Rocksmith

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Slash_luke 21. 10. 2012 17:56

Hned na úvod - ano, sekce "Simulátory" možná není pro tuto hru nejvhodnější, ale opravdu se mi z místního výběru zdála nejadekvátnější (na druhém místě při výběru skončilo RPG :mrgreen: ) - a to proto, že hra prakticky simuluje učitele hry na kytaru.
Pokud nějaký z adminů uzná za vhodné přesun do jiné sekce, tak nejsem proti :)

Obrázek

Já osobně s touto hrou nemám zatím osobní zkušenost (po několikadenním uvažování jsem ji teprve před pár minutami objednal - verzi pro PC), ale rád si přečtu případné zkušenosti i dalších lidí z fóra. Samozřejmě i od konzolových hráčů, jelikož tato hra logicky nabízí naprosto totožný zážitek hráčům všech platforem (protože "ovladač" je stejný :) ).

Jsem tzv. "věčný začátečník", el. kytaru už vlastním nějakých 6-7 let, ale nikdy jsem se na ni pořádně nenaučil. Většinou jsem se zaseknul u nějakého obtížnějšího úseku písně/nacvičování techniky a pak díky mému nedostatku trpělivosti buď přešel hned zase k jinému songu a nebo se věnoval něčemu snadněji naučitelnému, než je zrovna hra na kytaru :-) . Takže jsem cvičil s menšími .. spíše většími přestávkami a nikdy se nic pořádně nenaučil.

Momentálně stojí kytara v koutě už minimálně rok a půl :-(

No a právě tato hra by mě mohla vytáhnout z bažin začátečnických a přinutit se konečně začít poctivě učit hrát na kytaru. Při samoučení mi chyběla především motivace a zpětná vazba, což by tahle "škola hrou" mohla napravit :)


Pokud zde nebude nikdo přispívat, tak alespoň já semtam sepíšu "report" - aby si další případní zájemci o Rocksmith mohli udělat obrázek o tom, zda se tato hra/výkový program vyplatí :)
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 23. 10. 2012 20:24

Tak Rocksmith už mám doma a strávil jsem u něj 2 hodiny. Pro dnešek už to balím, protože mě bolí zápěstí, prsty si začínají dělat co chtějí a nemůžu se u Satisfaction od Rolling Stones přehoupnout přes bodovou hranici (viz níže) :mrgreen:

Zatím jsou mé první dojmy velmi kladné a víceméně jediné, na co můžu nadávat, jsou mé obě levé ruce (což je blbé, vzhledem k tomu, že jsem pravák) :) . K nějakému drobnému zlepšení ale přece jen v průběhu těch 2 hodin došlo - alespoň mám takový subjektivní pocit.
Když už nic jiného, tak aspoň Satisfaction už se začíná blížit originálu (cesta je ale ještě dlouhá a trnitá :) ).

Minihry jsem prozatím odemknul 2 (střílení kačen a nějaký hybrid mezi tetrisem a skládáním 3 a více stejných barev) - obě samozřejmě ovládané čistě pouze el.kytarou. Jsou to blbiny, které krátkodobě zabaví (mají i svůj Leaderboard) a pomáhají začátečníkům zorientovat se na hmatníku - respektive zapamatovat si polohy jednotlivých pražců (což se mi bude ještě hodit, prsty už zapomněly :) )

Jinak tady je bodové hodnocení mého dnešního prvního pokusu zahrát Satisfaction (bylo to v zjednodušené verzi, rocksmith zpřístupňuje jednotlivé prvky písně podle toho, jak se vám daří/nedaří .. a to prakticky real-time):
Obrázek

A tady dnešní poslední pokus:
Obrázek

Mým zítřejším cílem je pokořit 70 000 bodů u Satisfaction a naučit se aspoň trochu power akordy, protože mi šly při tréninku tak mizerně, až jsem se styděl :-l
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 24. 10. 2012 20:38

Vzhledem k tomu, že s největší pravděpodobností budu jediný, který tady v dohledné době něco o této hře napíše, tak to zde nenechám umřít a pokračuju v denním reportu..nyní tedy den 2.

Mám za sebou celkem již něco málo přes 5 hodin s Rocksmith a "hra" mě baví čím dál tím víc.. a co je hlavní - cítím, že jsem udělal nějaký POKROK. Musím říct, že těch 5 hodin s Rocksmith mi zatím dalo víc, než týden samoučení s tablaturami a pár příručkami.

Odehrál jsem dnes svůj první session, který se měl skládat z Satisfaction od Rolling Stones a Next Girl od Black Keys..to jsem aspoň předpokládal. Co jsem ale nepředpokládal bylo to, že jsem na závěr (nevím, jestli to měl být přídavek pro diváky, nebo co :D ) musel ještě zahrát 3., předtím nikdy nehraný ani nezmíněný song Angela od Jarvis Cockera. Naštěstí byl v nejlehčí obtížnosti, tak jsem za něj taky pár bodů dostal :)
Event splněn, jako hráč jsem postoupil na "2.level" (z Amateur na New Act), dostal nový kytarový efekt na hraní a taky novou kytaru (s efekty, katarami, zesilovači atd. se dá blbnout ve volné hře..samozřejmě je ale nejdříve musíte hraním odemknout..pak si můžete "namíchat" jakoukoliv kombinaci chcete a Rocksmith vám jej nasimuluje) - krásnou Epiphone Limited Edition Wilshire :-P

Obrázek

Co se týče cílů, které jsem si pro dnešek vytýčil na konci minulého příspěvku, tak to dopadlo 50/50. Satisfaction jsem už konečně zvládnul na více než 70 000 bodů:
Obrázek

Ale na cvičení akordů jsem se dneska (až na výjimku, kdy jsem chvíli cvičil akordovou verzi Satisfaction) vykašlal.

Místo toho jsem poctivě cvičil New Girl od The Black Keys a tohle je výsledek:
Obrázek

Možná by se mi podařilo i 100 000, ale to už by mi odemklo expert mód, na který rozhodně ještě nemám (musel bych hrát pouze za doprovodu hudby a po paměti..nebo teda samozřejmě mohl bych hrát pořád i na nižší obtížnost, ale lepší bodové hodnocení by už bylo možné pouze v Expert režimu)..zatím ty 2 songy zvládám pouze tak, že se koukám do obrazovky (aspoň už ale skoro vůbec nemusím koukat na hmatník).

No..takže abych to shrnul, tak mám po cca 5ti hodinách odehraný 1 event, jakž takž obstojně nacvičeny 2 písně (ale pouze single note verze, u Satisfaction ještě musím udělat akordovou verzi) a pár základních technik.
Zítra si zopakuju Satisfaction i New Girl a začnu se učit akordovou verzi Satisfaction (pokud na to budu mít nervy, s akordy má levá ruka zatím odmítá spolupracovat - respektive s jejich rychlými výměnami).

Pro příští event musím nacvičit Higher Ground od Red Hot Chilli Peppers, Go with the Flow od Queens of the Stone Age a In Bloom od Nirvany - pokud bude čas a chuť, tak se zítra vrhnu na základy Higher Groud :)

<Konec hlášení> :twisted:
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 25. 10. 2012 16:18

Hezké reporty, jen tak dál. O Rocksmith přemýšlím, jen musím dát dokupy Xbox, najít kytaru a hlavně na to najít čas. :)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 25. 10. 2012 20:45

Super, tak to jsem rád, že to zde taky někdo čte :)
Čas je problém, sám ho nemám zrovna dostatek..snad ale u Rocksmith vydržím. Chtěl bych si totiž porovnat začátek a pak třeba skutečnost po 30ti dnech cvičení - jestli a o kolik jsem se zlepšil, co se naučil nového atd.

Rád bych za ten měsíc uměl alespoň jednu, nejlépe dvě písně komplet bez nápovědy na obrazovce (s nápovědou samozřejmě více než jen 2) a zdokonalil několik herních technik. K tomu je ale potřeba věnovat tomu pravidelně čas..spousta lidí má čas třeba až večer a to může být taky problém, protože tahle "hra" není zrovna z nejtišších :D .
Samozřejmě - můžete hrát se sluchátky (já tak většinu času hraju), ale i struny na el.kytaře jdou slyšet a je mi jasné, že sousedi nepotřebují poslouchat večer při televizi mé brnkání (proto kolem 21hod s cvičením raději končím).


No zpět k dennímu hlášení :-)
Steam hlásí "Odehráno 7 hodin" (bude to něco přes), takže jsem dnes cvičil, dejme tomu, necelé 2 hodiny.

Jednou jsem si zahrál Satisfaction, které mě už celkem omrzelo (moc mě nebaví ji hrát..je to pro mě při hraní taková "statická" píseň..prostě jen stojím..ale třeba u Next Girl a Higher Ground mě samotné hraní nutí k pohybu - myslím tím to, že se mi chce při hraní skoro až tančit, nevím jak to jinak popsat :-) ), ale o pár bodů jsem si aspoň zvedl rekord:
Obrázek

Pokročil jsem také v Next Girl, kde už jsem se přehoupl přes hranici 100 000 bodů! (je to ale taky jeden z těch úplně nejlehčích songů ve hře, tak se není moc čím chlubit :mrgreen: )
Tím se mi odemknul Master mód (tedy ne Expert, jak jsem jej mylně nazval v minulém příspěvku) a až si mé ruce Next Girl zapamatují, tak jej zkusím.
Obrázek

Tím se mi odemklo několik nových herních technik a také nová minihra - baseball. Ovládáte pálkaře a musíte ve správný čas zahrát na správném pražci (případně nestačí pouze zahrát, ale je nutný i bending - záleží na indikátoru), abyste míček odpálili. Pak běžíte mezi metami a nastupuje další pálkař..atd. Je to bodované a samozřejmě se můžete vyautovat (nebo jak se tomu v baseballu říká :D .. strike? ), pokud se několikrát za sebou netrefíte.
Je to hra na postřeh a orientaci na hmatníku (máte zhruba tak 2 vteřiny na to, zahrát správný tón).


Dále jsem rozjel nový song - Higher Ground od Red Hot Chilli Peppers s kterým stále zápolím. Už se to sice trochu zlepšuje, ale čeká mě ještě dlouhá cesta k jeho správnému zahrání :-|
Zvlášť mě štve to, že vím, že hraju některé úseky špatně (technicky), ale (zatím) nemůžu jinak, protože když hraju na struny správně (alternate picking), tak v rychlejších pasážích nestíhám a nestrefuju se správně do strun :-(
Tady ještě první a poslední (one note + combo verze - tzn. jednotlivé tóny i akordy) dnešní pokus zahrát Higher Ground, to be continued.. :)
Obrázek
ObrázekObrázek
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 10. 2012 23:36

Toz ja jsem taky koupil no.

Sice jsem vytahl kytaru ze skrine a zjistil ze mam prasklou strunu, takze rano musim sjet do mesta a zajit si koupit novy, ale co jsem zkousel, tak aspon to ladeni je super. Jednoduche, presne. A paradne to zni. Sice tam mam nejaky ruseni, ale s tou moji kytarou muzu byt vubec rad, ze to jeste hraje. :D Jestli mne to chytne tak poridim novou.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 27. 10. 2012 17:56

Super, snad tě to chytne :)
Co máš za kytaru?
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 27. 10. 2012 20:05

Neměl bych to sice dělat (hra mě do toho tlačí - i když nenásilně), ale zkusil jsem i zbývající 2 kvalifikační songy pro druhý event a velmi mě zaskočilo Go with the Flow od Queens of the Stone Age

Moje první reakce byla "WTF" 8-D . Myslel jsem totiž, že nic jednoduššího než Next Girl v Rocksmith už nebude a pak mě dostalo tohle..takhle dopadnul první pokus:
Obrázek

Je to jeden power akord vedle druhého, které se neustále opakují (je jich cca 5).

Takhle skončil tuším že 4. pokus :)
Obrázek


A "single-note" verze je ještě snažší - 1.pokus:
Obrázek

3.pokus:
Obrázek

Jedno se ale Go with the Flow nedá upřít - je to strašná makačka. Pravá ruka se "zapotí" :D .. rozhodně jde o super song a skvělou pomůcku pro cvičení síly pravačky :-)




Jinak zatím odehráno něco málo přes 9 hodin (zítra asi na Rocksmith nebudu mít čas :( ) a hra zatím baví čím dál tím víc. Rozhodně doporučuju přinejmenším všem těm, kterým je líto, že to kdysi s kytarou vzdali. Nadšený bude ale i jakýkoliv pokročilý začátečník a myslím si, že i "profíci" budou víc než spokojeni :) .
Kdybych měl předběžně hodnotit, tak bych Rocksmith oznámkoval 9/10 .. některé věci bych si tam představoval trochu jinak, ale to kdyžtak rozepíšu později v recenzi (až budu mít odehráno alespoň 20, spíš ale 30 hodin, ať je to objektivní).
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 27. 10. 2012 20:36

No po pul dni co jsem resil proc mi hra padala, jsem to taky rozjel. Hral jsem asi hodinu a uz koncim, protoze mne boli prsty, rameno a zapesti.

Luke - Takovou jednu obyc Les Paulku, co jsem koupil asi 4 roky dozadu. Ona nebyla nic moc uz tehdy, ale hrat se na to da, takze v pohode. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 27. 10. 2012 22:03

Taky mám Les Paulku (kopii od "české" firmy BaCH - to znamená Made in China :D ), před těmi cca 5ti lety, kdy jsem ji koupil, stála kolem 6-7 tisíc. Za ty peníze celkem dobrý kup (předtím jsem měl Focus Stratocaster .. byl snad z dřevotřísky, strašný šunt :D ), jen semtam trochu lituju, že jsem si koupil zrovna LP, protože některé rychlejší songy se na ni hrají obtížněji (široký/pomalý hmatník, struny celkem vysoko), než třeba na Stratocastera apod. a je celkem těžká - holt jsem se nechal ovlivnit svými oblíbenci jako Zakk Wylde, Slash apod.

Ale pak se mi stačí na tu krásku zadívat a litovat vždycky přestanu - Les Paul je přece jen nádherná kytara, která za ty desítky let, co se vyrábí, nezestárnula ani trochu :)


edit: Jo a ještě jsem chtěl dodat, že mi sice Rocksmith nepadal přímo při hraní, ale zhruba 3x se mi stalo, že spadnul při vypínání - dal jsem normálně End game a pak error - neplatná operace a program musí být ukončen.
Když se mi to stalo poprvé, tak mě to připravilo o celý postup ve hře a musel jsem si profil vytvořit znovu (naštěstí jsem přišel jen o cca 3 zahrání Satisfaction a pár blbinek) - z části to ale byla moje vina. Když jsem totiž chtěl po tom pádu spustit hru znovu, tak mi to napsalo, že se nepodařila synchronizace a jestli chci hru i přesto spustit..dal jsem ano a to byla chyba. Měl jsem dát Storno a zkusit to po chvíli znovu, pak už by to totiž bylo ok (tak tomu aspoň bylo v dalších 2 případech).

Jo a jednou hra zůstala stát na výběru songu, nereagovala na nic (i když v pozadí stále hrála hudba), takže následovalo Alt+F4.

A ještě jedna věc - teď sem si vzpomněl, když jsem chtěl při hraní odpojit repráky a zapojit sluchátka, tak to taky okamžitě spadlo a tak od té doby raději všechno připravuju ještě před zapnutím hry.

Úplně poladěné to teda zatím nemají.
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 29. 10. 2012 19:52

Pořádně jsem si teď u Rocksmith zanadával :grr: . Jsem retard a nebo je problém jinde? Hra mi neregistruje bendy (bending, vytahování strun či jak to nazvat) a nebo je prostě nehraju tak, jak by si představovala..ale, do *****, nedokážu přijít na to, JAK si představuje, abych to zahrál, protože je jako ženská..ano ne ano ne.

Tady jsou zatím mé cvičené techniky:
Obrázek

Ano, ta jediná bronze je ten podělaný bending, který probíhá stylem:

úspěšný bend - úspěšný bend - ignorovaný bend (přitom zahraný stejně jako dva předchozí) - ignorovaný bend, snížení úrovně - úspěšný bend - ignorovaný bend, snížení úrovně (tou dobou už mám tedy tak 1x bending za 8 vteřin, tedy bez šance nasbírat nějaké body) - úspěšný bend - úspěšný bend, zvýšení úrovně - ignorovaný bend - ignorovaný bend, snížení úrovně - ignorovaný bend - úspěšný bend



Lo!Zza: můžeš si, prosím, zkusit zacvičit bending? A řekni mi pak, jestli jsi s tím měl nějaký problém a nebo ne. Díky :roll:
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slash_luke 31. 10. 2012 21:22

Už je to 9. den (to to letí :) ), co mám nainstalován Rocksmith, tak jen krátký report:

Zatím odehráno 15 hodin (neměl jsem moc času :-| ), mám "rozjeto" cca 9 songů a dejme tomu 6 z nich dávám ve všech jejich dostupných variantách (combo 1-2, single note) na alespoň 70 000 bodů, dva z nich nad 100 000 a jeden dokonce nad 200 000, což mě přivádí k mému zatím největšímu úspěchu:

Zkusil jsem si už konečně (dnes) Master Mode a hrál tak před "obecenstvem" bez jakékoliv nápovědy (samozřejmě za doprovodu hudby :) )
Obrázek

Vybral jsem si Next Girl od The Black Keys, protože..protože je prostě jednoduchá a snadno zapamatovatelná :mrgreen:
Udělal jsem tam několik chyb, ale jinak jsem se svým prvním pokusem spokojený:
Obrázek

No a hlavně se mi zatím v pohodě daří plnit můj "měsíční plán" :) . S Rocksmith tedy zatím spokojenost a jeho koupi stále doporučuju :)


Pokud by náhodou někdo přemýšlel, proč se zde tak rozepisuju (a píšu si skoro jen sám se sebou :mrgreen: ), tak to je ze 3 důvodů:
1. Chci navnadit další hráče, ať se mám s kým o Rocksmith bavit, případně i přátelsky "soupeřit", navzájem se motivovat apod. :)
2. Na českých webech je jen minimum informací o Rocksmith a nikde jsem nenašel nějaké dlouhodobější zkušenosti (alespoň tedy, jak říkám, na českých webech)..takže to tady může přijít vhod hráči, který o Rocksmith uvažuje, ale neví, co od této hry čekat
3. Chci po měsíci s Rocksmith sepsat podrobnou recenzi s dojmy ze hry, rozebrat můj pokrok v průběhu toho jednoho měsíce a shrnout prospěšnost této hry..a k tomu mi určitě pomůže, když budu mít aspoň nějaké poznámky sepsané tady na fóru :)
Slash_luke
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Sláma 27. 11. 2012 14:23

Tak jsem teď o víkendu byl na Koprconu a v jedné místnosti našel Rocksmith na X360 a konečně vyzkoušel. První dojmy jsou jednoznačně skvělé, hraje se podle toho hodně dobře, postupné elegantní měnění obtížnosti podle toho, jak to člověku jde, je skvělé. Míň skvělé je, když pak u Sweet Home Alabama začne být potřeba hrát tolik not, že si u toho z prstů umotám mašličku. :) Každopádně už vím, jakou hru teď fakt chci. :)
David Sláma, editor časopisu Computer
Failure is not an option. | Ignorantia iuris non presumitur nec toleratur.
David Sláma
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 28. 11. 2012 14:53

Hru mám také od prvního dne co to vyšlo (PS3) a koupil jsem to proto, že jsem si chtěl (po stovkách hodin strávených u "Guitar Hero" a podobných imitací) vyzkoušet jak těžký to bude s opravdovou kytarou. A je to teda pěkný skok v obtížnosti! Takový, že jsem zase disk se hrou schoval do skříně, z netu si stáhnul videokurz hry na kytaru a zatím trénuju tak. Nějaké úspěchy tedy přijdou asi až později. :-)
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 28. 11. 2012 22:02

Dost nad tím váhám, zatím mě odrazovala cena vs. nejistota, že mě songy v tom budou bavit.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků