Série Age of Empires

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod David Sláma 18. 4. 2005 22:31

Nesmrtelná série neskutečně oblíbených strategií... Tak který národ je nejlepší? Která taktika vede k nejsuverénnějšímu vítězství? Který z vás je ten nejlepší vládce svého impéria?
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 09:18

V AoE2 hraju vždycky za Turky a docela s tím slavím úspěchy. Na obléhání jsou prostě k nezaplacení, byť nejsou zrovna moc ekonomicky hospodární.
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod rumcajsx 22. 4. 2005 13:50

A co říkáte na připravované AOE 3? Na nový "fyzikální" model? To už asi bude potřebovat pořádnou "mašinu" :-)
rumcajsx
First Blood

Odeslat příspěvekod Mican 22. 4. 2005 15:04

Nový fyzikální engine bude jenom pro efekt a kvůli podpoře prodeje (hry i nového HW). Já bych se klidně obešel i bez něj, spousta lidí ale na líbivou grafiku a tyhle efekty dá.
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod ConPower 5. 5. 2005 19:21

AoE 2 byla jednu dobu snad moje nejoblíbenější hra :) . Nejdřív jsem hrál myslím za Kelty. S příchodem datadisku jsem si zamiloval Španěly a jejich kanonové jednotky (na ty nedám dopustit), jinak normálně jsou alternativou Turci (rovněž zaměření na děla apod.).
ConPower
Killing Spree

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 5. 5. 2005 22:30

Libová serie. Mám radši 1 než 2 a hraju za peršany nejraději.
tOplOaDer
Killing Spree

Odeslat příspěvekod dr.miša 1. 6. 2005 08:38

Age of Empire, tuhle gamesku jsem si dal na kompu, pak na PS2, tam jsem ji věnoval mnoho času a teď přemýšlím, že bych ji skousnul na DS :-) uvidim, jinak dost povedená strategie, hmm
Přežil jsem karmickou bouři. Nevim kde jsem.
dr.miša
Unstoppable

Odeslat příspěvekod iwigirl 3. 6. 2005 09:55

Od te doby,co mam datadisk,hraju jedine za Spanely(pokud je to mapa bez vody) a nebo za Korejce(pokud je to morsky svet).
iwigirl
First Blood

Odeslat příspěvekod includes 18. 7. 2005 15:07

Já už se stejně těšim na AoE3, pokud splní to co říkali (a to co jsem viděl na screenech) , tak to bude jedna z nej strategických her roku 2005.....ale stejně se nesmí zapomenout na nezapomenutelné AoE2, u kterého jsem proseděl dětsví...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Heady 1. 8. 2005 19:21

mno, ja som AoE1 vyskusal a dal prec, nelubilo sa mi to. prilis stare. a ten zvuk ked monk liecil vojakov, no fuj...zato AoE II nema chybu...mno, ma, chyba logika, obtiaznost hry, vzdy je to tak, ze ked prezijes zaciatok, vyhral si :(
AoM sa mi vooobec nelubi, lebo, ako som uz inde povedal, nemam rad hry, kde su vselijake kuzla a protikuzla atd, AoE II bola realna hra...ja hravam aj po datadisku s Teutonmi. tie ich unique units je prakticky neznicitelne. 2 kamossi raz hrali proti mne samemu a poslali na mna paladinov (mysleli si, ze ma rozj...), ti ich paladini padali jak hnile hrusky :)

ako hrat ?? zaklad je, hned ako zbadate svoju zakladnu, vyrobit za vsetok food villagerov, neponahlat sa do druhej doby !!! treba mat aspon (!) 30 villagerov a potom volaco robit...ja to este robim tak, ze na zaciatku si postavim par vojakov a poslem ich superovi, on nema ziadnych, necaka utok (alebo este nie je pripraveny), znicim mu villagerov, co mu urobi obrovsku ekonomicku skodu.
pri hrad si postavim vezicky, do nich dal lukostrelcov, vezicky ohradim drevom - jedno miesto zostne volne, aby tam mohli prijst vojaci, zaklad este je zobrat co najskor co najviac relicov, ked nemate ani jeden alebo mate iba jeden, prehrali ste...
do utoku chodim trebuchetmi (aspon 4), kym na mna pri mojom utoku nazautoci, ja si nicim a ked pride, idu elite teutonic knights obranovat tie katapulty :)) tie drevene stroje nepouzivam, neoplati sa to, namornictvo takziec nepouzivam vzhladom na to, ze hram mapy, kde nie je voda...

btw, mam hru, vola sa, ze Star Wars Galactic Battlegrounds - je to presne to iste co AoE II (ten isty engine a ten isty princip, ovladanie...) len tam nebojujete s mecmi, ale s lasermi, stihackami a robotmi :) je to pecka :)

EDIT: jo a najprv tazim nerastne suroviny mimo mojej zakladne !! aby som mal neskor tie, ktore su "za mnou", cize mnou chranene
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kachel 13. 8. 2005 23:02

Já hraju většinou za Huny, protože jsem línej si stavět domy :D
Jinak za Persii, ta má super slony s dost energie, a navíc sou docela levný. Ale vždycky je nejlepší kombinovat různé druhy pěchoty, lukostřelců a jízdy. Když hraju třeba proti někomu, kdo používá jenom paladiny, tak ho těma vojákama s kopím dostanu v pohodě (ale to asi každej z vás ví). S počítačem je to pravda, že když přežiju začátek, mam to vyhraný.
Age of Empires neni hra sezbírej nejvíc surovin, postav největší armádu a znič všechny ostatní. Je to hra, kde mam plno možností nepřítele překvapit. Kolikrát sem si už myslel, že to mam vyhraný a čekal jenom na jeho rezignaci. Stačilo ale málo, a prohrál jsem já.
kachel
First Blood

Odeslat příspěvekod unknown 16. 10. 2005 09:50

Jak tady nekdo psal ze u AOE II stravil mladi, tak to je i muj pripad a vubec toho nelituju, je to paradni hra, nedavno jsem si ji znova nainstaloval a paril a vzpominal na mladi.

Mate nekdo AOE III? Ja si stahnul demo a docela me to zklamalo, kdyz by se me nekdo zeptal co si myslim ze je lepsi, jestli AOE II nebo AOE III hodne bych vahal co mu odpovim :?
7,46 kg/hp
unknown
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Standa 16. 10. 2005 10:18

mam AoE3 a proste uz to neni takova slava jako AoE2, ale hraju to, bavi me to :)
Standa
Rampage

Odeslat příspěvekod unknown 16. 10. 2005 10:34

Standa píše:mam AoE3 a proste uz to neni takova slava jako AoE2, ale hraju to, bavi me to :)

Presne tak, neni to takova slava jako AOE II, ale taky to hraju a taky me to bavi, ale kdyz si chci zahrat AOE tak to stridam (mezi II a III), tim myslim jako, ze nehraju treba jenom III nebo ze bych trojku hral vic, u me to je vyrovnany
7,46 kg/hp
unknown
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 10. 2005 11:00

Já mám radši jedničku než dvojku. Jen se mi na téhle sérii nelíbilo, že každý národ má stejné jednotky jako ty ostatní a jen jednu unikátní.
A nemůžu souhlasit s tím, že to není typická RTS - vyrob co nejvíc nejsilnějších jednotek a převálcuj nepřítele. Ve hře proti počítači to rozhodně je typická RTS. Akorát proti člověku se můžu setkat s tím, že proti mě použije něco, co by mi ty nejsilnější jednotky roztřískalo. Tahle strategie totální silové převahy nefungovala snad jen v Empire Earth (a to ne vždy).
A z toho vyplývá i moje strategie - přejít co nejrychleji do nejvyšší doby a vyrobit co nejvíc nejsilnějších jednotek a potom nepřítele převálcovat. V multiplayeru to chce ještě trochu kooperovat se svými přáteli. Podpořit je v útoku a pomoci jim při obraně.
V jedničce sem měl nejradši Římany a ve dvojce Angličany.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod includes 18. 10. 2005 14:20

Konečně...za chvíli tu bude AoE 3 !!!
Pokud to bude aspoň tak dobrý jako předešlé díly...tak to bude nej strategie roku 2005....já se těšim...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AlanWake 18. 10. 2005 16:04

Někteří už hrají AoE III už celý týden dozadu :D
AlanWake
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 19. 10. 2005 17:59

já jenom demo...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod durbatuluk 19. 10. 2005 19:08

hraju jiz take AOE III a napadne se to podoba AOM coz me dost mrzi. ale blbnou mi zvuky nvite cim by to mohlo byt? mam integrovanou realtek...
durbatuluk
First Blood

Odeslat příspěvekod peacemaker 9. 11. 2005 21:39

AoE 2 je zatím to nejlepší, co jsem kdy hrál ..... a když už teda, tak za Frantíky nebo třeba Brity
peacemaker
First Blood

Odeslat příspěvekod TheCrown 7. 5. 2006 23:33

Jj, vyborna serie strategii, AoE2 u me dosud oblibena. Ja nejradeji Vikingy nebo Brity.

To Mican, ConPower: dela a kanonove jednotky nejsou nejlevnejsi, pri MP se mate co otacet stihat vyrabet co?
TheCrown
First Blood

Odeslat příspěvekod Hrabě Drákula 12. 6. 2006 14:01

[quote="David Sláma";Nesmrtelná série neskutečně oblíbených strategií... Tak který národ je nejlepší? Která taktika vede k nejsuverénnějšímu vítězství? Který z vás je ten nejlepší vládce svého impéria?
Na upíry se není radno zpoléhat.
Hrabě Drákula
First Blood

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 14:59

Ja hravam AOE2 Conquerors za Germany. Na obranu pouzivam hrad, ktery ma bonus k dostrelu, kdyz jsou v nem lucistnici, + kanonove veze. A do utoku jezdim s paladinama a delostrelcama. A dari se mi :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 12. 6. 2006 15:02

AOE2 nemá podle mě ve strategiích konkurenci
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod includes 12. 6. 2006 15:57

To nemá...to hrajeme ještě dnes s kamarády...hlavně Conquerors :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 18:11

jj, taky to parime po siti. Jen proti pocitaci to uz neni ono...
mae-geri
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 12. 6. 2006 18:12

My to paříme ve škole :wink: ...jedna z mála her, co ji to utáhne :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 18:13

To ja jen s brachou doma, ale porad je to good :)
mae-geri
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 12. 6. 2006 18:16

Kamarádi to paří i normálně, ale mě už to nebaví :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 18:36

No, pokud to paris porad, tak se nedivim. Ja jsem 2-3 tydny na kolejich, kde to nehraju, pak jedu na vikend doma a dame par her. Takze me to zatim neomrzelo :) A jeste jsem chtel zkusit AOE3, ale asi bych to moc dobre na notasu nerozjel... Nevite nekdo, jake to je? Stoji to za to instalovat?
mae-geri
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 12. 6. 2006 20:36

AoE 3 je dobrá hra, ale na 2ku to nemá :wink: ...2ka mě bavila mnohem více :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 12. 6. 2006 21:20

No mě AOE3 taky moc nezaujala...zůstan u AOE2 :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod includes 12. 6. 2006 21:23

U AoE 3 mě dostalo, že jsem postavil hradby, přišli k nim vojaci a přes hradby na mě stříleli :lol: ...že by nějaký bug :wink: ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod unknown 12. 6. 2006 21:31

Jak uz jsem rikal, AoE III me nijak nezaujalo, proste na AoE II to podle me nema ani omylem
7,46 kg/hp
unknown
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 12. 6. 2006 21:33

AoE 2 byla v něčem přelomová, AoE 3 se mi moc nelíbilo, to i Civilizace IV. byla lepší :wink: ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mae-geri 13. 6. 2006 11:16

Tak dik vsem, poslechnu vas :)
mae-geri
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 13. 6. 2006 16:23

Ne...chce si to AoE 3 vyzkoušet, např. nám se to nelíbí, ale tobš se to může líbit, je to o člověku :wink: ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mae-geri 13. 6. 2006 17:32

Ja uz jsem to kdesi videl a nezaujalo me to... Tak jsem chtel vedet, jak jsou na tom ostatni :)
mae-geri
Killing Spree

Odeslat příspěvekod includes 13. 6. 2006 18:29

Aha...

Ale není to špatná hra, ale AoE 2 a Civ. IV je lepší :)
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xcmaniax 24. 6. 2006 15:21

No kdysi jsem stravil naky ten cas nad aoe2, ale nyni spokojene hraju trojku. Zpocatku mi to taky prislo slabsi, ale po urcitem case nedam na aoe3 dopustit.Grafika perfektni, spousta jednotek, podle me mensi duraz na ekonomiku a vetsi na valceni, coz me vic bavi, faktor domovskeho mesta...
xcmaniax
First Blood

Odeslat příspěvekod sergej.pokryskin 14. 11. 2006 19:04

No ja hraju Aoe2 po síti a je to větší legrace, dávám přednost Britům a hlavně Byzantům. Je to fakt super pařba na dlouhý časy.
Asus K50AB
Turion X2 2,2 GHz
4 GB RAM
ATI Radeon HD 4570 512 Mb RAM
sergej.pokryskin
Killing Spree

Odeslat příspěvekod LAcyno 16. 11. 2006 20:26

ano aj ja hram s bratom aoe2 a este stale je to haluz
Co sa ***** moze to sa posere!
LAcyno
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mican 30. 11. 2006 12:53

Neměli bysme si dát nějaký turnaj po netu?
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod LAcyno 30. 11. 2006 20:03

ok.ja som za.bola by to haluz :D
LAcyno
Killing Spree

Odeslat příspěvekod rigby 1. 12. 2006 11:15

Na AOE 1 jsem začínal, naprosto mě dostala. Z dvojky jsem byl zezačátku trochu zklamán, ale dneska ji mám raději. Trojka už nestojí za nic, i když příběh má silný a velmi hratelný. Ale nic už mě nějak nelákalo hrát další scénáře a tak. Prostě kouzlo zmizelo.
rigby
First Blood

Odeslat příspěvekod sketch 11. 12. 2006 16:39

Trojka ma fajn pribeh, dobre sa to hra.... celkovo ma to bavilo asi najviac zo vsetkych casti. ALE! autorom obcas akoby dochadzal dych a tym misiam casto cosi chybalo.
sketch
First Blood

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 12. 12. 2006 03:34

Ahoj Sketchi,no máš Pravdu v Tom,že to má Akésy STORY,naozaj... i..dobre sa to hrá,Ale AoE2,to nesahá ani po Kotníky,že...podobná Tragedia AKO ,,SETLERS V.,,...a dalšípokračování jiných STG Ság...až..na vyjimky-Moula-B and W II.(víte ,že to je Powermonger+Populousi=Dohromady jako základ? a je To v Pohodě neb byl ve Svém Kurníku,že...),mohu pokračovat na poli RPG...G3 a
TES...jo šahat na základní koncepce Ság se jaksi nevyplácí,Prosím Umět v Dalším pokračování něco přidat,zlepšit,To Vítám s otevřenou Náručí,ale něco z Mýho Míláška Ořezat nebo mi ho dokonce předělat ,že to těžko vydejchám(to je JAKO vořezat Spiťara Submarin IX. ..na Spitfire V.v v v,he viď Clostříku z Grand Cirku..) ,..néépáni ,,Lepšitelé To se Dojné Krávě a jejím Přátelům..Nedělá!!A NEvyplácí..!! To takovej Sid Meyer je Zářný Příklad Jak se To správně i POlétéch-Dělat Má..ze Špici Pirates!...zrobil BOMBU..PIRATES NEW 3D,a splnil Tak starý sen Všem co co To Kedysi na 16Bitech Mašinách,Hráli..ANO,přesně Tak jsme si o Tvém Veledíle na jedné,He.. 3 a půli Disketě.. Snili,ve Svých Snech o Pirátech v Lepší Grafice i Mapou (nééna Papíře),lepší navigaci atd...Děkuji Ti SIDE a i Tobě přeji ty pohodové a ,,Hravé,,Vánoce i Nový Rok 2K7..i Všem zde v,, Doupěcím Ráji či Pekle,..To samé přeji TAKY..Hrát dlouhé a Hratelné Hry a ňáká Grafika..to Správného Hráče a Pařana Nikdy nebolelo,..No vážně Nekecám,..He..a Jako obvykle:Nikdo si se Mnou nechce Hrát,..Nikdo mě nemá Rád,a ani nemá ČAS si se mnou Pokecat,he ..Kecáte..když se Chce tak se Trošek času na Starce Marcela vždy najde..jako na Hraní..,že...Ahoj Marcel-Marcos (stg hry,že..)od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod LAcyno 15. 12. 2006 18:20

ja som zacinal na triale AoE 1..pamatam si ako moj otec to doniesol na nejakom CD..a ja som to potom drtil a drtil vlastne bola to moja prva hra....a potom som si zadovazil AoE 2 a som do toho mniak :lol:
LAcyno
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 15. 12. 2006 21:45

Zůstaň u ní Lacyno...(chceš k ní Mody ,addony ,Mapy,Man.cz Bichli,,atd..prostě mít ji jak z,,Praku,,!a Komplet!?) a ozvi se..máš tam ode mne,,SZ,,!,že..Trojkou si jen skazíš nazor a umělecký é STG dojem na/z AGE!!...Marcel-Marcos od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod baltimora 29. 6. 2010 10:53

Zdravím chcem sa spýtať pôjde stará hra Age Of Empires jednotka na Windows XP ? a taktiež dvojka ? niečo som započul že dvojka nepôjde na nových grafických kartách, no veľmi sa mi tomu nechce veriť ?? chcel by som si kúpiť hru Age Of Emipres zberateľskú edíciu ktorá obsahuje AOE 1 a 2 spolu s datadiskami za pár eur no ide mi o to či to spojazdním na XP príp Win 7 dík. :-) :?:
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 6. 2010 11:26

Obojí jede na XPčkách ;-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod baltimora 29. 6. 2010 15:52

To je fajn :-) a čo Windows 7 aj tam pôjdu staré AOE 1 a 2 ??
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 6. 2010 17:24

To nevím, nezkoušel jsem to...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Mican 29. 6. 2010 18:11

Dvojka jako taková jde (i multiplayer), ale barvy jsou takové dost halucinogení. :-) Ve vodě jsou fialové skvrny, tráva není úplně všude zelená a podobné drobnosti. Ty nové windowsy už holt nepočítají s osmibitovou indexovanou grafikou. Hrát se to ale dá, je to jen estetický kaz.

Win7 64b a grafika od nV, v jiné konfiguraci to může být lepší či horší.
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 7. 7. 2010 18:08

No pospěš si dokuď to mají, poslední šance a ve slevě, vem k tomu třeba Ty Pirates 3D a nebo Morrowinda!!To nemá chybu a máš co hrát do září. Nekecám, he. STarec Marcel od Zvonu. XP nemaj problema...
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod baltimora 5. 8. 2010 08:37

Funguje mi už Age of Empires II (ale iba datadisk Conquerors) normálne aj pod Windows 7 ! ! ! stiahol som si na to programik z tejto stránky: http://louislam.coms.hk/aoe2-launcher-for-win7.html a farby sú už normálne tráva je zelená a voda modrá super ! dá sa hrať :-D

Dá sa stiahnuť aj druhý iný program z tejto stránky http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/vistagaming/thread/a1763d12-11e2-498f-9b23-122792b14f74 a program je priamo tu vo verzii 1.3 : http://www.ulozto.own.cz/files/cb93a74cfe1691dbd7e343d1dfbdcaba.zip cez ktorý vraj funguje aj Age of Empires II Age of Kings nie len datadisk ale stiahol som program ale nepodarilo sa mi už normálne rozbehať hru aby boli normálne farby nevie niekto pomôcť čo treba spraviť ? aby som si aj tú prvú časť AOE II Age of Kings mohol normálne zahrať a nie len datadisk ?? :'( :'( dík
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod baltimora 7. 8. 2010 09:56

Vyriešené funguje už všetko AOE II aj datadisk Conquerors pod Win 7 použil som tento program (AOE II TC W7 color FIX) dá sa stiahnuť tu: http://www.ulozto.own.cz/files/cb93a74cfe1691dbd7e343d1dfbdcaba.zip tento je najlepší ten prvý nebol taký dobrý tento je vo verzii 1.3 kde už podporuje aj AOE II nie len datadisk ale pred spustením hry stále treba otvoriť program a nezabudnúť kliknúť na Apply/Start lebo inak to nefunguje ;-)

Ale nepodarilo sa mi zohnať taký program na prvý diel Age of Empires (Rise of Rome) a jeho datadisk neviete či niečo existuje ako na tú dvojku ? alebo ako by som mohol normálne hrať s normálnou grafikou aj tú jednotku na Windows 7 ? ? lebo mám pocit že to asi nie je možné dík :-( :-S :'(
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod baltimora 9. 8. 2012 11:17

Pod Windows 8 vraj fungujú Age of Empires I a II bez problémov, grafika je v poriadku, nie ako to bolo vo Windows 7, kde s tým boli problémy, kde grafika bola chybná, zobrazovala sa zle tráva a voda, kde voda nebola modrá, ale boli na nej fialové škvrny a na tráve žlté, (tam bolo treba použiť patch (AOE II TC W7 color FIX), bol spravený iba pre dvojku, no vo Windows 8 to už ide ok (tráva je zelená, voda modrá, ako má byť), takže bez problémov ide Age of Empires I a II na Windows 8 (aspoň na 32-Bit, neviem ako na 64-Bit). ;-)
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mican 9. 8. 2012 17:07

To je příznivá zpráva. Ovšem jestli to pro mne bude tím hlavním impulsem k upgradu Windows tedy dost pochybuju.
Hyena rulez!
Mican
Rampage

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 29. 8. 2012 09:33

Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating

Odeslat příspěvekod baltimora 15. 1. 2013 16:36

Zdravím, nemôžem nainštalovať Age of Empires II do vlastného priečinku C:\Games..., operačný systém je Windows XP SP3 (včera som spravil čistú inštaláciu), do C:\Program Files to dovolí inštalovať, inak nainštaloval som si už do C:\Games... Age of Empires I aj s datadiskom a tam to šlo v pohode, teraz pri dvojke to hlási chybu, a nie a nie to tam nainštalovať, vie niekto poradiť ?
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod baltimora 8. 3. 2013 06:32

Super správa: Kultovní strategie Age of Empires II se už za měsíc dočká HD verze, součástí bude i datadisk Conquerors. :tleskani

http://doupe.zive.cz/clanek/kultovni-strategie-age-of-empires-ii-se-uz-za-mesic-docka-hd-verze

Inak pôvodná originál hra Age of Empires II + datadisk (ale aj jednotka + datadisk) fungujú aj na Windows 8, ale vítam tento krok, že sa nezabudlo na legendárnu hru, no chcelo by to i HD verziu prvého dielu.
baltimora
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mmmjack 17. 3. 2013 13:34

Koukam a jsem rad ,ze nejsem jedinym priznivcem AoE1. Taky bych pro ni byl, lec u ni se aspon nevyskytuje chyba s barvami jako ve dvojce, takze to neni tak hrozne. Asi ji nahodim po letech :) byla to jedna z prvnich strategii, kterou jsem na pc poradne hral!
mmmjack
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mmmjack 31. 5. 2013 21:25

Hrajete tady nekdo AOE II HD edition? Ja si to koupil, multiplayer je super, ze funguje i na dnesnich strojich. Pokud by nekdo chtel, muzem se domluvit a zahrat.
mmmjack
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Poltergeist 1. 6. 2013 00:05

AOE 2 HD sems táhnul a hrál, dobrý ale vykreslování nikam nepokročilo na W7 je to takový trhaný a to mám super rychlej pc
Poltergeist
First Blood

Odeslat příspěvekod mmmjack 1. 6. 2013 10:21

No to se trha bohuzel asi kazdemu. Ja ocenuju celkove hezci grafiku, funkcni puvodni multiplayer, spravne barvy, bude toho vic ale ted si nevzpomenu. Dalsim prinosem je komunita a jeji zlepsovaky, kampane, addony apod. Treba se to casem jeste zlepsi.
Napr 500 pop limit je sice hezky, ale engine to absolutne nezvlada.
mmmjack
Killing Spree

Odeslat příspěvekod DRAKcz 4. 11. 2014 07:12

Zdravim vespolek. Koupil jsem Gift na steam AoE III Complete edition. S cestinou jsem pocital ze budu muset shanet, ale netusil jsem, ze to bude big problem. Ne ze bych si neporadil s Eng, ale v 35 letech si toho uz moc nepamatuju a cestina urcite potesi, zprijemni hrani. Googlil jsem jak se dalo, ale sehnal jsem horko tezko cestinu pouze do hlavni hry, oba datadisky mam v Eng. Nemate nekdo prosim v compu cestinu na ty datadisky nebo odkazy na verzi hry 1.14? Dekuji moc
DRAKcz
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 11. 2014 18:34

No, myslím si, že na tu "nejnovější" verzi už čeština snad ani nebude, já ji používal s krabicovým originálem při vydání, jenže jak se pak hra aktualizovala, tak už novější verzi češtiny nikdo nevydal.
Takže buď jak za "mlada" s překladovým slovníkem, nebo hledat dál, ale dnes hra dost upadla v zapomnění, takže se s češtinou asi nikdo nedělal.
Slovenčiny jsi zkoušel?
http://slovenciny.com/download/slovenci ... nasties-sk
http://slovenciny.com/download/slovenci ... rchiefs-sk
Nevím na které je to verze ale.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
mmmjack
Killing Spree

Odeslat příspěvekod DRAKcz 6. 11. 2014 17:13

Mrknu na to, diky
DRAKcz
Killing Spree

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor