Poraďte další budovatelské strategie

Warcraft, Starcraft, Commandos, Civilization...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 6. 2016 09:54

Zdravim, poradil by jste mi někdo nějakou budovatelskou strategii něco jako Age of Empires. Ale už jsem toho hromadu hrál a dohrál třeba : Age of Mythology , Strongholdy , Settlers , Empire Earth 1 2 3 , StarCraft , Command & Conquery a co dal? :/ poradite nekdo neco? Diky moc
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 13. 6. 2016 10:59

Chceš budovatelské strategie, ale co vypisuješ jsou spíš klasické RTS :) Nicméně pokud bys chtěl vážně budovatelské strategie, tak se nabízí Tropico, Anno, Banished, z poslední doby Big Pharma, Valhalla Hills (s těmi opatrně, nejsou až tak super).

Z klasických RTS je to ovšem taky problém, protože jich příliš nevychází. Za zahrání určitě stojí druhý díl StarCraftu, pro mě jedna z nejlepších RTS všech dob. Velmi dobře jsou za poslední dobu hodnocené 8-bit Armies (pokud tě neodradí grafika, je to prý super), nedávno vyšel i rozšiřující datadisk k tebou zmiňovaným Age of Empires a Age of Mythology (nejsou to takové pecky, jako kdysi, zabavit by ale mohly). Zajímat by tě dále mohl Homeworld: Deserts of Kharak, s velkým vykřičníkem se dá doporučit i Act of Aggression (mě nebavil, ale RTS je hodně málo), pro zajímavost se jde podívat i na Grey Goo, mohlo by tě bavit War of the Overworld (až na výkyvy FPS je to celkem slušný nástupce Dungeon Keepera), možná Dungeons 2.

Bez stavění základen pak ještě Warhammery, Wargame - to ale podle toho, co píšeš, nechceš.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 13. 6. 2016 18:02

Jestli chceš fakt budovatelské strategie tak si kup na GoGu: Pharaoh+Cleopatra & Zeus:Master of Olympus. Nic lepšího na téma budovatelská strategie (za mě) těch skoro dvacet let nikdo nevydal.

A z klasických válečných RTS z poslední doby určitě Company of Heroes 2 + Ardennes Assault(Sovětská a americká kampaň) a samozřejmě nový Total War:Warhammer. To jsou takový dvě zaručený pecky.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 3. 7. 2016 11:22

AHOJ Zume, no vřele Ti doporučujiod Sida Meyera : Alfa Centauri s datdiskem Crossfire, měli ji na GOGu a jde i na Win 10, to tedá beru, hej...ozvi se mi, když ji neseženeš!? , mám na ní Bichli z JRC v češtině, jinak čeština je na Netu taky... Stratég, Staromil a STarec od Atari, Máca od Zvonu

-- 3. 7. 2016 12:23 --

Bacha Tu ,,Novou,,alá AC nebrat!...
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LEON_pilot 1. 7. 2017 07:15

Co třeba zkusit některé z MMO klonů těch strategií, co jsi jmenoval? Ten MMO rozměr stovek hráčů na jedné mapě dá té hře nový zajímavý rozměr. Doporučuji Stronghold Kingdoms online (pro PvP hráče) nebo The Settlers online (pro ty co preferují spíše budování než boj).
WWW.VIRTUALNIPILOT.CZ
LEON_pilot
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Cenger11 12. 7. 2017 08:57

Tyhle online hry jako je Stronghold Kingdoms online a The Settlers online mě nikdy moc dlouho nebavili. Jinak nejsou to úplně budovatlský, ale za mě jedny z nejlepších strategií je série total war. A nebo pa k třeba civilizace.
Cenger11
First Blood

Odeslat příspěvekod LEON_pilot 12. 1. 2018 19:24

To Cenger11: Ale útočit proti živým hráčům má přece jen větší kouzlo, než masakrovat umělou inteligenci. UI porážkou nenaštveš ani s ní nemůžeš pokecat na chatu ;-)
WWW.VIRTUALNIPILOT.CZ
LEON_pilot
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Arthe 23. 1. 2018 12:51

Já bych doporučil They Are Billions :)
Arthe
First Blood


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků