi celý příběh připomíná situaci kolem Jaguára, kterého jsem drtil, když se na Nintendu přetahovali o banány Diddy s Dixie, Fullgore drtil lebky všem kostlivcům a Samus se vracela se Zebesu.

Je mi ale jasné, že jsou to vše subjektivní důvody a pak: dnes je situace docela jiná.
Skládám O*R*I*G*A*M*I* jedním prstem \^_^/´
Mahorero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2013 20:07

xb0x píše:1. PS3 ma lepsi HW nez X360.. vykonejsi cpu, ram, gpu.

Odkdy? CPU mají částečně odlišné, ale dejme tomu, že je někdy ten v PS3 rychlejší. RAM mají stejně rychlou, ale PS3 ji má rozdělenou, a proto se s ní hodně špatně pracuje. GPU má Xbox lepší. Mechanika v Xboxu je rychlejší. Instalace her na Xboxu je dost zrychlí, na PS3 máš smůlu. Celkově je Xbox rychlejší, ale ani PS3 na tom není zase tak moc špatně.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 1. 2013 20:44

CPU mají ne "částečně", ale úplně jiné. Stačí se kouknout na základní diagram distribuce a funkcí tranzistorů. Xbox má úplně klasický čip.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 1. 2013 20:51

Mechanika na Xboxu rozhodně není rychlejší... Pokud dáš do obou konzolí stejné DVD, načtou ho stejně rychle (nebo je rozdíl zanedbatelný).
Když si do instalace na XBoxu započítáš vyměňování DVD, tak už tak rychlý nebude :D (navíc si všimni, že XBox si často instaluje mnohem míň dat než PS3).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 1. 2013 21:19

Imho hlavně proto, že jaksi samotný nosič má omezenější kapacitu.

Jinak porovnání rychlosti BR a DVD mechaniky co se objemu dat týče je jednoznačně pro DVD, které přenese o 2/5 víc a rychleji. Na druhou stranu u PS3 se automaticky počítá s tím, že má HDD, takže hra využívá tok dat z obou zařízení zároveň a tím se hendikep vyrovnává, protože HDD je rychlejší než médium. U Xboxu tomu tak není, nebo alespoň ne úplně tak, protože HDD není mandatorní součást zařízení.

Pokud někdo hledá důkaz, tak při srovnávacích testech loadingu multiplatformových her byl rozdíl naprosto minimální.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 6. 1. 2013 21:22

Mechanika u Xboxu je o 50 % rychlejší a to asi znát bude. U takového GTA 4 máš instalaci na PS3 kolem 3 GB dat na disku a super rychlý BD disk a stejně loading trvá asi dvojnásobně dlouho než na Xboxu. Ne o kousek, ale dvojnásobně! Takže se mi ten loading úplně nezdá :D

-- 6. 1. 2013 21:25 --

Ještě bych zapomněl, že Xbox k tomu nepotřebuje mechaniku a nic nekombinuje. Bere to jen z disku.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků