Který vesmírný simulátor nejlepší

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod n.martina 11. 9. 2009 09:39

To mně stačí napsat jen v bodech jak postupovat při nákupu hry ze zahraničí. :-) Dneska přes noc si dám tu X3 stahovat a uvidíme jestli to bude lepší než evochroni.
n.martina
First Blood

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 11. 9. 2009 09:55

No Martino, jestli opravdu na Evochronech je možnost pohybu a činnost na planetách kompletní, pak asi žádnej druhej projekt SIM/STG ve vesmíru nenajdeš, bohužel, včetně tý X3-Reunion...Vše ostatní je víc v Prostoru a na bázích, než na planetách.
Hvězdnej Tulák Marcel od Zvonu
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 11. 9. 2009 11:39

n.martina píše:Tak jsem tu X3 zkoušela stáhnout,ale ty dema jsou hrozně velký. Stahování je tak na půl dne.

Jsou poměrně malý, asi jsi to sosala z nějakýho blbýho serveru. Tahej dema z bonuswebu, ten frčí rychle. Je tam demo i na Space Force či nehratelný ukázkový demo X2 (slouží zároveň jako benchmark).

Ty simulátory jsou nějaký náročný...na mý sestavě ten benchmark X2 skákal mezi 200 a 10(!)fps se zapnutejma stínama, pokud jsem vypnul stíny, tak to bylo 200-25fps. To je u hry z roku 2003, která má doporučený požadavky "P-2000, 512 MB RAM" dost zvrhlost. X3 na tom bude ještě hůř, co jsem tak poznal z těch několika sekund hraní, než mi to demo spadlo.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 9. 2009 13:18

Mě to chodí nádherně ;-) Že by ATi? :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 11. 9. 2009 13:47

No, to je možný:). Nebo si to nějak nerozumí s procesorem.

Každopádně já bych nejvíc uvítal trochu jinej typ hry. Spíš nějakej mix příběhovýho rpg, klidně i s fps vložkou na různorodejch planetách. Přičemž bojovat by člověk mohl nejen na planetách, ale i ve vesmíru při cestách lodí, kterou by samozřejmě taky mohl funkčně a vizuálně vylepšovat. K tomu nějaký krásný grafický zpracování, spoustu rozhovorů a byl bych spokojen. Mohlo by to bejt klidně ze světa Star Wars, kde už je hromada vymyšlenejch zajímavejch míst a ras. Nemusím takový ty ultrakomplexní strategie s hromadou diplomacie, obchodování, stavění základen a podobně, mikromanagement několika jednotek zmítanejch silným příběhem mě baví víc:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 9. 2009 13:55

A zkoušel jsi Darkstar One?
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 11. 9. 2009 13:57

Nezkoušel, díky za tip. Z tohohle žánru neznám téměř nic:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 9. 2009 14:24

Freelancer má taky jakýsi RPG systém vývoje pilota... Ale lepší je Tachyon (Freelancer vykradl vpodstatě všechno, co bylo už v Tachyonu), i když se už v podstatě nedá sehnat - sice tam není RPG systém, ale zase se dá hrát několikrát po sobě, přičemž se mi stalo, že i po třetí jsem se dostal do misí, které jsem před tím nikdy neviděl :-) Ale nepodařilo se mi odhalit systém, jakým se generují...

Freespace je taky geniální - oba dva díly (dají se pořídit na GOG včetně datadisku k prvnímu dílu).
A když už jsme u GOG, včera přibyly Incoming a Incoming Forces. Sice se ve vesmíru odehrávají jen zčásti, ale taky stojí za zahrání. Ale o těch už jsem psal...

A pak je tu Echelon a Starlancer, což jsou spíš simulátory - Starlancer se dokonce nedá vůbec hrát bez joysticku.

Ty Xka jsou spíš obchodní strategie než vesmírné střílečky, tak bacha na to.

SpaceForces jsem už komentoval, nevyplatí se to kupovat. Yageru bych se taky vyhnul - je to čistě střílečka, přišlo mi to o ničem. Zato budgetové A.I.M je celkem zajímavé.

WingCommander nebo Elite apod. jsou příliš zastaralé, než abych to dokázal překousnout...

X-Wing jsem nehrál.

Je to můj oblíbený žánr ;-)

//Ještě by mohl být zajímavý Battlecruiser, jenže se mi nepodařil nikde sehnat. A taky jeden simulátor ze světa Star Treku byl celkem povedený, akorát si nemůžu vzpomenout na jméno...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 11. 9. 2009 14:44

Spaceforces je dobra hra,a urcite se kupovat vyplati ze vsech tech dnesnich simulatoru mi prave tohle nejvic pripomina legendarni Elite.
Jinak hry sileneho Dereka Smarta(serie battlecruiser) je tak trochu ruska ruleta,ale uznavam ze nekomu se to libit muze,jeho posledni dilko Universal Combat je neskutecne rozsahla hra s celymy planetami,komplexnim velenim bitevni lodi,ovladanim stihacek,zvnasedel,bojove techniky,bojoveho obleku,ruznych vesmirnych lodi ze s toho je takovy gulas ze se to skoro neda hrat.
Pak je treba jeste zminit ze freelancer ma velkou modarskou komunitu a nektere mody predelavaji hru od zakladu.podle me k lepsimu.
Ja osobne jsem ted moc zvedav co se vyklube z Precursors,vypada to vic nez zajimave ale porad to ne a ne vyjit:D http://precursors-game.com/eng/
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 9. 2009 14:49

flash789 píše:Spaceforces je dobra hra,a urcite se kupovat vyplati ze vsech tech dnesnich simulatoru mi prave tohle nejvic pripomina legendarni Elite.

Tak asi právě proto to stojí za prd - Elite je přes 20 let stará hra :-) Ze začátku se to sice zdálo dobré, ale postupně mi to víc a víc připomínalo Oblivion - pusto prázdno. Xka jsou podstatně komplexnější a "plnější" a živější.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 11. 9. 2009 14:56

vec nazoru pane Cobra..oblivion je pro me jedna z nej her..tudiz je jasny ze se mi Spaceforces libej:D
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 9. 2009 14:57

Aha, tak to potom jo *klepe si na čelo a kroutí hlavou* :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 11. 9. 2009 16:47

Mno vysvetlovanim co ze to ten Oblivion vlastne je zac lidem ktery to nepobraly sem uz stravil spoustu casu a nikam to nevedlo takze si taky zakroutim a hlavou a poklepu na celo a odporoucim se delat neco uzitecnejsiho:D
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 11. 9. 2009 18:50

Tak se pokouším dostat do X2...je to krušné:-D. Vytisknul jsem si pár stránek z manuálu se základním ovládáním, ale stejně občas trochu tápu.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 11. 9. 2009 18:51

Chce to začít od jedničky :-) Tam tě všechno na začátku naučí a zvykneš si na to :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků