Kamionové simulátory

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 12. 2011 12:23


Jako dobrý, ale trochu ubrat na bloomu by to chtělo.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 1. 2012 23:06

Hehe, pěknej easter egg...hádejte, kde to bylo...no nedaleko Roswellu

Obrázek
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl777 7. 1. 2012 12:29

Nevíte, kdy výjde Euro truck simulator 2 ?
Majkl777
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 1. 2012 14:15

Měl vyjít v roce 2011...a nevyšel, podle mě je to na spadnutí.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl777 7. 1. 2012 14:26

Teď jsem četl, že má vyjít v prvním čtvrtletí tohoto roku, tak uvidíme.
Konkrétně v únoru.
Majkl777
First Blood

Odeslat příspěvekod mmmjack 25. 11. 2012 20:39

Zkoušeli jste někdo už ten ETS 2?

Jako ano grafika vypadá líp, možná i ten herní systém je promakanější (levlování atd),
ovšem, co pos*ané zůstalo, jsou ty dementní cesty, dálnice se jim říkat určitě nedá. Beru třeba tu jízdní dobu a ty vzdálenosti, aby u toho člověk nemusel sedět tak dlouho, ovšem co ty absolutně nereálné "odbočovací" pruhy? V životě jsem žádnou takovou dálnici neviděl. Trasa by třeba mohla být kratší, ale na dálnici by ty úseky přeci mohly být rovnější, není vůbec problém dostat (na suchu) v 80 km/h smyk v "zatáčce" na dálnici (WTF?).

Tady přikládám 2ks screenu jako příklad Těch zmíněných míst:
Obrázek
Třeba tady ze tří pruhů zničeho nic je z toho krajního pravého odbočující někam dopryč, to vám přijde normální? Jakožto kamion se většinou držíte v pravých pruzích, takže se mi velmi často stane, že musím na poslední chvíli uhnout do bývalého prostředního (nedejbože, když tam někdo zrovna jede)

Obrázek
Tady je zase pro změnu "konec" čtyřproudovky, který se napojuje na "dálnici" (kolmo), jenže tak nešťastně, že se dva pruhy rozdělí jeden rovně a druhý doprava, když je noc a ja čumím jen na navigačku, kde jízdní pruhy nejsou, tak je to dost debilní, napálil jsem to přímo do špice těch svodidel.
Když je noc, tak si tabulí člověk moc všimnout nestihne a na nich jako jediných je snad poznat, kam který pruh vede, přecijen dnes už přímo na cestě jsou i názvy míst, kam daný pruh vede, nebo alespoň šipky, že někam odbočuje. Klasický pravý jzídní pruh by přeci neměl jen tak zničeho nic sjet někam dolů, nebo uhnout nebo ano? Dementnost autorů zůstala v tomhle zřejmě pořád stejná.

Občas jsem si všimnul, že zase zůstaly připojovací pruhy (ovšem bez připojovacích pruhů) dokoce 2 vedle sebe a přimo na tu dálnici.

Uvažoval jsem o koupi, ovšem jsem velmi zklamán nereálností cest.
Těch míst a věcí je tam samozřejmě mnohem více, na tohle jsem upozornil jen proto, že to byla zase hned první věc, které se nedalo nevšimnout :(
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 11. 2012 09:38

Se obávám, že nikdo z vývojářů v kamionu nikdy neseděl. Dokonce to vypadá, že nemají ani řidičák :D Zlatý 18 Wheel of Steel...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod techseaman 3. 5. 2013 07:37

uz asi siedmy rok hram HT - 18 WoS, teraz uz len tak rekreacne. pred tyzdnom som si nainstaloval ten novy ETS2 a skoro mi to dych vyrazilo. rozdiel je priepastny, aj v realite, ovladani, a tie zvuky...orgazmus...po dlhsom hrani som vsak zistil, ze to az tak ruzove nie je. ano, zvuk a realita su stale fajn, no ako uz pisal mmmjack, tie cesty su hrozne riesene. rovnako aj nehody - vzdy cvakam ja, aj ked vinnikom je casto aj ine vozidlo v hre. co mi prislo dost nerealne, ked som sa naposledy prevratil s navesom na ceste, ťukol do mna iny kamion a olaaa- bol som spat na kolesach (samozrejme mi stiahlo peniaze za nehodu, no malo to vyhodu, ze som aspon nemusel volat odtahovku a platit a stracat cas)...zatial jazdim len ako najomny sofer, uvidim, ci ma to vtiahne viac, ked budem budovat vlastnu firmu...
techseaman
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 3. 5. 2013 14:55

No já to cca od Vánoc nehrál, nakonec jsem to koupil v nějaké akci za 150,- a teď to mám i na Steamu. Ale raděj jsem hrál jiné hry, tahle mně štve v tolika věcech, že se mi to ani nechce hrát :(
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 12. 2013 22:34

"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 3. 12. 2013 11:55

Jojo, dělají Ameriku, já si občas zajezdím ets 2 a už to není tak hrozny jak to bylo na začátku, sic ty odbocovaci pruhy porad nemají lépe řešené, ale spousta jiných věcí už tam funguje fajn, porad přidávají nový obsah v patchich, podpora komunity je obrovská.
Navíc teď na steamu za 6,79€ no nekupte to.
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 12. 2013 12:36

No nekoupím no :-D Stejně bych to teď nehrál, takže klidně počkám, až to bude za Éčko.

Jinak ten poslední screen je až na to DOF fakt dokonalej. Grafika na úrovni GTA 5 :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 3. 12. 2013 13:31

Pravda, grafiku, především modelů trucku mají fakt povedenou.
No, tak nekup no :-D
mmmjack
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daeguns 12. 1. 2014 22:16

Zdarec,
taky přidám názor do diskuse o ETS 2. Naježděno mam asi necelých 30 000 Km na volantu a hodnocení je následující:

Jak už tady psal mmmjack ty dálnice nejsou moc povedený. Tyhle odbočovací pruhy jsem taky nikde neviděl. Konkrétně.. 2 proudová dálnice a z ničeho nic pravý jízdní pruh uhne. Tohle vidim jako hodně vážnej nedostatek jinak pěkný hry. Ale zase na druhou stranu, takovéto sjezdy nejsou všude, třeba ve Francii nebo Švýcarsku se dost často vyskytují normální nájezdy a sjezdy tak jak je známe z našich dálnic.

Samoržejmě tím, že je zmenšené měřítko vzdáleností, tudíž dálnice nejsou tak rovné jako v reálu, ale zase na druhou stranu, alespoň to není jednotvárné a nemáte tendenci u PC usínat.
Okresní, neboli vedlejší silnice jsou povedené, je u nich potřeba trochu přemýšlet, včas podřatit, atp.

Jak zde přede mnou psal techseaman o tom že nehodu vždy cvakáte vy, tak toto už je opraveno. Pokud za nehodu může AI necvakáte ji vy. Samozřejmě pokud to napálíte do nějakého auta nebo do něj drcnete při couvání, pokuta je vaše.

Hodně se mi líbí dopravní značení a metodyka nebo jak by se to dalo nazvat. Dokonce zde funguje i přednost z prava (na ostrovech z leva). Udivilo mě i to že pokud na křižovatce stojíte dlouho, tak vás nechají vyjet :) což se docela hodí, když už nemáte mnoho času na doručení zásilky. A co musim teda zhanit, je to že pokud potkáte kamion, třeba jen samotnej tahač na okresní silnici tak kolikrát (ne vždy) i na rovném úseku silnice nejede víc než 60. Nikde nikdo, rovný úsek silnice a jede 60 (angry).

Dále hodnotím kladně systém udělování pokut, jak už sem psal, opravili udělování pokut za nehody. Pokuty za rychlost dostanete když delší dobu jedete víc jak je omezená rychlost, přičemž je tu i tolerance prá Km/h. Třeba ve městě když jedete 55 spadáte do tolerance, ale jak přesáhnete třeba 62 už vám nejspíš přiletí pokuta. O něco přísnější metr je když je úsek označený jako měření rychlosti. Tam se vyplatí hlídat si tachometr. JInak vás skásnou za: projetí na červenou, nedodržování odpočinku, rychlost a za nehodu.

Někteří tady také psali, že i na rovném úseku dostávají smyky nebo na vodě atp. Já sem zatím žádný smyk ještě nedostal. Pro větší zábavu dodržuju max rychlost s návěsem 80 popř. 70 a ještě sem se do smyku nedostal, ani se mi nepovedlo se převrátit. Nejspíš už taky opravili tuto metodiku.

Popis krajiny: Krajina je dělaná random kvůli vzdálenostem. Ale jsou do ní zakomponované výrazné místa které známe. Třeba např.: za Mladou Boleslaví (v ETS se tam nachází firma SCOUT - Škodovka) je po pravé straně ve směru k Polským hranicím asi tak 5 Km za městem Letadlo, které slouží jako občerstvení.. V ETS 2 tam je :D Dále můžu jmenovat Novomlýnské nádrže pod Brnem, kde se nachází i Mušovský kostel na ostrůvku. Zase kvůli vzdálenostem, přehradu najdete v podstatě hned za Brnem. Jinak asi nejhezčí krajina se nachází ve Velké Británii. Opravdu se mi to tam líbí.

Jinak co se týče měst, tak ty moc velký nejsou. Zase je to nejspíš dáno tím, že je menší měřítko.

Závěrečné shrnutí. Eurotruck Simulátor 2 je podle mého názoru velice povedená hra. Kamiony jsou graficky velcie zdařilé. Celkově hra vypadá velice dobře. Hraji ji na GTX 650 na vysoké detaily při 35 FPS + - . Doporučuji to hrát na volantu. Jinak se nedivim, že to některé kupující zklamalo, kteří to zkoušeli hrát na klávesnici. A úplně nejlepší by bylo to hrát na vlolantu i se spojkou, tu ale bohužel nemam.

Já dávám hře 92% protože si u toho vždycky výborně odpočunu a nenudím se. Těch 8 procent dolů je za ty špatně vyřešený sjezdy z dálnic. Ale časem už si pak zvyknete a už to nebude nijak limitující.

PS: omlouvám se za případné překlepy a gramatické chyby. Nejsem Gymplák :D
Daeguns
First Blood

Odeslat příspěvekod techseaman 13. 1. 2014 10:41

tak som si pred mesiacom kupil datadisk k ETS2 Going eastern a veru je podareny. tie detaily ma tiez potesili (asi najviac technika z druhej svetovej vojny pri ceste z Kosic do Polska). Len donovaly mi prisli trochu "odflaknute", ale inak super chodit aj po rodnej krajine :) a patch 1.7. odstranil dost chyb krasy (najvyuzivanejsie je rychlost nad 90km/h), dal som si tam aj par modov (napr realne benzinky a navesy) a hned to vyzera realnejsie. spokojnost :)
techseaman
First Blood
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků