Sim City série

Microsoft Flight Simulator, IL 2 Sturmovik, Combat Fly Simulator...

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod mirdasl 23. 11. 2008 16:44

Téma založil svým způsobem Torham v debatě:Jakou hru právě hrajete? viewtopic.php?f=503&t=502328 -Jezek
Torham píše:ObrázekObrázek
Starostuju O:-)

Torham:Proč se mi ten obrázek nechce zobrazit ve větším..FF3.No nic,chci se tě zeptat,to je Simcity4 ?já na to nikdy nepřišel kolik nastavit daně a hlavně jak nastavit pro obytné,nákupní,průmyslová..jak docílit spokojenost lidí..vždy sem v mínusu i když si pujčím..možná že bych ji nakopnul,ale vždy mě to odradí od hraní a letí z disku,což je škoda..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 23. 11. 2008 17:41

mirdasl píše:Torham:Proč se mi ten obrázek nechce zobrazit ve větším..FF3.No nic,chci se tě zeptat,to je Simcity4 ?já na to nikdy nepřišel kolik nastavit daně a hlavně jak nastavit pro obytné,nákupní,průmyslová..jak docílit spokojenost lidí..vždy sem v mínusu i když si pujčím..možná že bych ji nakopnul,ale vždy mě to odradí od hraní a letí z disku,což je škoda..

Ad obrázek...tak to nevím, mne to taky nezvětšuje... :hm
Ad hra - ano, je to Sim City 4, kokrétně Deluxe Edition - SC4 + Rush Hour :-) Fajn, zkusím ti poradit. S daněmi jsem moc nehýbal, v SC4DE je základní sazba 9 % pro všechny vrstvy obyvatel, v původní hře to bylo tuším 7 %, ale nevím přesně. Spokojenost - Residenti mají rádi, když mají v dosahu školu, kliniku a spol. Zvyšuje to cenu půdy. Parky a rekreační zařízení to samé. Hned zezačátku jsem do první R zóny hodil základní školu (je dobré chvilku po dostavbě školy počkat a následně snížit její rozpočet tak, aby kapacita byla mírně vyšší než počet studentů, to samé pak s klinikou) a později kliniku. Průmysl - chtějí hlavně spojení s okolním světem, takže stavět u okraje mapy a zřídit silniční/zelezniční spojení se sousedem. Co se týče toho mínusu...asi stavíš příliš rychle...ono se totiž nevyplácí spěchat ;-)
Další věc: Infrastruktura - jedna z největších chyb (dělal jsem ji taky) je stavba vodovodních rozvodů hned od začátku. Pumpa stojí tuším 350 - 400$ na měsíc, čiže je to dosti drahé. Fór je tady: vodu potřebují JEN bohaté ($$$) vrstvy obyvatelstva a částečně i středně bohatí ($$) občané. Takže vodovodní rozvody se vyplatí stavět až tak s 1k a více obyvateli, kdy už máš nějaký ten příjem :-) Ohledně hustot zón - ze začátku jen nízkou, protože střední se začne vyvíjet až od 1,1k obyvatel (navíc pro její rozvoj je tuším potřeba voda). Vysoké hustotě se vyhni, dokud nebudeš mít tak 26k obyvatel - až tehdy dochází k jejich rozvoji. Požárníci & policajti - stavět, až když to bude potřeba (požár, resp. stížnosti na kriminalitu)...nic moc víc zatím neporadím...sám s tím budu muset tak trošku experimentovat :-)

Ale i já mám s touhle hrou problémy - hlavně MHD (zaboha nemůžu postavit efekticvní síť MHD a přinutit tak lidi nechat auta doma) a také životní prostředí....Dirty Industry sice dáva vaty jak kráva, ale tvrdě znečiěšťuje. Auta taky dělají svoje... :-/ Já zkoušel start:

Natural Gas elektrárna, R zóna + C zóna a škola. I zóny nedělat, dokud nebude alespoň trochu vzdělání, aby nastoupila poptávka po manufakturách (znečišťují o poznání méně než špinavej průmysl) a pak brutálně zdanit I-D, aby mi ty ku*vy znečišťovací nelezly do města...ale vždycky jsem skončil bankrotem :-( Chyběly mě totiž prachy právě od I-D...takže pokus o čisté město nevyšel...

Neporadí někdo, jak se v pozdějších fázích hry zbravit těžkého průmyslu (když už je ve městě vybudovaný) a výrazně tak očistit životní prostředí? Případně by někdo neporadil s tvorbou efektivní MHD? :-)
Naposledy upravil Torham dne 23. 11. 2008 18:14, celkově upraveno 1
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 23. 11. 2008 17:51

Děkuji ti za nakopnutí.Nej problémy sou s MHD to je fakt,já postavil metro,taky se nelíbilo..taky byl problém s odpadem,dal sem to nakraj mapy ale smrad vyhnal obyvatelé :D nedivím se..
Jo k tomu MHD..já v různých zonách nastavil i cenu jízdného,čili-chudáci platí méně..atd..jde to tam ne?..a taky zastávky stavět naproti sobě,efektivně,že..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 23. 11. 2008 18:18

mirdasl píše:Děkuji ti za nakopnutí.Nej problémy sou s MHD to je fakt,já postavil metro,taky se nelíbilo..taky byl problém s odpadem,dal sem to nakraj mapy ale smrad vyhnal obyvatelé :D nedivím se..
Jo k tomu MHD..já v různých zonách nastavil i cenu jízdného,čili-chudáci platí méně..atd..jde to tam ne?..a taky zastávky stavět naproti sobě,efektivně,že..
Není zač, tahle hra si trůnění v šupleti nezaslouží :-) Přečti si ten post znova, prosím - editnul jsem ho a přidal nějaké věci :-) Metro - mám ho taky a je docela využívané. Ovšem budu muset přidat více zastávek. Odpad naopak umím - dostatečně velká skládka někde v nejšpinavější industriální zóně, tam nikomu nevadí O:-) O nastavení jízdného nevím, asi to nejde...zkus to trochu upřesnit ;-) Zastávky proti sobě...nevím, v Rush Hour je takový šikovný Route Query nástroj, kterej ti ukazuje, kdo odkud kam a jak cestuje :-) Prostě ukážu tímhle nástrojem na barák a hra mi ukáže, kam a čím jeho obyvatelé jezdí. Tak toho budu muset patřičně využít...
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 23. 11. 2008 18:31

Vynikající,a já stavěl jak pominutej aby bylo dobře když už není veselo :D
Tuším klikenzi"na zastávku MHD a tam nastavíš cenu jízdenky-paušálu po praze :D no ten datadisk je trošku lepší zdá se mi..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 23. 11. 2008 18:41

Na ty zastávky se podívám :-) Vážně, rychle stavět se fakt nevyplácí....ani bezmozkově ne :D Já teďka musel vybourat kus jedné R-zóny, protože místní silnice trpěla zácpama, tak jsem upgradnul na bulvár... :D :D
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 23. 11. 2008 21:21

Na STORE vyslo Sim City 2000, mám koupit? Docela se obávám obtíznosti a slozitosti. To nejblizsí co jsem tomu hrál bylo Theme Hospital a ikdyz jsem techápal vsechno a na 100% celkem se mi darilo. Takze v porovnání s TH, mám to vzít?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 23. 11. 2008 21:59

Kde že to vyšlo?dáš odkaz?
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 24. 11. 2008 07:08

Mirdasl: STORE je obchod pro Playstationy - ať už PS3 nebo PSP, takže tobě ten link bude k ničemu :-) Teda, pokud nemáš PS3 nebo PSP, což já nevím O:-)

N. Marko: No...SC2k není zase tak složitá hra, rozhodně není tak složitá jako čtyřka, kterou mám právě rozehranou. Ovšem se obávám, že bude o něco složitější než Theme Hospital (osobními zkušenostmi neposloužím, nehrál jsem :-( ). Bohužel už je to x let, co jsem SC2k naposledy hrál, tak si toho moc nepamatuju :-( ...na té hře jsem doslova vyrostl. Stoprocentně doporučuji, já si v tomhle fakt vyžil. Jestli jsi hrál novější díly SC, tak v 2k si dej bacha na elektřinu - neskáče po zónách! Takže budeš muset využít elektrické vedení... obtížnost...jakmile se otrkáš a dáš té hře pár desítek hodin/dní, abys poznal její mechanismy, tak velká města nebudou takový problém :) Obtížnost je určitě nižší než u SC3k/4 - nemusíš se otravovat s odpadem a znečištěním vody + dalšími věcmi. Dokonce si myslím, že auta v SC2k NEgenerují ŽÁDNÉ znečištění vzduchu, což ve čtyřce je moje noční můra :-/ >:-( Na rozdíl od čtyřky máš v 2k roční rozpočet, což se také dá snad počítat do snažší obtížnosti :-) Pokud je to za nějakou hezkou cenu a máš-li dost času a trpělivosti, ber ;-) Jen nezapomeň - practice makes perfect :) A u Sim City to platí dvojnásob. Takže nečekej, že uděláš úspěšné a spokojené megacity hned z fleku od prvního spuštění...teda pokud nemáš s těmito hrami zkušenosti. Chce to zkoušet, laborovat, experimentovat a kdyžtak se zeptat :) Sim City je vlastně takový experiment, takže k němu musíš tak přistupovat - zkoušet všemožné postupy a následně sledovat reakce hry (vývoj města, zprávy od poradců)...kdyžtak...pokud problémy, nažhav Linux & ICQ, popovídáme si, já mám toho v Sim City hrách odehráno docela dost :) Jedna z mých nejoblíbenějších sérií :love:
Naposledy upravil Torham dne 24. 11. 2008 07:11, celkově upraveno 1
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papucek 24. 11. 2008 07:09

Mirdasl-STORE je net obchod urceny vyhradne Playstationu3 a Psp.Koukam ze Torham,me o minutku predstihl ;-)
Ted parim:
papucek
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 24. 11. 2008 07:17

2N.Marko: K Theme Hospital - to je něco úplně jiného než Sim City :-) Já to teda moc nedrtil (jen kousíček), ale SC má podle mne daleko širší a komplexnější záběr ;-) Rozhodně se té hry neboj, je to jedna z nejlepších věcí, které se z PC dostaly na konzole :-]
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 24. 11. 2008 11:32

Práve ze s takovími budovatelskými strategiemi mám prakticky nulovou zkusenost (az na to TH), drív na PSX (a vlastne az do dneska) takové hry skoro nevycházeli. Asi ji z výplaty koupím, ty dve kila me nevytrhnou. Zkusím a uvidím :)
Btw: STORE se preci jen trochu rozjelo. Minule Theme Park, tet SC2K... jen MGS a FFVII apod. porád nic :(
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 24. 11. 2008 19:20

N.Marko píše:Práve ze s takovími budovatelskými strategiemi mám prakticky nulovou zkusenost (az na to TH), drív na PSX (a vlastne az do dneska) takové hry skoro nevycházeli. Asi ji z výplaty koupím, ty dve kila me nevytrhnou. Zkusím a uvidím :)
Btw: STORE se preci jen trochu rozjelo. Minule Theme Park, tet SC2K... jen MGS a FFVII apod. porád nic :(
Rozjelo, ale Sony prostě potřebuje asi prodávat PSP hry...myslíš, že by si je lidi kupovali v takové míře, kdyby na STORE vyšly PSX killery typu FF VII, MGS,...? :-) Sim City je strašně specifická hra, doufám, že se do ní dostaneš :-]
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 24. 11. 2008 22:47

Ono to je vlastne egal kdyz
a) Nic nového nevychází.
b) Vsechno jde snadno zpirátit.
Oni na PSN dávají i PSP hry, a takhle si zajistí ze se ten stroj preci jen bude prodávat. A vejvar z toho je slusnej i tak. Na jap. STORE je MGS a Biohazard 2 (Rezident E. 2) dlouhodobe jedna z nejstahovanejsích placených vecí. Jak ríkám, prachy skoro bez práce.

Jeste jsem si vzpomel, cca rok nebo dva nazpátek jsem hrál Civilizaci II. Dost me to bavilo ikdyz jsem vlastne nevyhrál a v Hall of the flame jsem se zapsal jako Johanka z Arku recená sílená :D
Vymakaná hra.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 25. 11. 2008 19:40

holubek002 píše:To Sim city vypada dost dobre. Ale byl by to hrozny pozirac casu, tak se tomu radsi vyhnu :-))
Sim City a požírač času? Ano i ne :-) Pokud to chceš jen vyzkoušet, tak prostě během chvilky zbankrotuješ a hra tě natolik znechutí, že už na to nehrábneš :D Pokud si zalaboruješ a myslíš to s hrou fakt vážně, tak to ten čas docela žere...já už hraju asi 10 hodin (no to víc) čistýho jedno město, teď má nějakejch 190k obyvatel... :-]
Ale SC rozhodně doporučuju (Societies jsem nehrál, takže nevím, neposoudím svým názorem), je to výborná a taková ta fakt "echt" PC hra - prostě simulace, jakých je na konzolích pomálu...takto složité a komplexní hry na "levných hracích skříňkách pro masy a PC-negramotné/lamoidní lidi :lol: " prostě z pochopitelných důvodů moc nefrčí ;-) Akorát to chce vážně dost myslet a to i dopředu! Samozřejmě, pokud máš odpor ke grafům, tabulkám a přehledovým mapám, máš to holt o hafo tvrdší - drtivou většinu informací v SC se dovídáš právě z tabulek, grafů a přehledových map, případně od poradců a je možné se zeptat na názor i samotných Simíků :-) Vynikající hra, která ale masy odradí svojí komplexností a obsáhlostí...

N. Marko: Civilization je skvost, buď rád, že se dostala na konzole...další moje oblíbená :love:
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků